U filmových recenzí, nebo recenzí BD placek a podobně se na ně z hlediska práva pohlíží jako na citace u knih. Tedy pokud tvoříš vlastní obsah a jen v něm uvádiš obrazové citace a ozdrojuješ je tak s tím není žádný problém.
Řešil to kamarád když po něm vyjel jeden ze spisovatelů jak si do svého textu může kopírovat výňatky knih, otáčel se na tom, že jsou ty citace neúměrně dlouhé a tudíž to jsou části díla.
Jinak se na problému AnyDVD/DVDFabu protinájí dvě části českého práva, tedy právo ne jednu kopii pro vlastníka originálního nosiče a zákaz prolamování bezpečnostních technik i když je to vámi vlastněný disk. Taky proto se Česká protipirátská unie a OSA snaží právo na jednu kopii vyhodit ze zákona.
KARLOS
|
reagovat
|
...
... Tony, s cenou už to není úplně pravda... Jo, zlaté časy kurzu šesnácti kaček za $... Dnes jsou ty ceny víceméně vyrovnané, mnohdy jsou u nás i nižší kvůli dovymetení skladů. Novinky vycházejí stejně (cca 25 $ vs cca 600 Kč), katalogovky taky, některé sběratelské kousky a kolekce vyjdou v US před přepočtem levněji, ale to se ti pak stejně smázne na doplacení DPHáčka... Cokoliv, co vyjde u nás vážně nemá cenu kupovat za hranicemi, samozřejmě s vyjímkou, kdy jsou ty disky u nás zmršené...
...