Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum KECÁRNA

příspěvky 21941 - 21960 Napsat příspěvek
Tak samozřejmě jsem myslel ripnute titulky, těch je tam milion a to je prostě kradený nepřeložený obsah s nulovou invencí a za ten si nechávat platit je prasárna největšího kalibru, když kouknu na návštěvnost a reklamy, tak z toho fakt nemají prachy jen na hosting. :-) 
734243
Tak samozřejmě jsem myslel ripnute titulky, těch je tam milion a to je prostě kradený nepřeložený obsah s nulovou invencí a za ten si nechávat platit je prasárna největšího kalibru, když kouknu na návštěvnost a reklamy, tak z toho fakt nemají prachy jen na hosting. :-) 
2 -4
reagují: Axis
reagovat
Já za sebe jen napíšu, že titulky se neprodávají. Došlápnout si na "titulky.com" mi pak přijde už ubohé. Globálně pak potírání tohoto pirátství stejně nikam nepovede, dokud nebude volný trh a variace na Spotify.
Představa, že si Franta předplatí NETFLIX, HBO, Disney+ a Amazon jen protože mu vypli urcitetoneninelegalni.serial je naivní a nejvíc to odskáčou "studenti" = budoucí platící zákazníci.
734212
Já za sebe jen napíšu, že titulky se neprodávají. Došlápnout si na "titulky.com" mi pak přijde už ubohé. Globálně pak potírání tohoto pirátství stejně nikam nepovede, dokud nebude volný trh a variace na Spotify. Představa, že si Franta předplatí NETFLIX, HBO, Disney+ a Amazon jen protože mu vypli urcitetoneninelegalni.serial je naivní a nejvíc to odskáčou "studenti" = budoucí platící zákazníci.
11 -1
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Souhlasím s tím že byznys podobných webů je rozporuplný a ne úplně etický, stále to však beru tak, že je nutné ten server v Bangkoku nějak zaplatit.

Co se týče toho druhého, že je to pirátský obsah...na to prozatím neexistuje žádný soudní výklad a prozatím se nikdo do boje s lidmi co dělají titulky nepustil. Bylo by však zajímavé na čem by taková společnost postavila svojí žalobu a zda je tím vůbec způsobena nějaká ujma, pokud jde o nový překlad (tedy částečně nové dílo, které je závislé na jiném - to český autorský zákon dovoluje). O ripnutých titulcích nemá smysl mluvit, tam je to jasné, tam jde o krádež. 

Ano je to možná licoměrné, ovšem dokud bude chtít OSA platit výpalné z každého záznamového média (HDD, FLASH paměti - a čeká se na to že i z těch co jsou v telefonech a které tam prostě být musí aby ti vůbec fungoval firmware, z tiskárny, papíru do nich apod.) je to pro mě naprosto ospravedlnitelné. Všechny firmy, které si ze zastupování umělců udělaly byznys (OSA, INTERGRAM, DILIA, OOA-S a OAZA) zastupují jen jejich malou část (přerozdělují z vymyšlených a nesmyslných tabulek hranosti autora), ovšem poplatky chtějí za jakoukoliv reprodukci (a to i ve chvíli kdy jsi autorem), jejich fungování je založeno na presumpci vinny, kdy z každého dělá viníka, který může mít pirátský obsah jen proto, že má tu možnost a vybavení. Doporučuji si přečíst výroční zprávu OSA za rok 2018, kde se chlubí stoupajícím hospodářským ziskem a sama sebe zařazuje do soukromé podnikatelské sféry.

