Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 6601 - 6620 Napsat příspěvek
reaguje na: (=LIFTY=)
Texasky Masaker 74 je jeden z mojich naj hororov, tak super, ze to konecne dozenies.

Z osobnych tipov mam toho vela a zalezi od toho ako moc divne a obskurne to chces - z novych veci doporucujem The Innocents, Gaia a Possessor.

Myslim, ze kazdy by mal vidiet aspon jedno giallo, Fulciho alebo kvalitnu europsku tvorbu:
Dellamorte Dellamore - srdcovka. Originalne, prijemne a krasne.
The Beyond - pre mna asi najlepsi Fulci a koniec by som kludne zaradil k tomu najlepsiemu co v tomto zanre vzniko
Torso - bohuzial menej zname giallo ale podla mna definuje vrchol gialla perfektne.
Pieces - ten najzabavnejsi trash aky kedy vznikol ale priznavam, ze to nie je pre kazdeho.


Near Dark - oscarova reziserka a upiri.

A aby sme nahodou nezabudli na crazy aziu - Ichi the Killer a Suicicde Circle - jeden aj druhy film su povinnost pre kazdeho fanusika hororu.
842693
Texasky Masaker 74 je jeden z mojich naj hororov, tak super, ze to konecne dozenies. Z osobnych tipov mam toho vela a zalezi od toho ako moc divne a obskurne to chces - z novych veci doporucujem [b]The Innocents[/b], [b]Gaia[/b] a [b]Possessor[/b]. Myslim, ze kazdy by mal vidiet aspon jedno giallo, Fulciho alebo kvalitnu europsku tvorbu: [b]Dellamorte Dellamore[/b] - srdcovka. Originalne, prijemne a krasne. [b]The Beyond [/b]- pre mna asi najlepsi Fulci a koniec by som kludne zaradil k tomu najlepsiemu co v tomto zanre vzniko [b]Torso[/b] - bohuzial menej zname giallo ale podla mna definuje vrchol gialla perfektne. [b]Pieces[/b] - ten najzabavnejsi trash aky kedy vznikol ale priznavam, ze to nie je pre kazdeho. [b]Near Dark[/b] - oscarova reziserka a upiri. A aby sme nahodou nezabudli na crazy aziu - [b]Ichi the Killer[/b] a [b]Suicicde Circle[/b] - jeden aj druhy film su povinnost pre kazdeho fanusika hororu.
842678
7 -1
reagují: Gacy
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Předevčírem viděno The Woman in Black s Radcliffem a decentní podívaná se slušnou atmosférou a pár fajn lekačkama.

Možná i trilogie Fear Street, což sice není nic objevnýho, ale má to slušný momenty i tempo odsýpá.
842684
Předevčírem viděno [i][b]The Woman in Black[/b][/i] s Radcliffem a decentní podívaná se slušnou atmosférou a pár fajn lekačkama. Možná i trilogie [i][b]Fear Street[/b][/i], což sice není nic objevnýho, ale má to slušný momenty i tempo odsýpá.
842678
3 -1
reagovat

Dead for a dollar

Slušná práce, ale vzhledem k lidem před i za kamerou jsem doufal ve větší zásah. Ani by nevadilo, že příběhově si to půjčuje kdeco, skromný budget kouká z každé scény a nic tady není vysloveně špatně, ale bohužel nic tady není ani vyloženě skvěle. Při té současné nouzi o nějaký western je ale každý podobný kousek vlastně dobrý:D.
842682
Slušná práce, ale vzhledem k lidem před i za kamerou jsem doufal ve větší zásah. Ani by nevadilo, že příběhově si to půjčuje kdeco, skromný budget kouká z každé scény a nic tady není vysloveně špatně, ale bohužel nic tady není ani vyloženě skvěle. Při té současné nouzi o nějaký western je ale každý podobný kousek vlastně dobrý*:D*.
Dead for a dollar
2 -1
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
- zfleku ma napadli The Empty Man, animovaný Mad God, alebo francúzske Raw. 
842681
- zfleku ma napadli The Empty Man, animovaný Mad God, alebo francúzske Raw. 
842678
5 -2
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Viděl si už nedávný nizozemský Moloch? To nikdo nezná a udělalo mi to radost :)
842679
Viděl si už nedávný nizozemský Moloch? To nikdo nezná a udělalo mi to radost :)
842678
4 -1
reagovat

Hororový TIP?

