Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum HRY

příspěvky 5881 - 5900 Napsat příspěvek
No tak hraní z SSD se dá řešit tak, že tam máš jen 1-2 hry, které opravdu hraješ a zbytek máš na HDD.
693366
No tak hraní z SSD se dá řešit tak, že tam máš jen 1-2 hry, které opravdu hraješ a zbytek máš na HDD.
0 0
reagovat
reaguje na: zahron
Ten setový chladič bude v téhle skříni imo OK. Skříň zajistí dobré odvětrání a malý chladič nebude nic proti ničemu. Ale jak říkám, pokud půjdeš do odemknuté varianty, pak budeš chladič řesit muset.
JInak HDD - ano, jsou VELMI hlučné, hlavně při rozjíždění. Většina skříní má ale nějakým způsobem už potlačení hluku řešenou. A záleží, jestli budeš mít PC na stole nebo pod ním.
Jinak jak a jestli vůbec dělit - to už si fakt musíš vyřešit sám. Hry, ani většinu probramů bych ale na HDD už určitě nedával. A tím ti vychází, že těch 120GB SSD je hodně málo.
Já mám 500GB SSD a mám ho plné z necelé poloviny, ale nejsem velký pařan. Aktuálně mi hry zabírají nějakých sto giga a to jenom kvůli dvoum mackům (Shadow of Mordor/War), zbytek (asi pět kousků) zabírá minimum. Ale pokud hraješ hodně těch 500GB zaplníš ani se nenaděješ. Pak mám dva HDD, 2 a 4 TB na hudbu filmy, video atd., ten 2TB mám jako "mirror" důležitých věcí a práce. Vzhledem k tomu, že mám ještě dvě mechaniky, tak mi sestava občas zahučí solidně, zase větší podíl času je tichá (když nejede nic z disku ani z mechaniky a netočí se hlazení na grafice). Jenže v tomhle ohledu jsem už fakt stará vykopávka, protože dnes si málokdo velké věci "zálohuje", nebo používá mechaniky...
693365
Ten setový chladič bude v téhle skříni imo OK. Skříň zajistí dobré odvětrání a malý chladič nebude nic proti ničemu. Ale jak říkám, pokud půjdeš do odemknuté varianty, pak budeš chladič řesit muset. JInak HDD - ano, jsou VELMI hlučné, hlavně při rozjíždění. Většina skříní má ale nějakým způsobem už potlačení hluku řešenou. A záleží, jestli budeš mít PC na stole nebo pod ním. Jinak jak a jestli vůbec dělit - to už si fakt musíš vyřešit sám. Hry, ani většinu probramů bych ale na HDD už určitě nedával. A tím ti vychází, že těch 120GB SSD je hodně málo. Já mám 500GB SSD a mám ho plné z necelé poloviny, ale nejsem velký pařan. Aktuálně mi hry zabírají nějakých sto giga a to jenom kvůli dvoum mackům (Shadow of Mordor/War), zbytek (asi pět kousků) zabírá minimum. Ale pokud hraješ hodně těch 500GB zaplníš ani se nenaděješ. Pak mám dva HDD, 2 a 4 TB na hudbu filmy, video atd., ten 2TB mám jako "mirror" důležitých věcí a práce. Vzhledem k tomu, že mám ještě dvě mechaniky, tak mi sestava občas zahučí solidně, zase větší podíl času je tichá (když nejede nic z disku ani z mechaniky a netočí se hlazení na grafice). Jenže v tomhle ohledu jsem už fakt stará vykopávka, protože dnes si málokdo velké věci "zálohuje", nebo používá mechaniky...
693362
0 0
reagovat
reaguje na: KARLOS
Tak jistě, člověk, který se moc extra nevyzná v IT když jde o skládání PC a velké peníze má tendenci všechno hodnotit cena/výkon, což jak jsi říkal když pořizuješ PC jako "součást domácnosti" něco extra co ti dá "cool" pocit, není to, to hlavní.

add. CPU chladič - mám už delší dobu vybraný case AURORA což je midi, což moc velké chladiče nemá v lásce, což maximální rozměr je 16cm a 16cm jsou v podstatě všechny chladiče. Takže základní chlazení o trochu lépe vyhovuje a sedí i na case (více místa, lepší proudění vzduchu ?)

add. SSD jak máš vyřešené SSD vs. HDD, něco jako "malý disk na systém a baraccudu na úložiště" ? Mám odezvu že HDD je vyloženě hlučné. Jak moc se vyplatí investovat do větší kapacity SSD tak abych měl na SSD hry/ostatní ? mám v plánu SSD 500gb a notebook externě zapojený přímo do TV nebo kina jako přehrávač filmů atd.

