Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum KECÁRNA

příspěvky 106041 - 106060 Napsat příspěvek

lubo

Nebudu to pridavat do FAQ, protoze zadost o odbanovani by rozhodne nemela patrit mezi "frequently asked questions". :)
458987
Nebudu to pridavat do FAQ, protoze zadost o odbanovani by rozhodne nemela patrit mezi "frequently asked questions". :)
lubo
0 0
reagovat
Lubo: Zbytečná práce, on se vždycky někdo zeptá ;)...
458986
Lubo: Zbytečná práce, on se vždycky někdo zeptá ;)...
0 0
reagovat

2imf

Nebolo by dobré pridať to do FAQ ? Už je to tuším druhý človek, ktorý sa na to pýta.
458985
Nebolo by dobré pridať to do FAQ ? Už je to tuším druhý človek, ktorý sa na to pýta.
2imf
0 0
reagovat

Destozer

a) zada se ve vzkazniku nebo na mailu redakce... ne verejne.
b) na takhle neurcitou prosbu reagovat nebudeme. pokud to chces konkretizovat tak viz bod a)
458984
a) zada se ve vzkazniku nebo na mailu redakce... ne verejne. b) na takhle neurcitou prosbu reagovat nebudeme. pokud to chces konkretizovat tak viz bod a)
Destozer
0 0
reagovat

Ban

chtěl bych se zeptat jestli je možnost tady u vás zažádat o unban ip adresy kamaráda tu byl registrovaný ale jsou na routeru 3 a byla jim zabanována ip adresa.Teď se sem, nemůže přihlásit ani jeden z nich díky za odpověď::)
458983
chtěl bych se zeptat jestli je možnost tady u vás zažádat o unban ip adresy kamaráda tu byl registrovaný ale jsou na routeru 3 a byla jim zabanována ip adresa.Teď se sem, nemůže přihlásit ani jeden z nich díky za odpověď:*:)*
Ban
0 0
reagovat
hele, hoši, já se přiznám, že jsem nepochopil o čem Káče mluví a to že jsme u nás na jeho přání pouštěli Tarkovského a dělali u toho bordel, tak to ho děsně naštvalo...a z toho vzniklo tohle jeho zamyšlení...
458982
hele, hoši, já se přiznám, že jsem nepochopil o čem Káče mluví a to že jsme u nás na jeho přání pouštěli Tarkovského a dělali u toho bordel, tak to ho děsně naštvalo...a z toho vzniklo tohle jeho zamyšlení...
0 0
reagovat
Lubo: Hovoris sice rozumne ale stale hovoris ako clovek ktory sa do filmu trochu rozumie a vie o com je rec. To dokazuje aj zamyslenie sa nad audiovizualmi a zazitkom v kine. Podla mna Shimitz myslel skor taku komunitu co chodi len na blockbustery typu Pirati, Transformery alebo lokalne Raftaci a pod. Ty to nevnimaju rovnako ako ty alebo ja. Ver ze keby si im povedal pred kinom ze im to mozes pustit za polovic a s pivom zdarma sice v hrozne kvalite na malom monitore tak by aj tak isli.
458981
Lubo: Hovoris sice rozumne ale stale hovoris ako clovek ktory sa do filmu trochu rozumie a vie o com je rec. To dokazuje aj zamyslenie sa nad audiovizualmi a zazitkom v kine. Podla mna Shimitz myslel skor taku komunitu co chodi len na blockbustery typu Pirati, Transformery alebo lokalne Raftaci a pod. Ty to nevnimaju rovnako ako ty alebo ja. Ver ze keby si im povedal pred kinom ze im to mozes pustit za polovic a s pivom zdarma sice v hrozne kvalite na malom monitore tak by aj tak isli.
0 0
reagovat