Když začíná říjen - měsíc končící Halloweenem - tak jsem se rozhodl pro dohnání hororových restů v podobě: Každý den v měsíci = jeden horor.
Začínám Osvícením, které jsem viděl dávno v mládí a protože Kingovu knihu zbožňuju, tak jsem ho tehdy dost odsoudil.
Dál jsem si prošel csfd a nejlepší horory, Cinemmasacre Jamese Rolfa i Teda a jeho tipy tady na MZ (a připomněl mi Ghostland - kdo neviděl, tak si to okamžitě dejte)
Mám tam zařazené novodobé adaptace starších klasik (Dracula s Oldmanem, Frankenstein s De Nirem)
Resty za které se stydím (Rocky Horror Picture Show, Horizont Událostí, původní Texaský masakr)
Méně známé, ale zajímavé projekty (Šílenství, Bubba Ho-Tep)
Korejskou tvorbu (Kvílení, Vlak do Pusanu)
No a pak to, co vyjde (nový Hellraiser a zakončil bych rád novým Halloween)
Protože je horor můj nejoblíbenější žánr, ale nejsem samozvaný hororový expert, jako Psychor, máte nějaký osobní TIP na méně známý horor, který bych rozhodně neměl minout?
Zařadil bych si ho tam na jeden den.
Děkuji předem.
A kdyby do toho šel někdo se mnou se svými resty, tak bych se taky nezlobil.8)
842678
Když začíná říjen - měsíc končící Halloweenem - tak jsem se rozhodl pro dohnání hororových restů v podobě: Každý den v měsíci = jeden horor. Začínám Osvícením, které jsem viděl dávno v mládí a protože Kingovu knihu zbožňuju, tak jsem ho tehdy dost odsoudil. Dál jsem si prošel csfd a nejlepší horory, Cinemmasacre Jamese Rolfa i Teda a jeho tipy tady na MZ (a připomněl mi Ghostland - kdo neviděl, tak si to okamžitě dejte) Mám tam zařazené novodobé adaptace starších klasik (Dracula s Oldmanem, Frankenstein s De Nirem) Resty za které se stydím (Rocky Horror Picture Show, Horizont Událostí, původní Texaský masakr) Méně známé, ale zajímavé projekty (Šílenství, Bubba Ho-Tep) Korejskou tvorbu (Kvílení, Vlak do Pusanu) No a pak to, co vyjde (nový Hellraiser a zakončil bych rád novým Halloween) Protože je horor můj nejoblíbenější žánr, ale nejsem samozvaný hororový expert, jako Psychor, máte nějaký osobní TIP na méně známý horor, který bych rozhodně neměl minout? Zařadil bych si ho tam na jeden den. Děkuji předem. A kdyby do toho šel někdo se mnou se svými resty, tak bych se taky nezlobil.*8)*
Hororový TIP?
4 0
reagovat

Armor Wars

Poprvé se u Marvelu jde opačnou cestou a ze seriálu máme film. 
842594
Poprvé se u Marvelu jde opačnou cestou a ze seriálu máme film. 
Armor Wars
3 -2
reagovat

Blonde

- prvá polovica vládla, boli tam emócie, načrtnuté dejové elementy a držalo to pozornosť, v druhej sa to trocha rozpadlo a točilo v kruhu, furt je to ale okulahodiace dielo s brilantnou anou de armas a nádhernou kamerou. 7/10
842579
- prvá polovica vládla, boli tam emócie, načrtnuté dejové elementy a držalo to pozornosť, v druhej sa to trocha rozpadlo a točilo v kruhu, furt je to ale okulahodiace dielo s brilantnou anou de armas a nádhernou kamerou. 7/10
Blonde
1 -3
reagovat

Thunderbolts

Zdá se, že zesnulý William Hurt v roli Thaddea “Thunderbolta” Rosse bude přeobsazen. Oslovený byl i Harrison Ford, ale zatím postava není obsazena.
842576
Zdá se, že zesnulý William Hurt v roli Thaddea “Thunderbolta” Rosse bude přeobsazen. Oslovený byl i [spoiler]Harrison Ford[/spoiler], ale zatím postava není obsazena.
Thunderbolts
3 -1
reagovat
reaguje na: l-e-t-o
Na začátek představení chodím vždy na čas (před začátekm filmu,  v tomto případě to bude před 13:40). Šlo mi o reálný konec, abych stihnul spoj.
842568
Na začátek představení chodím vždy na čas (před začátekm filmu,  v tomto případě to bude před 13:40). Šlo mi o reálný konec, abych stihnul spoj.
842551
9 0
reagovat
reaguje na: l-e-t-o
Nebo aby věděl, jestli stihne spoj před pátou?
Kdybych věděl, odpovím. 
842553
Nebo aby věděl, jestli stihne spoj před pátou? Kdybych věděl, odpovím. 
842551
5 0
reagovat
reaguje na: Falwic
Abys přišel do sálu pozdě a sral všechny kolem, protože tě musí pustit sednout?