Opět díky za vyčerpávající odpověď.
693362
Tak jistě, člověk, který se moc extra nevyzná v IT když jde o skládání PC a velké peníze má tendenci všechno hodnotit cena/výkon, což jak jsi říkal když pořizuješ PC jako "součást domácnosti" něco extra co ti dá "cool" pocit, není to, to hlavní. add. CPU chladič - mám už delší dobu vybraný case [url=https://www.czc.cz/bitfenix-aurora-celopruhledna-bocnice-bila/198014/produkt]AURORA[/url] což je midi, což moc velké chladiče nemá v lásce, což maximální rozměr je 16cm a 16cm jsou v podstatě všechny chladiče. Takže základní chlazení o trochu lépe vyhovuje a sedí i na case (více místa, lepší proudění vzduchu ?) add. SSD jak máš vyřešené SSD vs. HDD, něco jako "malý disk na systém a baraccudu na úložiště" ? Mám odezvu že HDD je vyloženě hlučné. Jak moc se vyplatí investovat do větší kapacity SSD tak abych měl na SSD hry/ostatní ? mám v plánu SSD 500gb a notebook externě zapojený přímo do TV nebo kina jako přehrávač filmů atd. Opět díky za vyčerpávající odpověď.
693356
0 0
reagují: TrDLo, KARLOS
reagovat
reaguje na: zahron
Samostatné chladiče jsou dnes primárně určeny na odemknuté CPU, ostatně ty se s přibaleným chladičem ani neprodávají. Naopak mám právě i5 8400 a přibalený chladič je malinkatý, ale větrák je 80mm (tuším), zcela bezhlučný i výkoný při jakékoliv zátěži. Je nutné si uvědomit, že TPD má ten čip max 65W, na to fakt není potřeba chladič za litr a půl. Samozřejmně, pokud by ti nevyhovoval, kdykoli můžeš lepší chladič dokoupit, ale fakt to není třeba. Pokud chceš, aby ti to vevnitř svítilo (což zase já úplně nemusím), můžeš si za pár korun dokoupit LED světýlka samostatně...
Kdyť říkám, že modulární řešení kabelů zdroje je fajn, ale když počítáš každou korunu, přijde mi to jako věc, co k životu nepotřebuješ.

