Hele, ty panely v takto levných monitorech jsou panely, které nedostanou Ačkový štempl a jsou nějak "vadné" (nezvládají plný barevný rozsah AdobeRGB, odezva je trochu vyšší, semtam vadný pixel..) a tím se nehodí do drahých profi panelů, kde na takových věcech sakra záleží. Na kancelařinu, domácí fotky, hry a filmy jsou to ale skvělé panely. Základní deska, která se stará o přežvýkání signálů z PC pro samotný panel obvykle bývá stejná, jenom je jiný firmware a přilepená větší paměť pro nějaké lepší funkce.
Tyhle věci většinou neodcházejí a monitor ti chcípne na upečené kondenzátory nebo mosfety. Bohužel bez rozdělání nezjistíš, jestli jsou ve zdroji čínské kondenzátory nalepené na chladičích od výkonových prvků, nebo je zdroj líp řešený a je osazený japoncema. Oprava je snadná, stačí vyměnit kondíky, když monitor chcípne, ale stejně je to opruz.
Zrovna ten Dell nabízí tři roky záruku, takže by mohl vydržet. Pokud ten monitor budeš používat fakt denně a víc jak 5-8 hodin, tak se zkus podívat i po prodloužené záruce. Já to HPčko koupil jeté z aukra s tím, že tomu běží ještě dvouletá prodloužená záruka. Ke konci té záruky začala odcházet jedna podsvětlovací trubice, tak sem vytvořil ticket, týpek dovezl nový monitor, starý zabalil, ani se na něho nedíval a zmizel. Dostal sem nový model, starý už se nedělal, na který beží další tříletá záruka..
631551
Hele, ty panely v takto levných monitorech jsou panely, které nedostanou Ačkový štempl a jsou nějak "vadné" (nezvládají plný barevný rozsah AdobeRGB, odezva je trochu vyšší, semtam vadný pixel..) a tím se nehodí do drahých profi panelů, kde na takových věcech sakra záleží. Na kancelařinu, domácí fotky, hry a filmy jsou to ale skvělé panely. Základní deska, která se stará o přežvýkání signálů z PC pro samotný panel obvykle bývá stejná, jenom je jiný firmware a přilepená větší paměť pro nějaké lepší funkce.
Tyhle věci většinou neodcházejí a monitor ti chcípne na upečené kondenzátory nebo mosfety. Bohužel bez rozdělání nezjistíš, jestli jsou ve zdroji čínské kondenzátory nalepené na chladičích od výkonových prvků, nebo je zdroj líp řešený a je osazený japoncema. Oprava je snadná, stačí vyměnit kondíky, když monitor chcípne, ale stejně je to opruz.
Zrovna ten Dell nabízí tři roky záruku, takže by mohl vydržet. Pokud ten monitor budeš používat fakt denně a víc jak 5-8 hodin, tak se zkus podívat i po prodloužené záruce. Já to HPčko koupil jeté z aukra s tím, že tomu běží ještě dvouletá prodloužená záruka. Ke konci té záruky začala odcházet jedna podsvětlovací trubice, tak sem vytvořil ticket, týpek dovezl nový monitor, starý zabalil, ani se na něho nedíval a zmizel. Dostal sem nový model, starý už se nedělal, na který beží další tříletá záruka..
|
reagovat
|

...
Příště holt budu při nákupu zase o něco chytřejší.