Sbormistr
Hodně profesorsky natočený film. Všechno na jistotu a s jasnou vidinou akademických ocenění a potenciáního vyslání na Oscary (neúspěšné). Ale čekám, že tuzemští akademici se filmu nebudou moct nabažit a příští rok ho na Lvech pořádně ocení. Vidím tu jasné potenciální výhry v hereckých kategoriích, i další věci jako masky či kostýmy a nedivil bych se ani hlavnímu ocenění pro film. Rozhodně tu není nějaká větší vůle šokovat, a to jak filmařsky, nebo i obsahem. Ono to si to nějak pozvolna spěje, vy jako divák vidíte, že je tu na pozadí taková tíživá atmosféra okolo hlavní mužské postavy, ale vlastně ta její aura naplno nepropukne, a to ani v momentě kdy dojde na očekávané fyzické splynutí obou postav. Mnohem víc je to tak mnohdy o fungování ženského kolektivu jako takového. Je za mě škoda, že postava určitého zneužívače - chlípníka, tu neni více propracovaná a celé dění se omezuje čistě na sbor a nedá se tak více ponořit do jednotlivých charakterů.
|
reagovat
|


.
