Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum DOMÁCÍ KINO

příspěvky 5321 - 5340 Napsat příspěvek

TrDLo

Samozřejmě to je o případu užití, pročež můj post začíná "pokud s PC sedím u stolu a mám noťas abych jej přenášel mezi více stoly" - jen bych řekl, že tenhle případ je čím dál častější, neboť na přebíhání mezi hodinama apod. je tablet mnohem vhodnější.
626416
Samozřejmě to je o případu užití, pročež můj post začíná "pokud s PC sedím u stolu a mám noťas abych jej přenášel mezi více stoly" - jen bych řekl, že tenhle případ je čím dál častější, neboť na přebíhání mezi hodinama apod. je tablet mnohem vhodnější.
TrDLo
0 0
reagovat

Ted 16:47:13

626415
http://img.xopom.com/2014/images/wjWxK.gif
Ted 16:47:13
0 0
reagovat

Svatos

Zkus se nekde okolo poptat jestli nekdo nema 13ku a pujci ji ho na vyzkouseni. Ono by ji to podle me na vetsinu veci stacilo a nechtela by jinak. Sam dobre vim, ze pak uz neni cesty zpet a tahat sebou 15 a vic uz nikdy. Kdyz tu 13ku vyzkousi a nebude se libit, tak neni problem. Ale byla by skoda to nezkusit...
626414
Zkus se nekde okolo poptat jestli nekdo nema 13ku a pujci ji ho na vyzkouseni. Ono by ji to podle me na vetsinu veci stacilo a nechtela by jinak. Sam dobre vim, ze pak uz neni cesty zpet a tahat sebou 15 a vic uz nikdy. Kdyz tu 13ku vyzkousi a nebude se libit, tak neni problem. Ale byla by skoda to nezkusit...
Svatos
0 0
reagovat
Diky za reakci panove. :+

Trochu backround - sestra by mela jit na vysku, takze by tohle mel byt jeji prvni vlastni notebook. Doma myslim pouziva 16ku nebo 17ku a proto je zvykla na tu numerickou klavesnici. Tlacil jsem si ji prave do neceho mensiho a lehciho, ale kvuli te pohodlnosti prave chtela tu 15.6 s num. klav.
Nevim prave jak moc ho bude tahat sebou nebo jestli bude spis vetsinu casu nekde na stole, tak jsem to bral jako kompromis kompromisu. Proto jsem se snazil najit nejakou lehci 15.6.

Kdyby to plne zalezelo na me, tak bych priplatil a sel nejspis do Lenova Yoga 2 13, ale za cenu, ze by to nemusel uplne vyuzit. Navic pristi rok jsou taky Vanoce a to nejspis bude pod stromkem ten tablet. :D

Jak pise Ted, holky nevi co chteji takze to beru cestou nejmensiho odporu s tim, ze uvidi jak ji to bude vyhovovat.
626413
Diky za reakci panove. *:+* Trochu backround - sestra by mela jit na vysku, takze by tohle mel byt jeji prvni vlastni notebook. Doma myslim pouziva 16ku nebo 17ku a proto je zvykla na tu numerickou klavesnici. Tlacil jsem si ji prave do neceho mensiho a lehciho, ale kvuli te pohodlnosti prave chtela tu 15.6 s num. klav. Nevim prave jak moc ho bude tahat sebou nebo jestli bude spis vetsinu casu nekde na stole, tak jsem to bral jako kompromis kompromisu. Proto jsem se snazil najit nejakou lehci 15.6. Kdyby to plne zalezelo na me, tak bych priplatil a sel nejspis do Lenova Yoga 2 13, ale za cenu, ze by to nemusel uplne vyuzit. Navic pristi rok jsou taky Vanoce a to nejspis bude pod stromkem ten tablet. *:D* Jak pise Ted, holky nevi co chteji takze to beru cestou nejmensiho odporu s tim, ze uvidi jak ji to bude vyhovovat.
0 0
reagovat
Ja by som toto teda radsej riesil klasicky, teda vypacil zo Svatosa na co to jeho segra potrebuje, co na tom bude robit, ako sa to bude velmi prenasat a aky je budget. Az potom navrhnut nieco co by zodpovedalo, nez tu filozoficky riesit funckionalitu vs. vahu.
626412
Ja by som toto teda radsej riesil klasicky, teda vypacil zo Svatosa na co to jeho segra potrebuje, co na tom bude robit, ako sa to bude velmi prenasat a aky je budget. Az potom navrhnut nieco co by zodpovedalo, nez tu filozoficky riesit funckionalitu vs. vahu.
0 0
reagovat
A hlavne zapominate na zakladni pravidlo, ze zensky nevi, co chcou, dokud jim to neukazete... Kolikrat to ta holka musela mit v ruce aby poznala, ze chce neco mensiho a sikovnejsiho. Jeji potreby to uspokoji lip jak neco vetsiho, nedejboze v cerne barve.
626411
A hlavne zapominate na zakladni pravidlo, ze zensky nevi, co chcou, dokud jim to neukazete... Kolikrat to ta holka musela mit v ruce aby poznala, ze chce neco mensiho a sikovnejsiho. Jeji potreby to uspokoji lip jak neco vetsiho, nedejboze v cerne barve.
0 0
reagovat
Jsem s Tedem - pár let jsem tahal do školy 15.4" a vím, že dneska už bych sáhnul jedině po 14" nebo ještě menším. Dá se předpokládat, že pro holku je to ještě pádnější argument. Takže ano, je to i hodně o tom, jak se bude nosit. Pokud s ním teda má cestovat, jestli bude ležet doma na stole, tak je to jedno.
626410
Jsem s Tedem - pár let jsem tahal do školy 15.4" a vím, že dneska už bych sáhnul jedině po 14" nebo ještě menším. Dá se předpokládat, že pro holku je to ještě pádnější argument. Takže ano, je to i hodně o tom, jak se bude nosit. Pokud s ním teda má cestovat, jestli bude ležet doma na stole, tak je to jedno.
0 0
reagovat

