Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 41 - 60 Napsat příspěvek

Hraný Look back

Příběh dle mangy od Tatsuki Fujimoto (Chainsaw Man) Look Back dostane hranou verzi. Režii bude dostane Hirokazu Koreeda, já od něj nic neviděl, takže nejvyšší čas si ho nastudovat 8).
962056
Příběh dle mangy od Tatsuki Fujimoto (Chainsaw Man) [url=https://www.csfd.cz/film/1485251-look-back/prehled/]Look Back[/url] dostane hranou verzi. Režii bude dostane [b]Hirokazu Koreeda[/b], já od něj nic neviděl, takže nejvyšší čas si ho nastudovat *8)*.
Hraný Look back
2 0
reagovat
reaguje na: Leefko
Zbytečný, nedoháněj, lepší dělat, že neexistujou.
962043
Zbytečný, nedoháněj, lepší dělat, že neexistujou.
962037
0 -1
reagovat
reaguje na: holub109
Dvojka mi taky přišla skvělá, i přesto, že nemá úplně uspokojivý konec. Trojka vím, že mě hrozně bavila v dílčích věcech, ale abych pravdu řekl, tak už si vůbec nepamatuju, o čem to vlastně bylo:D
Čtyřku a pětku jsem neviděl, musím dohnat
962037
Dvojka mi taky přišla skvělá, i přesto, že nemá úplně uspokojivý konec. Trojka vím, že mě hrozně bavila v dílčích věcech, ale abych pravdu řekl, tak už si vůbec nepamatuju, o čem to vlastně bylo*:D* Čtyřku a pětku jsem neviděl, musím dohnat
962036
1 0
reagují: fabec
reagovat
reaguje na: kristian.nguyen
První  jsem před pár lety viděl a byla výborná. Vlastně nevím, proč jsem potom nepokračoval dal 
962036
První  jsem před pár lety viděl a byla výborná. Vlastně nevím, proč jsem potom nepokračoval dal 
961973
1 0
reagují: Leefko
reagovat
reaguje na: hroubek
I druhou a treti
961986
I druhou a treti
961981
0 0
reagovat
reaguje na: hroubek
Tak to zas já jo. :D
961982
Tak to zas já jo. *:D*
961981
0 0
reagovat
reaguje na: Memphis
Já bych se nebál označit první řadu Farga za lepší, než je film.
961981
Já bych se nebál označit první řadu Farga za lepší, než je film.
961979
4 0
reagují: fabec, Memphis
reagovat
reaguje na: holub109
Jak píše ktistian. Jestli ti to hodně sedlo, tak seriál jede ve velice podobném duchu (až mě to překvapilo, jak dobře se Noahu Hawleymu podařilo trefit styl a atmosféru) a doporučuju zkusit minimálně první řadu.

Většinu chvály tehdy schytal B.B. Thornton, protože má divácky asi nejvděčnější postavu, ale Martin Freeman je tam fenomenální.
961979
Jak píše ktistian. Jestli ti to hodně sedlo, tak seriál jede ve velice podobném duchu (až mě to překvapilo, jak dobře se Noahu Hawleymu podařilo trefit styl a atmosféru) a doporučuju zkusit minimálně první řadu. Většinu chvály tehdy schytal B.B. Thornton, protože má divácky asi nejvděčnější postavu, ale Martin Freeman je tam fenomenální.
961942
2 0
reagují: hroubek
reagovat
Justin Lin bude točit pro Sony a PlayStation Helldivers.