Schmitz

K prvému odstavcu -
Nepovedal by som, že sa vo vysokej návštevnosti blockbusterov zrkadlí otupelosť. Skôr je treba vnímať fakt, že film je predovšetkým audiovizuálnym zážitkom, útočiacim primárne na zrak a sluch. V snahe po maximalizovaní týcho vstupných vnemov divák volí radšej kino pred súkromím domova, pretože práve kino mu môže audiovizuĺny pôžitok niekoľkokrát znásobiť. Vo svetle tejto skutočnosti je teda prirodzené, že divák si vyberá predovšetkým snímky, u ktorých toto znásobenie dokáže skutočne pocítiť. Fakt, že na filmy, ktoré útočia primárne na myseľ diváka, chodí menej ľudí, je následne možné zdôvodniť nutnosťou výberu, či už kvôli obmedzeniu finančných alebo časových prostriedkov. Človek na takýto film pokojne počká, kým nevíjde na DVD alebo ho nebudú dávať v televízii, pretože si je vedomý toho, že "stratová kompresia" audiovizuálu bude menšia.
458980
K prvému odstavcu - Nepovedal by som, že sa vo vysokej návštevnosti blockbusterov zrkadlí otupelosť. Skôr je treba vnímať fakt, že film je predovšetkým audiovizuálnym zážitkom, útočiacim primárne na zrak a sluch. V snahe po maximalizovaní týcho vstupných vnemov divák volí radšej kino pred súkromím domova, pretože práve kino mu môže audiovizuĺny pôžitok niekoľkokrát znásobiť. Vo svetle tejto skutočnosti je teda prirodzené, že divák si vyberá predovšetkým snímky, u ktorých toto znásobenie dokáže skutočne pocítiť. Fakt, že na filmy, ktoré útočia primárne na myseľ diváka, chodí menej ľudí, je následne možné zdôvodniť nutnosťou výberu, či už kvôli obmedzeniu finančných alebo časových prostriedkov. Človek na takýto film pokojne počká, kým nevíjde na DVD alebo ho nebudú dávať v televízii, pretože si je vedomý toho, že "stratová kompresia" audiovizuálu bude menšia.
Schmitz
0 0
reagovat
Shimitzovo popkulturní okénko:


Vracel jsem se ještě v duchu k pátečnímu promítání Andreje Rubleva a hodně o něm přemýšlel.
Je to tak, že v laciném umění je skryté něco, s čím se umění vytříbené míjí? Laciné umění: tím myslím detektivky, komedie, romantické příběhy atd. - ty co jsou řemeslně dobře napsané a natočené, ovšem, zbytek nestojí za řeč. Nebo je chození na velkofilmy a kasovní trháky jen projevem otupělosti a neochoty otevřít se příběhům, ve kterých nechybí tajemství. Zdá se, že by mezi tím neměl být rozpor - zasnění přece není zbytečný luxus ani není víc než hurónský chechot; to i to by člověku chybělo. Proč ale potom není vidět hlad po obojím? Zabývá-li se nějakým uměním jen hrstka lidí - je to chyba jeho tvůrců, nebo známka jejich výlučnosti nebo je to důsledek necitlivosti většiny ostatních?

Napadlo mě cosi velmi kritického: někdo pozve kamarády, aby se s ním šli dívat na západ slunce. Oni jdou, ale pak při tom říhají, šustí brambůrkama, baví se o banalitách a pronáší znevažující poznámky, aby dali najevo, že si nezadali a že nejsou ani trochu dojatí nebo uchvácení. A nakonec řeknou, že nějak nepochopili, co je na tom úžasnýho. Že to nebylo špatný, ale snad by to mohl bejt rychlejší, přece jen to byla trochu nuda.

Pak jsem si taky pročítal knížku rozhovorů s Andrejem Tarkovským a narazil jsem tam na úryvek, který promlouval přesně k věci. Někdo možná řekne, že to je jen jeden vyhraněný pohled; o to mi ale nejde - myslím si, že je to dobrý pohled, a že ho stojí za to brát vážně i kdyby byl člověku bližší některý z jiných dobrých pohledů.

V textu jsem zvýraznil kurzívou větu, kterou v něm osobně považuju za stěžejní. Jinak je to z rozhovoru, první, na pohled trochu divná, věta znamená v kontextu asi tolik, "nekritizuji západní společnost jako takovou, se vším všudy" - nebo já jsem ji tak alespoň z kontextu pochopil-.