U vlastnoručního skládání PC jde o priority. Pokud chceš vyladěné PC bez starostí, fakt dnes stačí vzít nějakou vyladěnou komplet sestavu a drze ty komponenty naházet do košíku. Ani ty dvě postované sestavy nejsou špatné. U custom řešení si ale vybíráš, co vysloveně chceš. Já třeba Ztkovou desku bral i kvůli tomu, že měla ještě starší PCI slot a využil kartu, kterou kdybych kupoval na novější PCIe, pak by mě to vyšlo ještě dráž. Krom toho sem dostal bohatší připojení (což opět já využiju, mám tunu periferií i hejblátek uvnitř). Uzamčený CPU jsem bral i kvůli tomu, že jsem chtěl nový case (a toho otřískaného staříka konečně dát do skříně), což je něco, co by nornálně nikdo neudělal. Do stejné sorty patří třeba ty odnímatelné kabely zdroje. Dnes je trend mít co možná nejholejší řešení (nejen kvůli chlazení) a pokud chceš mít všechno nasvíceno atd, pak to chápu. Ale pokud jde jen o to, že to zase o tolik víc nestojí a budu mít o půl hodiny míň práce s vyvazováním kabelů, pak je to fakt zbytečnost.
Suma sumárum - na vlastnoruční skládání PC se nedívej jen z toho pohledu, že budeš mít za nejměnší peníz to nejlepší a vyladěnou sestavu k tomu. Ber to tak, že ten počítač bude odpovídat přesně tvým představám dobrého PC a budeš na něj hrdý. A nemusí obsahovat hi-endové komponenty, nebo excentrické předražené dovybavení, aby si toho pocitu nabyl. Protože to samo sobě tvůj vynikající počítač neudělá.
693356
Samostatné chladiče jsou dnes primárně určeny na odemknuté CPU, ostatně ty se s přibaleným chladičem ani neprodávají. Naopak mám právě i5 8400 a přibalený chladič je malinkatý, ale větrák je 80mm (tuším), zcela bezhlučný i výkoný při jakékoliv zátěži. Je nutné si uvědomit, že TPD má ten čip max 65W, na to fakt není potřeba chladič za litr a půl. Samozřejmně, pokud by ti nevyhovoval, kdykoli můžeš lepší chladič dokoupit, ale fakt to není třeba. Pokud chceš, aby ti to vevnitř svítilo (což zase já úplně nemusím), můžeš si za pár korun dokoupit LED světýlka samostatně... Kdyť říkám, že modulární řešení kabelů zdroje je fajn, ale když počítáš každou korunu, přijde mi to jako věc, co k životu nepotřebuješ. U vlastnoručního skládání PC jde o priority. Pokud chceš vyladěné PC bez starostí, fakt dnes stačí vzít nějakou vyladěnou komplet sestavu a drze ty komponenty naházet do košíku. Ani ty dvě postované sestavy nejsou špatné. U custom řešení si ale vybíráš, co vysloveně chceš. Já třeba Ztkovou desku bral i kvůli tomu, že měla ještě starší PCI slot a využil kartu, kterou kdybych kupoval na novější PCIe, pak by mě to vyšlo ještě dráž. Krom toho sem dostal bohatší připojení (což opět já využiju, mám tunu periferií i hejblátek uvnitř). Uzamčený CPU jsem bral i kvůli tomu, že jsem chtěl nový case (a toho otřískaného staříka konečně dát do skříně), což je něco, co by nornálně nikdo neudělal. Do stejné sorty patří třeba ty odnímatelné kabely zdroje. Dnes je trend mít co možná nejholejší řešení (nejen kvůli chlazení) a pokud chceš mít všechno nasvíceno atd, pak to chápu. Ale pokud jde jen o to, že to zase o tolik víc nestojí a budu mít o půl hodiny míň práce s vyvazováním kabelů, pak je to fakt zbytečnost. Suma sumárum - na vlastnoruční skládání PC se nedívej jen z toho pohledu, že budeš mít za nejměnší peníz to nejlepší a vyladěnou sestavu k tomu. Ber to tak, že ten počítač bude odpovídat přesně tvým představám dobrého PC a budeš na něj hrdý. A nemusí obsahovat hi-endové komponenty, nebo excentrické předražené dovybavení, aby si toho pocitu nabyl. Protože to samo sobě tvůj vynikající počítač neudělá.
693350
1 0
reagují: zahron
reagovat
reaguje na: KARLOS
Díky za rady ohledně zdroje. Skusím ještě pohledat 500-520W, ale modul kably jsou fajn a rozdíl je asi 400kč, ještě to určitě zvážím, stejně tak jako radu vzít to bez chladiče CPU.

Opravdu není nutné chladit a jít se základním box chladičem ?  Extra chladič dodá člověku jistotu, určitě bude tišší a některé LED dobře vypadají + ladí s case a základní deskou.

Opravený link DRAŽŠÍ sestavy. Nesnáším alzu, asi vemu od CZC  
693350
Díky za rady ohledně zdroje. Skusím ještě pohledat 500-520W, ale modul kably jsou fajn a rozdíl je asi 400kč, ještě to určitě zvážím, stejně tak jako radu vzít to bez chladiče CPU. Opravdu není nutné chladit a jít se základním box chladičem ?  Extra chladič dodá člověku jistotu, určitě bude tišší a některé LED dobře vypadají + ladí s case a základní deskou. Opravený link [url=https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=6F68676C706F687C5D0]DRAŽŠÍ[/url] sestavy. Nesnáším alzu, asi vemu od CZC  
693333
0 0
reagují: KARLOS
reagovat
reaguje na: zahron
U té levnější bych dal 1x8GB RAM s tím, že to časem rozšíříš (ala ta dražší). A pořád si myslím, že 620W zdroj je zbytečný, minimálně na 1060 určitě ne a imo ho nepotřebuješ ani na 1070. Tohle by ti imo bohatě stačilo i na tu 1070 (Titan a výš už asi ne, no), oddělávací kabely jsou luxus, který úplně do spořivé sestavy nepatří (je to fajn fičura, když máš prachy na rozhazování ;):))) a ušetříš skoro polovinu ceny, přitom si udržíš jak kvalitu, tak značku.
Zbytek OK, k dražší ať se vyjádří povolanější. A opět ti utek link ;)...
693333
U té levnější bych dal 1x8GB RAM s tím, že to časem rozšíříš (ala ta dražší). A pořád si myslím, že 620W zdroj je zbytečný, minimálně na 1060 určitě ne a imo ho nepotřebuješ ani na 1070. [url=https://www.alza.cz/seasonic-ss-500et-t3-d457190.htm#popis]Tohle[/url] by ti imo bohatě stačilo i na tu 1070 (Titan a výš už asi ne, no), oddělávací kabely jsou luxus, který úplně do spořivé sestavy nepatří (je to fajn fičura, když máš prachy na rozhazování *;)**:))*) a ušetříš skoro polovinu ceny, přitom si udržíš jak kvalitu, tak značku. Zbytek OK, k dražší ať se vyjádří povolanější. A opět ti utek link *;)*...
693325
0 0
reagují: zahron
reagovat
reaguje na: Gonzi
693329
[url=https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=6F68676C706F697E662]1[/url] [url=https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=6F68676C706F697E662]2[/url]
693326
0 0
reagovat
reaguje na: zahron
nefungují
693326
nefungují
693325
0 0
reagují: zahron
reagovat
reaguje na: TrDLo