Tak snad sežene co nejvíc známých herců, co hned po výsadku zemřou ohavnou a bolestivou smrtí.:D
961978
Justin Lin bude točit pro Sony a PlayStation Helldivers. Tak snad sežene co nejvíc známých herců, co hned po výsadku zemřou ohavnou a bolestivou smrtí.*:D*
4 0
reagovat
reaguje na: holub109
Dej si minimálně první sérii Billy Bobem a Martinem Freemenem  vlastně i tu druhou ;)
961973
Dej si minimálně první sérii Billy Bobem a Martinem Freemenem  vlastně i tu druhou *;)*
961942
3 0
reagují: holub109
reagovat
reaguje na: Demonic8
Já v tu 8 doufal. A fakt mě to sere že mi to nesedlo. :-
961971
Já v tu 8 doufal. A fakt mě to sere že mi to nesedlo. *:-*
961964
0 0
reagovat
reaguje na: hroubek
Vesměs souhlas, jen já z kina odcházel více spokojen s pohodovou osmičkou z deseti. 

Ale je fakt, že jsem čekal víc vražd a jejich plánování. Pomalejší tempo mě ani tolik nevadilo a nenudilo (viděl jsem o víkendu mnohem nudnější filmy). Ale zase konec mě velmi pobavil. Byung-hun Lee je skvělý a mile překvapilo i jednání Ye-jin Son zvlášť, když byla ve filmu tak sexy.
Nejvíc mě ale dostala scéna s tou jeho maličkou autistickou dcerkou, když hrála dle svých "not" pro psíky. :D
961964
Vesměs souhlas, jen já z kina odcházel více spokojen s pohodovou osmičkou z deseti.  Ale je fakt, že jsem čekal víc [spoiler]vražd a jejich plánování[/spoiler]. Pomalejší tempo mě ani tolik nevadilo a nenudilo (viděl jsem o víkendu mnohem nudnější filmy). Ale zase konec mě velmi pobavil. Byung-hun Lee je skvělý a mile překvapilo i jednání Ye-jin Son zvlášť, když byla ve filmu tak sexy. Nejvíc mě ale dostala scéna s tou jeho [spoiler]maličkou autistickou dcerkou, když hrála dle svých "not" pro psíky. [/spoiler]*:D*
961961
1 0
reagují: hroubek
reagovat

Není jiná možnost

Zklamaní. Hodně moc jsem těšil a bohužel jsem dostal film, který nenaplnil mé očekávání, a mě to hodně štve. Film má zajímavou zápletku, která mě hned zaujala a já si říkal, že bych mohl dostat druhého Parazita, a ke všemu tady je režisér Chan-wook Park, který dělal Oldboye.

Režisér je hodně moc zkušený a to je na filmu vidět. Po řemeslné a technické stránce nelze filmu nic vytknout. Audiovizuální stránka je nádherná, a je to skvěle natočené. Jsou zde stovky záběrů, které stojí za to. Ať už jde o různé spojování dvou záběrů, prolínačky, hrátky s vyprávěním, prostřihy, netypické záběry, použití perfektní použití hudby atd. Jak říkám, v tomto ohledu je film neskutečně vymazlený a je radost sledovat všechny režisérovy nápady.

Můj největší problém přichází s příběhem, kde jsem čekal prostě více. Že to bude více do černohumorné komedie, že tempo nebude tak utahané, a celkově, že to bude podobné jako starší filmy bratří Coenů nebo ten Parazit.

Vidím tam ten přesah, tu sociální kritiku, a i to, co režisér chtěl nejspíše říci, a neříkám, že jsem se nudil nebo to neocenil, jen jsem čekal více. Asi by mi to sedlo lépe, kdyby hlavní hrdina "odstraňoval vedení podniku" a ne obyčejné dělníky jako je on sám. Více bych si k němu našel cestu a byl by mi sympatičtější. Takhle jsem s ním dokázal soucítit, ale bohužel jen do jisté míry.

