Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum HRY

příspěvky 1 - 20 Napsat příspěvek
reaguje na: HAL
S tím vesměs souhlasím. Já ale celou dobu hodnotím Steam Machine, který si můžeš teď jít koupit. A value proposition není zas tak velká, když je to a) slabší než pět let staré PS5 b) podstatně dražší.

Nevím proč se bavíme o dotování - to nikdo nechce.

Je ale problém, že si můžeš koupit of-the-shelf hardware a postavit s tím výkonnější Steam Machine za méně peněz (bez hdmi cec, s jemně jiným form faktorem). Pokud si já, laik, koncový uživatel, postavím Steam Machine co je o cca 33% výkonnější za stejné peníze, jako masově vyráběný HW, tak v tom vidím problém, minimálně pro v podstatě libovolného uživatele (naházet si někde díly do košíku, nechat si to sestavit a nainstalovat SteamOS jako systém není zas takové scifi).

A pokud si to koupí nějaký totální BFU, tak bude pravděpodobně překvapený vším tím, co souvisí s Linuxem/Protonem (hele tahle hra ti pojede, ale má nativní Linux build a ten je špatný, a taky nejede v protonu 9.5, tak si jdi tady, tady, sem a dej custom a vyber proton 8.6... jo, a Valorant si nezahraješ. Jo, a Star Citizen má vlastní launcher, to musíš jít do desktopu, zapnout příkazovou řádku, udělat to či ono, aby se to dostalo sem, pak udělat tam to abys to vůbec zapnul, pak ono abys to měl v tom normálním rozhraní k dispozici... a to vše na gamepadu) Opravdu doporučuju si najít nějaký list downsides/painpoints pro Steam Deck, než si uděláš představu, že je to nějaký "XBOX Steam Edition", protože fakt není.

O samotném Steam OS jsem neřekl ani jedno křivé slovo a velmi velmi silně tomu fandím. Ale toto, jako aktuální výrobek na trhu je podle mě flop.

Jako, rád se budu mýlit, ale jak jsem psal dřív, tu cílovku tam nevidím.
PCMR si to umí pořešit jinak a IMHO zásadně lépe (levnější/výkonnější, nebo bazar a pak je to naprosto jinde - a pořád v mezích SteamOS). 
BFU si na tom pořád spíš vyláme zuby, takže nějaké PSko je lepší (a levnější volba).
Něco mezi, nějaký hráč co chce hrát v obýváku asi nechce mít HW slabší, než stávající konzoli, či stávající herní PC apod., tzn to buď nechá být úplně, nebo půjde cestou PCMR.
Ten člověk, co má zrovna 35k na účtu, chce to vrazit zrovna do PC pod televizi a preferuje zrovna to zapnutí gamepadem před výkonem jako takovým, nebo bude rád za menší spotřebu apod... To je prostě strašně specificky definovaná cílovka.

Každopádně už se cyklím:+. Asi se k tomu vrátím "za půl roku", až budou známá nějaká čísla. Závidím Vám to "nadšení". 