Vardant + KARLOS

přetvořil jsem sestavy a vyskočili na mě 2 verze tedy jak jsem již uvedl.

1. LEVNĚJŠÍ - uzavřený procesor 8400, osazení ramek pouze 2x4gb, gtx1060 6gb, Bčková deska, zdroj Seasonic Evo 620 M12II, Crucial SSD 500gb + můj starý 1tb 2,5" notebook disk jako úložiště

2. DRAŽŠÍ - otevřený 8600K, osazení 1x 8gb, Ztková deska, gtx1060 6gb, zdroj Seasonic Evo 620 M12II, levnější SSD 120gb jen na systém + můj starý 1tb 2,5" notebook disk jako úložiště

doufám že ty linky fungují, ikdyž v této situaci si už asi jen povídám sám pro sebe - asi Vás to už nebaví :D:D
693325
přetvořil jsem sestavy a vyskočili na mě 2 verze tedy jak jsem již uvedl. [url=https://www.alza.cz/Order1.htm?list=1#shared=1&sel=41397889]1. LEVNĚJŠÍ[/url] - uzavřený procesor 8400, osazení ramek pouze 2x4gb, gtx1060 6gb, Bčková deska, zdroj Seasonic Evo 620 M12II, Crucial SSD 500gb + můj starý 1tb 2,5" notebook disk jako úložiště [url=https://www.alza.cz/Order1.htm?list=1#shared=1&sel=41397760]2. DRAŽŠÍ[/url] - otevřený 8600K, osazení 1x 8gb, Ztková deska, gtx1060 6gb, zdroj Seasonic Evo 620 M12II, levnější SSD 120gb jen na systém + můj starý 1tb 2,5" notebook disk jako úložiště doufám že ty linky fungují, ikdyž v této situaci si už asi jen povídám sám pro sebe - asi Vás to už nebaví *:D**:D*
Vardant + KARLOS
693315
0 0
reagují: KARLOS, Gonzi
reagovat
reaguje na: zahron
KARLOS už nabídl analogii s dálnicemi, já to zkusím pro jistotu ještě jednou trochu podrobněji.

Do každého PCIe slotu vedou tzv. linky, a to buď od procesoru, nebo od chipsetu. Ty procesorové se používají pro rychlé připojení grafiky (vedou do dlouhých x16 slotů), chipsetové na "pomalejší" karty (síťová, zvuková, řadič, SSD, ...) a obsluhují typicky ty kratší sloty.

Potíž je se sekundárním dlouhým x16 slotem. Na B/H deskách do něj vedou linky od chipsetu (obvykle jen 4, i když slot samotný je dlouhý), a nic zvláštního se neděje. Na Z deskách do něj vedou ty procesorové, kterých je ale celkem jen 16 - takže pokud ve slotu něco je, tak se dynamicky přesměruje 8 linek sem a v primárním sotu s grafikou pak zůstává už taky jen 8.

To je v pořádku pokud je v tom sekundárním slotu také grafika (SLI zapojení). Ale když tam naopak střelím třeba zvukovku, tak je to sebrání 8 linek od grafiky zbytečně "drahé" a kontraproduktivní. Proto je lepší, když je to B/H deska, kde si zde místo toho vezmu "obyčejné" linky vedoucí od chipsetu a grafice zůstává plných 16.

