Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum KECÁRNA

příspěvky 31341 - 31360 Napsat příspěvek
reaguje na: KARLOS
Mám rodiče na vesnici a zavírání psa do boudy nebo na špagát jsem v životě neviděl. :) To je podle mne představa z českých filmů nebo nevím. 
Já pořád nechápu z čeho vycházíš v té tezi, že je u RD víc sám než u bytu. Nefunguje to logicky. 
781039
Mám rodiče na vesnici a zavírání psa do boudy nebo na špagát jsem v životě neviděl. :) To je podle mne představa z českých filmů nebo nevím.  Já pořád nechápu z čeho vycházíš v té tezi, že je u RD víc sám než u bytu. Nefunguje to logicky. 
781037
2 -2
reagují: KARLOS, KARLOS
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Myslíš majitele, který když jde do práce, musí psa zavřít do boudy, aby ho nepřejelo auto?
Ale budiš – vezměme, že stejný majitel má chalupu se zahradou i byt. Celkem reálná možnost. Zahrada je oplocená, takže pes nemusí být uvázaný. A jeden týden dojíždí majitel do práce z chalupy, další z bytu. Pokaždé nechává psa doma samotného.
Jediný reálný dopad má pes na zahradě v tom, že se může sám vyvenčit. Představa, že páníček odejde a pes začne pobíhat po zahradě a štěkat „i’m free!!!“ a přestane s tím až v momentě, až se páníček navrátí, je blbost. Bude potřebovat hračky, aby se zabavil a ty může mít jak v bytě, tak na zahradě. Pokud to bude aktivnější plemeno, ano, bude potřebovat víc pohybu, ale tyhle plemena zase potřebují mnohem víc, jak sto metrů čtverečních trávníku. A především, aktivnější plemena jsou často uvázaná, protože ani ten plot je mnohdy nezastaví.
Bydlím na vesnici a prakticky v každý obbarák má psa, na zahradě, velká část je uvázaná. A hádej co. Když jdu kolem, jen málokdy vidím ty psy pobíhat po zahradě, většinou leží před dveřmi. Akční jsou většinou tehdy, když je na zahradě i páníček…
Jak říkám – pes potřebuje společnost, ale ne nutně lidskou. I ta „blbá“ kočka na zahradě tomu psovi stačit bude a bude úplně happy. Fakt to není o bytu, byť tím nechci vyvracet, co tím plus mínus myslíš - zavřený pes v prázdném bytě čtrnást hodin denně opravdu ideální není, ale to není ani pes čtrnáct hodin na prázdné zahradě, velmi často u té boudy na řetásku (a netvařme se, že by to byl nějaký přežitek, opět běžně viděná praxe).
781037
Myslíš majitele, který když jde do práce, musí psa zavřít do boudy, aby ho nepřejelo auto? Ale budiš – vezměme, že stejný majitel má chalupu se zahradou i byt. Celkem reálná možnost. Zahrada je oplocená, takže pes nemusí být uvázaný. A jeden týden dojíždí majitel do práce z chalupy, další z bytu. Pokaždé nechává psa doma samotného. Jediný reálný dopad má pes na zahradě v tom, že se může sám vyvenčit. Představa, že páníček odejde a pes začne pobíhat po zahradě a štěkat „i’m free!!!“ a přestane s tím až v momentě, až se páníček navrátí, je blbost. Bude potřebovat hračky, aby se zabavil a ty může mít jak v bytě, tak na zahradě. Pokud to bude aktivnější plemeno, ano, bude potřebovat víc pohybu, ale tyhle plemena zase potřebují mnohem víc, jak sto metrů čtverečních trávníku. A především, aktivnější plemena jsou často uvázaná, protože ani ten plot je mnohdy nezastaví. Bydlím na vesnici a prakticky v každý obbarák má psa, na zahradě, velká část je uvázaná. A hádej co. Když jdu kolem, jen málokdy vidím ty psy pobíhat po zahradě, většinou leží před dveřmi. Akční jsou většinou tehdy, když je na zahradě i páníček… Jak říkám – pes potřebuje společnost, ale ne nutně lidskou. I ta „blbá“ kočka na zahradě tomu psovi stačit bude a bude úplně happy. Fakt to není o bytu, byť tím nechci vyvracet, co tím plus mínus myslíš - zavřený pes v prázdném bytě čtrnást hodin denně opravdu ideální není, ale to není ani pes čtrnáct hodin na prázdné zahradě, velmi často u té boudy na řetásku (a netvařme se, že by to byl nějaký přežitek, opět běžně viděná praxe).
781028
2 -1
reagují: AndyKaufman
reagovat
"na bytě" link
781034
"na bytě" https://i.pinimg.com/originals/31/b7/f7/31b7f732820047e8a3b3327e890b68ff.jpg
3 -1
reagovat
reaguje na: KARLOS
Já to generalizovat klidně budu, protože stejný pes se stejným majitelem se stejným přístupem se má lépe v domku se zahradou než na bytě. 