Po herecké stránce je to parádně zahrané a hlavní dvojice (Byung-hun Lee a Ye-jin Son) podala opravdu silné a působivé výkony. Ve filmu jsou výborné a skvělé scény, u kterých jsem měl úsměv na tváři a upřímně jsem se zasmál. Nicméně pak tu byly scény, kde bych popravdě stříhal nebo bych výrazně zkrátil. Ke konci se film dost táhnul. Není jiná možnost je dobrý a zajímavý film, a mě dost mrzí, že mi nesedl, tak jak jsem si přál. 6-6,5/10
961961
Zklamaní. Hodně moc jsem těšil a bohužel jsem dostal film, který nenaplnil mé očekávání, a mě to hodně štve. Film má zajímavou zápletku, která mě hned zaujala a já si říkal, že bych mohl dostat druhého Parazita, a ke všemu tady je režisér Chan-wook Park, který dělal Oldboye. Režisér je hodně moc zkušený a to je na filmu vidět. Po řemeslné a technické stránce nelze filmu nic vytknout. Audiovizuální stránka je nádherná, a je to skvěle natočené. Jsou zde stovky záběrů, které stojí za to. Ať už jde o různé spojování dvou záběrů, prolínačky, hrátky s vyprávěním, prostřihy, netypické záběry, použití perfektní použití hudby atd. Jak říkám, v tomto ohledu je film neskutečně vymazlený a je radost sledovat všechny režisérovy nápady. Můj největší problém přichází s příběhem, kde jsem čekal prostě více. Že to bude více do černohumorné komedie, že tempo nebude tak utahané, a celkově, že to bude podobné jako starší filmy bratří Coenů nebo ten Parazit. Vidím tam ten přesah, tu sociální kritiku, a i to, co režisér chtěl nejspíše říci, a neříkám, že jsem se nudil nebo to neocenil, jen jsem čekal více. Asi by mi to sedlo lépe, kdyby hlavní hrdina "odstraňoval vedení podniku" a ne obyčejné dělníky jako je on sám. Více bych si k němu našel cestu a byl by mi sympatičtější. Takhle jsem s ním dokázal soucítit, ale bohužel jen do jisté míry. Po herecké stránce je to parádně zahrané a hlavní dvojice (Byung-hun Lee a Ye-jin Son) podala opravdu silné a působivé výkony. Ve filmu jsou výborné a skvělé scény, u kterých jsem měl úsměv na tváři a upřímně jsem se zasmál. Nicméně pak tu byly scény, kde bych popravdě stříhal nebo bych výrazně zkrátil. Ke konci se film dost táhnul. Není jiná možnost je dobrý a zajímavý film, a mě dost mrzí, že mi nesedl, tak jak jsem si přál. [b]6-6,5/10[/b]
Není jiná možnost
3 0
reagují: Demonic8
reagovat

Blue Moon

Tohle mi nesedlo kvůli tématu a jistému stylu. O filmu jsem si nic nezjišťoval a šel jsem do něho kvůli tvůrcům před a za kamerou. Mám moc rád režiséra Richarda Linklatera a obdivuji jaký způsobem střídá žánry. Jednou je to komedie, po druhé animovaný a pak intelektuální konverzačka.

Linklater svým filmem skládá poctu jednomu z nejvýraznějších umělců muzikálové scény z přelomu 20-30. let v Americe. Já o tomto období nevím nic. Neznal jsem jméno Lorenze Harta, neznal jsem jeho největší hity a krom pár narážek (Casablanca, Myšák Stuart Little, režisér George Hill, muzikál Oklahoma!), tak jsem se ztrácel. Linklater netočil film pro mainstreamové publikum. Točil si ho pro sebe a pro pár dalších, kteří film docení.

Ethan Hawke je zde fantastický a prakticky nesleze ze záběru. Jedná se o jeden z nejlepších výkonů, které Hawke podal a dal do této role opravdu hodně. Margaret Qualley hraje moc hezky, jen jsem měl problém jí věřit dvacetiletou dívku. Andrew Scott je hodně fajn a své si přehledem odehraje. Bobby Cannavale má vděčnou roli a zahrál jí přesně, tak jak měl.

