Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum KECÁRNA

příspěvky 16801 - 16820 Napsat příspěvek
Achjo 
779619
Achjo 
2 0
reagovat
reaguje na: Disketa1
 :(
779616
 :(
779615
3 0
reagovat

Diskova kronika

Zemřel Christopher Plummer. :-
779615
Zemřel Christopher Plummer. *:-*
Diskova kronika
6 -1
reagují: HAL
reagovat
779598
[url=https://www.youtube.com/watch?v=vCSP1THD9cA]Goth knows what he's doing[/url]
1 -1
reagovat
reaguje na: Ex-SOLDIER
Ježiš to je geniální :D

The ultimate mom
779572
Ježiš to je geniální *:D* The ultimate mom
779569
2 -1
reagovat
Kevin Feige Panicking After Mom Throws Out $3.6 Billion Worth Of Superhero Crap

"At press time, Feige had reportedly burst out the front door after spotting some Sony executives rooting through a trash bag on the curb.":D:D
779569
[url=https://www.theonion.com/kevin-feige-panicking-after-mom-throws-out-3-6-billion-1846198915]Kevin Feige Panicking After Mom Throws Out $3.6 Billion Worth Of Superhero Crap[/url] [i]"At press time, Feige had reportedly burst out the front door after spotting some Sony executives rooting through a trash bag on the curb."[/i]*:D**:D*
7 0
reagují: verbst
reagovat
reaguje na: Jardus
Vondráček, to je kapitola sama pro sebe, co se týče hnutí ANO. :D
779505
Vondráček, to je kapitola sama pro sebe, co se týče hnutí ANO. *:D*
779498
5 0
reagovat
reaguje na: Disketa1
Vidíš, to mi nedošlo, ono to zní nejpraktičtěji, ale ve výsledku to asi není příliš „férové“. 
779502
Vidíš, to mi nedošlo, ono to zní nejpraktičtěji, ale ve výsledku to asi není příliš „férové“. 
779496
3 -1
reagovat
Souhlas s Disketou, tohle jsem v té mé slohovce nenapsal úplně nejlépe. Není to ideální, ale něco by se mělo do pár měsíců připravit. Možná návrat k 8 volebním obvodům. Teoreticky lze normálně volby uskutečnit a přepočet následně udělat analogicky například podle způsobu přepočtu u voleb do Evropského parlamentu jak dneska zmiňoval Feri na IG. Samozřejmě pokud by byl pořád nebo znovu v té době nouzový stav, tak lze volby odložit. Hloupost je samozřejmě dnešní návrh Vondráčka s bonusem pro vítěze, to by opět ÚS zrušil, ale nejspíš by to ani neprošlo Senátem, jelikož Senát je ve věcech volebních zákonů nepřehlasovatelný PS. 
779498
Souhlas s Disketou, tohle jsem v té mé slohovce nenapsal úplně nejlépe. Není to ideální, ale něco by se mělo do pár měsíců připravit. Možná návrat k 8 volebním obvodům. Teoreticky lze normálně volby uskutečnit a přepočet následně udělat analogicky například podle způsobu přepočtu u voleb do Evropského parlamentu jak dneska zmiňoval Feri na IG. Samozřejmě pokud by byl pořád nebo znovu v té době nouzový stav, tak lze volby odložit. Hloupost je samozřejmě dnešní návrh Vondráčka s bonusem pro vítěze, to by opět ÚS zrušil, ale nejspíš by to ani neprošlo Senátem, jelikož Senát je ve věcech volebních zákonů nepřehlasovatelný PS. 
3 0
reagují: JAGODA
reagovat
reaguje na: JAGODA
Celé Česko jako jeden jediný volební obvod právě není moc dobrý nápad. O kandidátkách by se rozhodovalo pouze z jednoho jediného stolu. Na tohle hodně doplácí Slovensko.
779496
Celé Česko jako jeden jediný volební obvod právě není moc dobrý nápad. O kandidátkách by se rozhodovalo pouze z jednoho jediného stolu. Na tohle hodně doplácí Slovensko.
779493
4 -3
reagují: JAGODA
reagovat
reaguje na: Jardus
Děkuji za srozumitelné osvětlení, rovněž jsem na toto téma včera přečetl několik článků, ale až tvůj příspěvek mi v tom udělal jasno. Ještě jednou moc děkuji. :+ Už je mi jasné, proč se ten Babišák tak vzteká. :)) Teď jsem zvědavý, jak budou ustanoveny volební obvody, nejrozumnější mi přijde celá ČR jako jeden volební obvod. :)
779493