781028
Já to generalizovat klidně budu, protože stejný pes se stejným majitelem se stejným přístupem se má lépe v domku se zahradou než na bytě. 
781027
5 0
reagují: KARLOS
reagovat
On je taky mýtus, že je pes bez člověka smutný… Jistě, pokud je sám v bytě, tak určitě. Na druhou stranu když jsou dva na zahradě, potřebují neporovnatelně méně pozornosti. A ruku na srdce – kolik lidí mimo koronu se v bytě o ty psy/psa tak stará? Tohle není o lidech, nebo o prostoru. To je o celkovém přístupu k chovu domácího mazla. Stejně dobře se může mít jeden pes v gasonce, jakožto pes na zahradě a stejně blbě se může mít pes v boudě, stejně jako pes ve 100m2 bytě...
781027
On je taky mýtus, že je pes bez člověka smutný… Jistě, pokud je sám v bytě, tak určitě. Na druhou stranu když jsou dva na zahradě, potřebují neporovnatelně méně pozornosti. A ruku na srdce – kolik lidí mimo koronu se v bytě o ty psy/psa tak stará? Tohle není o lidech, nebo o prostoru. To je o celkovém přístupu k chovu domácího mazla. Stejně dobře se může mít jeden pes v gasonce, jakožto pes na zahradě a stejně blbě se může mít pes v boudě, stejně jako pes ve 100m2 bytě...
2 0
reagují: AndyKaufman
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
není bouda jako bouda link
781025
není bouda jako bouda https://www.sunset.com/home/doghouse-design-ideas
781021
2 -1
reagovat
reaguje na: TedGeorge
Já nevím no, naši psi mají výběh 2 hektary a vlastní koženkou sedačku v obýváku. Boudy mají 2 a v životě tam nebyli. :) 
781021
Já nevím no, naši psi mají výběh 2 hektary a vlastní koženkou sedačku v obýváku. Boudy mají 2 a v životě tam nebyli. :) 
781019
2 0
reagují: TedGeorge
reagovat
reaguje na: do_Od
Vím, psala mi, že už jí to pěkně sere
781019
Vím, psala mi, že už jí to pěkně sere
781014
3 0
reagují: AndyKaufman
reagovat
reaguje na: Disketa1
Skvělý! :+:+
781018
Skvělý! *:+**:+*
781010
1 -2
reagovat
reaguje na: TedGeorge
Už deset minut drbu Sagu na břiše, já jsem v klidu. :D
781014
Už deset minut drbu Sagu na břiše, já jsem v klidu. *:D*
781009
3 0
reagují: TedGeorge
reagovat
Přiznám se, že už pár dnů poslouchám tuhle boží skladbu. Nádhera! :+
781010
Přiznám se, že už pár dnů poslouchám [url=https://www.youtube.com/watch?v=T4sMLwG74pI]tuhle boží skladbu[/url]. Nádhera! *:+*
2 -1
reagují: verbst
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
do_Od ti tedka odepise, ze nikde nepsal, ze musi byt v boude a budete se zase pul dne hadat. Vyserte se na to uz ted.
781009
do_Od ti tedka odepise, ze nikde nepsal, ze musi byt v boude a budete se zase pul dne hadat. Vyserte se na to uz ted.
781008
13 0
reagují: do_Od
reagovat
reaguje na: do_Od
Reaguješ na mýtus a napíšeš, že pes v RD musí být v boudě? hezkypěkně
781008
Reaguješ na mýtus a napíšeš, že pes v RD musí být v boudě? hezkypěkně
780999
3 0
reagují: TedGeorge
reagovat
reaguje na: Kostěj
Ne není to o lidech. Průměrný pes se má u průmerného majitele na průměrné bytě hůře, než v průměrném domečku. Že se najde někdo, kdo se o psa stará super i na bytě, neznámená opak, ale to že by se o něj stejný člověk v domečku staral stejně nebo lépe. 
781007
Ne není to o lidech. Průměrný pes se má u průmerného majitele na průměrné bytě hůře, než v průměrném domečku. Že se najde někdo, kdo se o psa stará super i na bytě, neznámená opak, ale to že by se o něj stejný člověk v domečku staral stejně nebo lépe. 
781002
7 -1
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Moje bejvalka měla obrovskýho švýcarskýho ovčáka v panelákový 4+1. Takovej servis, jakej ta obluda (ten ovčák) měla, o tom by si rádi dali leckterý "zahradní" psi zdát. Tři ségry a jejich mamka se prakticky přetahovaly o to, kdo s ním půjde na špacír a myslím, že když se pak po svatbě přestěhovala za město do domku, kvalita jeho psího života spíš poklesla. Vážně je to o lidech.
781002
Moje bejvalka měla obrovskýho švýcarskýho ovčáka v panelákový 4+1. Takovej servis, jakej ta obluda (ten ovčák) měla, o tom by si rádi dali leckterý "zahradní" psi zdát. Tři ségry a jejich mamka se prakticky přetahovaly o to, kdo s ním půjde na špacír a myslím, že když se pak po svatbě přestěhovala za město do domku, kvalita jeho psího života spíš poklesla. Vážně je to o lidech.
780993
6 -1
reagují: AndyKaufman
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Tohle je taky solidní mýtus. Pes potřebuje především společnost, a pak už je mu jedno, jestli bydlí v garzonce, 2+kk nebo v baráku se zahradou. Věř mi, že pes, co je celý den sám na zahradě a spí v boudě, má daleko smutnější život než pes, co bydlí v bytě v paneláku s majitelem/majitelkou, kteří se mu denně věnují, berou ho na procházky, hrají si s ním a večer spí u nich v ložnici. 8)
780999
Tohle je taky solidní mýtus. Pes potřebuje především společnost, a pak už je mu jedno, jestli bydlí v garzonce, 2+kk nebo v baráku se zahradou. Věř mi, že pes, co je celý den sám na zahradě a spí v boudě, má daleko smutnější život než pes, co bydlí v bytě v paneláku s majitelem/majitelkou, kteří se mu denně věnují, berou ho na procházky, hrají si s ním a večer spí u nich v ložnici. *8)*
780993
7 -1
reagují: AndyKaufman
reagovat
Rád bych se tu vyřval z jedné věci. Člověk, který si vezme většího psa do bytu je totální kretén kterýho bych zavřel na týden do špajzu s 2 kýblama, jeden prázdnej, druhej s vodou. 
780993
Rád bych se tu vyřval z jedné věci. Člověk, který si vezme většího psa do bytu je totální kretén kterýho bych zavřel na týden do špajzu s 2 kýblama, jeden prázdnej, druhej s vodou. 
8 -4
reagují: Kostěj, do_Od
reagovat
reaguje na: speta.jr
:D
780992
*:D*
780991
2 0
reagovat
reaguje na: do_Od
Potkani sou dobří, s bývalou jsme měli dva a je to přesně ten závazek, jaký si mladý pár může dovolit, pokud ještě úplně neplánují budoucnost. Jsou chytří, daj se vycvičit a když to neklapne, tak stejně do dvou let pojdou a někdy i dřív, protože jsou přešlechtění.
780991
Potkani sou dobří, s bývalou jsme měli dva a je to přesně ten závazek, jaký si mladý pár může dovolit, pokud ještě úplně neplánují budoucnost. Jsou chytří, daj se vycvičit a když to neklapne, tak stejně do dvou let pojdou a někdy i dřív, protože jsou přešlechtění.
780982
4 -2
reagují: TedGeorge
reagovat
reaguje na: The Joker
Naposledy jsem ten zápach řešil takových pět let zpátky, od té doby už bydlím sám a kočku nemám, takže netuším. Btw. vše to tu berte s velkou nadsázkou, já jsem sice psí člověk, ale i tu kočku, co mi do tehdejšího bytu přišla společně s novou holkou kámoše, jsem po prvotním sraní, kdy mi v pět ráno škrábala na dveře pokoje, dokud jsem ji nepustil k sobě dovnitř, začal mít eventuálně rád. Navíc tu padla velká pravda, že se psy je daleko víc práce. Od nějaké základní výchovy, přes štěněčí období (ničení nábytku, zdí, počůrávání, zvracení), k pubertě, až do dospělosti, kdy je to ještě mnohem větší fuška je zabavit a unavit, protože sami už si doma moc nehrají. Nicméně v mých očích je ta odměna od psa prostě větší než od kočky. Za mě všechno dobrý, dokud člověk nechová hady nebo krysy/potkany. Z prvního mám fobii a to druhý mi přijde extrémně nechutný.
780982
Naposledy jsem ten zápach řešil takových pět let zpátky, od té doby už bydlím sám a kočku nemám, takže netuším. Btw. vše to tu berte s velkou nadsázkou, já jsem sice psí člověk, ale i tu kočku, co mi do tehdejšího bytu přišla společně s novou holkou kámoše, jsem po prvotním sraní, kdy mi v pět ráno škrábala na dveře pokoje, dokud jsem ji nepustil k sobě dovnitř, začal mít eventuálně rád. Navíc tu padla velká pravda, že se psy je daleko víc práce. Od nějaké základní výchovy, přes štěněčí období (ničení nábytku, zdí, počůrávání, zvracení), k pubertě, až do dospělosti, kdy je to ještě mnohem větší fuška je zabavit a unavit, protože sami už si doma moc nehrají. Nicméně v mých očích je ta odměna od psa prostě větší než od kočky. Za mě všechno dobrý, dokud člověk nechová hady nebo krysy/potkany. Z prvního mám fobii a to druhý mi přijde extrémně nechutný.
780978
6 0
reagují: speta.jr
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2026.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se