Na druhou stranu však díky tomu máme právo na kopii pro vlastní použití a té prostě využíváme. Ať je to film, hudba nebo titulky.
734205
Souhlasím s tím že byznys podobných webů je rozporuplný a ne úplně etický, stále to však beru tak, že je nutné ten server v Bangkoku nějak zaplatit. Co se týče toho druhého, že je to pirátský obsah...na to prozatím neexistuje žádný soudní výklad a prozatím se nikdo do boje s lidmi co dělají titulky nepustil. Bylo by však zajímavé na čem by taková společnost postavila svojí žalobu a zda je tím vůbec způsobena nějaká ujma, pokud jde o nový překlad (tedy částečně nové dílo, které je závislé na jiném - to český autorský zákon dovoluje). O ripnutých titulcích nemá smysl mluvit, tam je to jasné, tam jde o krádež.  Ano je to možná licoměrné, ovšem dokud bude chtít OSA platit výpalné z každého záznamového média (HDD, FLASH paměti - a čeká se na to že i z těch co jsou v telefonech a které tam prostě být musí aby ti vůbec fungoval firmware, z tiskárny, papíru do nich apod.) je to pro mě naprosto ospravedlnitelné. Všechny firmy, které si ze zastupování umělců udělaly byznys (OSA, INTERGRAM, DILIA, OOA-S a OAZA) zastupují jen jejich malou část (přerozdělují z vymyšlených a nesmyslných tabulek hranosti autora), ovšem poplatky chtějí za jakoukoliv reprodukci (a to i ve chvíli kdy jsi autorem), jejich fungování je založeno na presumpci vinny, kdy z každého dělá viníka, který může mít pirátský obsah jen proto, že má tu možnost a vybavení. Doporučuji si přečíst výroční [url=https://www.osa.cz/storage/DownloadTranslation/1-2000/175-attachment-OSA-rocenka2018-WEB.pdf]zprávu OSA za rok 2018[/url], kde se chlubí stoupajícím hospodářským ziskem a sama sebe zařazuje do soukromé podnikatelské sféry. Na druhou stranu však díky tomu máme právo na kopii pro vlastní použití a té prostě využíváme. Ať je to film, hudba nebo titulky.
734192
10 -1
reagovat
reaguje na: Ravenhorn
Zase mne někdo vymínuskuje do východního Berlína, ale jakmile má někdo business byť z části založený na pirátském obsahu, což titulky prostě jsou (můžete se vztekat jak chcete) tak je s prominutím blbej. Za prvé si koleduje o pořádný flastr a za druhé je to pokrytectví nejvyššího kalibru nechávat si platit (ať už reklamou), za něco co je založené na když už ně kradení, ale neplacení obsahu.

Kor vykukové jako titulky.com, kteří si na tom ještě zavádí si vlastní autorská pravidla. LOL
734192
Zase mne někdo vymínuskuje do východního Berlína, ale jakmile má někdo business byť z části založený na pirátském obsahu, což titulky prostě jsou (můžete se vztekat jak chcete) tak je s prominutím blbej. Za prvé si koleduje o pořádný flastr a za druhé je to pokrytectví nejvyššího kalibru nechávat si platit (ať už reklamou), za něco co je založené na když už ně kradení, ale neplacení obsahu. Kor vykukové jako titulky.com, kteří si na tom ještě zavádí si vlastní autorská pravidla. LOL
734180
5 -8
reagují: Axis
reagovat
reaguje na: Ravenhorn
spoiler alert: irony
734182
[spoiler]spoiler alert: irony[/spoiler]
734180
2 -1
reagovat
nj ja to napsal slušně, slušněji to ani nešlo. Jde mi o to, že edna není rozhodně jen o titulkách, ale hlavně o informacích k seriálu, popisech dílů a diskuzích o nich. Proto se mě nelíbí, když ji někdo přeje konec.
734180
nj ja to napsal slušně, slušněji to ani nešlo. Jde mi o to, že edna není rozhodně jen o titulkách, ale hlavně o informacích k seriálu, popisech dílů a diskuzích o nich. Proto se mě nelíbí, když ji někdo přeje konec.
13 0
reagují: AndyKaufman, KARLOS
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Ja si platim premium, tak snad mi aspon pripadne vrati penize...
734179
Ja si platim premium, tak snad mi aspon pripadne vrati penize...
734175
0 -1
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Yup. 

