Vyšlo to!!! Trailery se mi líbily, ale trochu jsem byl nervózní, aby to jako celek fungovalo. Naštěstí si to režisér Dan Trachtenberg pohlídal a servíruje nám povedený a hlavně kvalitní film s Predátorem.
Trachtenberg pochopil, že pokud chce natočit dobrý film s Predátorem, tak se musí oprostit od minulosti a zkusit jít novou cestou. Zkusit jít neprozkoumaným směrem. Čím více byl lpěl na minulosti, tím více by mu to všichni připomínali, a svým způsobem by si svazoval ruce.
Režisér proto vsadil na nový úhel pohledu, a my jsem díky tomu dostali svěží a hodně zábavnou podívanou. Úkrok od děsu a hororu možná někoho zklame, přesto to osobně považuji za moudré rozhodnutí, jelikož se režisérovi otevřeli různé cesty, jak Predátora pojmout.
Trachtenberg prakticky natočil cestu hrdiny, který musí získat uznaní a zkušenosti, najít si přátele a spojence, a uvědomit si, co je pro něj skutečně důležité. Není to nijak originální příběh, ale v kontextu Predátora je to o dost zajímavěji a lepší, než se na první pohled zdá.
Hodně velkou zásluhu na tom má scénárista Patrick Aison, který napsal dobrodružný příběh říznutý s buddy komedii, ve kterém se prolíná predátorská a vetřelčí mytologie. A já si tento mix dost vychutnal. Trachtenberg a Aison vytvořili postavy, kterým lze fandit a bát se o ně. Režisér a scénárista dali do filmu dost akce a napětí, nečekaně také hodně humoru, a v neposlední řadě ho v jednotlivých momentech pojali dost drsně a nekompromisně.
Fakt se mi líbilo, že příběh vidíme z predátoří perspektivy, že je predátor komplexní hlavní hrdina, a nabídne nám něco více, než jen lov a boj. Tento úkrok velmi kvituji, protože krásně ukazuje možnosti jak s predátory jako charaktery pracovat v budoucnosti.
Dimitrius Schuster-Koloamatangi je v hlavní roli dost dobrý a většinu filmu utáhne na svých bedrech. Elle Fanning má skvěle napsanou roli a je v ní parádní, a je vidět, že si jí herečka hodně užila.
Film má hezkou audiovizuální stránku a srší nápady. Akce je zábavná a stylová, a v průběhu filmu umí překvapovat. Užil jsem si dialogové výměny a humorné scény. Velkou radost mi udělala hudba od Sarah Schachner a Benjamina Wallfischa, jelikož se hodně povedla. Predátor: Nebezpečné území je povedený a hodně dobrý film, který mi sedl a udělal mi velkou radost. 8/10
Predátor: Nebezpečné území
960322
Vyšlo to!!! Trailery se mi líbily, ale trochu jsem byl nervózní, aby to jako celek fungovalo. Naštěstí si to režisér Dan Trachtenberg pohlídal a servíruje nám povedený a hlavně kvalitní film s Predátorem.
Trachtenberg pochopil, že pokud chce natočit dobrý film s Predátorem, tak se musí oprostit od minulosti a zkusit jít novou cestou. Zkusit jít neprozkoumaným směrem. Čím více byl lpěl na minulosti, tím více by mu to všichni připomínali, a svým způsobem by si svazoval ruce.
Režisér proto vsadil na nový úhel pohledu, a my jsem díky tomu dostali svěží a hodně zábavnou podívanou. Úkrok od děsu a hororu možná někoho zklame, přesto to osobně považuji za moudré rozhodnutí, jelikož se režisérovi otevřeli různé cesty, jak Predátora pojmout.
Trachtenberg prakticky natočil cestu hrdiny, který musí získat uznaní a zkušenosti, najít si přátele a spojence, a uvědomit si, co je pro něj skutečně důležité. Není to nijak originální příběh, ale v kontextu Predátora je to o dost zajímavěji a lepší, než se na první pohled zdá.
Hodně velkou zásluhu na tom má scénárista Patrick Aison, který napsal dobrodružný příběh říznutý s buddy komedii, ve kterém se prolíná predátorská a vetřelčí mytologie. A já si tento mix dost vychutnal. Trachtenberg a Aison vytvořili postavy, kterým lze fandit a bát se o ně. Režisér a scénárista dali do filmu dost akce a napětí, nečekaně také hodně humoru, a v neposlední řadě ho v jednotlivých momentech pojali dost drsně a nekompromisně.
Fakt se mi líbilo, že příběh vidíme z predátoří perspektivy, že je predátor komplexní hlavní hrdina, a nabídne nám něco více, než jen lov a boj. Tento úkrok velmi kvituji, protože krásně ukazuje možnosti jak s predátory jako charaktery pracovat v budoucnosti.
Dimitrius Schuster-Koloamatangi je v hlavní roli dost dobrý a většinu filmu utáhne na svých bedrech. Elle Fanning má skvěle napsanou roli a je v ní parádní, a je vidět, že si jí herečka hodně užila.
Film má hezkou audiovizuální stránku a srší nápady. Akce je zábavná a stylová, a v průběhu filmu umí překvapovat. Užil jsem si dialogové výměny a humorné scény. Velkou radost mi udělala hudba od Sarah Schachner a Benjamina Wallfischa, jelikož se hodně povedla. Predátor: Nebezpečné území je povedený a hodně dobrý film, který mi sedl a udělal mi velkou radost. [b]8/10[/b]
Predátor: Nebezpečné území
|
reagují:
Demonic8
|
reagovat
|


) třetí část mě totálně nebavila, nápady byly fajn, ale už to celé bylo přitažené za vlasy. Lehce to zachránila čtvrtá část. Jenže proč jsou Predátoři ve filmu takoví idioti? To jak jednali a bojovali je dost shazovalo. Nemám problém s experimentováním, ale Predátor by neměl být tak tupý. 