Gonzi

Nehadal bych se s vama, ale Svatos jasne pise neco lehciho. Resite tu filozofii pouzivani PC ale jeho segra bude pod 2.5 kg upet, kdyz chce neco lehciho.

Mysleno to bude tak, ze to pravdepodobne je zbytecny pro ni. Ne pro ostatni. Tak relax, folks :)
626409
Nehadal bych se s vama, ale Svatos jasne pise neco lehciho. Resite tu filozofii pouzivani PC ale jeho segra bude pod 2.5 kg upet, kdyz chce neco lehciho. Mysleno to bude tak, ze to pravdepodobne je zbytecny pro ni. Ne pro ostatni. Tak relax, folks :)
Gonzi
0 0
reagovat

TedGeorge

pokud s PC sedím u stolu a mám noťas abych jej přenášel mezi více stoly, tak velký display a normální klávesnice vždy vítězí nad form factorem. Navíc vyloženě na cesty dnes lze používat tablety (s ext. klávesnicema), takže naopak nevidím, v čem je tak super mít malý komp - v tramvaji jej stejně nezapnu a na normální práci mi už nebude stačit, ale bude se mi dobře nosit?
PS: ta poznámka s FN vypovídá mnohem více o tvém užívání PC, než o praktičnosti numpadu, ale setřička na tom bude asi obdobně.
626408
pokud s PC sedím u stolu a mám noťas abych jej přenášel mezi více stoly, tak velký display a normální klávesnice vždy vítězí nad form factorem. Navíc vyloženě na cesty dnes lze používat tablety (s ext. klávesnicema), takže naopak nevidím, v čem je tak super mít malý komp - v tramvaji jej stejně nezapnu a na normální práci mi už nebude stačit, ale bude se mi dobře nosit? PS: ta poznámka s FN vypovídá mnohem více o tvém užívání PC, než o praktičnosti numpadu, ale setřička na tom bude asi obdobně.
TedGeorge
0 0
reagovat

TedGeorge

Tu váhu nedělá těch pár tlačítek s čísly, ale konstrukce notebooku odpovídající patnáctipalcové úhlopříčce LCD. Sorry, ale porovnání s Broadwellem za dvojnásobnou cenu se mi zdá mimo.
626407
Tu váhu nedělá těch pár tlačítek s čísly, ale konstrukce notebooku odpovídající patnáctipalcové úhlopříčce LCD. Sorry, ale porovnání s Broadwellem za dvojnásobnou cenu se mi zdá mimo.
TedGeorge
0 0
reagovat
Ale oboji je hrozne tezky, to Lenovo ma 2.5 kg.... Ja mam Lenovo Yoga 3 pro a tech 1.19 kg je tak akorat.

A jeste dotaz - proc to musi mit numerickou klavesnici? Tak nejak to pak vylucuje tu lehkost a je to imho uplne zbytecny. Zvykne si na FN+ a pozitiva prevazeji..
626406
Ale oboji je hrozne tezky, to Lenovo ma 2.5 kg.... Ja mam Lenovo Yoga 3 pro a tech 1.19 kg je tak akorat. A jeste dotaz - proc to musi mit numerickou klavesnici? Tak nejak to pak vylucuje tu lehkost a je to imho uplne zbytecny. Zvykne si na FN+ a pozitiva prevazeji..
0 0
reagovat

Svatoš

andrewz: Second that.:+
626399
andrewz: Second that.*:+*
Svatoš
0 0
reagovat

Svaťoš

Určitě jdi raději do toho Lenovo Flex. Má lepší parametry i výbavu a můžeš klávesnici otočit tak, aby nevytvářela při dotykovém ovládání bariéru (tablet z toho ale jako z Lenovo Yoga neuděláš).