Děkuji za srozumitelné osvětlení, rovněž jsem na toto téma včera přečetl několik článků, ale až tvůj příspěvek mi v tom udělal jasno. Ještě jednou moc děkuji. *:+* Už je mi jasné, proč se ten Babišák tak vzteká. *:))* Teď jsem zvědavý, jak budou ustanoveny volební obvody, nejrozumnější mi přijde celá ČR jako jeden volební obvod. *:)*
779444
2 0
reagují: Disketa1
reagovat
Ma tu niekto xiaomi band 5? Mame v praci step challenge, viac ako €50 sa mi za vec, ktoru mozno uz viac nevyuzijem nechce platit. Podla niektorych recenzii je dost nepresny. 
779475
Ma tu niekto xiaomi band 5? Mame v praci step challenge, viac ako €50 sa mi za vec, ktoru mozno uz viac nevyuzijem nechce platit. Podla niektorych recenzii je dost nepresny. 
2 0
reagovat
Ještě pro představu jak je nebo tedy byla d´Hondtova metoda v souvislosti s našimi volebními obvody kopírujícími kraje nespravedlivá: Volby v roce 2006, Strana Zelených získává v Libereckém kraji (cca 400tis obyvatel) 9,5% a následně z toho ani jeden mandát v PS, zároveň získává 4% v Moravskoslezském kraji (cca 1,2mil obyvatel) a z toho jeden mandát urvala. Zelení následně podali stížnost u Nejvyššího správní soudu, ale neuspěli.
779457
Ještě pro představu jak je nebo tedy byla d´Hondtova metoda v souvislosti s našimi volebními obvody kopírujícími kraje nespravedlivá: Volby v roce 2006, Strana Zelených získává v Libereckém kraji (cca 400tis obyvatel) 9,5% a následně z toho ani jeden mandát v PS, zároveň získává 4% v Moravskoslezském kraji (cca 1,2mil obyvatel) a z toho jeden mandát urvala. Zelení následně podali stížnost u Nejvyššího správní soudu, ale neuspěli.
4 -1
reagovat
reaguje na: Jardus
Četl jsem o tom různých článků několik a ty jsi to shrnul nejlíp :+
779450
Četl jsem o tom různých článků několik a ty jsi to shrnul nejlíp *:+*
779444
10 0
reagovat
reaguje na: Jardus
Přečetl. :+
779448
Přečetl. *:+*
779444
7 0
reagovat
Ježiš sorry za tak dlouhý příspěvek, to si stejně nikdo nepřečte :D
779447
Ježiš sorry za tak dlouhý příspěvek, to si stejně nikdo nepřečte *:D*
8 0
reagovat
reaguje na: RainMakeR
Ono záleží, jak moc ze široka v souvislostech to chceš vysvětlit.
Ústavní soud zrušil na návrh senátoru z roku 2017, jenž následoval po volbách do Poslanecké sněmovny, které vyhrál ANO, část volebního zákona a nyní poslanci a senátoři musí schválit ne nutně nový volební zákon, to už by se určitě nestihlo (v srpnu se uzavírají kandidátky voleb kvůli říjnovým volbám a v tu dobu už musí být jasný volební systém), ale alespoň nový způsob přepočtu jednotlivých hlasů na poslanecké mandáty (bavíme se o volbách do Poslanecké sněmovny, jiných se netýká). Senátoři návrh na zrušení jisté části volebního zákona podali proto, že v minulých volbách stačilo hnutí ANO, které mělo 30% na jeden poslanecký mandát 19 000 hlasů a například STAN, který měl 5 % 44 000 hlasů. Konkrétně tedy ÚS zrušil způsob přepočítávání hlasů na mandáty. Používala se d´Hondtova metoda, kdyžtak koukni na wiki, protože to vlastními slovy nevysvětlím, která sama o sobě není špatná, ale v souvislosti s naším systémem 14 volebních obvodů, které kopírují kraje, které mají bohužel každý úplně jiný počet obyvatel, způsobuje tu výše zmíněnou nerovnost hlasů u stran, které když dostanou malý počet hlasů a mají málo procent, tak mají následně i méně mandátů, než by měly mít. V minulých volbách, pokud by byly přepočítány spravedlivě, by mělo ANO o 15 poslanců míň a STAN a TOPka místo 6 a 7, tak 11.  A ANO by společně s ČSSD a KSČM neměli 101 většinu, jako mají teď. Ideálem by tedy byly volební obvody, které nekopírují kraje, ale mají podobný počet obyvatel, anebo ještě lépe celá ČR jako jeden volební obvod. Ublíží to zcela jistě ANO a nejspíš i Pirátům + STAN. Jinak to neznamená, že každé volby od roku 2000 doteď byly nespravedlivé, ale hlavně volby v roce 2017 a 2006 byly tímto přepočtem výrazně poznamenány.

Jednodušší na pochopení je určitě zrušení aditivní klauzule pro koalice. Normální strana potřebuje 5% na to, aby se dostala do PS, pokud ale byly strany v koalice jako teď STAN + Piráti anebo TOPka + ODS + KDU, tak potřebovali 10% respektive 15%. Toto je komplet zrušeno, stačí 5% i koalicím. Takže tím se možná ulevilo uskupení kolem ODS. Význam aditivní klauzule je v tom, aby nebyla PS roztříštěná třeba na 15 různých stran a tím pádem usnášeníschopná.
Takže ve výsledku to momentálně může pomoct teoreticky KSČM, ČSSD, Trikoloře a SPD, pokud překročí vůbec těch 5%. 

Pikantní na tom všem je, že za nynější zrušení části volebního zákona bojoval hlavně Rychetský, který byl členem legislativní rady vlády v dobách
opoziční smlouvy, tedy koalice ČSSD a ODS, Zemana a Klause, kterým se zalíbilo
to, jak mohou vládnout hezky spolu a vyšachovat tím pádem malé strany a právě Rychetského zaúkolovali ještě větší velice nespravedlivou změnou volebního zákona, který zahrnoval 35 volebních obvodů, který je samozřejmě poslechl. Tenkrát tyto ustanovení zrušil také Ústavní soud na návrh senátorů a Havla.

Kritika se snáší na ÚS hlavně na načasování, trvalo to 3 roky, než nález vydali a teď je velice krátká doba před volbami. Zeman měl nejspíš echo od ÚS (soudce Suchánek je jeho miláček), že se nález chystají vydat, a proto vyhlásil volby už v prosinci, nikdy tak brzo vyhlášeny nebyly. Myslel si, že díky tomu nebude mít ÚS koule na to nález vydat a nebo ho vydá s tím, že se vztahuje až na další volby. Naštěstí pro nás hejtery ANO ho vydal s platností na tyto volby.
779444
Ono záleží, jak moc ze široka v souvislostech to chceš vysvětlit. Ústavní soud zrušil na návrh senátoru z roku 2017, jenž následoval po volbách do Poslanecké sněmovny, které vyhrál ANO, část volebního zákona a nyní poslanci a senátoři musí schválit ne nutně nový volební zákon, to už by se určitě nestihlo (v srpnu se uzavírají kandidátky voleb kvůli říjnovým volbám a v tu dobu už musí být jasný volební systém), ale alespoň nový způsob přepočtu jednotlivých hlasů na poslanecké mandáty (bavíme se o volbách do Poslanecké sněmovny, jiných se netýká). Senátoři návrh na zrušení jisté části volebního zákona podali proto, že v minulých volbách stačilo hnutí ANO, které mělo 30% na jeden poslanecký mandát 19 000 hlasů a například STAN, který měl 5 % 44 000 hlasů. Konkrétně tedy ÚS zrušil způsob přepočítávání hlasů na mandáty. Používala se d´Hondtova metoda, kdyžtak koukni na wiki, protože to vlastními slovy nevysvětlím, která sama o sobě není špatná, ale v souvislosti s naším systémem 14 volebních obvodů, které kopírují kraje, které mají bohužel každý úplně jiný počet obyvatel, způsobuje tu výše zmíněnou nerovnost hlasů u stran, které když dostanou malý počet hlasů a mají málo procent, tak mají následně i méně mandátů, než by měly mít. V minulých volbách, pokud by byly přepočítány spravedlivě, by mělo ANO o 15 poslanců míň a STAN a TOPka místo 6 a 7, tak 11.  A ANO by společně s ČSSD a KSČM neměli 101 většinu, jako mají teď. Ideálem by tedy byly volební obvody, které nekopírují kraje, ale mají podobný počet obyvatel, anebo ještě lépe celá ČR jako jeden volební obvod. Ublíží to zcela jistě ANO a nejspíš i Pirátům + STAN. Jinak to neznamená, že každé volby od roku 2000 doteď byly nespravedlivé, ale hlavně volby v roce 2017 a 2006 byly tímto přepočtem výrazně poznamenány. Jednodušší na pochopení je určitě zrušení aditivní klauzule pro koalice. Normální strana potřebuje 5% na to, aby se dostala do PS, pokud ale byly strany v koalice jako teď STAN + Piráti anebo TOPka + ODS + KDU, tak potřebovali 10% respektive 15%. Toto je komplet zrušeno, stačí 5% i koalicím. Takže tím se možná ulevilo uskupení kolem ODS. Význam aditivní klauzule je v tom, aby nebyla PS roztříštěná třeba na 15 různých stran a tím pádem usnášeníschopná. Takže ve výsledku to momentálně může pomoct teoreticky KSČM, ČSSD, Trikoloře a SPD, pokud překročí vůbec těch 5%.  Pikantní na tom všem je, že za nynější zrušení části volebního zákona bojoval hlavně Rychetský, který byl členem legislativní rady vlády v dobách opoziční smlouvy, tedy koalice ČSSD a ODS, Zemana a Klause, kterým se zalíbilo to, jak mohou vládnout hezky spolu a vyšachovat tím pádem malé strany a právě Rychetského zaúkolovali ještě větší velice nespravedlivou změnou volebního zákona, který zahrnoval 35 volebních obvodů, který je samozřejmě poslechl. Tenkrát tyto ustanovení zrušil také Ústavní soud na návrh senátorů a Havla. Kritika se snáší na ÚS hlavně na načasování, trvalo to 3 roky, než nález vydali a teď je velice krátká doba před volbami. Zeman měl nejspíš echo od ÚS (soudce Suchánek je jeho miláček), že se nález chystají vydat, a proto vyhlásil volby už v prosinci, nikdy tak brzo vyhlášeny nebyly. Myslel si, že díky tomu nebude mít ÚS koule na to nález vydat a nebo ho vydá s tím, že se vztahuje až na další volby. Naštěstí pro nás hejtery ANO ho vydal s platností na tyto volby.
779382
16 -1
reagují: JAGODA, HAL, Ne__Ty
reagovat
Csáková: Nás nevypnete.
Covid: Zrovna jsem vypnul Štaidla.
779416
Csáková: Nás nevypnete. Covid: Zrovna jsem vypnul Štaidla.
8 -4
reagovat
Všichni jste MZ mutanti no 
779402
Všichni jste MZ mutanti no 
4 -2
reagovat
reaguje na: Ne__Ty
Já sem nad tím regulérně dvě minutys přemýšlel :D
779401
Já sem nad tím regulérně dvě minutys přemýšlel :D
779396
6 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se