PS: Za mně by to dávalo smysl jako výkonnější (a klidně dražší) zařízení, protože by tam nebyl ten aftertaste, že sis do obýváku koupil hw za 35k, na kterém jedou hry hůř, než na PS5, a tedy by více vynikly ty specifické věci (form factor atd). S tímto výkonem bych naopak čekal cenu těch trochu lepších entry level notebooků (což je bratru 20k).
979056
S tím vesměs souhlasím. Já ale celou dobu hodnotím Steam Machine, který si můžeš teď jít koupit. A value proposition není zas tak velká, když je to a) slabší než pět let staré PS5 b) podstatně dražší. Nevím proč se bavíme o dotování - to nikdo nechce. Je ale problém, že si můžeš koupit of-the-shelf hardware a postavit s tím výkonnější Steam Machine za méně peněz [spoiler][i](bez hdmi cec, s jemně jiným form faktorem)[/i][/spoiler]. Pokud si já, laik, koncový uživatel, postavím Steam Machine co je o cca 33% výkonnější za stejné peníze, jako masově vyráběný HW, tak v tom vidím problém, minimálně pro v podstatě libovolného uživatele [i][spoiler](naházet si někde díly do košíku, nechat si to sestavit a nainstalovat SteamOS jako systém není zas takové scifi)[/spoiler][/i]. A pokud si to koupí nějaký totální BFU, tak bude pravděpodobně překvapený vším tím, co souvisí s Linuxem/Protonem ([i][spoiler]hele tahle hra ti pojede, ale má nativní Linux build a ten je špatný, a taky nejede v protonu 9.5, tak si jdi tady, tady, sem a dej custom a vyber proton 8.6... jo, a Valorant si nezahraješ. Jo, a Star Citizen má vlastní launcher, to musíš jít do desktopu, zapnout příkazovou řádku, udělat to či ono, aby se to dostalo sem, pak udělat tam to abys to vůbec zapnul, pak ono abys to měl v tom normálním rozhraní k dispozici... a to vše na gamepadu[/spoiler][/i]) Opravdu doporučuju si najít nějaký list downsides/painpoints pro Steam Deck, než si uděláš představu, že je to nějaký "XBOX Steam Edition", protože fakt není. O samotném Steam OS jsem neřekl ani jedno křivé slovo a velmi velmi silně tomu fandím. Ale toto, jako aktuální výrobek na trhu je podle mě flop. Jako, rád se budu mýlit, ale jak jsem psal dřív, tu cílovku tam nevidím. PCMR si to umí pořešit jinak a IMHO zásadně lépe (levnější/výkonnější, nebo bazar a pak je to naprosto jinde - a pořád v mezích SteamOS).  BFU si na tom pořád spíš vyláme zuby, takže nějaké PSko je lepší (a levnější volba). Něco mezi, nějaký hráč co chce hrát v obýváku asi nechce mít HW slabší, než stávající konzoli, či stávající herní PC apod., tzn to buď nechá být úplně, nebo půjde cestou PCMR. Ten člověk, co má zrovna 35k na účtu, chce to vrazit zrovna do PC pod televizi a preferuje zrovna to zapnutí gamepadem před výkonem jako takovým, nebo bude rád za menší spotřebu apod... To je prostě strašně specificky definovaná cílovka. Každopádně už se cyklím*:+*. Asi se k tomu vrátím "za půl roku", až budou známá nějaká čísla. Závidím Vám to "nadšení".  PS: Za mně by to dávalo smysl jako výkonnější (a klidně dražší) zařízení, protože by tam nebyl ten aftertaste, že sis do obýváku koupil hw za 35k, na kterém jedou hry hůř, než na PS5, a tedy by více vynikly ty specifické věci (form factor atd). S tímto výkonem bych naopak čekal cenu těch trochu lepších entry level notebooků (což je bratru 20k).
979055
0 0
reagovat
reaguje na: Gonzi
Já ale Steam OS pro jinak poskládané PC vnímám jako čistou součást té strategie - pro Valve není finálním cílem vydělávat na Steam Machine, ale dostat mezi co nejvíc lidí Steam a hry z něj, je jedno jak. Jistě, nějaký ten výdělek na Steam Machine se hodí, ale je to detail - nějakou marži mít musí (a já si nemyslím že je nějak zásadně velká vzhledem k šíleným cenám komponent a unikátnosti buildu), nemohou to dotovat jako výrobci konzolí, už proto že "je to prostě pc" a lidi by si to pak kupovali jako levnější windows comp na práci a Valve by jen krvácelo prachy.
Nebo ještě hůř by to skupovali po tisících na stavbu datacenter - což se kdysi stalo s PlayStationy a Sony to velmi rychle firmwarově zatrhlo, to Valve udělat nemůže, není to uzavřená platforma.

Takže jen ať si lidi ty vlastní Steam OS pod televizi klidně staví. Ale vsadím se že většina to dělat nebude protože je to složité, a pro ty je tu Steam Machine.

Alienware nemá herní platformu. Jak píšeš, je to prostě jen další složitý comp - sice předpostavený, ale ovládá se pořád jako windows pc.

Ještě ke Steam Decku - jo rozhodně měl mnohem lepší pozici a byl větší masovka než tohle bude. Taky měl proti sobě krom těch pár neumětelských handheldů jen Switch, to není tak velký soupeř jako PS a xBox
979055
Já ale Steam OS pro jinak poskládané PC vnímám jako čistou součást té strategie - pro Valve není finálním cílem vydělávat na Steam Machine, ale dostat mezi co nejvíc lidí Steam a hry z něj, je jedno jak. Jistě, nějaký ten výdělek na Steam Machine se hodí, ale je to detail - nějakou marži mít musí (a já si nemyslím že je nějak zásadně velká vzhledem k šíleným cenám komponent a unikátnosti buildu), nemohou to dotovat jako výrobci konzolí, už proto že "je to prostě pc" a lidi by si to pak kupovali jako levnější windows comp na práci a Valve by jen krvácelo prachy. Nebo ještě hůř by to skupovali po tisících na stavbu datacenter - což se kdysi stalo s PlayStationy a Sony to velmi rychle firmwarově zatrhlo, to Valve udělat nemůže, není to uzavřená platforma. Takže jen ať si lidi ty vlastní Steam OS pod televizi klidně staví. Ale vsadím se že většina to dělat nebude protože je to složité, a pro ty je tu Steam Machine. Alienware nemá herní platformu. Jak píšeš, je to prostě jen další složitý comp - sice předpostavený, ale ovládá se pořád jako windows pc. Ještě ke Steam Decku - jo rozhodně měl mnohem lepší pozici a byl větší masovka než tohle bude. Taky měl proti sobě krom těch pár neumětelských handheldů jen Switch, to není tak velký soupeř jako PS a xBox
979052
0 0
reagují: Gonzi
reagovat
reaguje na: HAL
Vše předtím bylo afaik clunky, slabé, dobré na "Tetris". Měls všemožné konzole (PSP, Vita, 3DS, Switch...) a pak extrémně niche věci jako AyaNeyo apod. což byly (afaik) Windows stroje s velmi omezenou praktičností. Byl to víceméně notebook bez klávesnice, s nějakým dolepeným software, aby to jakože fungovalo.

Steam Deck je plnohodnotný handheld, stojící na vlastní verzi Arch Linuxu (Steam OS), která funguje hlavně díky Protonu a jeho schopnosti jet Windows hry na Linuxu.

