Tohle jsem si mohl, tak moc užít, kdybych před filmem nečetl předlohu. Tento text bude působit lehce zklamaně a naštvaně, ale je to dáno tím, že mi knížka dost sedla. Ať už svou atmosférou, tempem nebo prací s hlavními charaktery.
Po režijní stránce si myslím, že Jan Těšitel odvedl slušnou práci. Film má správnou atmosféru, napětí a umí být dost nepříjemný. Těšitelovi se povedlo natočit několik výrazných scén, které umí tnout do živého.
Největší problém, ale představuje scénář. Kniha není nijak složitá a extra dlouhá, přesto film je hodně osekaný, zrychlený a chybí mu typická "severská" pomalost. Tady by rozhodně prospělo, kdyby měl film o půl hodiny delší stopáž, aby některé věci nepůsobily zkratkovitě a nahodile. Ale třeba to je jen můj pocit, jelikož znám předlohu.
Kristýna Ryška je parádně obsazená a svou hrdinku pojala velmi dobře a uvěřitelně. Kryštof Hádek mi do své role vůbec nesedl, a je to z mého pohledu velký castingový omyl. Zvláště, když film tlačí Hádka do polohy, kde není tolik uvěřitelný. Alžběta Malá doplácí na uspěchaný scénář a je to velká škoda, jelikož kdyby film nespěchal, tak by se s její postavou dalo lépe pracovat.
Osobně si myslím, že tento příběh by lépe fungoval jako třídílná minisérie, než jako film. Z mého pohledu si film mnohem více užijete pokud neznáte předlohu.
Stvůry jsou dobře natočená detektivka, která bohužel doplácí na zkratkovitý scénář a zběsilé tempo.
PS: Velkou fackou pro mě bylo to, že se příběh přesunul z Pardubického kraje do Ústeckého kraje. 6/10
Stvůry
975313
Tohle jsem si mohl, tak moc užít, kdybych před filmem nečetl předlohu. Tento text bude působit lehce zklamaně a naštvaně, ale je to dáno tím, že mi knížka dost sedla. Ať už svou atmosférou, tempem nebo prací s hlavními charaktery.
Po režijní stránce si myslím, že Jan Těšitel odvedl slušnou práci. Film má správnou atmosféru, napětí a umí být dost nepříjemný. Těšitelovi se povedlo natočit několik výrazných scén, které umí tnout do živého.
Největší problém, ale představuje scénář. Kniha není nijak složitá a extra dlouhá, přesto film je hodně osekaný, zrychlený a chybí mu typická "severská" pomalost. Tady by rozhodně prospělo, kdyby měl film o půl hodiny delší stopáž, aby některé věci nepůsobily zkratkovitě a nahodile. Ale třeba to je jen můj pocit, jelikož znám předlohu.
Kristýna Ryška je parádně obsazená a svou hrdinku pojala velmi dobře a uvěřitelně. Kryštof Hádek mi do své role vůbec nesedl, a je to z mého pohledu velký castingový omyl. Zvláště, když film tlačí Hádka do polohy, kde není tolik uvěřitelný. Alžběta Malá doplácí na uspěchaný scénář a je to velká škoda, jelikož kdyby film nespěchal, tak by se s její postavou dalo lépe pracovat.
Osobně si myslím, že tento příběh by lépe fungoval jako třídílná minisérie, než jako film. Z mého pohledu si film mnohem více užijete pokud neznáte předlohu.
Stvůry jsou dobře natočená detektivka, která bohužel doplácí na zkratkovitý scénář a zběsilé tempo.
PS: Velkou fackou pro mě bylo to, že se příběh přesunul z Pardubického kraje do Ústeckého kraje. [b]6/10[/b]
Stvůry
|
reagovat
|

. Ale Den Nezávislosti je super. Vše tam funguje skvěle a v rámci filmu dává naprostý smysl. Viděl jsem pár let nazpět a myslím, že jsem se tu i rozepisoval, jak mě překvapilo, že je to mnohem funkčnější celek, než leckterý dnešní blockbuster. Asi ještě z doby, kdy si lidi vážili scénáristy.
Ale souhlas, byl fajn.
)
Zrovna jsem se na ten dil koukl o vikendu znovu a je to fakt bida. Dil uplne o nicem. Nejhorsi dil napric vsemi tremi herci.