Jak ale naznačili ostatní - SLI je dnes v podstatě passé, a přídavné karty do PC dává taky už málokdo (a když, tak je pořád ještě k dispozici několik těch malých x1 slotů). Takže celá tahle debata je spíše akademická. Mně šlo jen poukázat na to, že pokud nevolím Z-kovou desku kvůli taktování nebo výbavě, tak je nejen zbytečné za ni připlácet, ale při určitém způsobu osazení kartami může pradoxně dát i horší výkon než levnější B/H deska.
693315
KARLOS už nabídl analogii s dálnicemi, já to zkusím pro jistotu ještě jednou trochu podrobněji. Do každého PCIe slotu vedou tzv. linky, a to buď od procesoru, nebo od chipsetu. Ty procesorové se používají pro rychlé připojení grafiky (vedou do dlouhých x16 slotů), chipsetové na "pomalejší" karty (síťová, zvuková, řadič, SSD, ...) a obsluhují typicky ty kratší sloty. Potíž je se sekundárním dlouhým x16 slotem. Na B/H deskách do něj vedou linky od chipsetu (obvykle jen 4, i když slot samotný je dlouhý), a nic zvláštního se neděje. Na Z deskách do něj vedou ty procesorové, kterých je ale celkem jen 16 - takže pokud ve slotu něco je, tak se dynamicky přesměruje 8 linek sem a v primárním sotu s grafikou pak zůstává už taky jen 8. To je v pořádku pokud je v tom sekundárním slotu také grafika (SLI zapojení). Ale když tam naopak střelím třeba zvukovku, tak je to sebrání 8 linek od grafiky zbytečně "drahé" a kontraproduktivní. Proto je lepší, když je to B/H deska, kde si zde místo toho vezmu "obyčejné" linky vedoucí od chipsetu a grafice zůstává plných 16. Jak ale naznačili ostatní - SLI je dnes v podstatě passé, a přídavné karty do PC dává taky už málokdo (a když, tak je pořád ještě k dispozici několik těch malých x1 slotů). Takže celá tahle debata je spíše akademická. Mně šlo jen poukázat na to, že pokud nevolím Z-kovou desku kvůli taktování nebo výbavě, tak je nejen zbytečné za ni připlácet, ale při určitém způsobu osazení kartami může pradoxně dát i horší výkon než levnější B/H deska.
693278
2 0
reagují: zahron
reagovat
693295
bois ? speaking of a devil ? [url=https://www.cnews.cz/nvidia-gpu-turing-gddr6-ray-tracing-odhaleni]Nvidia oficiálně odhalila GPU Turing. Obří 12nm čip, GDDR6[/url]
0 0
reagovat
reaguje na: zahron
Na SLI zapomeň. Co vím, tak podpora dvou grafik už nemá takovou prioritu a samo o sobě to bylo i dřív někdy utrpení. Nehledě na to, že dvě mainstreamové grafiky ve SLI můžou být nejen slabší, ale i dražší než jedna high-endová.

A hlavně, 1060 nemá SLI můstek. Některým hrám to sice nevadí, ale...
693289
Na SLI zapomeň. Co vím, tak podpora dvou grafik už nemá takovou prioritu a samo o sobě to bylo i dřív někdy utrpení. Nehledě na to, že dvě mainstreamové grafiky ve SLI můžou být nejen slabší, ale i dražší než jedna high-endová. A hlavně, 1060 nemá SLI můstek. Některým hrám to sice nevadí, ale...
693286
1 0
reagovat

pc forum

Pozri sem. Kupil som 2,3 zostavy skrze rady cez toto forum. Urcite je aj ceska alternativa pcforum.sk.
693287
Pozri [url=https://www.pcforum.sk/pc-zostavy-vf40.html]sem[/url]. Kupil som 2,3 zostavy skrze rady cez toto forum. Urcite je aj ceska alternativa pcforum.sk.
pc forum
0 0
reagovat

Vardant, KARLOS

Děkuji, časování RAM i PCIe sloty jsem snad pochopil teď na 100%. 

Ohledně grafické karty - četl jsem teorii, že je jakýsi vztah mezi sběrnicí a VRAM a, že 128-bit sběrnice propustí něco přes 2GB, což 192=+/-3GB, zřejmě jsem se zas nedočetl úplně nebo jsem to úplně nepochopil ?

