Po designové stránce a pohodlí je to supr.
Tak pohodlné a ergonomické sedačky jsem dlouho neviděl, nejen v kině. Díky tomu se ten 2,5h Bond dal v poho vydržet. Taktéž i bar, vstup, wc atd. + nový malý sál na "půdě" pro 30 lidí na artovky.Jelikož tam bratr robil vzduchotechniku, tak zase ví i zákulisní věci. Třeba, že měsíc po otevření (den před tornádem) shořely servery s filmy, takže bylo na měsíc zase zavřeno.
Nebo, že tam asi spálili popcorn a kouřové čidlo nad ním ihned vypnulo elektřinu v celé budově a přivolalo hasiče. Takže se promítání filmu protáhlo/odložilo.
Pak taky o osvětlení po stranách museli vypnout, protože rušilo při promítání. Design hezký, ale v reálu nefunkční. Pak taky mezi jednotlivými filmy nestíhají uklízet, takže taťka, který šel na Bonda po mě, seděl v bordelu a popcornu, doslova. Neměli tam vůbec žádnou mezeru mezi promítáním, hned pouštěli dovnitř.
Problém Kina Svět tak zůstává v personálu, který je 30 let za opicema, nemluvě o nekonečných snahách zaučovat je s obsluhou vzduchotechnik atd, a tak je to pořád maloměstské kino. Být to komerční, možná by se našlo víc peněz i na inovace spojené s promítáním a to by pak skutečně konkurovalo Brnu. Tak snad k tomu jednou dojde.


Mhd.. minuly tyden jsem byl den v Ove, dvakrat jel a jedini bez ochrany muzi kolem 50. Opet a zase. Jestli se vecne breci na mlade a kdesik cosik... Tak ted bych se nebranil Loganove uteku. Teda, trosku posunutemu...