Ale k otázce. Když jsem byl od 17:00, končilo se přesně ve 20:00. To už bylo po náhledu na druhý díl. Takže předpokládám, že od 13:40 to bude do 16:40.
842551
Abys přišel do sálu pozdě a sral všechny kolem, protože tě musí pustit sednout? Ale k otázce. Když jsem byl od 17:00, končilo se přesně ve 20:00. To už bylo po náhledu na druhý díl. Takže předpokládám, že od 13:40 to bude do 16:40.
842547
3 -5
reagují: Falwic, Ne__Ty
reagovat

Avatar v IMAXu

Nevíte někddo prosím, do kolika hodin trvá Avatar v IMAXu od 13:40? Další má jít od 17:00. Mě by ovšem zajímala reálná délka reklamy, trailery a Avatar až do začátku koncových titulků. Děkuji za informace.
842547
Nevíte někddo prosím, do kolika hodin trvá Avatar v IMAXu od 13:40? Další má jít od 17:00. Mě by ovšem zajímala reálná délka reklamy, trailery a Avatar až do začátku koncových titulků. Děkuji za informace.
Avatar v IMAXu
2 0
reagují: l-e-t-o
reagovat
reaguje na: Sub-Zero
Pecka, díky!!!

Je to tam. :)
842512
Pecka, díky!!! Je to tam. :)
842475
5 -1
reagovat

Blondýnka

"And the Oscar goes to..." Ana De Armas si se svým podáním legendární Marilyn Monroe jednoznačně připisuje zlomový bod ve své dosavadní kariéře. Nikdy jsem o ní nepochyboval, že je jen hezká tvářička na ozdobu a po zhlédnutí Blondýnky o tom nemůžou pochybovat ani ostatní, ať už se jim film líbil nebo ne. Pravdou totiž je, že tak emocionální horskou dráhu nemusí zvládnout každý a po záplavě plýtkých oddechovek se toho dnešní divácí vlastně i bojí. Proto je tu z mého pohledu rating NC-17 nikoliv pro násilí a sexuální scény, ale z důvodu psychické sekané, která po 160 minutách rozseká i toho nejtvrdšího chlapa.

Pokud se nestydíte u filmů plakat, (nejen) Anin výkon vás nenechá ani 10 minut vydechnout. Kromě toho jsem nemohl přehlédnout jisté paralely mezi Monroe a Armas, a vlastně jakoukoliv jinou začínající herečkou, jejíchž začátky v Hollywoodu mohly být podobně divoké i dnes jako tehdy. V podstatě jsem se tak bál o dvě herečky zároveň. Samotná Marilyn však trpí převážně dvěmi traumaty: problémy s psychicky labilní matkou a otec, kterého nikdy nespatřila. Tomu se film chce věnovat nejvíc, a proto se divák nesmí divit, že se toto téma objevuje znovu a znovu s každým posunutím příběhu.

Hlavním tématem tu tak není biografie Marilyn Monroe, nýbrž pochopení vnitřního chování její skutečné osoby - Normy Jean, která pod svým alter egem zaháněla trable v zářích reflektorů a náručích spousty mužů, které je dovedly až k presidentovi. Proto se snímek zdánlivě točí stále v kruzích. Protože to tak i skutečně bylo, nic víc. Andrew Dominik si vybral motiv příběhu nejslavnější herečky všech dob správně. Chtěl se věnovat něčemu konkrétnímu, klidně i na úkor historickým přesnostem, které ostatně jsou stále zahaleny rouškou tajemství. O Monroe se tak leckdo paradoxně dozví víc, než z nějaké dokumentární minisérie. Totéž v porovnání s takovým Elvisem, kde Luherman šlapal na pozlátko a krasojízdu, až zapomínal na samotného Elvise, o němž jsme se nic nového nedozvěděli. Vše je jen o diváckém očekávání a o ochotě připustit si, že je film jiný, než očekáváme a být vděční za originalitu.