"Vardantova" verze mi doporučuje vzít si odemčený CPU + Zkovou základku, osadit 1x 8gb a čekat jakmile zlevní RAMky. 

Mezitím mám možnost buď počkat na novou GPU nebo švihnout 1060 6gb a to právě díky Zkové desce, odemčenému procesoru a potencionálnímu upgradu RAM na SLI/Crossfire. Finančně dražší, s potenciálem do budoucnosti pokud chápu.

"Zahronova" původní verze byla, zamčený CPU + Bčková deska se slabou (1060 3gb)/integrovanou grafickou kartou a osazením 2x4gb. Finančně o hodně levnější, s nulovým potenciálem do budoucna pokud chápu.

Mezitím mám možnost počkat až zlevní 1070 a švihnout tak tuhle ?
693286
Děkuji, časování RAM i PCIe sloty jsem snad pochopil teď na 100%.  Ohledně grafické karty - četl jsem teorii, že je jakýsi vztah mezi sběrnicí a VRAM a, že 128-bit sběrnice propustí něco přes 2GB, což 192=+/-3GB, zřejmě jsem se zas nedočetl úplně nebo jsem to úplně nepochopil ? "Vardantova" verze mi doporučuje vzít si odemčený CPU + Zkovou základku, osadit 1x 8gb a čekat jakmile zlevní RAMky.  Mezitím mám možnost buď počkat na novou GPU nebo švihnout 1060 6gb a to právě díky Zkové desce, odemčenému procesoru a potencionálnímu upgradu RAM na SLI/Crossfire. Finančně dražší, s potenciálem do budoucnosti pokud chápu. "Zahronova" původní verze byla, zamčený CPU + Bčková deska se slabou (1060 3gb)/integrovanou grafickou kartou a osazením 2x4gb. Finančně o hodně levnější, s nulovým potenciálem do budoucna pokud chápu. Mezitím mám možnost počkat až zlevní 1070 a švihnout tak tuhle ?
Vardant, KARLOS
0 0
reagují: Vardant
reagovat
reaguje na: zahron
Rozdíl mezi CL14 a 15 a frekvencemi 2133 a 2666 je natolik zanedbatelný, že ve výsledku je "jedno", který model z CL15@2666/CL14@2133 vemeš. Alespoň do doby, kdy nezačneš přetaktovávat (pak má smysl vzít vyšší frekvenci).
PCIE linky mají vliv na propustnost. Jednu linku si představ jako jeden jízdní pruh dálnice (slot). Když potřebuješ propojit Prahu s Horní Dolní (CPU a zvukovka), jednen pruh bude dokonce předimenzovaný, ale protože všechny ostatní cesty už se nepoužívají (předchozí generace a předchůdci PCIe), jednu tu dálnici si prostě Horní Dolní zabere.
Když chceš ale propojit NYC a Bostonem (CPU a GPU), pak těch pruhů budeš určitě potřebovat víc. IT HW dnes umoňuje mít těch pruhů(/linek) mezi těmito nejvytíženějšími městy(/komponenty) maximálně 16. Když chceš ale NYC propojit s Bostonem i Washingtonem (CPU a 2x GPU), už neumožňuje použít plných šestnáct pruhů do každého města, ale na každou dálnici (slot) se přerozdělí po osmi pruzích(/linek). Je to OK, protože u dvojnásob GPU jde především o zvýšení grafického výpočtu a sama komunikace mezi CPU a GPU je víceméně nezměněná.
Jenže pokud máš desku, na které jsou dva sloty pro grafiky s podporou SLI a ty víš, že si "nikdy" duo grafiku nepořídíš, je to vlastně nevýhoda, protože použitelný slot buď nepoužiješ, nebo jeho obsazením velmi citelně zkrouhneš propustnost mezi CPU a GPU... Pokud neplánuješ nic dalšího přidávat, řešit to logicky vůbec nemusíš.
693282
Rozdíl mezi CL14 a 15 a frekvencemi 2133 a 2666 je natolik zanedbatelný, že ve výsledku je "jedno", který model z CL15@2666/CL14@2133 vemeš. Alespoň do doby, kdy nezačneš přetaktovávat (pak má smysl vzít vyšší frekvenci). PCIE linky mají vliv na propustnost. Jednu linku si představ jako jeden jízdní pruh dálnice (slot). Když potřebuješ propojit Prahu s Horní Dolní (CPU a zvukovka), jednen pruh bude dokonce předimenzovaný, ale protože všechny ostatní cesty už se nepoužívají (předchozí generace a předchůdci PCIe), jednu tu dálnici si prostě Horní Dolní zabere. Když chceš ale propojit NYC a Bostonem (CPU a GPU), pak těch pruhů budeš určitě potřebovat víc. IT HW dnes umoňuje mít těch pruhů(/linek) mezi těmito nejvytíženějšími městy(/komponenty) maximálně 16. Když chceš ale NYC propojit s Bostonem i Washingtonem (CPU a 2x GPU), už neumožňuje použít plných šestnáct pruhů do každého města, ale na každou dálnici (slot) se přerozdělí po osmi pruzích(/linek). Je to OK, protože u dvojnásob GPU jde především o zvýšení grafického výpočtu a sama komunikace mezi CPU a GPU je víceméně nezměněná. Jenže pokud máš desku, na které jsou dva sloty pro grafiky s podporou SLI a ty víš, že si "nikdy" duo grafiku nepořídíš, je to vlastně nevýhoda, protože použitelný slot buď nepoužiješ, nebo jeho obsazením velmi citelně zkrouhneš propustnost mezi CPU a GPU... Pokud neplánuješ nic dalšího přidávat, řešit to logicky vůbec nemusíš.
693278
1 0
reagovat
reaguje na: zahron
16GB RAM už sice delší dobu praktikuju, ale nutné to opravdu ještě není. Pořád stačí v 99% případů jen 8GB. Paměti snad půjdou konečně dolů, takže klidně můžeš vzít i 1x8GB a později kdykoliv dokoupit.
Ty ušetřené peníze bych dal možná do CPU. Rozdíl mezi i5-8400 a i 5-8600K je 800MHz, což je docela dost. 
VRAM je daleko důležitější, takže 6GB minimum a určitě bych s nákupem ještě chvíli počkal. Mainstream určitě nepředstaví, takže to nečekej, ale možná by mohla jít dolů cena 1070.
693280
16GB RAM už sice delší dobu praktikuju, ale nutné to opravdu ještě není. Pořád stačí v 99% případů jen 8GB. Paměti snad půjdou konečně dolů, takže klidně můžeš vzít i 1x8GB a později kdykoliv dokoupit. Ty ušetřené peníze bych dal možná do CPU. Rozdíl mezi i5-8400 a i 5-8600K je 800MHz, což je docela dost.  VRAM je daleko důležitější, takže 6GB minimum a určitě bych s nákupem ještě chvíli počkal. Mainstream určitě nepředstaví, takže to nečekej, ale možná by mohla jít dolů cena 1070.
693278
1 0
reagovat
reaguje na: Godlike
No já jsem nedávno přecházel z něčeho podobného a vzal jsem rovnou i7-8700k, 16GB DDR4 3200MHz a desku asi podle svého uvážení. Já jsem si vybíral částečně podle přidaných dárků, protože k té Asusce byl vodní chladič za 1700 a sluchátka za 2000, což byla i cena té desky :))

