Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum KECÁRNA

příspěvky 19161 - 19180 Napsat příspěvek
Možná mám jen krátkou pamět, ale mohl by se s podobnými pravidly o cenu ucházet třeba Králíček Jojo?
764605
Možná mám jen krátkou pamět, ale mohl by se s podobnými pravidly o cenu ucházet třeba Králíček Jojo?
6 -1
reagují: HAL, Fixer
reagovat
reaguje na: GhostDog
Však jo, já se jenom snažím vysvětlit ty pohnutky, že jsou v zásadě pragmatické a finanční a dobroserové jako do_od nebo Disk jim na to ochotně skáčou a jdou si to ideologicky zdůvodňovat do světa. :)
764602
Však jo, já se jenom snažím vysvětlit ty pohnutky, že jsou v zásadě pragmatické a finanční a dobroserové jako do_od nebo Disk jim na to ochotně skáčou a jdou si to ideologicky zdůvodňovat do světa. *:)*
764598
10 -4
reagovat
reaguje na: CAPS_LOCK
Je pravda, že to celé je už nějakou dobu protěžované, ale teď to někdo striktně bude požadovat...
764601
Je pravda, že to celé je už nějakou dobu protěžované, ale teď to někdo striktně bude požadovat...
764593
2 -2
reagovat
reaguje na: do_Od
Špatné ne, ale jak tu píše Kostěj a další, cesta je špatně. U obecného ocenění, jakým by Oscar za nejlepší film mělo být, by přece neměly být diktovány takové podmínky. Pak to umění přestává být svobodné nebo to patří do skupiny speciální ocenění.
764600
Špatné ne, ale jak tu píše Kostěj a další, cesta je špatně. U obecného ocenění, jakým by Oscar za nejlepší film mělo být, by přece neměly být diktovány takové podmínky. Pak to umění přestává být svobodné nebo to patří do skupiny speciální ocenění.
764579
5 -2
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Chápu a souhlas, ale za mě to může znamenat odklon většiny takovéto násilné protěžování menšin atd. a nabourávání příběhu, že to ve výsledku může být kontraproduktivní.
764598
Chápu a souhlas, ale za mě to může znamenat odklon většiny takovéto násilné protěžování menšin atd. a nabourávání příběhu, že to ve výsledku může být kontraproduktivní.
764576
2 -2
reagují: AndyKaufman
reagovat
reaguje na: GhostDog
Takže ve své podstatě vše při starém, akorát někteří budou zbytečně žhavit klávesnici :D. Mi tedy daleko víc než tohle vadí takové oscarové minely jako jakékoliv ocenění pro Bohemian Rhapsody, Green Book, Darkest Hour, Shape of Water nebo La La Land, což tu cenu devalvuje mnohem víc 8)
764593
Takže ve své podstatě vše při starém, akorát někteří budou zbytečně žhavit klávesnici *:D*. Mi tedy daleko víc než tohle vadí takové oscarové minely jako jakékoliv ocenění pro Bohemian Rhapsody, Green Book, Darkest Hour, Shape of Water nebo La La Land, což tu cenu devalvuje mnohem víc *8)*
764557
3 -10
reagují: GhostDog
reagovat
reaguje na: do_Od
Špatně není cíl, špatný jsou prostředky. Viz ty čtyři pode mnou.
764590
Špatně není cíl, špatný jsou prostředky. Viz ty čtyři pode mnou.
764579
13 -1
reagovat
reaguje na: HAL
link

Vycházím z tohohle, zmiňují i Artist a Královu řeč.

Mimochodem, samozřejmě, že by mě teoreticky mrzelo, kdybych přál Oscara filmu, který by kvalitativně všechny ostatní převyšoval, ale nedostal to, jen protože nesplnil ani polovinu těch podmínek. V praxi to ale prostě nejsou žádné nesplnitelné věci, rozhodně nic, čeho by si běžný divák měl všimnout, nebo co by ty produkce nemohly splňovat i bez toho, aby je k tomu Akademie tlačila. Zase se to akorát nafukuje a na sítích se k tomu vyjadřuje valná většina lidí, která o tom reálně ví ho*no, ale cítí potřebu si kopnout. :)
764589
https://theplaylist.net/oscars-announces-major-diversity-requirements-20200908/ Vycházím z tohohle, zmiňují i Artist a Královu řeč. Mimochodem, samozřejmě, že by mě teoreticky mrzelo, kdybych přál Oscara filmu, který by kvalitativně všechny ostatní převyšoval, ale nedostal to, jen protože nesplnil ani polovinu těch podmínek. V praxi to ale prostě nejsou žádné nesplnitelné věci, rozhodně nic, čeho by si běžný divák měl všimnout, nebo co by ty produkce nemohly splňovat i bez toho, aby je k tomu Akademie tlačila. Zase se to akorát nafukuje a na sítích se k tomu vyjadřuje valná většina lidí, která o tom reálně ví ho*no, ale cítí potřebu si kopnout. *:)*
764582
4 -17
reagovat
"I thought hiring based on sexual orientation and gender isn't allowed."...

"Will mixed race people count as an ethnic minority? What percentage non-white do you have to be considered a member of an under-represented minority? Will we require DNA tests on actors who are race indeterminate?
Wouldn't a movie that espouses anti-minority views and calls for ethnic cleansing be able to qualify under each of these standards?
Has anyone in charge of this thought about it for more than two seconds to realize it's batshit fucking insane????
EDIT: Are production companies required to document what races each of their employees are to qualify for awards? If a white man makes a nature documentary all on his own is the film automatically disqualified from any awards? The more I think about this the more dumbfounded I get."

:D
764588
"I thought hiring based on sexual orientation and gender isn't allowed."... "Will mixed race people count as an ethnic minority? What percentage non-white do you have to be considered a member of an under-represented minority? Will we require DNA tests on actors who are race indeterminate? Wouldn't a movie that espouses anti-minority views and calls for ethnic cleansing be able to qualify under each of these standards? Has anyone in charge of this thought about it for more than two seconds to realize it's batshit fucking insane???? EDIT: Are production companies required to document what races each of their employees are to qualify for awards? If a white man makes a nature documentary all on his own is the film automatically disqualified from any awards? The more I think about this the more dumbfounded I get." *:D*
13 -2
reagovat
reaguje na: do_Od
Naopak to bude omezovat většinu jen proto, že někdo je obyčejný heterosexuální člověk nenáležící k nějaké uměle vytvořené šílené hlučné menšině. Žijeme v divné době, kdy místo aby se menšina učila žít s většinou podle pravidel vyhovujícím většině se většina učí žít s menšinou podle pravidel zvýhodňujících menšinu. Všichni by měli mít rovnou příležitost na základě parametrů, které jsou pro danou práci relevantní a to najímaní/tvorba podle tabulek není.
764587
Naopak to bude omezovat většinu jen proto, že někdo je obyčejný heterosexuální člověk nenáležící k nějaké uměle vytvořené šílené hlučné menšině. Žijeme v divné době, kdy místo aby se menšina učila žít s většinou podle pravidel vyhovujícím většině se většina učí žít s menšinou podle pravidel zvýhodňujících menšinu. Všichni by měli mít rovnou příležitost na základě parametrů, které jsou pro danou práci relevantní a to najímaní/tvorba podle tabulek není.
764579
14 -3
reagovat
reaguje na: do_Od
"Poslední dekádu vyhrávají filmy, které tyhle věci splňují automaticky."
Jsi si tímhle jistý třeba u Argo? Nebo mnohých jiných které byly nominované?

A špatně je jakékoli omezování kreativity, což se při určování o čem mají filmy tematicky být prostě děje.
764582
"Poslední dekádu vyhrávají filmy, které tyhle věci splňují automaticky." Jsi si tímhle jistý třeba u Argo? Nebo mnohých jiných které byly nominované? A špatně je jakékoli omezování kreativity, což se při určování o čem mají filmy tematicky být prostě děje.
764579
16 -2
reagují: do_Od
reagovat
Ufff. Davat nejaka pravidla na film, jakozto formu umeni, kde by mela platit urcita svoboda projevu a jeste to obhajovat jako podporu rozmanitosti, je asi ten nejvetsi politicky korektni blabol, co lidsto vymyslelo.
764581
Ufff. Davat nejaka pravidla na film, jakozto formu umeni, kde by mela platit urcita svoboda projevu a jeste to obhajovat jako podporu rozmanitosti, je asi ten nejvetsi politicky korektni blabol, co lidsto vymyslelo.
22 -1
reagovat
reaguje na: Kostěj
Poslední dekádu vyhrávají filmy, které tyhle věci splňují automaticky. V zásadě to není nic nového, jen to teď bude motivovat ostatní dávat rovné příležitosti všem lidem nezávisle na pohlaví, sexuální orientaci nebo rase. 

To je špatně?
764579
Poslední dekádu vyhrávají filmy, které tyhle věci splňují automaticky. V zásadě to není nic nového, jen to teď bude motivovat ostatní dávat rovné příležitosti všem lidem nezávisle na pohlaví, sexuální orientaci nebo rase.  To je špatně?
764573
5 -21
reagovat
Ocenění by měla být rozmanitá, takže za sebe jsem spokojený. Nemám s tím žádný problém. Svět se nezboří a jeho konec určitě nenastane. Takových proroků už tu bylo... Máme 21. století a pravidla by se měla obměnit, aby se tu o cenách nerozhodovalo jak před sto lety.
764578
Ocenění by měla být rozmanitá, takže za sebe jsem spokojený. Nemám s tím žádný problém. Svět se nezboří a jeho konec určitě nenastane. Takových proroků už tu bylo... Máme 21. století a pravidla by se měla obměnit, aby se tu o cenách nerozhodovalo jak před sto lety.
4 -25
reagují: (=LIFTY=)
reagovat
reaguje na: Kostěj
no ono je otazka co bylo driv jestli vejce nebo slepice a jestli tohle neni proste reakce x teho clanku retezu na jehoz "zacatku" je prezidentstvi v teto podobe :-)
764577
no ono je otazka co bylo driv jestli vejce nebo slepice a jestli tohle neni proste reakce x teho clanku retezu na jehoz "zacatku" je prezidentstvi v teto podobe :-)
764573
2 0
reagovat
reaguje na: GhostDog
Ne ne, máš dosah u cílovky, kde třeba menšiny u luxusnějších Oscarů nemusí být a oni si myslí, že touhle změnou nebo rozšířením cílovky zvětší dosah. To je proč třeba hodně tradičně chlapských značek cílý i na ženský. Jim je nějaká genderová rovnoprávnost naprosto volná. 
Tak tady přemýšlí tak, že když jim klesají čísla, tak si to naboostují progresivisty a menšinami. 
764576
Ne ne, máš dosah u cílovky, kde třeba menšiny u luxusnějších Oscarů nemusí být a oni si myslí, že touhle změnou nebo rozšířením cílovky zvětší dosah. To je proč třeba hodně tradičně chlapských značek cílý i na ženský. Jim je nějaká genderová rovnoprávnost naprosto volná.  Tak tady přemýšlí tak, že když jim klesají čísla, tak si to naboostují progresivisty a menšinami. 
764572
1 -2
reagují: GhostDog
reagovat
Nasrat. Nasrat a rozmazat. Fakt se těšim, jak bude tohle dood obhajovat.

Tohle je přesně to, co jsem myslel, když jsem tuhle psal, že doufám, že to ten debil Trump vyhraje zas. Proti tomuhle proboha musí bejt nějaká protiváha, jinak je to za chvíli jak u nás za totáče.
764573
Nasrat. Nasrat a rozmazat. Fakt se těšim, jak bude tohle dood obhajovat. Tohle je přesně to, co jsem myslel, když jsem tuhle psal, že doufám, že to ten debil Trump vyhraje zas. Proti tomuhle proboha musí bejt nějaká protiváha, jinak je to za chvíli jak u nás za totáče.
10 -2
reagují: do_Od, speta.jr
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
No nevim... když chceš plošně uspět a mít vysokou sledovanost, tak přece nebudeš cílit na menšinu a odrazovat většinu touhle pseudokorektností...
764572
No nevim... když chceš plošně uspět a mít vysokou sledovanost, tak přece nebudeš cílit na menšinu a odrazovat většinu touhle pseudokorektností...
764568
5 -2
reagují: AndyKaufman
reagovat
reaguje na: Cinefil
Sledovanost jo a věřím že jim to vyjde. Tohle je normální marketingový předpoklad, že když se zaměříš na menšiny, rozšíří se ti audience. 
764568
Sledovanost jo a věřím že jim to vyjde. Tohle je normální marketingový předpoklad, že když se zaměříš na menšiny, rozšíří se ti audience. 
764566
2 -2
reagují: GhostDog
reagovat
Oni očekávají lepší sledovanost, kvalitnější filmy? Nechápu.
764566
Oni očekávají lepší sledovanost, kvalitnější filmy? Nechápu.
4 -2
reagují: AndyKaufman
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se