Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum KECÁRNA

příspěvky 19081 - 19100 Napsat příspěvek
Much ado about nothing.
Ruka trhu rozhodne. O tom, za co zaplatim prachy, nerozhoduju oskary. Ak budu vo filme zastupene vsetky rasy, nabozenstva a sexualne rientacie a film bude kvalitka, nemam s tym problem. Riadim sa podla recenzii na MZ :D.
764809
Much ado about nothing. Ruka trhu rozhodne. O tom, za co zaplatim prachy, nerozhoduju oskary. Ak budu vo filme zastupene vsetky rasy, nabozenstva a sexualne rientacie a film bude kvalitka, nemam s tym problem. Riadim sa podla recenzii na MZ *:D*.
5 -6
reagovat
Někdo zde zmínil, že se nic nemění, že typicky se ta pravidla už tak plní, akorát teď bude mít na to studio papír. Infrastruktura, administrativa, byrokracie potřebná ke kontrole bude vždy jen růst, nikdy klesat. Jsem úředník, vím o čem mluvím.

Kromě údernych aktivistů, je nesčetně oportunistů se svými dobře placenými bullshit joby.

Velká čtyřka už se třese, jak bude účtovat miliony za audity.

Tohle plýtvání zdrojů je vždy špatně. Vždy.
764808
Někdo zde zmínil, že se nic nemění, že typicky se ta pravidla už tak plní, akorát teď bude mít na to studio papír. Infrastruktura, administrativa, byrokracie potřebná ke kontrole bude vždy jen růst, nikdy klesat. Jsem úředník, vím o čem mluvím. Kromě údernych aktivistů, je nesčetně oportunistů se svými dobře placenými bullshit joby. Velká čtyřka už se třese, jak bude účtovat miliony za audity. Tohle plýtvání zdrojů je vždy špatně. Vždy.
10 -1
reagovat
reaguje na: Snipsley
Máš pravdu, ale já se s tím tak nějak smířit nechci. Mě jako ženu by vyloženě urazilo, kdybych dostala práci na základě nějaké směrnice, která říká, že tu práci musím dostat, protože mám vagínu, ne protože mám mozek, praxi a schopnosti. Pro mě je "pozitivní diskriminace" oxymóron, protože jakákoliv diskriminace v jakékoliv formě je ve svém důsledku stejně diskriminace jednoho na úkor jiného. Chápu ten krok, rozumím, co tím akademie sleduje a proč to dělá (link), souhlasím, že je potřeba za rovné příležitosti bojovat a na diskriminaci upozorňovat, jen si nemyslím, že ke zlepšení povede jiná forma diskriminace, byť dobře míněná. Já vím, že si já osobně nemám na co stěžovat. Můžu volit, dělám práci, jakou chci, beru peníze, které nemají ani chlapi s delší praxí, a i zdejší (převážně pánská) komunita mě tu toleruje. :D S diskriminací i pozitivní diskriminací jsem se ale osobně setkala a oboje bylo peklo, které bych nikomu nepřála. Za sebe si přeju, aby došlo ke změně. Ke změně, která ale bude pozitivní pro všechny. I bílého heterosexuálního muže. 
764805
Máš pravdu, ale já se s tím tak nějak smířit nechci. Mě jako ženu by vyloženě urazilo, kdybych dostala práci na základě nějaké směrnice, která říká, že tu práci musím dostat, protože mám vagínu, ne protože mám mozek, praxi a schopnosti. Pro mě je "pozitivní diskriminace" oxymóron, protože jakákoliv diskriminace v jakékoliv formě je ve svém důsledku stejně diskriminace jednoho na úkor jiného. Chápu ten krok, rozumím, co tím akademie sleduje a proč to dělá ([url=https://deadline.com/2020/09/oscar-best-picture-shakeup-criticism-academy-heads-1234573760/]link[/url]), souhlasím, že je potřeba za rovné příležitosti bojovat a na diskriminaci upozorňovat, jen si nemyslím, že ke zlepšení povede jiná forma diskriminace, byť dobře míněná. Já vím, že si já osobně nemám na co stěžovat. Můžu volit, dělám práci, jakou chci, beru peníze, které nemají ani chlapi s delší praxí, a i zdejší (převážně pánská) komunita mě tu toleruje. *:D* S diskriminací i pozitivní diskriminací jsem se ale osobně setkala a oboje bylo peklo, které bych nikomu nepřála. Za sebe si přeju, aby došlo ke změně. Ke změně, která ale bude pozitivní pro všechny. I bílého heterosexuálního muže. 
764791
22 -1
reagovat
reaguje na: Disketa1
Takže se to postupně měnilo ale nezlepšovalo ? Sorry ale srovnávat v tomhle vědu s ideologii je mimo. Máš v tom hokej.
Snažíš se to v podstatě dokázat argumentací, která ti to vyvrací sama o sobě, protože zvrácené pokusy komunistů, nacistů nebo šlechtitelů v severských zemích byly svého času považovány jako krok kupředu. 
Fakt ti jako sečtělému člověku musím vysvětlovat, že celospolečenské změny nemusí být jen dobré? A všechny ty zrůdné režimy to měly plus mínus vědecky podložené. 
764804
Takže se to postupně měnilo ale nezlepšovalo ? Sorry ale srovnávat v tomhle vědu s ideologii je mimo. Máš v tom hokej. Snažíš se to v podstatě dokázat argumentací, která ti to vyvrací sama o sobě, protože zvrácené pokusy komunistů, nacistů nebo šlechtitelů v severských zemích byly svého času považovány jako krok kupředu.  Fakt ti jako sečtělému člověku musím vysvětlovat, že celospolečenské změny nemusí být jen dobré? A všechny ty zrůdné režimy to měly plus mínus vědecky podložené. 
764803
8 -3
reagují: Disketa1
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Věda byla tenkrát na určité úrovni. To se postupně měnilo, jak se objevovaly nové a nové poznatky. Je to zákonitý vývoj. Podobným způsobem se také mění společenská mentalita. Výkřiky typu "musíme to zastavit, protože přicházíme o dosavadní privilegia nad ostatními" jsou zkrátka mimo. Vývoj můžeš zbrzdit, ale nikdy ho úplně nezastavíš.
764803
Věda byla tenkrát na určité úrovni. To se postupně měnilo, jak se objevovaly nové a nové poznatky. Je to zákonitý vývoj. Podobným způsobem se také mění společenská mentalita. Výkřiky typu "musíme to zastavit, protože přicházíme o dosavadní privilegia nad ostatními" jsou zkrátka mimo. Vývoj můžeš zbrzdit, ale nikdy ho úplně nezastavíš.
764801
2 -9
reagují: MarvinP, AndyKaufman
reagovat
reaguje na: Disketa1
Tohle mi vysvětli, před sto lety byla věda špatná a ta před 80 co by tě poslala do koncentráku nebo před 50 lety vykastrovala byla krok dopředu? :)
764801
Tohle mi vysvětli, před sto lety byla věda špatná a ta před 80 co by tě poslala do koncentráku nebo před 50 lety vykastrovala byla krok dopředu? *:)*
764797
6 -1
reagují: Disketa1
reagovat
Ne, opravdu s tím nemám problém. Problém mám s tím, jak to podávají česká média. Jako nějaký konec světa. Jenže svět se dávno změnil, vývoj jde kupředu. Ty výkřiky tady jsou směšné a jsou úplně mimo. To je podobné, jako kdybych se měl řídit vědeckými poznatky staré sto let a odmítat fakt, že věda a technický pokrok jdou stále kupředu.
764797
Ne, opravdu s tím nemám problém. Problém mám s tím, jak to podávají česká média. Jako nějaký konec světa. Jenže svět se dávno změnil, vývoj jde kupředu. Ty výkřiky tady jsou směšné a jsou úplně mimo. To je podobné, jako kdybych se měl řídit vědeckými poznatky staré sto let a odmítat fakt, že věda a technický pokrok jdou stále kupředu.
2 -9
reagují: AndyKaufman
reagovat
Mňa tak ešte napadlo či by takto vyhral Black panther alebo Get Out? Hlavne v tom Get out by som asi mal problém nájsť dostatok bielych a to je dosť málo rôznorodý kolektív na oscara asi. :D 
764793
Mňa tak ešte napadlo či by takto vyhral Black panther alebo Get Out? Hlavne v tom Get out by som asi mal problém nájsť dostatok bielych a to je dosť málo rôznorodý kolektív na oscara asi. *:D* 
5 -2
reagovat
reaguje na: do_Od
Mně se líbí, jak reaguješ jenom na něco a když ti někdo vyvrátí ti polopravy kterými to tu krmíš, tak to přejdeš jako gentleman mlčením :+

Jinak to bude samozřejmě fungovat asi tak, jako když normovací tabulky za komunismu měly zvednout kvalitu stravování. :)
764792
Mně se líbí, jak reaguješ jenom na něco a když ti někdo vyvrátí ti polopravy kterými to tu krmíš, tak to přejdeš jako gentleman mlčením *:+* Jinak to bude samozřejmě fungovat asi tak, jako když normovací tabulky za komunismu měly zvednout kvalitu stravování. *:)*
764778
14 -5
reagovat
Vsichni mame plne pravo, aby se nam pravidla omezujici umeni nelibila. S tim souhlasim. Co je u Akademie si ale nutno uvedomit, ze oni nechteji jako svou vysostnou cinnost ocenovani umelecky nejlepsich filmu. Ona uz dlouhe roky svuj vehlas a vliv vyuziva na zmenu firemni a socialni kultury Hollywoodu. Kdyz se s tim smirite, pochopite jeji kroky.
764791
Vsichni mame plne pravo, aby se nam pravidla omezujici umeni nelibila. S tim souhlasim. Co je u Akademie si ale nutno uvedomit, ze oni nechteji jako svou vysostnou cinnost ocenovani umelecky nejlepsich filmu. Ona uz dlouhe roky svuj vehlas a vliv vyuziva na zmenu firemni a socialni kultury Hollywoodu. Kdyz se s tim smirite, pochopite jeji kroky.
2 -1
reagují: MarvinP, mkubalikova
reagovat
764789
Vzpomněl si taky někdo na [url=https://frombostontobaltimore.files.wordpress.com/2013/10/pritchard_scale.png]"Jak porozumět poezii od Dr. J. Evanse Pritcharda Ph.D."[/url] ? *:D**:D*
2 0
reagovat
reaguje na: do_Od
To je furt argument tím, jak omezující, nebo náročná na splnění ta pravidla jsou. Ale pointa je, že aby film mohl mít aspoň občas přesahy do umění, musí mít otevřenou možnost jakákoliv pravidla porušovat/ignorovat. Akademie se tímto aktivně brání tomu, aby filmy, které oceňuje, mohly být vnímány jako umění.
764785
To je furt argument tím, jak omezující, nebo náročná na splnění ta pravidla jsou. Ale pointa je, že aby film mohl mít aspoň občas přesahy do umění, musí mít otevřenou možnost jakákoliv pravidla porušovat/ignorovat. Akademie se tímto aktivně brání tomu, aby filmy, které oceňuje, mohly být vnímány jako umění.
764778
10 -1
reagovat
reaguje na: do_Od
Moc pěkná demagogie. 
764783
Moc pěkná demagogie. 
764778
5 -1
reagovat
Asi takhle. link
764778
Asi takhle. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220127146623276&id=1063911098
7 -12
reagovat
Tohle je postě shit. Jakákoliv snaha hodnotit uměleckou formu pomocí tabulek je shit. Pokud ty tabulky obsahují politické statementy jakéhokoliv druhu, je to doubleshit. Že se to líbí Diskovi je důkaz, že je to pravda.
764776
Tohle je postě shit. Jakákoliv snaha hodnotit uměleckou formu pomocí tabulek je shit. Pokud ty tabulky obsahují politické statementy jakéhokoliv druhu, je to doubleshit. Že se to líbí Diskovi je důkaz, že je to pravda.
17 -2
reagovat
reaguje na: Disketa1
Nechal ses inspirovat Tarantinem ?
764769
Nechal ses inspirovat Tarantinem ?
764752
3 -2
reagovat
Poslední dobou už víceméně každý film, který vyhrál sošku v kategorii Nejlepší film, tyto pravidla splňoval, a teď se zkrátka jen dala na papír. Má to jednu podstatnou výhodu a to tu, že už nebudou vznikat články na téma, že Akademie opět ukázala, jak je korektní a upřednostnila ten, a ten film, protože....
764765
Poslední dobou už víceméně každý film, který vyhrál sošku v kategorii Nejlepší film, tyto pravidla splňoval, a teď se zkrátka jen dala na papír. Má to jednu podstatnou výhodu a to tu, že už nebudou vznikat články na téma, že Akademie opět ukázala, jak je korektní a upřednostnila ten, a ten film, protože....
3 -2
reagovat
Hoši vy tu z toho robíte strašnu komédiu. Uvedomujete si že aj nadalej sa budú točiť filmy ktoré tie podmienky splnovat nebudú? Uvedomujete si že sa to týka len oscarových nominácií za najlepší film daného roku? Viete aké filmy boli posledné roky nominované v tejto kategórii? Ano, už sa asi nikdy nestane že by film ako Návrat Krála získal túto sošku, ale to je hádam každému jasné už pekne dlho aj bez nejakých pravidiel. Len teraz vám to spísali aby ste mali prehlad :D Nebojte sa, svet sa nehrúti, všetko je po starom.
764762
Hoši vy tu z toho robíte strašnu komédiu. Uvedomujete si že aj nadalej sa budú točiť filmy ktoré tie podmienky splnovat nebudú? Uvedomujete si že sa to týka len oscarových nominácií za najlepší film daného roku? Viete aké filmy boli posledné roky nominované v tejto kategórii? Ano, už sa asi nikdy nestane že by film ako Návrat Krála získal túto sošku, ale to je hádam každému jasné už pekne dlho aj bez nejakých pravidiel. Len teraz vám to spísali aby ste mali prehlad *:D* Nebojte sa, svet sa nehrúti, všetko je po starom.
3 -4
reagovat
reaguje na: GhostDog
Amerika se už dlouho propadá do fanatického levicového extrému. Toto je jen další krok do pekla. Osobně začínám věřit, že nová Americká občanská válka je nevyhnutelná. :- 
764753
Amerika se už dlouho propadá do fanatického levicového extrému. Toto je jen další krok do pekla. Osobně začínám věřit, že nová Americká občanská válka je nevyhnutelná. *:-* 
764557
5 -6
reagují: CAPS_LOCK
reagovat
reaguje na: Cinefil
To chce klid a nohy v teple. ;)
764752
To chce klid a nohy v teple. *;)*
764744
2 -8
reagují: AndyKaufman
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se