Film je dobře natočený, je komorní, umí být intimní, vtipný, i smutný. Jen mě to tematický úplně minulo a dost jsem se nudil. Blue Moon je film, který si režisér natočil pro sebe a pro fanoušky Lorenze Harta, pro většinu diváků, to bude těžký a nezáživný film. 4,5/10
961958
Tohle mi nesedlo kvůli tématu a jistému stylu. O filmu jsem si nic nezjišťoval a šel jsem do něho kvůli tvůrcům před a za kamerou. Mám moc rád režiséra Richarda Linklatera a obdivuji jaký způsobem střídá žánry. Jednou je to komedie, po druhé animovaný a pak intelektuální konverzačka. Linklater svým filmem skládá poctu jednomu z nejvýraznějších umělců muzikálové scény z přelomu 20-30. let v Americe. Já o tomto období nevím nic. Neznal jsem jméno Lorenze Harta, neznal jsem jeho největší hity a krom pár narážek (Casablanca, Myšák Stuart Little, režisér George Hill, muzikál Oklahoma!), tak jsem se ztrácel. Linklater netočil film pro mainstreamové publikum. Točil si ho pro sebe a pro pár dalších, kteří film docení. Ethan Hawke je zde fantastický a prakticky nesleze ze záběru. Jedná se o jeden z nejlepších výkonů, které Hawke podal a dal do této role opravdu hodně. Margaret Qualley hraje moc hezky, jen jsem měl problém jí věřit dvacetiletou dívku. Andrew Scott je hodně fajn a své si přehledem odehraje. Bobby Cannavale má vděčnou roli a zahrál jí přesně, tak jak měl. Film je dobře natočený, je komorní, umí být intimní, vtipný, i smutný. Jen mě to tematický úplně minulo a dost jsem se nudil. Blue Moon je film, který si režisér natočil pro sebe a pro fanoušky Lorenze Harta, pro většinu diváků, to bude těžký a nezáživný film. [b]4,5/10[/b]
Blue Moon
2 0
reagovat

Filmová výzva - Fargo

Konečně jsem si našel čas na tento kultovní kousek od bratrů Coenů a rozhodně mě nezklamal. Upřímně nevím, proč jsem s jeho zhlédnutím tak otálel, protože jsem se bavil skvěle. Fargo totiž vrší jednu šílenou situaci za druhou, mrtvol přibývá a je radost to celé sledovat. Hodně cením poměrně střídmou stopáž, díky které film nemá s tak prvotřídním obsazením ani místo jakkoliv nudit. Celkově sakra stylová a velmi zábavná záležitost, která je dost svá, ale pokud vám sedne, budete nadšení.
961942
Konečně jsem si našel čas na tento kultovní kousek od bratrů Coenů a rozhodně mě nezklamal. Upřímně nevím, proč jsem s jeho zhlédnutím tak otálel, protože jsem se bavil skvěle. Fargo totiž vrší jednu šílenou situaci za druhou, mrtvol přibývá a je radost to celé sledovat. Hodně cením poměrně střídmou stopáž, díky které film nemá s tak prvotřídním obsazením ani místo jakkoliv nudit. Celkově sakra stylová a velmi zábavná záležitost, která je dost svá, ale pokud vám sedne, budete nadšení.
Filmová výzva - Fargo
11 0
reagovat
reaguje na: Demonic8
Pouštěli jsme si to u kamaráda. Řekl jsem jim, že je to komedie, tak jsme se dívali i s jeho malou dcerou. Šel jsem do toho nepolíbený a ten začátek byl pro nás všechny trochu šok. :D

Jinak je to samozřejmě pecka, co předběhla dobu, a měl by se toho chytnout Criterion.
961940
Pouštěli jsme si to u kamaráda. Řekl jsem jim, že je to komedie, tak jsme se dívali i s jeho malou dcerou. Šel jsem do toho nepolíbený a ten začátek byl pro nás všechny trochu šok. *:D* Jinak je to samozřejmě pecka, co předběhla dobu, a měl by se toho chytnout Criterion.
961937
5 0
reagovat

Happy end (1967)

Já vím, že jsem tu měl šílený hype na japonský Happyend 2024, ale kolik z vás vidělo český Happy end (1967)? Já si teď na to vzpomněl díky jisté diskuzi, tenhle film je skvělý a vysoce experimentální. Ch.Nolan by si tohle užil a věřím, že to snad i viděl. Mě na tom bavily i ty dialogy. 