Jakkoli na tebe mohl působit, když vyšel, tak sis absolutně nemohl koupit něco lepšího. Navíc ty shitheldy byly afaik i výrazně dražší. Jinými slovy, Deck je "the device to have", navíc cenově dostupné. Až s jeho úspěchem (daným předchozími body) se objevili "vyzyvatelé", kteří typicky nejsou zas tak populární, protože nabízí jen lepší HW (a to ne ve všem) a vyloženě trpí v ostatních směrech.

To je přesný opak oproti Steam Machine. Valve udělalo strašně moc pro to, aby takový stroj byl možný, ale díky tomu softwaru můžeš mít velmi snadno jinak postavený počítač, který se bude chovat téměř stejně (stejný OS atd). Jen to zapneš tlačítkem a navíc zapneš i TV...

Můžeme se názorově přít o tom, jaký to bude mít úspěch atd., ale ta pozice na trhu je srovnatelná s řekněme Alienware herními kompy. Ty taky koupíš jako hotový experience ale pak zjistíš, že je to jen "někým jiným poskládaný Windows desktop". (zdůrazňuji, že Steam OS je dostupný).

To se nedá srovnávat ani s Deckem, ani s Valve Indexem. První zmíněné bylo "one and only" a druhé byl v době vydání jeden z nejlepších, ne-li nejlepší headset. Machine je jen počítač. A jako takový je spíš špatný (krom form factoru a hdmi cec) a drahý.

"Steam Machine is so powerful, that it makes PS5 look like PS5 Pro." :D (PS5 je 5 let staré a stojí polovinu... ).
979052
Vše předtím bylo afaik clunky, slabé, dobré na "Tetris". Měls všemožné konzole (PSP, Vita, 3DS, Switch...) a pak extrémně niche věci jako AyaNeyo apod. což byly (afaik) Windows stroje s velmi omezenou praktičností. Byl to víceméně notebook bez klávesnice, s nějakým dolepeným software, aby to jakože fungovalo. Steam Deck je plnohodnotný handheld, stojící na vlastní verzi Arch Linuxu (Steam OS), která funguje hlavně díky Protonu a jeho schopnosti jet Windows hry na Linuxu. Jakkoli na tebe mohl působit, když vyšel, tak sis absolutně nemohl koupit něco lepšího. Navíc ty shitheldy byly afaik i výrazně dražší. Jinými slovy, Deck je "the device to have", navíc cenově dostupné. Až s jeho úspěchem (daným předchozími body) se objevili "vyzyvatelé", kteří typicky nejsou zas tak populární, protože nabízí jen lepší HW (a to ne ve všem) a vyloženě trpí v ostatních směrech. To je přesný opak oproti Steam Machine. Valve udělalo strašně moc pro to, aby takový stroj byl možný, ale díky tomu softwaru můžeš mít velmi snadno jinak postavený počítač, který se bude chovat téměř stejně (stejný OS atd). Jen to zapneš tlačítkem a navíc zapneš i TV... Můžeme se názorově přít o tom, jaký to bude mít úspěch atd., ale ta pozice na trhu je srovnatelná s řekněme Alienware herními kompy. Ty taky koupíš jako hotový experience ale pak zjistíš, že je to jen "někým jiným poskládaný Windows desktop". (zdůrazňuji, že Steam OS je dostupný). To se nedá srovnávat ani s Deckem, ani s Valve Indexem. První zmíněné bylo "one and only" a druhé byl v době vydání jeden z nejlepších, ne-li nejlepší headset. Machine je jen počítač. A jako takový je spíš špatný (krom form factoru a hdmi cec) a drahý. [i]"Steam Machine is so powerful, that it makes PS5 look like PS5 Pro."[/i] *:D* (PS5 je 5 let staré a stojí polovinu... ).
979041
0 0
reagují: HAL
reagovat
reaguje na: KARLOS
> A za stejné prachy PSka můžeš mít určitě výkonější PC. Nebo za stejné prachy můžeš mít místo Jabka výkonější třeba Xaomi. Třeba.
Jen pro jistotu, protože nevím, jestli to jen nevíš: PS a PC jsou diametrálně odlišné věci. Stejně jako Iphone a Android. Ty si ale můžeš postavit libovolný AMD systém a nainstalovat na něj SteamOS. Nemáš "nějaký počítač". Máš ten samý "steambox". Jestli znáš pojem Hackintosh... tak toto.

Což jistě uznáš, že mění sílu tohoto argumentu. Máš řádově silnější HW za stejné peníze, se stejným OS, se stejným ekosystémem, se stejnými hrami... nemáš "nějaký" Windows či Linux stroj. Máš vyloženě Steam OS.