TedGeorge: Co mi napsal? Achjo, nemůžeš mě aspoň upozornit předtím než mi smazeš hejtry? :(
734176
Yup.  TedGeorge: Co mi napsal? Achjo, nemůžeš mě aspoň upozornit předtím než mi smazeš hejtry? *:(*
734175
3 -6
reagovat
reaguje na: do_Od
Mne spíš zajímá jak dlouho to vydrží titulky.com , evidentně je tam kradený obsah a nikdo to moc neřeší. Po tom co rychle zatočili s kralovstvím mluveného slova jim věštím rychlý konec. Ne že by si to nezasloužili...
734175
Mne spíš zajímá jak dlouho to vydrží titulky.com , evidentně je tam kradený obsah a nikdo to moc neřeší. Po tom co rychle zatočili s kralovstvím mluveného slova jim věštím rychlý konec. Ne že by si to nezasloužili...
734014
2 -9
reagují: (=LIFTY=), do_Od
reagovat

Ravenhorn

Pokud chceš do_Odovi nadávat, dělej to jako my všichni v PM, na Facebooku a naživo.

Ne tady, smazal sem tě.
734174
Pokud chceš do_Odovi nadávat, dělej to jako my všichni v PM, na Facebooku a naživo. Ne tady, smazal sem tě.
Ravenhorn
2 -4
reagovat
reaguje na: DarkSith
pm
734038
pm
733982
0 0
reagovat
reaguje na: do_Od
:D
734015
*:D*
734014
1 -1
reagovat
Dobře, že to zavřeli. Teď ještě Ednu za ty titulky a bude klid.
734014
Dobře, že to zavřeli. Teď ještě Ednu za ty titulky a bude klid.
2 -14
reagují: AndyKaufman, TedGeorge
reagovat
reaguje na: SteKi
Tak Netflix by teď už mohl mít Orville s titulky. Já osobně teď střídám předplatné Netflixu, Prime a HBO, ale někdo se hodí mít i Kodi ;)
734012
Tak Netflix by teď už mohl mít Orville s titulky. Já osobně teď střídám předplatné Netflixu, Prime a HBO, ale někdo se hodí mít i Kodi *;)*
734007
1 -1
reagovat
Tak ja som tam napriklad sledoval Orville. Na netflixe alebo hbogo som si to asi nemohol pozriet s cz titulkami ?)
734007
Tak ja som tam napriklad sledoval Orville. Na netflixe alebo hbogo som si to asi nemohol pozriet s cz titulkami *?)*
5 0
reagují: Vardant
reagovat
Coze? Ja kdyz jsem to cetl, jsem se lekl, ze mi zablokovali webshare. O te strance jsem v zivote neslysel. Vzdycky jsem to sosal a poustel na telce a pak si zacal platit HBO a Netflix.:D
733997
Coze? Ja kdyz jsem to cetl, jsem se lekl, ze mi zablokovali webshare. O te strance jsem v zivote neslysel. Vzdycky jsem to sosal a poustel na telce a pak si zacal platit HBO a Netflix.*:D*
6 -1
reagovat
reaguje na: DarkSith
To samozřejmě určitě ne. Všichni tady mají účty na všech možných platformách. :D:D:D
Myslím, že jen narážel na to, že ti nezbývá nic jiného, než "sailing the high seas"
733996
To samozřejmě určitě ne. Všichni tady mají účty na všech možných platformách. *:D**:D**:D* Myslím, že jen narážel na to, že ti nezbývá nic jiného, než "sailing the high seas"
733991
9 -1
reagovat
reaguje na: okkac
What? Snad každý zde sledoval seriály podobným způsobem. 
733991
What? Snad každý zde sledoval seriály podobným způsobem. 
733983
5 -7
reagují: Gonzi
reagovat
reaguje na: DarkSith
Howdy pirate!
733983
Howdy pirate!
733982
5 -2
reagují: DarkSith
reagovat
Toto mě dost naštvalo. Nevíte, jestli existuje nějaká alternativa? Mám sice HBO GO ale Netflix pořád ne (i když to mám v plánu) ovšem ostatní seriály třeba jako finálovou sérii The Man in the High Castle bych taky rád viděl. :- 
733982
[url=https://www.seznamzpravy.cz/clanek/konec-serialu-zadarmo-oblibene-piratska-stranka-cechu-skoncila-81999?dop-ab-variant=5&seq-no=1&source=hp]Toto[/url] mě dost naštvalo. Nevíte, jestli existuje nějaká alternativa? Mám sice HBO GO ale Netflix pořád ne (i když to mám v plánu) ovšem ostatní seriály třeba jako finálovou sérii The Man in the High Castle bych taky rád viděl. *:-* 
3 -1
reagují: CAPS_LOCK, okkac
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se