Windows 8 není žádná sláva, ale určitě půjde notebook za rok upgradovat na Windows 10, které by měly většinu nedostatků pořešit.
626394
Určitě jdi raději do toho Lenovo Flex. Má lepší parametry i výbavu a můžeš klávesnici otočit tak, aby nevytvářela při dotykovém ovládání bariéru (tablet z toho ale jako z Lenovo Yoga neuděláš). Windows 8 není žádná sláva, ale určitě půjde notebook za rok upgradovat na Windows 10, které by měly většinu nedostatků pořešit.
Svaťoš
0 0
reagovat
Clavius - díky za odpověď :+

Davies a ostatní - mám to hlavně na cesty, rozhodně to neznamená že bych na papírové knihy zanevřel ;)
626383
[b]Clavius[/b] - díky za odpověď *:+* [b]Davies[/b] a ostatní - mám to hlavně na cesty, rozhodně to neznamená že bych na papírové knihy zanevřel *;)*
0 0
reagovat

Pomozte Jeziskovi

Vybiram notebook pro sestricku a na zaklade nejakych pozadavku jsem se dostal k temto dvou:
link
a
link

Cena kolem 15 tis, neco lehciho, melo by to mit num. klavesnici a segre se libi to dotykove ovladani, ale ja s tim nemam zadne zkusenosti.

Je to zhouba nebo se da neco takoveho poridit? :)
Diky za pomoc.
626382
Vybiram notebook pro sestricku a na zaklade nejakych pozadavku jsem se dostal k temto dvou: http://www.alza.cz/acer-aspire-v7-582pg-black-touch-d2262059.htm a http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-flex-2-15-black-d2192822.htm Cena kolem 15 tis, neco lehciho, melo by to mit num. klavesnici a segre se libi to dotykove ovladani, ale ja s tim nemam zadne zkusenosti. Je to zhouba nebo se da neco takoveho poridit? *:)* Diky za pomoc.
Pomozte Jeziskovi
0 0
reagovat
je to o pohodlí. představa, že bych s sebou mě tahat ty čtyři knížky (nějak se mi nedaří číst jen jednu, rád si vybírám podle chutí), je docela děsivá. a možnost začít kdykoli číst něco novýho, je super :) ...stejně jako číst si za tmy, ve vaně, nelámat si ruku půlkilovou bichlí atp
626252
je to o pohodlí. představa, že bych s sebou mě tahat ty čtyři knížky (nějak se mi nedaří číst jen jednu, rád si vybírám podle chutí), je docela děsivá. a možnost začít kdykoli číst něco novýho, je super :) ...stejně jako číst si za tmy, ve vaně, nelámat si ruku půlkilovou bichlí atp
0 0
reagovat

TrDLo

"a vrátí se podobně jako posledních pár let zažívá renesanci hudba na vinylech" Enough said :+
626347
"a vrátí se podobně jako posledních pár let zažívá renesanci hudba na vinylech" Enough said *:+*
TrDLo
0 0
reagovat

TrDLo

Pokud bych třeba hodně cestoval, tak do vlaku a podobně super věc. Stejně tak pokud doma prostě nechci skladovat hromady fyzických knih.
Přesně tohle všem říkám, když mě drtěj za čtení knih v elektronické podobě. :+
626333
Pokud bych třeba hodně cestoval, tak do vlaku a podobně super věc. Stejně tak pokud doma prostě nechci skladovat hromady fyzických knih. Přesně tohle všem říkám, když mě drtěj za čtení knih v elektronické podobě. *:+*
TrDLo
0 0
reagovat

Clavius

Tady přece nejde o rozdíl v kvalitě "tisku", ale tu přidanou hodnotu fyzické knihy jako takové. Vazba, ilustrace, sazba a pak samozřejmě i "historie" konkrétního kusu - zabarvení stránek, vůně, vepsané poznámky, věnování, ...

Ale já z toho strach nemám. Knihy se podle mě akorát časem přetransformují do více niche produktu a vrátí se podobně jako posledních pár let zažívá renesanci hudba na vinylech.

