Mě hodně zajímavý přišel názor, že hlavní problém téhle série není možná scénář, ale režie, konkrétně mizanscena/blocking. Mě strašně vadí a vytrhává z jakéhokoliv náznaku imerse, když jsou v záběru postavy, které nehnutě stojí a nic nedělají. Viz scéna s kradením dítěte na kterou otec v pozadí civí. V tomhle posledním dílu byla subjektivně snad desetiminutová scéna ve velíně UNiT, kde debatovali o tom, jak udělat exposition dumping nebo o čem se to vlastně bavili, netuším, protože jsem fascinovaně civěl na to, jak tam všichni strnule stojí na značkách a nic nedělají. Zbytek byl feverdream, na který jsem nevěřícně civěl. Tomu by ani lepší blocking nepomohlo, asi.
Za mě se to ani s horšíma sériema Moffata nedá srovnávat a padá to už i pod Chibnallovu éru. Závěrečný twist mi přišel jako nejvíc zoufalej pokus vytřískat poslední zbytky nostalgie z tohohle mrtvého koně.
reaguje na:
HAL
|
reagovat
|
, prý je poslední kapitola 115, což by odpovídalo 14 či 15. sešitům. 