A HAL to také srovnává s Applem... tzn jestli vám toto nedocházelo, tak více chápu Váš pohled.
979050
[i]> A za stejné prachy PSka můžeš mít určitě výkonější PC. Nebo za stejné prachy můžeš mít místo Jabka výkonější třeba Xaomi. Třeba.[/i] Jen pro jistotu, protože nevím, jestli to jen nevíš: PS a PC jsou diametrálně odlišné věci. Stejně jako Iphone a Android. Ty si ale můžeš postavit libovolný AMD systém a nainstalovat na něj SteamOS. Nemáš "nějaký počítač". Máš ten samý "steambox". Jestli znáš pojem Hackintosh... tak toto. Což jistě uznáš, že mění sílu tohoto argumentu. Máš řádově silnější HW za stejné peníze, se stejným OS, se stejným ekosystémem, se stejnými hrami... nemáš "nějaký" Windows či Linux stroj. Máš vyloženě Steam OS. A HAL to také srovnává s Applem... tzn jestli vám toto nedocházelo, tak více chápu Váš pohled.
979039
0 0
reagovat
reaguje na: KARLOS
Steam Deck afaik ani nebyl první, těch handheldů pro pc hry existovalo už několik. Žádný neměl masový úspěch.
979041
Steam Deck afaik ani nebyl první, těch handheldů pro pc hry existovalo už několik. Žádný neměl masový úspěch.
979039
0 0
reagují: Gonzi
reagovat
reaguje na: KARLOS
Srovnání s Applem mě napadlo taky. Prakticky ve všem horší a mnohem dražší, ale lidi se po tom mohou utlouct - protože mají vybudovaný ekosystém a jdou po maximální jednoduchosti. Stejně jako Steam Machine.

Btw na Epic jsem nedávno myslel jak moc jsem z nich zklamaný - Steam nabízí prakticky všechno na co si hráč vzpomene, reviews, profily hráčů, diskuze, jednoduché vyhledávání, etc., zato na Epicu a jeho klientovi od jeho spuštění nepřibylo prakticky nic, a to už je skoro deset let. Jen sypou další a další hry zdarma, no fajn, ale jinak nic co by přimělo hráče na tu  platformu skutečně přejít. Naštěstí jsem zjistil že snad letos by s tím konečně něco měli dělat.
979040
Srovnání s Applem mě napadlo taky. Prakticky ve všem horší a mnohem dražší, ale lidi se po tom mohou utlouct - protože mají vybudovaný ekosystém a jdou po maximální jednoduchosti. Stejně jako Steam Machine. Btw na Epic jsem nedávno myslel jak moc jsem z nich zklamaný - Steam nabízí prakticky všechno na co si hráč vzpomene, reviews, profily hráčů, diskuze, jednoduché vyhledávání, etc., zato na Epicu a jeho klientovi od jeho spuštění nepřibylo prakticky nic, a to už je skoro deset let. Jen sypou další a další hry zdarma, no fajn, ale jinak nic co by přimělo hráče na tu  platformu skutečně přejít. Naštěstí jsem zjistil že snad letos by s tím konečně něco měli dělat.
979035
0 0
reagovat
reaguje na: Gonzi
A za stejné prachy PSka můžeš mít určitě výkonější PC. Nebo za stejné prachy můžeš mít místo Jabka výkonější třeba Xaomi. Třeba.
To je ten point, pro cílící kupující je cena sice relevantní, ale pokud se zdá být ospraveditelná, zaplatí ji.
deck nemám, takže mužu mít zavádějící informace, ale měl sem za to, že s danou certifikací dostaneš potvrzení, že na konkrétní nastavení, které ve formě updatu je i k dispozici, ti na decku hra pojede. Ale může to být jinak, uznávám.
A nakonec - v tuhle chvíli je to jediná krabice, co ti nabídne to, co sem popsal na PC platformu. S příchodem Decku se myslím taky vyrojilo x napodobenin, ale nikdo neměl tu moc reálně konkurovat, neb Deck měl ten ekosystém...
979039
A za stejné prachy PSka můžeš mít určitě výkonější PC. Nebo za stejné prachy můžeš mít místo Jabka výkonější třeba Xaomi. Třeba. To je ten point, pro cílící kupující je cena sice relevantní, ale pokud se zdá být ospraveditelná, zaplatí ji. deck nemám, takže mužu mít zavádějící informace, ale měl sem za to, že s danou certifikací dostaneš potvrzení, že na konkrétní nastavení, které ve formě updatu je i k dispozici, ti na decku hra pojede. Ale může to být jinak, uznávám. A nakonec - v tuhle chvíli je to jediná krabice, co ti nabídne to, co sem popsal na PC platformu. S příchodem Decku se myslím taky vyrojilo x napodobenin, ale nikdo neměl tu moc reálně konkurovat, neb Deck měl ten ekosystém...
979036
0 0
reagují: Gonzi, HAL
reagovat
Já myslím, že všichni budeme rádi, když si to ty kupce najde. Minimálně v prvních vlnách se to určitě vyprodá (prý toho nemají skladem moc) a je to dobře.