Pokud by někdo chtěl vidět, tak zde
961937
Já vím, že jsem tu měl šílený hype na japonský Happyend 2024, ale kolik z vás vidělo český Happy end (1967)? Já si teď na to vzpomněl díky jisté diskuzi, tenhle film je skvělý a vysoce experimentální. Ch.Nolan by si tohle užil a věřím, že to snad i viděl. Mě na tom bavily i ty dialogy.  Pokud by někdo chtěl vidět, tak [url=https://youtu.be/_XWMi5ce8So?si=tXl6bH9EEJuNLkYx]zde[/url]. 
Happy end (1967)
6 0
reagují: Memphis
reagovat
První fotky z druhé Krvavé nevěsty.
Frodo, Buffy a pán z Fakulty in da house.
Vypadá to na typický "všeho víc" sequel a že to bude přímo navazovat na události prvního dílu.
961932
První [url=https://bloody-disgusting.com/news/3919396/ready-or-not-2-first-images-of-samara-weaving-kathryn-newton-david-cronenberg-sarah-michelle-gellar/]fotky[/url] z druhé Krvavé nevěsty. Frodo, Buffy a pán z Fakulty in da house. Vypadá to na typický "všeho víc" sequel a že to bude přímo navazovat na události prvního dílu.
3 0
reagovat
Dům bez východu
Pamatujete si, jak v prvním Raid majitel domu nabízí tuším činži grátis, když nájemníci půjdou proti jednotce policajtů? Vůbec to nechci zlehčovat, ale různé naváděcí praktiky má i tady obchodník s chudobou. Kdybych to vytrhl z kontextu, ta dikce a gesta, už dlouho jsem neviděl takového echt nepříjemného záporáka, který má samozřejmě k ruce i několik pohůnků. Není to pěkné koukání, protože v souboji nájemníků s majitelem ubytovny, který jim vypíná elektriku dle libosti, budete spíš pozorovat boj, který nejde vyhrát. Nelekejte se stopáže, Rimsy tenhle dokument zmínil v posledním MZ, za vidění stojí (v ČT archivu do 4.12.) 4/5

