Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum DOMÁCÍ KINO

příspěvky 16021 - 16040 Napsat příspěvek
490983
[link="http://pocitace.sme.sk/clanok.asp?cl=3775782"]hmm[/link]
0 0
reagovat

Fluke

To s tou hrou imho nemá nič spoločné s kompresiou (ak myslíme na tu istú hru, bola myslím ešte o dosť menšia) ale so spôsobom "programovania grafiky". Normálne sa to robí tak, že si v dajakom programe (trebars 3DS Max) urobíš 3D model, ten vyexportuješ a použiješ v hre. Dá sa to obísť pomocou procedurálneho programovania grafiky, tu môžeš rovno v zdrojovom kóde hry napísať povedzme "vykresli mi guľu takto veľkú a na týchto konkrétnych súradniciach" a pomocou takýchto jednoduchých objektov poskladať celý model. Je to O DOSŤ zložitejšie (pre porovnanie - ľahšie sa ti modeluje z plastelíny ako z LEGA), ale vo výsledku aj O DOSŤ pamäťovo úspornejšie. A to isté pochopiteľne platí aj o textúrach (textúru si popíšeš adekvátnym zdrojovým kódom a necháš, aby ti ju hra sama generovala) a dokonca aj o zvukoch (!).
490981
To s tou hrou imho nemá nič spoločné s kompresiou (ak myslíme na tu istú hru, bola myslím ešte o dosť menšia) ale so spôsobom "programovania grafiky". Normálne sa to robí tak, že si v dajakom programe (trebars 3DS Max) urobíš 3D model, ten vyexportuješ a použiješ v hre. Dá sa to obísť pomocou procedurálneho programovania grafiky, tu môžeš rovno v zdrojovom kóde hry napísať povedzme "vykresli mi guľu takto veľkú a na týchto konkrétnych súradniciach" a pomocou takýchto jednoduchých objektov poskladať celý model. Je to O DOSŤ zložitejšie (pre porovnanie - ľahšie sa ti modeluje z plastelíny ako z LEGA), ale vo výsledku aj O DOSŤ pamäťovo úspornejšie. A to isté pochopiteľne platí aj o textúrach (textúru si popíšeš adekvátnym zdrojovým kódom a necháš, aby ti ju hra sama generovala) a dokonca aj o zvukoch (!).
Fluke
0 0
reagovat

2 st39.6

Jo, ten termin by uz snad mel bejt definitivni, ale u tohohle titulu nikdy nevis:))
490978
Jo, ten termin by uz snad mel bejt definitivni, ale u tohohle titulu nikdy nevis*:))*
2 st39.6
0 0
reagovat
Xatrix > jo, ale s dvdckem :D
btw MGS ma vyjit v cervnu, ne? to by si musel ms hodne pospisit
490976
Xatrix > jo, ale s dvdckem *:D* btw MGS ma vyjit v cervnu, ne? to by si musel ms hodne pospisit
0 0
reagovat

st39.6

Taky jsem si na tu památnou větu vzpomněl. Třeba MS chystá X-Box 540 s nějakým revolučním čipem, kterému stačí málo dat a stejně vykreslí grafiku, ze které se Snake posadí na prdel :D
490975
Taky jsem si na tu památnou větu vzpomněl. Třeba MS chystá X-Box 540 s nějakým revolučním čipem, kterému stačí málo dat a stejně vykreslí grafiku, ze které se Snake posadí na prdel *:D*
st39.6
0 0
reagovat

deiwi

Normální vývojář ho nepotřebuje:) ten zná kouzelné slůvko komprese. Vždyť hru s grafikou jako unreal 04 jeden týpek naprogramoval do cca 10MB.
490974
Normální vývojář ho nepotřebuje:) ten zná kouzelné slůvko komprese. Vždyť hru s grafikou jako unreal 04 jeden týpek naprogramoval do cca 10MB.
deiwi
0 0
reagovat

2 st39.6

Nez vyjde MSG4, tak uz Microsoft bude mit novou konzoli:D:D
490973
Nez vyjde MSG4, tak uz Microsoft bude mit novou konzoli*:D**:D*
2 st39.6
0 0
reagovat
ono melo PSko vyssi prodej, jo? cool : )
v microsoftu sou tvrdohlavy. jiste ze to nepotrebujou, jim ty omezeny hry stacej. jen at si pockaj na mgs4 a jim podobny :D. vzdyt gatesovi stacilo nejakejch 200bajtu, nebo kolik to je :D
490972
ono melo PSko vyssi prodej, jo? cool : ) v microsoftu sou tvrdohlavy. jiste ze to nepotrebujou, jim ty omezeny hry stacej. jen at si pockaj na mgs4 a jim podobny *:D*. vzdyt gatesovi stacilo nejakejch 200bajtu, nebo kolik to je *:D*
0 0
reagovat
Tak teď nevím, co si o tom mám myslet :D že by vývojáři her pro X360 nepotřebovali médium s větší kapacitou?
490971
Tak teď nevím, co si o [link="http://digiweb.ihned.cz/c1-23261420-microsoft-o-technologii-blu-ray-pro-konzoly-xbox-360-nejedna"]tom[/link] mám myslet *:D* že by vývojáři her pro X360 nepotřebovali médium s větší kapacitou?
0 0
reagovat

Gorecki

Ty woe, kde pracujes, ze mas zalusk na takovouto televizi? Nechces me k vam do prace doporucit? :D :D
490969
Ty woe, kde pracujes, ze mas zalusk na takovouto televizi? Nechces me k vam do prace doporucit? *:D* *:D*
Gorecki
0 0
reagovat
Jenom jak to bude složité se dostat s 70palcovým lcd do bytu ;)...
p.s.: Proč si většina lidí myslí, že hlasitější=kvalitnější??? Můžeš stavět kino nepřesahující tvoje výkonové podmínky ale s kvalitou... ;)
490941
Jenom jak to bude složité se dostat s 70palcovým lcd do bytu ;)... p.s.: Proč si většina lidí myslí, že hlasitější=kvalitnější??? Můžeš stavět kino nepřesahující tvoje výkonové podmínky ale s kvalitou... ;)
0 0
reagovat
stvrte z piatich a susedia hore aj dolu nejake tie basy navyse znesu v pohode (aj preto si staviam domace kino nie podla vykonu, ale kvality)...ale...hm...preco? :)
490938
stvrte z piatich a susedia hore aj dolu nejake tie basy navyse znesu v pohode (aj preto si staviam domace kino nie podla vykonu, ale kvality)...ale...hm...preco? :)
0 0
reagovat
Gorecki: A v kterém patře bydlíš ;)...
490937
Gorecki: A v kterém patře bydlíš ;)...
0 0
reagovat

deiwi

5x5 m, to relativne staci :)
490936
5x5 m, to relativne staci :)
deiwi
0 0
reagovat

Gore

Tak to alespoň upřesni :) Zajímalo by mě, jak dlouhá je tvá zámecká obývací místnost ;)
490931
Tak to alespoň upřesni :) Zajímalo by mě, jak dlouhá je tvá zámecká obývací místnost *;)*
Gore
0 0
reagovat

Sentido

ako povedal deiwi, to nie je monitor :)
490921
ako povedal deiwi, to nie je monitor :)
Sentido
0 0
reagovat
1920 x 1080p neni ani na 100´ malo
490914
1920 x 1080p neni ani na 100´ malo
0 0
reagovat

Sentido

Tak to nebude sledovat zrovna z metru, ne? :)
490915
Tak to nebude sledovat zrovna z metru, ne? :)
Sentido
0 0
reagovat

Gorecki

Rozlišení 1920 x 1080p neni to na 70" trochu malo?
490913
Rozlišení 1920 x 1080p neni to na 70" trochu malo?
Gorecki
0 0
reagovat

st39.6

:D ty mas doma dve, v obyvaku a na zachode, my vime ;) :D
490912
*:D* ty mas doma dve, v obyvaku a na zachode, my vime ;) :D
st39.6
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2026.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se