Ať už bude důvod pro koupi jakýkoliv, my se díky tomu třeba za X let dočkáme i Machine 2 a 2 Pro, které už budou s trochou štěstí cenově kompetitivnější a tudíž i se širší cílovkou :)
979038
Já myslím, že všichni budeme rádi, když si to ty kupce najde. Minimálně v prvních vlnách se to určitě vyprodá (prý toho nemají skladem moc) a je to dobře. Ať už bude důvod pro koupi jakýkoliv, my se díky tomu třeba za X let dočkáme i Machine 2 a 2 Pro, které už budou s trochou štěstí cenově kompetitivnější a tudíž i se širší cílovkou *:)*
2 0
reagovat
reaguje na: KARLOS
Ne že ne. Naopak, kdybys deck měl, tal bys věděl, jak je ta certifikace zavádějící. A hlavně... když vyšel, tak stál 15? tisíc a byl to defacto jediný handheld na světě? dokonalý stroj na emulátory, navíc dockovatelný na slušnou kancelářskou práci.
Machine si můžeš za ty prachy postavit o 30% výkonnější dnes... 
979036
Ne že ne. Naopak, kdybys deck měl, tal bys věděl, jak je ta certifikace zavádějící. A hlavně... když vyšel, tak stál 15? tisíc a byl to defacto jediný handheld na světě? dokonalý stroj na emulátory, navíc dockovatelný na slušnou kancelářskou práci. [url=https://youtu.be/zvaO4DPM1ZM]Machine[/url] si můžeš za ty prachy postavit o 30% výkonnější dnes... 
979035
0 0
reagují: KARLOS
reagovat
Je to v bledě modrém, jako s Jabkem, nebo lépe řečeno se Samsungem vlajkovou lodí... Ty jsou potencionálně dražší, ale lidi je kupujou, protože jsou především bezúdržbové.
Všechno má svá pro a proti. Já neříkám, že ta cena je nastavená správně, ale ta diskuze začala a vlastně i pokračuje na otázce, "jaký to má vůbec význam prodávat a kupovat".
Argumentujete sice správnými věcmi, ale nikoliv věcmi, kterými se na to bude dívat zákazník, na kterého to cílí. Protože když se dnes řekne PC hraní, je to Steam a Epic by se k němu velmi rád přidal, ale pořád je to primárně Steam.
Když si někdo chce pořídit herní stroj, doposud se rozhodoval asi takto:
Koupím drahé PSko a drahé hry, ale ty hry budou podle ohlasů pecka (a ty hry si jinde asi nezahraju). Nebo koupím o chlup levnější XB, s ním to předplatné a budu mít furt co hrát, včetně velkých titulů. A nebo koupím počítač, kde budu muset projít milion nabídek a možností, nepřipojím to pohodlně k telce a celkově to bude díky Windowsům nepohodlné, ale budu mít tu největší knihovnu her, které jsou neporovnatelně levnější a až na pár vyjímek si zahraju vše - pokud vyberu stroj, který mi danou věc spustí. A jo, ještě budu muset štelovat milion nastavení grafiky, aby mi to jelo plynule, ale kámoš říkal, že konzole má jen tři nastavení, podle toho, jestli chci plynulejší, nebo hezčí hru.
Přesně tohle je důvod, proč jsou konzole úspěšnější, jak PC. A ten nastává možnost čtyři, kde si sice koupím s přehledem nejdražší stroj, ale odpadnou všechny výše zmíněné neduhy a zůstanou jen pozitiva. A nepodcenujte tu certifikaci her, tj garanci příjemného hraní, bez potřeby štelovat milion parametrů. To je imo hlavní deviza, proč Steamdeck uspěl a ne, že ne.
979035
Je to v bledě modrém, jako s Jabkem, nebo lépe řečeno se Samsungem vlajkovou lodí... Ty jsou potencionálně dražší, ale lidi je kupujou, protože jsou především bezúdržbové. Všechno má svá pro a proti. Já neříkám, že ta cena je nastavená správně, ale ta diskuze začala a vlastně i pokračuje na otázce, "jaký to má vůbec význam prodávat a kupovat". Argumentujete sice správnými věcmi, ale nikoliv věcmi, kterými se na to bude dívat zákazník, na kterého to cílí. Protože když se dnes řekne PC hraní, je to Steam a Epic by se k němu velmi rád přidal, ale pořád je to primárně Steam. Když si někdo chce pořídit herní stroj, doposud se rozhodoval asi takto: Koupím drahé PSko a drahé hry, ale ty hry budou podle ohlasů pecka (a ty hry si jinde asi nezahraju). Nebo koupím o chlup levnější XB, s ním to předplatné a budu mít furt co hrát, včetně velkých titulů. A nebo koupím počítač, kde budu muset projít milion nabídek a možností, nepřipojím to pohodlně k telce a celkově to bude díky Windowsům nepohodlné, ale budu mít tu největší knihovnu her, které jsou neporovnatelně levnější a až na pár vyjímek si zahraju vše - pokud vyberu stroj, který mi danou věc spustí. A jo, ještě budu muset štelovat milion nastavení grafiky, aby mi to jelo plynule, ale kámoš říkal, že konzole má jen tři nastavení, podle toho, jestli chci plynulejší, nebo hezčí hru. Přesně tohle je důvod, proč jsou konzole úspěšnější, jak PC. A ten nastává možnost čtyři, kde si sice koupím s přehledem nejdražší stroj, ale odpadnou všechny výše zmíněné neduhy a zůstanou jen pozitiva. A nepodcenujte tu certifikaci her, tj garanci příjemného hraní, bez potřeby štelovat milion parametrů. To je imo hlavní deviza, proč Steamdeck uspěl a ne, že ne.
0 0
reagují: HAL, Gonzi
reagovat
reaguje na: esmo
Jako jo, alternativou bylo to prostě vůbec nevydávat. Mě z business hlediska dává smysl že to zkouší. 
Btw teď mě napadá že ono to vlastně není dražší než konzole - pro online hráče, jako GTA Online nebo CoD, bo za online se na konzolích musí platit předplatné (nechápu jak jim to hráči strpí). Takže během pár let se jim ta cena dorovná a pak bude i lepší. 
979027
Jako jo, alternativou bylo to prostě vůbec nevydávat. Mě z business hlediska dává smysl že to zkouší.  Btw teď mě napadá že ono to vlastně není dražší než konzole - pro online hráče, jako GTA Online nebo CoD, bo za online se na konzolích musí platit předplatné (nechápu jak jim to hráči strpí). Takže během pár let se jim ta cena dorovná a pak bude i lepší. 
979026
1 0
reagovat
reaguje na: HAL
Protože můžeme, máme rádi gadgety a nevadí nám dávat prachy za takový věci, jsme fanoušci. Ale musí to mít nějakou rozumnou cenovou politiku.
A přesně tak, PSko a Xko má nějakej OS a absolutně nic o něm nevíme, nezajímá nás, to není přednost konzole. Proto nemá být Steam OS jakýkoliv lákadlo, nemá mě jako potencionálního konzolovýho kupce zajímat stejně jak u modrýho a zelenýho týmu.
Má mě to zaujmout cenou a velkou knihovnou. Máme velkou knihovnu a taky velkou cenu, takže pro casual hráče hard pass, protože hraní není moje priorita, ale koníček číslo 10 v pořadí.
A to jak se mají dostat na nízkou cenu mě jako casual gaučáka taky vůbec zajímat nemá.
Vidíš, tohle prostě nefunguje ani pro jednoho z potencionálních skupin zájemců :D
979026
Protože můžeme, máme rádi gadgety a nevadí nám dávat prachy za takový věci, jsme fanoušci. Ale musí to mít nějakou rozumnou cenovou politiku. A přesně tak, PSko a Xko má nějakej OS a absolutně nic o něm nevíme, nezajímá nás, to není přednost konzole. Proto nemá být Steam OS jakýkoliv lákadlo, nemá mě jako potencionálního konzolovýho kupce zajímat stejně jak u modrýho a zelenýho týmu. Má mě to zaujmout cenou a velkou knihovnou. Máme velkou knihovnu a taky velkou cenu, takže pro casual hráče hard pass, protože hraní není moje priorita, ale koníček číslo 10 v pořadí. A to jak se mají dostat na nízkou cenu mě jako casual gaučáka taky vůbec zajímat nemá. Vidíš, tohle prostě nefunguje ani pro jednoho z potencionálních skupin zájemců *:D*
979025
0 0
reagují: HAL
reagovat
reaguje na: esmo
Ne my absolutně nejsme cílovka. My máme na hraní počítače za půl sta, proč by jsme si k tomu kupovali další mnohem slabší. 
Že je tam steam os je pro uživatele zajímavý v tom že o něm právě vědět ani nic nemusí. Jaký os je na ps, xboxu? Asi tam něco takového mají, ale nevím, nezajímá mě. 

A ta cena... jak přesně si představuješ že budou útočit cenou? Mohli ušetřit kdyby z toho udělali velkou pc krabici místo konzolovité krabičky. Což je právě ta věc kterou útočí. Ale neušetřili by zas tak moc. Nikdy by se nemohli dostat na cenu konzolí, ani tu současnou už zvýšenou. Ani kdyby měli marži na nule. 
979025
Ne my absolutně nejsme cílovka. My máme na hraní počítače za půl sta, proč by jsme si k tomu kupovali další mnohem slabší.  Že je tam steam os je pro uživatele zajímavý v tom že o něm právě vědět ani nic nemusí. Jaký os je na ps, xboxu? Asi tam něco takového mají, ale nevím, nezajímá mě.  A ta cena... jak přesně si představuješ že budou útočit cenou? Mohli ušetřit kdyby z toho udělali velkou pc krabici místo konzolovité krabičky. Což je právě ta věc kterou útočí. Ale neušetřili by zas tak moc. Nikdy by se nemohli dostat na cenu konzolí, ani tu současnou už zvýšenou. Ani kdyby měli marži na nule. 
979023
0 0
reagují: esmo
reagovat
reaguje na: KARLOS
Pokud se chceš dostat na trh (jak popisuješ) na kterým jsi do teď nebyl, tak to musíš udělat pro potencionálního zákazníka zajímavý.
A to že je tam Steam, to opravdu není pro bfu uživatele zajímavý, protože on žádnej takovej systém nezná, ať je jakkoliv úžasnej.
Na tomto konkrétním trhu musíš útočit cenou, abys uspěl.
Steam Machine je fakt niche věcička pro nás fandy a jak vidíš, my fandové, kteří máme počítače za třeba půl sta a k tomu konzoli toto prostě považujeme za drahý. My jsme měli být cílovka, bohužel cena je mimo.
979023
Pokud se chceš dostat na trh (jak popisuješ) na kterým jsi do teď nebyl, tak to musíš udělat pro potencionálního zákazníka zajímavý. A to že je tam Steam, to opravdu není pro bfu uživatele zajímavý, protože on žádnej takovej systém nezná, ať je jakkoliv úžasnej. Na tomto konkrétním trhu musíš útočit cenou, abys uspěl. Steam Machine je fakt niche věcička pro nás fandy a jak vidíš, my fandové, kteří máme počítače za třeba půl sta a k tomu konzoli toto prostě považujeme za drahý. My jsme měli být cílovka, bohužel cena je mimo.
979020
1 0
reagují: HAL
reagovat
reaguje na: HAL
This. Jestli jim to vyjde, nebo ne, je otázka. Stejně, jestli v případě neúspěchu bude hlavní cena.
Ale pokud má Valve už rozjetý celý ekosystém a chybí mu už jen poslední díl skládačky... pak by byli hloupí, do toho nejít.
...
Imo hádám, že tahle první generace bude zajížděcí a aby šířila především dobré jméno a povědomí. S další generací logicky budou muset být rozhodně víc konkurence schopní, ale imo to načasují až na příchod nextgen konzolí, ty jsou daleko jak - dva, tři, nebo i čtyři roky? Do té doby nemusí být lídrem na trhu, ale minimálně se etabloval. A tam, kde Sony má exkluzivity, tam kde Microsoft má Gamepass, tak tam bude mít Valve Steam výprodeje.
...
Pokud by to bylo tak jednoduché, pak by X-box dávno zaniknul. Valve chce být třetí a asi se i s třetím místem smíří, ale pronikne do segmentu, který mu zatím vysloveně utíkal - obyváky a lidi, co si na hraní koupí dedikované zařízení, nad kterým nemusí přemýšlet.
Ne, takoví lidi se nebudou dívat do bazarů. Fakt ne.
979020
This. Jestli jim to vyjde, nebo ne, je otázka. Stejně, jestli v případě neúspěchu bude hlavní cena. Ale pokud má Valve už rozjetý celý ekosystém a chybí mu už jen poslední díl skládačky... pak by byli hloupí, do toho nejít. ... Imo hádám, že tahle první generace bude zajížděcí a aby šířila především dobré jméno a povědomí. S další generací logicky budou muset být rozhodně víc konkurence schopní, ale imo to načasují až na příchod nextgen konzolí, ty jsou daleko jak - dva, tři, nebo i čtyři roky? Do té doby nemusí být lídrem na trhu, ale minimálně se etabloval. A tam, kde Sony má exkluzivity, tam kde Microsoft má Gamepass, tak tam bude mít Valve Steam výprodeje. ... Pokud by to bylo tak jednoduché, pak by X-box dávno zaniknul. Valve chce být třetí a asi se i s třetím místem smíří, ale pronikne do segmentu, který mu zatím vysloveně utíkal - obyváky a lidi, co si na hraní koupí dedikované zařízení, nad kterým nemusí přemýšlet. Ne, takoví lidi se nebudou dívat do bazarů. Fakt ne.
979006
1 0
reagují: esmo
reagovat
reaguje na: Gonzi
"BFU hráči si kupují konzole a jsou happy. Nebudou to měnit."