V zajetí démonů 4
Nespoilerově - pokud jsme na začátku filmu obeznámeni s nějakým tajemným artefaktem, který působil neplechu i titulní dvojici a pak hned vidíme skokem v čase, že doputoval do rodiny, kde bude nečekaně též působit neplechu, tak víte co bude dál. Who you gonna call? No jasně, Warrenovi. Vy to víte hned, postavám to potrvá cca 70 minut. Čímž neříkám, to samé jste věděli už u jedničky, ale nečekali jste na to tak dlouho a fungovalo to, bylo to v té době svěží. Tady se potácí pár strašidel, co většinou zlověstně civí a jinak čekáte, než se potkají obě strany, aby bylo finále. Samozřejmě, i tohle je ten nejhorší, nejstrašnější případ atd. Ta chystaná série o jejich případech zamlada, vyměnil bych jí už za třetí díl. Většinu času jsem si vzpomněl na poměrně jednoduché, ale velmi účinné scény z jedničky a dvojky vs. jak tady už vše působí unaveně a vyčpěle. Jeden strašnej Láďa krčící se ve sklepě ve stínu to nezachrání, takže si jako milovník psů zapamatuju jen ten ošklivej hod retrívrem o zeď. 2/5
961927
[b]Dům bez východu[/b] Pamatujete si, jak v prvním Raid majitel domu nabízí tuším činži grátis, když nájemníci půjdou proti jednotce policajtů? Vůbec to nechci zlehčovat, ale různé naváděcí praktiky má i tady obchodník s chudobou. Kdybych to vytrhl z kontextu, ta dikce a gesta, už dlouho jsem neviděl takového echt nepříjemného záporáka, který má samozřejmě k ruce i několik pohůnků. Není to pěkné koukání, protože v souboji nájemníků s majitelem ubytovny, který jim vypíná elektriku dle libosti, budete spíš pozorovat boj, který nejde vyhrát. Nelekejte se stopáže, Rimsy tenhle dokument zmínil v posledním MZ, za vidění stojí (v ČT archivu do 4.12.) 4/5 [b]V zajetí démonů 4[/b] Nespoilerově - pokud jsme na začátku filmu obeznámeni s nějakým tajemným artefaktem, který působil neplechu i titulní dvojici a pak hned vidíme skokem v čase, že doputoval do rodiny, kde bude nečekaně též působit neplechu, tak víte co bude dál. Who you gonna call? No jasně, Warrenovi. Vy to víte hned, postavám to potrvá cca 70 minut. Čímž neříkám, to samé jste věděli už u jedničky, ale nečekali jste na to tak dlouho a fungovalo to, bylo to v té době svěží. Tady se potácí pár strašidel, co většinou zlověstně civí a jinak čekáte, než se potkají obě strany, aby bylo finále. Samozřejmě, i tohle je ten nejhorší, nejstrašnější případ atd. Ta chystaná série o jejich případech zamlada, vyměnil bych jí už za třetí díl. Většinu času jsem si vzpomněl na poměrně jednoduché, ale velmi účinné scény z jedničky a dvojky vs. jak tady už vše působí unaveně a vyčpěle. [spoiler]Jeden strašnej Láďa krčící se ve sklepě ve stínu to nezachrání, takže si jako milovník psů zapamatuju jen ten ošklivej hod retrívrem o zeď. [/spoiler]2/5
1 0
reagovat

Filmová výzva - Volný pád (1993)

Díky za Filmovou výzvu mimochodem, je to moc pěknej projekt. A já si díky tomu mohl doplnit tuhle lahůdku.

Pomohlo mi to si uvědomit, že i když má Joel Schumacher některé dost výrazné díry ve filmografii, ke všem jeho filmům mám nějaký vztah, i když jde třeba jen o dojem známého, a tím pádem i bezpečného prostředí. Mám z něj podobné pocity jako z filmů Tonyho Scotta nebo Martina Campbella, a Volný pád to zase jen potvrzuje.

Navíc mi to nadělilo dost možná nejlepší roli Michaela Douglase! Minimálně hodně výraznou, protože díky maminčině cyklickému sledování Honby za diamantem ho mám jako charismatického klaďase zažraného pod kůží dost pevně. A tady jde o ryzího záporáka, což mě strašně bavilo.

Hrozně se mi líbilo to, že je to takový záporák už od začátku, ale jako diváci to nevíme. Volný pád je přesně ten "film jedné scény", kdy všichni známe úvod v zácpě, aniž bychom třeba viděli celý film. A mohlo by se zdát, že právě tohle Douglasovo řádění odstartuje. Schumacher ale výborně pracuje s postupným dávkováním informací, takže D-fens se záporákem nestává, jen se to jako diváci postupně dozvídáme. Krásně tu funguje to, že když vidíme nějakou postavu ve filmu vidíme jako první, máme tendenci ji vnímat jako protagonistu, nikoliv jako antagonistu. Navíc, když jde o situaci, která snad u každého vyvolá poměrně hlubokou empatii, neboť není situace, kdy by bylo snazší někomu chtít rozbít držku, než kalamita v horku.