Nic slabšího mi nepřišlo jako smysluplný upgrade. AMD jsem kvůli slabšímu hernímu výkonu ani nezvažoval. Hlavně, když by to cenově bylo jen o 1500 levnější a v té době bez game bundlu.
693279
No já jsem nedávno přecházel z něčeho podobného a vzal jsem rovnou i7-8700k, 16GB DDR4 3200MHz a desku asi podle svého uvážení. Já jsem si vybíral částečně podle přidaných dárků, protože k té Asusce byl vodní chladič za 1700 a sluchátka za 2000, což byla i cena té desky *:))* Nic slabšího mi nepřišlo jako smysluplný upgrade. AMD jsem kvůli slabšímu hernímu výkonu ani nezvažoval. Hlavně, když by to cenově bylo jen o 1500 levnější a v té době bez game bundlu.
693276
2 0
reagovat
reaguje na: TrDLo
Jsem negramota, vysvětli jednodušeji větu
"Další rozdíl je v tom druhém PCIe x16 slotu - zatímco u Zkového chipsetu je do něj přesměrovaných 8 sdílených linek z procesoru (protože se předpokládá jeho použití na SLI/Crossfire zapojení grafik), chipsety H/B sem posílají 4 linky z chipsetu. Pokud ten slot zůstane prázdný, je to jedno. Ale kdybych ho přecejen náhodou někdy chtěl osadit třeba síťovou kartou, zvukovkou, nebo SSD, dává víc smysl ta druhá varianta (tzn. grafice zůstane celých 16 linek, místo toho abych jí jich 8 sebral)"

pochopil jsem to správně tak, že zatímco např. o hodně levnější MSI B360M GAMING PLUS, nabízí jen jeden socket PCIex16 výhradně určený pro jednu grafiku, Zková verze MSI Z370-A PRO je určená pro mnohem výkonější sestavy a případný upgrade do SLI/Crossfire ??

