Byla to ohnivá jízda. Režisér Paul Greengrass nám už několikrát předvedl své režisérské umění a obrovský vypravěčský talent. A ne jinak je tomu i zde. Já osobně mám Greengrassovu tvorbu rád a na Autobus naděje jsem se dost těšil.
První facku jsem dostal hned na začátku, kdy mě hodně nepříjemně vystrašily triky. Chápu, že jinak to udělat nejde, přesto jsem skoro celý film s tímto neduhem dost bojoval. Někdy triky byly dokonalé a perfektně vystihly to inferno, co se dělo, ale jindy byly velmi slabé. Čím více scéna vypadala "komorněji", tak o to více byla silnější, uvěřitelnější a napínavější. Greengrass při natáčení využíval různé filmařské postupy pro střih, kameru, rámování atd. V jeden moment film vypadá jako největší katastrofický film a o dvě minuty jako nejrealističtější dokument, a za dalších pár minut jako obyčejná konverzačka. A tento mix postupů funguje velmi dobře.
Režisér si pro nás připravil "lehce pomalejší" rozjezd, kde nám dal dostatek času, abychom poznali hlavního hrdinu a jeho situaci. Zpočátku mi to tolik nesedlo, ale s přibývající stopáží jsem to náležitě docenil. Matthew McConaughey zahrál perfektně svou civilní a nehrdinskou postavu. McConaughey utáhne film na obyčejnosti své postavy a o to více mu fandíme. America Ferrera není vůbec špatná a s McConaugheym mají hezkou civilní chemii, která opět moc dobře funguje. Hodně se mi líbil Yul Vazquez jako velitel hasičů, protože výborně prodal ten stres a těžká rozhodnutí, co musel činit.
Film má zajímavou technickou stránku, která jak už jsem psal střídá různé filmařské postupy, takže je velmi zajímavé sledovat jak režisér vypraví. Hudba se povedla v některých pasážích je správně strhující. Osobně mám největší problém s triky, které mi místy přišly fakt hnusné. Autobus naděje je hodně dobrý a napínavý thriller, který se vyplatí vidět. 7,5/10
Autobus naděje
956789
Byla to ohnivá jízda. Režisér Paul Greengrass nám už několikrát předvedl své režisérské umění a obrovský vypravěčský talent. A ne jinak je tomu i zde. Já osobně mám Greengrassovu tvorbu rád a na Autobus naděje jsem se dost těšil.
První facku jsem dostal hned na začátku, kdy mě hodně nepříjemně vystrašily triky. Chápu, že jinak to udělat nejde, přesto jsem skoro celý film s tímto neduhem dost bojoval. Někdy triky byly dokonalé a perfektně vystihly to inferno, co se dělo, ale jindy byly velmi slabé. Čím více scéna vypadala "komorněji", tak o to více byla silnější, uvěřitelnější a napínavější. Greengrass při natáčení využíval různé filmařské postupy pro střih, kameru, rámování atd. V jeden moment film vypadá jako největší katastrofický film a o dvě minuty jako nejrealističtější dokument, a za dalších pár minut jako obyčejná konverzačka. A tento mix postupů funguje velmi dobře.
Režisér si pro nás připravil "lehce pomalejší" rozjezd, kde nám dal dostatek času, abychom poznali hlavního hrdinu a jeho situaci. Zpočátku mi to tolik nesedlo, ale s přibývající stopáží jsem to náležitě docenil. Matthew McConaughey zahrál perfektně svou civilní a nehrdinskou postavu. McConaughey utáhne film na obyčejnosti své postavy a o to více mu fandíme. America Ferrera není vůbec špatná a s McConaugheym mají hezkou civilní chemii, která opět moc dobře funguje. Hodně se mi líbil Yul Vazquez jako velitel hasičů, protože výborně prodal ten stres a těžká rozhodnutí, co musel činit.
Film má zajímavou technickou stránku, která jak už jsem psal střídá různé filmařské postupy, takže je velmi zajímavé sledovat jak režisér vypraví. Hudba se povedla v některých pasážích je správně strhující. Osobně mám největší problém s triky, které mi místy přišly fakt hnusné. Autobus naděje je hodně dobrý a napínavý thriller, který se vyplatí vidět. [b]7,5/10[/b]
Autobus naděje
|
reagovat
|
.
Píšem si 
takže teď tě možná uspokojí 