To, jak vnímáme Douglasovu postavu na začátku a na konci, je tak markantně odlišné a překvapující, což od filmu chci. Částečně s ním soucítíme, ale zároveň je čím dál odpornější, protože na své cestě volí čím dál radikálnější prostředky k dosáhnutí cíle. A cestou snímek stíhá fungovat i jako funkční společenská satira.

K ujetému záporákovi, jenž se postupně expí a doslovně odhazuje mundúr každodennosti a obléká se do vojenského, takže se z něj na konci stává fakt Terminátor, navíc krásně kontrastuje Robert Duvall jako everyday cop. Je laskavý, schopný, jeho důchod působí zaslouženě a navíc má za sebou ultimátní trauma. Čechovova puška s těsným úmrtím před důchodem tady také funguje skvěle, takže napětí z finálního rozuzlení roste. Konec na mole na mě sice nefungoval tak, jak bych si přál, ale ze zážitku to moc neubralo. Skvělý film s herci, kteří tu asi nehrají až na krev, ale jejich výkony jsou od srdíčka a sympatické. Díky!
961893
Díky za Filmovou výzvu mimochodem, je to moc pěknej projekt. A já si díky tomu mohl doplnit tuhle lahůdku. Pomohlo mi to si uvědomit, že i když má Joel Schumacher některé dost výrazné díry ve filmografii, ke všem jeho filmům mám nějaký vztah, i když jde třeba jen o dojem známého, a tím pádem i bezpečného prostředí. Mám z něj podobné pocity jako z filmů Tonyho Scotta nebo Martina Campbella, a Volný pád to zase jen potvrzuje. Navíc mi to nadělilo dost možná nejlepší roli Michaela Douglase! Minimálně hodně výraznou, protože díky maminčině cyklickému sledování Honby za diamantem ho mám jako charismatického klaďase zažraného pod kůží dost pevně. A tady jde o ryzího záporáka, což mě strašně bavilo. Hrozně se mi líbilo to, že je to takový záporák už od začátku, ale jako diváci to nevíme. Volný pád je přesně ten "film jedné scény", kdy všichni známe úvod v zácpě, aniž bychom třeba viděli celý film. A mohlo by se zdát, že právě tohle Douglasovo řádění odstartuje. Schumacher ale výborně pracuje s postupným dávkováním informací, takže D-fens se záporákem nestává, jen se to jako diváci postupně dozvídáme. Krásně tu funguje to, že když vidíme nějakou postavu ve filmu vidíme jako první, máme tendenci ji vnímat jako protagonistu, nikoliv jako antagonistu. Navíc, když jde o situaci, která snad u každého vyvolá poměrně hlubokou empatii, neboť není situace, kdy by bylo snazší někomu chtít rozbít držku, než kalamita v horku. To, jak vnímáme Douglasovu postavu na začátku a na konci, je tak markantně odlišné a překvapující, což od filmu chci. Částečně s ním soucítíme, ale zároveň je čím dál odpornější, protože na své cestě volí čím dál radikálnější prostředky k dosáhnutí cíle. A cestou snímek stíhá fungovat i jako funkční společenská satira. K ujetému záporákovi, jenž se postupně expí a doslovně odhazuje mundúr každodennosti a obléká se do vojenského, takže se z něj na konci stává fakt Terminátor, navíc krásně kontrastuje Robert Duvall jako everyday cop. Je laskavý, schopný, jeho důchod působí zaslouženě a navíc má za sebou ultimátní trauma. Čechovova puška s těsným úmrtím před důchodem tady také funguje skvěle, takže napětí z finálního rozuzlení roste. Konec na mole na mě sice nefungoval tak, jak bych si přál, ale ze zážitku to moc neubralo. Skvělý film s herci, kteří tu asi nehrají až na krev, ale jejich výkony jsou od srdíčka a sympatické. Díky!
Filmová výzva - Volný pád (1993)
16 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2025.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se