Špionážní konverzačka, kterou se Soderbergh s Koeppem pokouší natočit zase málo akční thriller, kde se jmenovaný "thrill" odehrává vlastně jen skrz kecání na snad třech lokacích. Je to velmi pěkně natočené, má to parádní hudbu a casting nabízí spoustu kvality (hlavně mnou doteď neznámý Regé-Jean Page na mě dost zapůsobil a rozumím, odkud jsou ty tendence ho obsadit jako Bonda). Bohužel jednoznačně nejslabším článkem je pro mě právě Koeppův scénář. Ten je totiž v hodně věcech a vysvětlovačkách dost skromný, a v hodně věcech nejde divákovi naproti. To by asi samostatně moc nevadilo, ale tento neduh zabíjí další špatná stránka filmu: tempo. Často mám tendenci říkat, že "film Z by zasloužil pokrátit", "sedla by tomu spíš minisérie" atd. Tady je to obráceně, ta věc má hoďku a půl, a dle mého by tomu další půlhodina jenom prospěla. Tady tedy všichni střílí kulometné dialogy, rychle se tu prezentují postavy, odhalení a twisty nemají čas usednout a zasáhnout, postavy a jejich vztahy jsou zpočátku dost nepřehledné, a co je nejhorší: k hlavním hrdinům (a vůbec komukoliv) si tu nestihnete udělat vztah, takže do jisté míry katarzní konec padne na neúrodnou půdu. Není to špatné, na večer s polovičkou je to dokonce velmi fajn, ale přeci jen tvůrčí tým, cast a premisa slibovali o úroveň lepší biják...
7/10
Operace Black Bag
|
reagují:
hroubek
|
reagovat
|


Kreténi, nesnáším to studio
Vydržel jsem přesne 72 minut bez přeskakování a docela sem trpěl a přemýšlel jsem proč se mi to kurva před lety tak líbilo. V desáté minutě jsem začal psát poznámky (poprvé v životě).: