Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum KECÁRNA

příspěvky 19041 - 19060 Napsat příspěvek
Pokud jde o samotný vývoj a cestu progresivních změn, krásně je to vidět na bondovkách v jejich začátcích a dnes. V současnosti je nemyslitelné, aby si James Bond zapaloval jednu cigaretu za druhou a ženy pouze využíval pro svoje ukojení. Jsou tedy bondovky s Danielem Craigem špatné, když je v nich James Bond citlivý chlap? Jsou bondovky posledních let špatné, když Moneypenny změnila barvu pleti a její postava je akčnější? Jsou poslední bondovky posledních let špatné, když postavu Q hraje Ben Whishaw, který je v civilu otevřený homosexuál? Nemyslím si. Ostatně citlivého a zároveň tvrdého Bonda hrál na konci 80. let Timothy Dalton, přičemž dnes je hlavně Povolení zabíjet vnímáno mnohem lépe než před třiceti lety (Pierce Brosnan byl spíše krokem zpět) a Daniel Craig na Daltona hodně navazuje. Craigovo pojetí maskulinity u této postavy je mi blízké a obecně je Craig v roli Bonda velmi oblíbený, přičemž v takových šedesátkách by byl jasně odmítnutý. Tolik jenom příklad, že progresivní vývoj má smysl a je logicky zákonitý.
764973
Pokud jde o samotný vývoj a cestu progresivních změn, krásně je to vidět na bondovkách v jejich začátcích a dnes. V současnosti je nemyslitelné, aby si James Bond zapaloval jednu cigaretu za druhou a ženy pouze využíval pro svoje ukojení. Jsou tedy bondovky s Danielem Craigem špatné, když je v nich James Bond citlivý chlap? Jsou bondovky posledních let špatné, když Moneypenny změnila barvu pleti a její postava je akčnější? Jsou poslední bondovky posledních let špatné, když postavu Q hraje Ben Whishaw, který je v civilu otevřený homosexuál? Nemyslím si. Ostatně citlivého a zároveň tvrdého Bonda hrál na konci 80. let Timothy Dalton, přičemž dnes je hlavně Povolení zabíjet vnímáno mnohem lépe než před třiceti lety (Pierce Brosnan byl spíše krokem zpět) a Daniel Craig na Daltona hodně navazuje. Craigovo pojetí maskulinity u této postavy je mi blízké a obecně je Craig v roli Bonda velmi oblíbený, přičemž v takových šedesátkách by byl jasně odmítnutý. Tolik jenom příklad, že progresivní vývoj má smysl a je logicky zákonitý.
3 -11
reagují: AndyKaufman
reagovat
reaguje na: okkac
V té firmě máš taky účetní, právníky a plno dalších profesí, takže asi tak. Tohle je prostě o tom vytvořit prostor pro ostatní, případně dbát na to, aby do toho prostoru vůbec byly vpuštěni.

Gonzi: Tohle mi přijde jako už trochu malichernost. Věřím, že někdo vymyslí rozumný způsob, jak takovou věc ošetřit.

HAL: Umění by mělo být svobodné, na tom se shodneme. Tady je to ale spíš o tom, jak cenu za nejlepší film vnímáš ty, já, nebo ostatní, a jak ji vnímá Akademie. Pro ně už to není o řemeslných kvalitách, které oceňují v jiných kategoriích. Je to cena, která se dává filmům, jež jsou nějakým způsobem záslužné například tím, že se zabývají určitým tématem, viz. Spotlight. A jelikož je to nezávislá organizace, tak pouze ona (skrze své členy, nikdy nerozhoduje jen jeden člověk) určuje, komu a za co tu cenu předá. A nějakých padesát příspěvků pod tímhle jsem mimochodem psal, že si teprve musíme počkat na to, jestli tenhle krok ze strany Akademie povede k pozitivní změně, nebo negativní. To je celé. Zbytek téhle debaty je jenom o tom, že to ostatní dál hrotí, někdy pro mě až šokujícími způsoby jako MarvinP, a já a výjimečně pár dalších se snažíme vysvětlit, že to není nic nového, ani nic, kvůli čemu by bylo třeba vytahovat vidle. Ve zkratce. :)
764971
V té firmě máš taky účetní, právníky a plno dalších profesí, takže asi tak. Tohle je prostě o tom vytvořit prostor pro ostatní, případně dbát na to, aby do toho prostoru vůbec byly vpuštěni. Gonzi: Tohle mi přijde jako už trochu malichernost. Věřím, že někdo vymyslí rozumný způsob, jak takovou věc ošetřit. [url=https://profil.moviezone.cz/HAL]HAL[/url]: Umění by mělo být svobodné, na tom se shodneme. Tady je to ale spíš o tom, jak cenu za nejlepší film vnímáš ty, já, nebo ostatní, a jak ji vnímá Akademie. Pro ně už to není o řemeslných kvalitách, které oceňují v jiných kategoriích. Je to cena, která se dává filmům, jež jsou nějakým způsobem záslužné například tím, že se zabývají určitým tématem, viz. Spotlight. A jelikož je to nezávislá organizace, tak pouze ona (skrze své členy, nikdy nerozhoduje jen jeden člověk) určuje, komu a za co tu cenu předá. A nějakých padesát příspěvků pod tímhle jsem mimochodem psal, že si teprve musíme počkat na to, jestli tenhle krok ze strany Akademie povede k pozitivní změně, nebo negativní. To je celé. Zbytek téhle debaty je jenom o tom, že to ostatní dál hrotí, někdy pro mě až šokujícími způsoby jako MarvinP, a já a výjimečně pár dalších se snažíme vysvětlit, že to není nic nového, ani nic, kvůli čemu by bylo třeba vytahovat vidle. Ve zkratce. *:)*
764966
5 -6
reagují: AndyKaufman, HAL
reagovat
reaguje na: do_Od
Rovná podmínka je, že pokud na určitou pozici je někdo nejlepší, tak se prostě přijme a bude jedno jaké rasy je, muž  či žena. Ale když budu mít technologickou firmu, kde vyžaduji vystudovaný obor IT nebo strojírenství a dle statistik tyto obory studují v 95% muži (dle rasy v západních státech jsou bílí muží nadpoloviční většina), tak je statisticky jasné, že zrovna v tomto oboru budu mít ve firmě prostě samé bílé muže ve většině případů protože taková je množina uchazečů. Nutit mít ten kolektiv diverse znamená, že musím přijmout někoho, kdo z té množiny uchazeču představuje cca méně než 5% bude kvalita kandidáta pro výběr velmi omezena. Pokud se žena nebo jiné etnikum ukáže být nejlepší z kandidátů, co se přihlásili, tak není problém. Ale když nikdo z této skupiny na pohovor nepřijde nebo nebudou dost dobří, tak skončím prostě s firmou plnou bílých mužů.
No a pak se najdou jedinci, kteří prostě se vydali studovat gender studies či podobné obory, kde už ví, že s tímto oborem bude pravděpodobně jejich životní úděl se mne ptát, jestli chci k těm hranolkům kečup nebo tatarku, tak začnou dělat randál, že mám ve firmě jen samé bílé muže a že potřebuju být více diverse. I když jako zaměstnavatel nemám odkud brát, nebo budu muset upřednostnit někoho horšího, jen proto, že je žena nebo etnická minorita, ale nejlepší uchazeč, co se dostavil na pohovor to nebyl.
764966
Rovná podmínka je, že pokud na určitou pozici je někdo nejlepší, tak se prostě přijme a bude jedno jaké rasy je, muž  či žena. Ale když budu mít technologickou firmu, kde vyžaduji vystudovaný obor IT nebo strojírenství a dle statistik tyto obory studují v 95% muži (dle rasy v západních státech jsou bílí muží nadpoloviční většina), tak je statisticky jasné, že zrovna v tomto oboru budu mít ve firmě prostě samé bílé muže ve většině případů protože taková je množina uchazečů. Nutit mít ten kolektiv diverse znamená, že musím přijmout někoho, kdo z té množiny uchazeču představuje cca méně než 5% bude kvalita kandidáta pro výběr velmi omezena. Pokud se žena nebo jiné etnikum ukáže být nejlepší z kandidátů, co se přihlásili, tak není problém. Ale když nikdo z této skupiny na pohovor nepřijde nebo nebudou dost dobří, tak skončím prostě s firmou plnou bílých mužů. No a pak se najdou jedinci, kteří prostě se vydali studovat gender studies či podobné obory, kde už ví, že s tímto oborem bude pravděpodobně jejich životní úděl se mne ptát, jestli chci k těm hranolkům kečup nebo tatarku, tak začnou dělat randál, že mám ve firmě jen samé bílé muže a že potřebuju být více diverse. I když jako zaměstnavatel nemám odkud brát, nebo budu muset upřednostnit někoho horšího, jen proto, že je žena nebo etnická minorita, ale nejlepší uchazeč, co se dostavil na pohovor to nebyl.
764948
15 -2
reagují: do_Od
reagovat
reaguje na: Gonzi
Toto je velmi dobrý dotaz a moc by mě zajímala reakce obhájců onoho opatření. Osobně nejsem zcela proti v některých ohledech (rozhodně se mi ale nelíbí podmiňovat nějak samotnou tvůrčí práci, námět atp.), ale tahle připomínka je velmi podstatná.
764964
Toto je velmi dobrý dotaz a moc by mě zajímala reakce obhájců onoho opatření. Osobně nejsem zcela proti v některých ohledech (rozhodně se mi ale nelíbí podmiňovat nějak samotnou tvůrčí práci, námět atp.), ale tahle připomínka je velmi podstatná.
764962
3 -2
reagovat
reaguje na: do_Od
"tak je to teď transparentnější - všichni vědí, do čeho jdou"
No v tomhle máš samozřejmě pravdu, na to že Oscaři jsou čím dál víc o ideologii než o svobodném umění se nadává už roky, ale tak nějak podvědomě jsme si to nechtěli úplně přiznat. A teď když je to černé na bílém, tak už je to jedině k vzteku :D

Rozuměj - kdyby tam tahle jedna podmínka nebyla a ty ostatní ano, tak je to jen o regulaci pracovního trhu, což je tedy taky dost problematické (jakékoli regulace jsou z principu autoritářské a půjdou proti srsti bez ohledu na to o čem ty regulace jsou), ale není to zdaleka tak velký problém jako tlačit autory do určitých témat, což není nic jiného než velmi subtilní forma cenzury.
764963
"tak je to teď transparentnější - všichni vědí, do čeho jdou" No v tomhle máš samozřejmě pravdu, na to že Oscaři jsou čím dál víc o ideologii než o svobodném umění se nadává už roky, ale tak nějak podvědomě jsme si to nechtěli úplně přiznat. A teď když je to černé na bílém, tak už je to jedině k vzteku :D Rozuměj - kdyby tam tahle jedna podmínka nebyla a ty ostatní ano, tak je to jen o regulaci pracovního trhu, což je tedy taky dost problematické (jakékoli regulace jsou z principu autoritářské a půjdou proti srsti bez ohledu na to o čem ty regulace jsou), ale není to zdaleka tak velký problém jako tlačit autory do určitých témat, což není nic jiného než velmi subtilní forma cenzury.
764961
9 -2
reagovat
reaguje na: do_Od
Když se tedy budu podílet na filmu, tak budu muset někde uvést svou národnost a orientaci? Nebo to bude formou oběžníku typu "hledáme gaye, ozvěte se"? Já jen abych věděl, jak bude ten ideální svět fungovat.
764962
Když se tedy budu podílet na filmu, tak budu muset někde uvést svou národnost a orientaci? Nebo to bude formou oběžníku typu "hledáme gaye, ozvěte se"? Já jen abych věděl, jak bude ten ideální svět fungovat.
764961
18 -2
reagují: Barv666
reagovat
reaguje na: HAL
Jak píšeš, nemusí splňovat zrovna tuhle podmínku. A zvýhodněn by byl v téhle kategorii už před deseti lety, proto poněkolikáté opakuji, že se na tom reálně nic nemění. Když už, tak je to teď transparentnější - všichni vědí, do čeho jdou. Navíc nikdo nikoho nenutí o tohle usilovat - a když už o to někdo bude chtít usilovat, pravděpodobně by 2 z těch 4 podmínek v dnešní době splňoval stejně. Takže kde přesně je to omezování?
764961
Jak píšeš, nemusí splňovat zrovna tuhle podmínku. A zvýhodněn by byl v téhle kategorii už před deseti lety, proto poněkolikáté opakuji, že se na tom reálně nic nemění. Když už, tak je to teď transparentnější - všichni vědí, do čeho jdou. Navíc nikdo nikoho nenutí o tohle usilovat - a když už o to někdo bude chtít usilovat, pravděpodobně by 2 z těch 4 podmínek v dnešní době splňoval stejně. Takže kde přesně je to omezování?
764957
3 -9
reagují: HAL, Gonzi
reagovat
reaguje na: do_Od
Předně, můj komentář byl především reakcí na to, že by se to nemělo srovnávat s totalitními režimy. Ta ideologie rozhodně totalitní je.

Co je etnická minorita? V jakém prostoru? V jakém čase? Kdo je černoch? Je černošský aktivista Shaun King černoch? Je první generace Američanů původem z Nigérie, která má příjmy nadprůměrné, stejný černoch jako ADOS? Kdo je vůbec žena? Otázky nad kterými se dá debatovat hodiny, tlusté knihy jsou o nich psány. Zákony a pravidla musí však mít jasné odpovědi. Jinak si závislý na zvůli toho, kdo má zrovna autoritu.

Posledním krokem nebude, že film splnil dvě ze čtyř kritérií, ale že někdo někde s autoritou oficiálně potvrdí, že film splnil, co měl, získání toho správného razítka, který umožní soutěžit.

Tohle do umění nepatří. Rimsy z toho nedělá vědu, protože samo o sobě to
je skutečně o ničem. Není to důležité. Ale zasazeno do hlubšího kontextu to značí posun v paradigmatu hodnot Americké společnosti. Není náhoda, že během protestů v Hong Kongu se mávalo vlajkou s pruhy a hvězdami a ne jinou.

Není potřeba být nerozmanitý, je potřeba volně soutěžit, volně se vyjadřovat a neplýtvat zdroji.
764960
Předně, můj komentář byl především reakcí na to, že by se to nemělo srovnávat s totalitními režimy. Ta ideologie rozhodně totalitní je. Co je etnická minorita? V jakém prostoru? V jakém čase? Kdo je černoch? Je černošský aktivista[url=https://www.google.com/search?q=Shaun+King&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj-89OPw9_rAhUryIUKHaM-B2UQ_AUoAXoECBwQAw&biw=1920&bih=938] Shaun King[/url] černoch? Je první generace Američanů původem z Nigérie, [url=https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=American+Nigeria+descent+income]která má příjmy nadprůměrné[/url], stejný černoch jako ADOS? Kdo je vůbec žena? Otázky nad kterými se dá debatovat hodiny, tlusté knihy jsou o nich psány. Zákony a pravidla musí však mít jasné odpovědi. Jinak si závislý na zvůli toho, kdo má zrovna autoritu. Posledním krokem nebude, že film splnil dvě ze čtyř kritérií, ale že někdo někde s autoritou oficiálně potvrdí, že film splnil, co měl, získání toho správného razítka, který umožní soutěžit. Tohle do umění nepatří. Rimsy z toho nedělá vědu, protože samo o sobě to je skutečně o ničem. Není to důležité. Ale zasazeno do hlubšího kontextu to značí posun v paradigmatu hodnot Americké společnosti. Není náhoda, že během protestů v Hong Kongu se mávalo vlajkou s pruhy a hvězdami a ne jinou. Není potřeba být nerozmanitý, je potřeba volně soutěžit, volně se vyjadřovat a neplýtvat zdroji.
764948
7 -1
reagovat
reaguje na: do_Od
Wait, what? A jak tedy jinak chceš nazvat požadavek na to aby film byl o ženách, minoritách nebo LGBT?