Jinak ale proti čtečkám nic nemám. Pokud bych třeba hodně cestoval, tak do vlaku a podobně super věc. Stejně tak pokud doma prostě nechci skladovat hromady fyzických knih.
626331
Tady přece nejde o rozdíl v kvalitě "tisku", ale tu přidanou hodnotu fyzické knihy jako takové. Vazba, ilustrace, sazba a pak samozřejmě i "historie" konkrétního kusu - zabarvení stránek, vůně, vepsané poznámky, věnování, ... Ale já z toho strach nemám. Knihy se podle mě akorát časem přetransformují do více niche produktu a vrátí se podobně jako posledních pár let zažívá renesanci hudba na vinylech. Jinak ale proti čtečkám nic nemám. Pokud bych třeba hodně cestoval, tak do vlaku a podobně super věc. Stejně tak pokud doma prostě nechci skladovat hromady fyzických knih.
Clavius
0 0
reagovat
Davies182
Kdybych ti dal sebelepší e-ink čtečku do vazby a ty bys měl přečíst jednu stránku, tak bys rozdíl nepoznal.
E-ink čtečkám se musí fandit, ale e-book warezu už ne.


Sam.Vimes
Pocketbook si letos pořídil bratr, přesněji šel do 650 Ultra a osobně bych nepřekousl to jejich rozhraní, na které bych si nezvykl. Je vedlejší, že je to modifikovaný Android, ale jsou tam různé výsuvné menu (shora, zdola) a je to animované, takže na takové čtečce, která to postupně vykresluje, to vypadá v mých očích odporně. Možná, že nižší model má to prostředí jiné, ale osobně si myslím, že to bude až na absenci pár funkcí totožné.
Jinak kvalitu displeje mají ok. Pokud ti nevadí prostředi a nepotřebuješ nasvícení, tak PocketBook je po Kindle nejlepší volbou. Pokud něco nasvíceného, tak jedině Paperwhite 2. Ať si každý tvrdí, že jejich čtečka je dokonalá, Amazonu nelze upřít, že rozložení nasvícení mají na nejlepší úrovni.

Jinak se nenech nějak zlákat na ty nadbytečné funkce. U toho bratrového 650 Ultra je např. fotoaparát s OCR software, který vůbec nefunguje. Výstup z jacku je tragický, že bych si jej odvážil použít jen na audioknihy (to ale čtečka už postrádá význam). Pozitivní je napojení na cloud službu jako je DropBox a přistupovat ke knihám přes Wi-Fi, ale ač se Kindle zdá víc omezený, tak plní svoji funkci. Máš v něm knihy a čteš.

Jinak pokud chceš obdobnou alternativu od Amazonu, tak Kindle 6. Je bez nasvícení a má dotykový displej. Teď do pondělí ho mají na německém amazonu za cca 1350,- + 68,- + poštovné (MailboxDe).
626329
Davies182 Kdybych ti dal sebelepší e-ink čtečku do vazby a ty bys měl přečíst jednu stránku, tak bys rozdíl nepoznal. E-ink čtečkám se musí fandit, ale e-book warezu už ne. Sam.Vimes Pocketbook si letos pořídil bratr, přesněji šel do 650 Ultra a osobně bych nepřekousl to jejich rozhraní, na které bych si nezvykl. Je vedlejší, že je to modifikovaný Android, ale jsou tam různé výsuvné menu (shora, zdola) a je to animované, takže na takové čtečce, která to postupně vykresluje, to vypadá v mých očích odporně. Možná, že nižší model má to prostředí jiné, ale osobně si myslím, že to bude až na absenci pár funkcí totožné. Jinak kvalitu displeje mají ok. Pokud ti nevadí prostředi a nepotřebuješ nasvícení, tak PocketBook je po Kindle nejlepší volbou. Pokud něco nasvíceného, tak jedině Paperwhite 2. Ať si každý tvrdí, že jejich čtečka je dokonalá, Amazonu nelze upřít, že rozložení nasvícení mají na nejlepší úrovni. Jinak se nenech nějak zlákat na ty nadbytečné funkce. U toho bratrového 650 Ultra je např. fotoaparát s OCR software, který vůbec nefunguje. Výstup z jacku je tragický, že bych si jej odvážil použít jen na audioknihy (to ale čtečka už postrádá význam). Pozitivní je napojení na cloud službu jako je DropBox a přistupovat ke knihám přes Wi-Fi, ale ač se Kindle zdá víc omezený, tak plní svoji funkci. Máš v něm knihy a čteš. Jinak pokud chceš obdobnou alternativu od Amazonu, tak Kindle 6. Je bez nasvícení a má dotykový displej. Teď do pondělí ho mají na německém amazonu za cca 1350,- + 68,- + poštovné ([link="http://mailboxde.cz/"]MailboxDe[/link]).
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2026.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se