Černý telefon 2
Dal jsem si prvně po kině jedničku, protože něco jsem si pamatoval, některé postavy ne a ve dvojce se vrací všichni, i mullet Jeremyho Daviese. Navíc jsem úplně zapomněl na hrdinovu mladší ségru, která je pro příběh podstatná a též se vrací. Jednička mi teď přišla ještě slabší, takže kdyby bylo nutné určit vítěze, dvojka je na tom lépe, ale není to „Upalujte na to!“ výhra. V porovnání je dvojka brutálnější, ale pořád se pohybujeme v mainstream hororu, takže já si spíš budu pamatovat stylizaci, že cokoliv vidí mladší ségra ve svých snech, to někoho může iritovat, protože je to obaleno zrnem, jak ze staré kamery (plus některé jakoby nahrávky mohou trochu připomenout Sinistera). A pak tu máme toho Kruegera ... teda Chmatáka. V jedničce byl v podstatě chvilku, tady si na něj dlouze musíte počkat a zatímco jednička vychází z povídky Joea Hilla, tady si Derrickson a další scénárista řekli, že nám toho ukážou víc, jak to všechno začalo a jak ... byl Chmaták zamlada nadějným hokejistou, když už musí i do záběru přibruslit :) Byť tedy Hill byl na začátku té myšlenky dvojky. A tím, že zde i zazní, jak se živí strachem obětí a co vše je schopen dělat mimo naši realitu, aby se pak nebožáci budili ze snů se skutečnými šrámy, tak z toho není radost, že tu máme něco jako Elm Street, ale jen že někdo tady má moc rád Elm Street. Takže se to dokodrcá na těsné 3/5
Die My Love
Na samotě u lesa čekalo na mladý pár vše, jen ne klid. A zatímco oblíbená antikoncepční pilulka na vztah Blue Valentine nebo třeba už trochu ve stínu obdobné drama Hladová srdce nám daly alespoň chvilku, pár scén, kdy se dvojice milovala, tak zde - sotva mrknete okem a z výrazu Jennifer Lawrence čtete, že „bych se tě chtěla zeptat, zda opravdu musíš dýchat, ten zvuk mě irituje“. A to je asi zároveň ta největší potíž - rozumíte, proč do toho ti herci jdou, ale místy už je to pak spíš exhibice. Ty umělecké kudrlinky mi tam přijdou navíc, neberte to striktně jako film o poporodní depresi, ani o krizi vztahu, protože Pattinson mi zde přišel spíš vedlejší, je to o krizi ženy, která to vystihne hned v jedné z prvních scén, kdy pozorují hvězdy a ona řekne, že jí nezajímají, protože si oproti nim připomíná, jak je sama nic. Takže víceméně víte, co bude následovat, protože už jste podobnou tématiku viděli, potěší vás účast veteránů Nolteho a Spacek, ale pak si řeknete: „Co by s tím asi udělal v plné síle Żuławski, při vzpomínce na Posedlost?“ 3/5
PS: když se jde na drama, tak i s drama úvodem - stále občas busem vyrazím do lokální jednosálovky. A tady jsem přišel a vzápětí to vypadalo, že zas můžu jít zpátky. Paní mi sdělila, že jsem jediný, takže se počká do startu a případně se to bohužel ruší. Minutu před „zrušením“ přišel jeden pár a nakonec nás bylo pět.
960462
[b]Černý telefon 2[/b]
Dal jsem si prvně po kině jedničku, protože něco jsem si pamatoval, některé postavy ne a ve dvojce se vrací všichni, i mullet Jeremyho Daviese. Navíc jsem úplně zapomněl na hrdinovu mladší ségru, která je pro příběh podstatná a též se vrací. Jednička mi teď přišla ještě slabší, takže kdyby bylo nutné určit vítěze, dvojka je na tom lépe, ale není to „Upalujte na to!“ výhra. V porovnání je dvojka brutálnější, ale pořád se pohybujeme v mainstream hororu, takže já si spíš budu pamatovat stylizaci, že cokoliv vidí mladší ségra ve svých snech, to někoho může iritovat, protože je to obaleno zrnem, jak ze staré kamery (plus některé jakoby nahrávky mohou trochu připomenout Sinistera). A pak tu máme toho Kruegera ... teda Chmatáka. V jedničce byl v podstatě chvilku, tady si na něj dlouze musíte počkat a zatímco jednička vychází z povídky Joea Hilla, tady si Derrickson a další scénárista řekli, že nám toho ukážou víc, jak to všechno začalo a jak ... byl Chmaták zamlada nadějným hokejistou, když už musí i do záběru přibruslit :) Byť tedy Hill byl na začátku té myšlenky dvojky. A tím, že zde i zazní, jak se živí strachem obětí a co vše je schopen dělat mimo naši realitu, aby se pak nebožáci budili ze snů se skutečnými šrámy, tak z toho není radost, že tu máme něco jako Elm Street, ale jen že někdo tady má moc rád Elm Street. Takže se to dokodrcá na těsné 3/5
[b]Die My Love[/b]
Na samotě u lesa čekalo na mladý pár vše, jen ne klid. A zatímco oblíbená antikoncepční pilulka na vztah Blue Valentine nebo třeba už trochu ve stínu obdobné drama [url=https://www.csfd.cz/film/385864-hladova-srdce/recenze/]Hladová srdce[/url] nám daly alespoň chvilku, pár scén, kdy se dvojice milovala, tak zde - sotva mrknete okem a z výrazu Jennifer Lawrence čtete, že „bych se tě chtěla zeptat, zda opravdu musíš dýchat, ten zvuk mě irituje“. A to je asi zároveň ta největší potíž - rozumíte, proč do toho ti herci jdou, ale místy už je to pak spíš exhibice. Ty umělecké kudrlinky mi tam přijdou navíc, neberte to striktně jako film o poporodní depresi, ani o krizi vztahu, protože Pattinson mi zde přišel spíš vedlejší, je to o krizi ženy, která to vystihne hned v jedné z prvních scén, kdy pozorují hvězdy a ona řekne, že jí nezajímají, protože si oproti nim připomíná, jak je sama nic. Takže víceméně víte, co bude následovat, protože už jste podobnou tématiku viděli, potěší vás účast veteránů Nolteho a Spacek, ale pak si řeknete: „Co by s tím asi udělal v plné síle Żuławski, při vzpomínce na Posedlost?“ 3/5
PS: když se jde na drama, tak i s drama úvodem - stále občas busem vyrazím do lokální jednosálovky. A tady jsem přišel a vzápětí to vypadalo, že zas můžu jít zpátky. Paní mi sdělila, že jsem jediný, takže se počká do startu a případně se to bohužel ruší. Minutu před „zrušením“ přišel jeden pár a nakonec nás bylo pět.
|
reagovat
|


).