Já to právě vidím tak že tohle se SM snaží změnit. Otevřít prodej steam her širší základně pro kterou je hraní na pc moc technicky náročné. A ano, dělají to za vyšší ceu než konzole protože holt nemají jinou možnost (ono kdyby nebylo nedostatku chipů a prodávají to za těch $750 co si původně představovali - tak to pořád bude dražší než dotované konzole, protože ty by pak byly pod $500)
979006
"BFU hráči si kupují konzole a jsou happy. Nebudou to měnit." Já to právě vidím tak že tohle se SM snaží změnit. Otevřít prodej steam her širší základně pro kterou je hraní na pc moc technicky náročné. A ano, dělají to za vyšší ceu než konzole protože holt nemají jinou možnost (ono kdyby nebylo nedostatku chipů a prodávají to za těch $750 co si původně představovali - tak to pořád bude dražší než dotované konzole, protože ty by pak byly pod $500)
979005
2 0
reagují: KARLOS
reagovat
reaguje na: HAL
Však já tomu rozumím, ale kolik lidí chce hrát exlusivně hry na Steamu (ne hry - tečka), aby byli ochotni si koupit toto místo PS5?

Podle mě tomu chybí appeal. Nějaká jasná cílovka, pro kterou je to must buy. A to tak, že silně.

BFU hráči si kupují konzole a jsou happy. Nebudou to měnit. PC hráči mají... PC. Tohle má (imho) primární appeal jako PC #2, na hry, do obýváku, atd... A na to je to drahé. Si dej do kontextu, jaký budget musíš mít obecně, abys dal 35k za "Steam konzoli". To je ten problém co v tom vidím.