To je podmínka omezující umění, úplně jednoznačně. Můžeš jakkoli vyhýbavě odpovídat že to přece splňovat "nemusí", ale pořád bude rozhodně zvýhodněn když to splňovat bude.
764957
Wait, what? A jak tedy jinak chceš nazvat požadavek na to aby film byl o ženách, minoritách nebo LGBT? To je podmínka omezující umění, úplně jednoznačně. Můžeš jakkoli vyhýbavě odpovídat že to přece splňovat "nemusí", ale pořád bude rozhodně zvýhodněn když to splňovat bude.
764954
8 -2
reagují: do_Od
reagovat
reaguje na: Cinefil
Až na to, že by mu stačilo najmout si ženu, která by mu masírovala při malování nohy a další, která by mu kontrolovala, že má zaplacený nájem. A to jen kdyby se chtěl ucházet o cenu za nejlepší obraz roku udílenou jednou specifickou organizací. 

Ale jinak jsem rád, že tomu všichni tak parádně rozumí. :)
764956
Až na to, že by mu stačilo najmout si ženu, která by mu masírovala při malování nohy a další, která by mu kontrolovala, že má zaplacený nájem. A to jen kdyby se chtěl ucházet o cenu za nejlepší obraz roku udílenou jednou specifickou organizací.  Ale jinak jsem rád, že tomu všichni tak parádně rozumí. *:)*
764955
2 -11
reagovat
Jedna herečka k tomu řekla: "Jako by Picasovi nařizovali přimalovat africké, asijské a homosexuální postavy do jeho obrazů, jinak se nebudou prodávat." - to mi jako příklad stačilo. 
764955
Jedna herečka k tomu řekla: "[i]Jako by Picasovi nařizovali přimalovat africké, asijské a homosexuální postavy do jeho obrazů, jinak se nebudou prodávat.[/i]" - to mi jako příklad stačilo. 
6 -2
reagují: do_Od
reagovat
reaguje na: HAL
Nic takového dělat nechci, nic takového nedělám, a nic takového se ani neděje. Ale mám pocit, že to tady nikoho nezajímá, hlavně, že je na co nadávat. :+
764954
Nic takového dělat nechci, nic takového nedělám, a nic takového se ani neděje. Ale mám pocit, že to tady nikoho nezajímá, hlavně, že je na co nadávat. *:+*
764953
2 -8
reagují: HAL
reagovat
reaguje na: do_Od
To je ale hezká demagogie :)

A proč chceš dávat podmínky umění? A vylučovat a omezovat z prostoru to které není dostatečně ideologicky vhodné?
764953
To je ale hezká demagogie *:)* A proč chceš dávat podmínky umění? A vylučovat a omezovat z prostoru to které není dostatečně ideologicky vhodné?
764948
5 -1
reagují: do_Od
reagovat
reaguje na: Rouder
A proč je potřeba být nerozmanitý a neinkluzivní? Ještě to dokážu pochopit v otázce migrace, kdy jde o míchání dvou kultur, které mohou být v určitých směrech špatně slučitelné.

Ale tady se jedná o ženy, etnické minority žijící v té stejné zemi pod tou stejnou vlajkou vyrůstající v té stejné kultuře a LGBTQ - proč přesně by tyhle skupiny neměly mít šanci na rovné podmínky tam, kde tomu tak historicky není? 
764948
A proč je potřeba být nerozmanitý a neinkluzivní? Ještě to dokážu pochopit v otázce migrace, kdy jde o míchání dvou kultur, které mohou být v určitých směrech špatně slučitelné. Ale tady se jedná o ženy, etnické minority žijící v té stejné zemi pod tou stejnou vlajkou vyrůstající v té stejné kultuře a LGBTQ - proč přesně by tyhle skupiny neměly mít šanci na rovné podmínky tam, kde tomu tak historicky není? 
764946
3 -7
reagují: okkac, Rouder, HAL
reagovat
reaguje na: do_Od
Která část veřejného prostoru v US může být nerozmanitá a neinkluzivní? Kde běloši dominují a nevolá se po zničení té věci či prostoru jako "bílého"?

Hokej, cyklistika, klasická hudba, celé státy jako New Hampshire by měly systematicky a cíleně stát se "rozmanitější".  I Evropský parlament či komise je otevřeně napadána za to, že není rozmanitá, rozuměj méně bílá.
764946
Která část veřejného prostoru v US může být nerozmanitá a neinkluzivní? Kde běloši dominují a nevolá se po zničení té věci či prostoru jako "bílého"? Hokej, cyklistika, klasická hudba, celé státy jako New Hampshire by měly systematicky a cíleně stát se "rozmanitější".  I [url=https://www.politico.eu/article/brussels-blind-to-diversity-whiteout-european-parliament/]Evropský parlament[/url] či komise je otevřeně napadána za to, že není rozmanitá, rozuměj méně bílá.
764932
5 -3
reagují: do_Od
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Napis mi PM - do_Oda velmi rad za penize potopim
764934
Napis mi PM - do_Oda velmi rad za penize potopim
764933
6 -3
reagovat
reaguje na: do_Od
Dám ti pětikilo za každý další argumentační klam, který do toho odstavce dokážeš nacpat, bereš? 
764933
Dám ti pětikilo za každý další argumentační klam, který do toho odstavce dokážeš nacpat, bereš? 
764931
14 -3
reagují: TedGeorge
reagovat
Mimochodem, srovnávat totalitní režimy s tím, že někdo účelně nastavuje pravidla tak, aby bylo nějaké prostředí více inkluzivní a otevřené, klobouk dolů panečku.
764932
Mimochodem, srovnávat totalitní režimy s tím, že někdo účelně nastavuje pravidla tak, aby bylo nějaké prostředí více inkluzivní a otevřené, klobouk dolů panečku.
4 -22
reagují: Rouder
reagovat
Akademie má desítky pravidel a podmínek, teď přidala další, a najednou je to hrozně nebezpečné a děsivé? Ta věc, která mimochodem funguje už řadu let, funguje i jinde, a doteď si jí nikdo nevšímal? Vážně je to pro někoho tak děsivé a nebezpečné, aby to musel několik dní řešit na filmovém fóru a nafukovat to pomalu do konce světa tak jak ho známe?

Nemyslím se. 
764931
Akademie má desítky pravidel a podmínek, teď přidala další, a najednou je to hrozně nebezpečné a děsivé? Ta věc, která mimochodem funguje už řadu let, funguje i jinde, a doteď si jí nikdo nevšímal? Vážně je to pro někoho tak děsivé a nebezpečné, aby to musel několik dní řešit na filmovém fóru a nafukovat to pomalu do konce světa tak jak ho známe? Nemyslím se. 
5 -21
reagují: DarkSith, AndyKaufman
reagovat
reaguje na: do_Od
Ne, prostě jenom není fanatik. Nepřekvapuje mě a soudě podle odezvy na většinu tvejch komentářů ani spoustu dalších lidí, že je ti takovej přístup cizí.
764928
Ne, prostě jenom není fanatik. Nepřekvapuje mě a soudě podle odezvy na většinu tvejch komentářů ani spoustu dalších lidí, že je ti takovej přístup cizí.
764926
15 -4
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se