-Káče-
458979
Shimitzovo popkulturní okénko: Vracel jsem se ještě v duchu k pátečnímu promítání Andreje Rubleva a hodně o něm přemýšlel. Je to tak, že v laciném umění je skryté něco, s čím se umění vytříbené míjí? Laciné umění: tím myslím detektivky, komedie, romantické příběhy atd. - ty co jsou řemeslně dobře napsané a natočené, ovšem, zbytek nestojí za řeč. Nebo je chození na velkofilmy a kasovní trháky jen projevem otupělosti a neochoty otevřít se příběhům, ve kterých nechybí tajemství. Zdá se, že by mezi tím neměl být rozpor - zasnění přece není zbytečný luxus ani není víc než hurónský chechot; to i to by člověku chybělo. Proč ale potom není vidět hlad po obojím? Zabývá-li se nějakým uměním jen hrstka lidí - je to chyba jeho tvůrců, nebo známka jejich výlučnosti nebo je to důsledek necitlivosti většiny ostatních? Napadlo mě cosi velmi kritického: někdo pozve kamarády, aby se s ním šli dívat na západ slunce. Oni jdou, ale pak při tom říhají, šustí brambůrkama, baví se o banalitách a pronáší znevažující poznámky, aby dali najevo, že si nezadali a že nejsou ani trochu dojatí nebo uchvácení. A nakonec řeknou, že nějak nepochopili, co je na tom úžasnýho. Že to nebylo špatný, ale snad by to mohl bejt rychlejší, přece jen to byla trochu nuda. Pak jsem si taky pročítal knížku rozhovorů s Andrejem Tarkovským a narazil jsem tam na úryvek, který promlouval přesně k věci. Někdo možná řekne, že to je jen jeden vyhraněný pohled; o to mi ale nejde - myslím si, že je to dobrý pohled, a že ho stojí za to brát vážně i kdyby byl člověku bližší některý z jiných dobrých pohledů. V textu jsem zvýraznil kurzívou větu, kterou v něm osobně považuju za stěžejní. Jinak je to z rozhovoru, první, na pohled trochu divná, věta znamená v kontextu asi tolik, "nekritizuji západní společnost jako takovou, se vším všudy" - nebo já jsem ji tak alespoň z kontextu pochopil-. -Káče-
0 0
reagovat
Shimitz: Neškodilo by oddělit samotný text od toho tvého ;) A kurzíva nefunguje...
458978
Shimitz: Neškodilo by oddělit samotný text od toho tvého ;) A kurzíva nefunguje...
0 0
reagovat
Jo, nějaká zajímavá komedie mi v rozpisu premiér fakt chybí. S Blades of Glory je to škoda, původní dubnovou premiéru mám v kalendáři zakrouškovanou už několik týdnů a jelikož se premiéra posouvá na srpen, když už bude venku DVDscreener nebo DVDrip, tak to dám v létě přednost nějakému blockbusteru typu Transformers... ;)
458977
Jo, nějaká zajímavá komedie mi v rozpisu premiér fakt chybí. S Blades of Glory je to škoda, původní dubnovou premiéru mám v kalendáři zakrouškovanou už několik týdnů a jelikož se premiéra posouvá na srpen, když už bude venku DVDscreener nebo DVDrip, tak to dám v létě přednost nějakému blockbusteru typu Transformers... ;)
0 0
reagovat
jo, jenže já čekal tak akorát drama,které Vás rozesměje a ono to byla spíš lehká komedie, než nějaký drámo. a za břicho jsem se popadal často, mimochodem ten pád z kola by totálně out...
458976
jo, jenže já čekal tak akorát drama,které Vás rozesměje a ono to byla spíš lehká komedie, než nějaký drámo. a za břicho jsem se popadal často, mimochodem ten pád z kola by totálně out...
0 0
reagovat

Vratne Lahve

Shimitz: Ako cistokrvnu komediu by som to nedoporucil
458975
Shimitz: Ako cistokrvnu komediu by som to nedoporucil
Vratne Lahve
0 0
reagovat
Je to smutny... fakt ze jo... hlavne proto, ze co se tyce cistokrevnych komedii, vazne neni v nadchazejicim kvartalu na co koukat.
458974
Je to smutny... fakt ze jo... hlavne proto, ze co se tyce cistokrevnych komedii, vazne neni v nadchazejicim kvartalu na co koukat.
0 0
reagovat

imf

Coze??? Jaktoze uz premiera neni 12.dubna! Tak ted jsem hodne nastvanej :(
458973
Coze??? Jaktoze uz premiera neni 12.dubna! Tak ted jsem hodne nastvanej *:(*
imf
0 0
reagovat

KarelR

Nezapomnel, protoze ma ceskou premieru az po Simpsonovych...
458972
Nezapomnel, protoze ma ceskou premieru az po Simpsonovych...
KarelR
0 0
reagovat
pozor pánové, Vratné lahve jsou vskutku dobrá komedie a nečekaně dobře jsem se pobavil....
458971
pozor pánové, Vratné lahve jsou vskutku dobrá komedie a nečekaně dobře jsem se pobavil....
0 0
reagovat

imf

Cimz jsi TRISTNE zapomnel na pro me nejocekavanejsi film roku - Blades of Glory !!!
458970
Cimz jsi TRISTNE zapomnel na pro me nejocekavanejsi film roku - Blades of Glory !!!
imf
0 0
reagovat

RainMakeR

Hehe... kdyz o tom tak mluvis a ja koukam do vyhledu, snad az do Simpsonovych neni nikde ZADNA rozumne se tvarici komedie.

Wild Hogs je tezka nuda...
458969
Hehe... kdyz o tom tak mluvis a ja koukam do vyhledu, snad az do Simpsonovych neni nikde ZADNA rozumne se tvarici komedie. Wild Hogs je tezka nuda...
RainMakeR
0 0
reagovat

RainMakeR

Ja bych smele doporuci Hudbu slozil slova napsal. Videl jsem to v patek a nadseni ne a ne prejit... ;)
458968
Ja bych smele doporuci Hudbu slozil slova napsal. Videl jsem to v patek a nadseni ne a ne prejit... ;)
RainMakeR
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se