u RAMek tedy ještě hodně zvážím 16gb, o zádrhelu frekvence 2133 vs 2666 jsem četl (zřejmě ne úplnou informaci) že záleží na časování a jelikož 2133 je CL14 a 2666 je CL15 tak, ty první jsou lepší. Je toto tvrzení bullshit a mám vybrat čístě větší frekvenci tak jak jsem původně zamýšlel ?

Díky za debatu pánové, jsem velmi rád ;)
693278
Jsem negramota, vysvětli jednodušeji větu [i]"Další rozdíl je v tom druhém PCIe x16 slotu - zatímco u Zkového chipsetu je do něj přesměrovaných 8 sdílených linek z procesoru (protože se předpokládá jeho použití na SLI/Crossfire zapojení grafik), chipsety H/B sem posílají 4 linky z chipsetu. Pokud ten slot zůstane prázdný, je to jedno. Ale kdybych ho přecejen náhodou někdy chtěl osadit třeba síťovou kartou, zvukovkou, nebo SSD, dává víc smysl ta druhá varianta (tzn. grafice zůstane celých 16 linek, místo toho abych jí jich 8 sebral)" [/i] pochopil jsem to správně tak, že zatímco např. o hodně levnější [url=https://www.alza.cz/msi-b360m-gaming-plus-d5289322.htm]MSI B360M GAMING PLUS[/url], nabízí jen jeden socket PCIex16 výhradně určený pro jednu grafiku, Zková verze [url=https://www.alza.cz/msi-z370-a-pro-d5126910.htm]MSI Z370-A PRO[/url] je určená pro mnohem výkonější sestavy a případný upgrade do SLI/Crossfire ?? u RAMek tedy ještě hodně zvážím 16gb, o zádrhelu frekvence 2133 vs 2666 jsem četl (zřejmě ne úplnou informaci) že záleží na časování a jelikož 2133 je CL14 a 2666 je CL15 tak, ty první jsou lepší. Je toto tvrzení bullshit a mám vybrat čístě větší frekvenci tak jak jsem původně zamýšlel ? Díky za debatu pánové, jsem velmi rád *;)*
693274
0 0
reagují: TrDLo, KARLOS, Vardant
reagovat
Já to zkusím jinak než zahron, tka trochu opačně. Taky plánuju upgrade, sice mi to ještě chvíli potrvá, ale plánuju. Nicméně momentálně mám tohle:

CPU: i5 - 4670k
RAM: 16GB DDR2
Mother: MSI Z87-G45 
Grafa: MSI Geforce 1070 GTX

Jak asi správně chápete, jediné, co z toho přežije, je 1070ka, která je nejnovější (zbytek už má něco za sebou). Co byste mi doporučili, aby to co nejlépe podpořilo chod grafiky a pár let to zase vydrželo? A nemusí to být úplně high end (stejně jako 1070 není 1080:D). Děkuju. 
693276
Já to zkusím jinak než zahron, tka trochu opačně. Taky plánuju upgrade, sice mi to ještě chvíli potrvá, ale plánuju. Nicméně momentálně mám tohle: CPU: i5 - 4670k RAM: 16GB DDR2 Mother: MSI Z87-G45  Grafa: MSI Geforce 1070 GTX Jak asi správně chápete, jediné, co z toho přežije, je 1070ka, která je nejnovější (zbytek už má něco za sebou). Co byste mi doporučili, aby to co nejlépe podpořilo chod grafiky a pár let to zase vydrželo? A nemusí to být úplně high end (stejně jako 1070 není 1080*:D*). Děkuju. 
1 0
reagují: Vardant
reagovat
693275
[url=https://www.youtube.com/watch?v=b5-_MvCWSfI]Marvel’s Spider-Man – Gameplay Launch Trailer [/url] Takhle by měly vypadat filmy.*:+*
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se