Dominik snímku mimo jiné dodal unikátní režii, která (alespoň náročnějšího) diváka v pohodě uková do sedačky na bezmála 3h podívanou. Nedivil bych se, kdyby i on figuroval v Oscarové kandidátce. Nick Cave pak pro změnu dodal podmanivý soundtrack, jež ve správných scénách vyvolává znepokojení jen, aby o chvíli později dojil divákovy slzičky na maximum. Přesně tohle jsem od Blondýnky čekal (včetně polohané Armas, nebudu lhát) a nemůžu být raději. Tyhle emocionální pecky mi v současné nabídce filmů strašně chybí, a o to paradoxnější je, že jsem se ji letos dočkal na Netflixu. Tomu ale za to žádný kredit nedávám, jelikož hotový film v podstatě jen koupil kvůli problémům s nepřístupným ratingem. Palce nahoru tak směřují k Dominikovi, Armas a Pittově produkční společnosti.

9/10
842511
[i]"And the Oscar goes to..."[/i] Ana De Armas si se svým podáním legendární Marilyn Monroe jednoznačně připisuje zlomový bod ve své dosavadní kariéře. Nikdy jsem o ní nepochyboval, že je jen hezká tvářička na ozdobu a po zhlédnutí [i]Blondýnky [/i]o tom nemůžou pochybovat ani ostatní, ať už se jim film líbil nebo ne. Pravdou totiž je, že tak emocionální horskou dráhu nemusí zvládnout každý a po záplavě plýtkých oddechovek se toho dnešní divácí vlastně i bojí. Proto je tu z mého pohledu rating NC-17 nikoliv pro násilí a sexuální scény, ale z důvodu psychické sekané, která po 160 minutách rozseká i toho nejtvrdšího chlapa. Pokud se nestydíte u filmů plakat, (nejen) Anin výkon vás nenechá ani 10 minut vydechnout. Kromě toho jsem nemohl přehlédnout jisté paralely mezi Monroe a Armas, a vlastně jakoukoliv jinou začínající herečkou, jejíchž začátky v Hollywoodu mohly být podobně divoké i dnes jako tehdy. V podstatě jsem se tak bál o dvě herečky zároveň. Samotná Marilyn však trpí převážně dvěmi traumaty: problémy s psychicky labilní matkou a otec, kterého nikdy nespatřila. Tomu se film chce věnovat nejvíc, a proto se divák nesmí divit, že se toto téma objevuje znovu a znovu s každým posunutím příběhu. Hlavním tématem tu tak není biografie Marilyn Monroe, nýbrž pochopení vnitřního chování její skutečné osoby - Normy Jean, která pod svým alter egem zaháněla trable v zářích reflektorů a náručích spousty mužů, které je dovedly až k presidentovi. Proto se snímek zdánlivě točí stále v kruzích. Protože to tak i skutečně bylo, nic víc. Andrew Dominik si vybral motiv příběhu nejslavnější herečky všech dob správně. Chtěl se věnovat něčemu konkrétnímu, klidně i na úkor historickým přesnostem, které ostatně jsou stále zahaleny rouškou tajemství. O Monroe se tak leckdo paradoxně dozví víc, než z nějaké dokumentární minisérie. Totéž v porovnání s takovým [i]Elvisem[/i], kde Luherman šlapal na pozlátko a krasojízdu, až zapomínal na samotného Elvise, o němž jsme se nic nového nedozvěděli. Vše je jen o diváckém očekávání a o ochotě připustit si, že je film jiný, než očekáváme a být vděční za originalitu. Dominik snímku mimo jiné dodal unikátní režii, která (alespoň náročnějšího) diváka v pohodě uková do sedačky na bezmála 3h podívanou. Nedivil bych se, kdyby i on figuroval v Oscarové kandidátce. Nick Cave pak pro změnu dodal podmanivý soundtrack, jež ve správných scénách vyvolává znepokojení jen, aby o chvíli později dojil divákovy slzičky na maximum. Přesně tohle jsem od [i]Blondýnky[/i] čekal (včetně polohané Armas, nebudu lhát) a nemůžu být raději. Tyhle emocionální pecky mi v současné nabídce filmů strašně chybí, a o to paradoxnější je, že jsem se ji letos dočkal na Netflixu. