Tak už to mám za sebou - tedy hlavní dějovou linku a několik úkolů. Jsem ve výsledku hodně spokojený, ale samotná hra má spoustu viditelných chyb. Začneme s klady. Hra vypadá a hlavně zní fantasticky. Hudba je skvělá Bear McCreary ukazuje, že je jeden z nejlepší skladatelů současnosti. Dost se mi líbil dabing a herecký projev. Ty dialogy mají sílu a stříkají z nich emoce - u několika okamžiků jsem byl neskutečně dojatý a málem mě tekly slzy (kdo dohrál hru a nebyl na konci na měkko, tak nemá srdce). Po příběhové stránce je to složitější a hře dost dlouho trvá, než se pořádně rozjede a vysvětlí o co celou dobu jde. V jedničce šlo o rozloučení s mrtvou manželkou/matkou a rozprášení popelu, a aby si hrdinové našli k sobě cestu. Zde je těch motivů o dost více a bohužel pro nás, ne všechny fungují na jedničku. Tvůrci se rozhodli pro velkolepý příběh a místy je toho opravdu hodně moc. Změnil se i samotný dosah hry. Prakticky zde máme tolik nových lokací, schopností, postav, boss fightů a záporáků, že to nejde ani spočítat. A na to jsou samozřejmě navázaný úkoly, služby, poznávání, učení a další x stovek věcí. Tím se vytváří jeden problém, že kolikrát jsem se jako hráč nevěděl rozhodnout, co dříve udělat a na co reagovat jako první. Díky tomu jsem si neužil výborné historky Mimira, jelikož jsem se musel soustředit na jiné věci, jako je řešení cesty, souboj nebo něco dalšího. Hra výborně pracuje s charaktery a všechny příběhové vývoje jsou dramaturgicky skvěle vystavěné a jsou taky hodně silné - Freya, Thor, Brok a Sindri nebo Odin. Jakmile jsem se rozkoukal, tak jsem chtěl u hry strávit, co nejvíce času a naplno si vychutnat tento epický příběh.
A teď ty zápory. Jak už jsem to naznačil, hra nabízí až moc velký obsah. Měřítkem to lehce připomíná sérii Assasins Creed, který má taky stovky lokací, zbraní, a bezpočet nepřátel. Tady mi přišlo, že to tvůrci neumí správně dávkovat a celou velkolepostí a akčností hru ubíjejí. Hra má místy neskutečně rychlé tempo, ale pak jsou okamžiky, kdy jdete od jednoho souboje k druhému, a to trvá třeba půl hodiny. Osobně jsem byl pak i lehce otrávený, když jsem měl během asi dvaceti minut čtvrtý mini boss fight - ale jelikož jsem nebyl vylevelovaný tak jsem si vůbec neoddychl, a akorát to působilo otravně a pořád dokola to samé. Tento samí problém platí i pro hádanky a puzzle. Opět tam toho tvůrci narvali zbytečně moc a kazí to tempo a hráče to unavuje a rozčiluje. Samotné velké boss fighty jsou super (ty příběhové), ale ty ostatní po čase začnou být dost na jedno brdo a hlavně jejich hodně moc. Prakticky jsem se naučil několik útoků, které jsem si vyhnal na maximum a kombinoval jsem je s jinými zbraněmi a pomocníky.
Přiznám se že se samotné levelování, výroba nové zbroje, pás s amuletem mě tolik nebavilo, a někdy jsem nepochopil k čemu mi je to dobré. Na druhou stranu, když už jsem získal nějaký zajímavý runový útok, tak to pak stálo za to.
Co se týče vedlejších úkolů, tak z těch, co jsem udělal, tak musím říci, že takových 80% je fakt dobrých a mají hezké pointy. Osobně se těším, až půjdu na jiné světy a dám si nějaké úkoly a budu si hrát více v chillu, když už vím, že mám hlavní příběh za sebou a není kam spěchat.
Z mé strany je God of War: Ragnarök povedená a hodně hezky udělána hra, ve které výborně fungují emoce, postavy a většina příběhu. Největší problém je ve velkoleposti a v tom, že je tam toho až moc. 8-8,/10
God of War: Ragnarök
848404
Tak už to mám za sebou - tedy hlavní dějovou linku a několik úkolů. Jsem ve výsledku hodně spokojený, ale samotná hra má spoustu viditelných chyb. Začneme s klady. Hra vypadá a hlavně zní fantasticky. Hudba je skvělá [b]Bear McCreary[/b] ukazuje, že je jeden z nejlepší skladatelů současnosti. Dost se mi líbil dabing a herecký projev. Ty dialogy mají sílu a stříkají z nich emoce - u několika okamžiků jsem byl neskutečně dojatý a málem mě tekly slzy (kdo dohrál hru a nebyl na konci na měkko, tak nemá srdce). Po příběhové stránce je to složitější a hře dost dlouho trvá, než se pořádně rozjede a vysvětlí o co celou dobu jde. V jedničce šlo o rozloučení s mrtvou manželkou/matkou a rozprášení popelu, a aby si hrdinové našli k sobě cestu. Zde je těch motivů o dost více a bohužel pro nás, ne všechny fungují na jedničku. Tvůrci se rozhodli pro velkolepý příběh a místy je toho opravdu hodně moc. Změnil se i samotný dosah hry. Prakticky zde máme tolik nových lokací, schopností, postav, boss fightů a záporáků, že to nejde ani spočítat. A na to jsou samozřejmě navázaný úkoly, služby, poznávání, učení a další x stovek věcí. Tím se vytváří jeden problém, že kolikrát jsem se jako hráč nevěděl rozhodnout, co dříve udělat a na co reagovat jako první. Díky tomu jsem si neužil výborné historky Mimira, jelikož jsem se musel soustředit na jiné věci, jako je řešení cesty, souboj nebo něco dalšího. Hra výborně pracuje s charaktery a všechny příběhové vývoje jsou dramaturgicky skvěle vystavěné a jsou taky hodně silné - Freya, Thor, Brok a Sindri nebo Odin. Jakmile jsem se rozkoukal, tak jsem chtěl u hry strávit, co nejvíce času a naplno si vychutnat tento epický příběh.
A teď ty zápory. Jak už jsem to naznačil, hra nabízí až moc velký obsah. Měřítkem to lehce připomíná sérii Assasins Creed, který má taky stovky lokací, zbraní, a bezpočet nepřátel. Tady mi přišlo, že to tvůrci neumí správně dávkovat a celou velkolepostí a akčností hru ubíjejí. Hra má místy neskutečně rychlé tempo, ale pak jsou okamžiky, kdy jdete od jednoho souboje k druhému, a to trvá třeba půl hodiny. Osobně jsem byl pak i lehce otrávený, když jsem měl během asi dvaceti minut čtvrtý mini boss fight - ale jelikož jsem nebyl vylevelovaný tak jsem si vůbec neoddychl, a akorát to působilo otravně a pořád dokola to samé. Tento samí problém platí i pro hádanky a puzzle. Opět tam toho tvůrci narvali zbytečně moc a kazí to tempo a hráče to unavuje a rozčiluje. Samotné velké boss fighty jsou super (ty příběhové), ale ty ostatní po čase začnou být dost na jedno brdo a hlavně jejich hodně moc. Prakticky jsem se naučil několik útoků, které jsem si vyhnal na maximum a kombinoval jsem je s jinými zbraněmi a pomocníky.
Přiznám se že se samotné levelování, výroba nové zbroje, pás s amuletem mě tolik nebavilo, a někdy jsem nepochopil k čemu mi je to dobré. Na druhou stranu, když už jsem získal nějaký zajímavý runový útok, tak to pak stálo za to.
Co se týče vedlejších úkolů, tak z těch, co jsem udělal, tak musím říci, že takových 80% je fakt dobrých a mají hezké pointy. Osobně se těším, až půjdu na jiné světy a dám si nějaké úkoly a budu si hrát více v chillu, když už vím, že mám hlavní příběh za sebou a není kam spěchat.
Z mé strany je God of War: Ragnarök povedená a hodně hezky udělána hra, ve které výborně fungují emoce, postavy a většina příběhu. Největší problém je ve velkoleposti a v tom, že je tam toho až moc. [b]8-8,/10[/b]
God of War: Ragnarök
|
reagovat
|