A fakt by mě ta cílovka dle tebe zajímala, protože "bfu který by chtěl hry na steamu ale počítačům rozumí jak koza petrželi, chce aby ho měl pod televizí a fungoval jako konzole" podle mě hlavně vůbec nějaký Steam neřeší a... koupí si ještě více hassle-free konzoli. 
979005
Však já tomu rozumím, ale kolik lidí chce hrát exlusivně hry na Steamu (ne hry - tečka), aby byli ochotni si koupit toto místo PS5? Podle mě tomu chybí appeal. Nějaká jasná cílovka, pro kterou je to must buy. A to tak, že silně. BFU hráči si kupují konzole a jsou happy. Nebudou to měnit. PC hráči mají... PC. Tohle má (imho) primární appeal jako PC #2, na hry, do obýváku, atd... A na to je to drahé. Si dej do kontextu, jaký budget musíš mít obecně, abys dal 35k za "Steam konzoli". To je ten problém co v tom vidím. A fakt by mě ta cílovka dle tebe zajímala, protože [i]"bfu který by chtěl hry na steamu ale počítačům rozumí jak koza petrželi, chce aby ho měl pod televizí a fungoval jako konzole"[/i] podle mě hlavně vůbec nějaký Steam neřeší a... koupí si ještě více hassle-free konzoli. 
979000
1 0
reagují: HAL
reagovat
reaguje na: Gonzi
Ty se na to díváš pohledem svým. Což jako chápu :D Pro mě je to taky předražená blbost. A ty máš k cílovce taky velmi daleko, protože sice hraješ na televizi na gamepadu (což já občas taky), ale na tom notebooku jsi schopný udělat i něco jiného než ho zapnout a zmáčknout play, když budeš chtít mašinu jako steam tak si ji dokážeš navybírat a poskládat sám, a když už máš pod televizí notebook, tak pro tebe asi není moc podstatné abys pod televizí měl něco takhle malého a estetického.

Já se na to dívám pohledem bfu který by chtěl hry na steamu ale počítačům rozumí jak koza petrželi, chce aby ho měl pod televizí a fungoval jako konzole. Přinese z obchodu (a fakt ne z bazaru), zapne a hraje, ani netuší co tam má za OS.
979000
Ty se na to díváš pohledem svým. Což jako chápu *:D* Pro mě je to taky předražená blbost. A ty máš k cílovce taky velmi daleko, protože sice hraješ na televizi na gamepadu (což já občas taky), ale na tom notebooku jsi schopný udělat i něco jiného než ho zapnout a zmáčknout play, když budeš chtít mašinu jako steam tak si ji dokážeš navybírat a poskládat sám, a když už máš pod televizí notebook, tak pro tebe asi není moc podstatné abys pod televizí měl něco takhle malého a estetického. Já se na to dívám pohledem bfu který by chtěl hry na steamu ale počítačům rozumí jak koza petrželi, chce aby ho měl pod televizí a fungoval jako konzole. Přinese z obchodu (a fakt ne z bazaru), zapne a hraje, ani netuší co tam má za OS.
978981
2 0
reagují: Gonzi
reagovat
reaguje na: HAL
"premium" => You keep using that word. I do not think it means, what you think it means. :D Protože underpowered linuxbox to fakt není.

"Myslím že svoji cílovku si to najde. Já jsem od ní samozřejmě velmi daleko."
Tady se rozcházíme, protože já k ní mám naopak velmi blízko. Aktuálně mám v obýváku skoro permanentně notebook. Na hry. S gamepadem, se zapnutím a autostartem Steamu do big picture. Také mám Steam Deck a znám pro a proti toho systému. Na Steam Machine jsem vyloženě čekal a předpokládal, že si to koupím.
Za tyhle peníze to neudělám. Za tyhle peníze mám celou plejádu atraktivnějších možností. Naopak mohu ušetřit, protože ten HW je silně neprémiový. Je běžně dostupný z bazoše.

Jediná prémiová věc je celý ten form factor (což mi ale mini/micro ATX bohatě stačí, i kdybych to chtěl nějak víc řešit) a HDMI CEC (takže lze zapnout ovladačem to PC a následně i TV a tak, což je v kombinaci s resume funkcí (už ze Steam Decku) fajn. Já musím notebook a TV zapnout separátně, plus typicky nemůžu notebook uspat s běžící hrou.
978981
"premium" => You keep using that word. I do not think it means, what you think it means. *:D* Protože underpowered linuxbox to fakt není. [i]> [/i][i]"Myslím že svoji cílovku si to najde. Já jsem od ní samozřejmě velmi daleko."[/i] Tady se rozcházíme, protože já k ní mám naopak velmi blízko. Aktuálně mám v obýváku skoro permanentně notebook. Na hry. S gamepadem, se zapnutím a autostartem Steamu do big picture. Také mám Steam Deck a znám pro a proti toho systému. Na Steam Machine jsem vyloženě čekal a předpokládal, že si to koupím. Za tyhle peníze to neudělám. Za tyhle peníze mám celou plejádu atraktivnějších možností. Naopak mohu ušetřit, protože ten HW je silně neprémiový. Je běžně dostupný z bazoše. Jediná prémiová věc je celý ten form factor (což mi ale mini/micro ATX bohatě stačí, i kdybych to chtěl nějak víc řešit) a HDMI CEC (takže lze zapnout ovladačem to PC a následně i TV a tak, což je v kombinaci s resume funkcí (už ze Steam Decku) fajn. Já musím notebook a TV zapnout separátně, plus typicky nemůžu notebook uspat s běžící hrou.
978971
1 0
reagují: HAL
reagovat
reaguje na: HAL
S cenou samozřejmě nemůžou jít níž, bo ceny komponent, bo AI boom ...
Není to chyba Valve, jen si to díky načasování vybrala tato mašinka na plno.
978976
S cenou samozřejmě nemůžou jít níž, bo ceny komponent, bo AI boom ... Není to chyba Valve, jen si to díky načasování vybrala tato mašinka na plno.
978971
1 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2026.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se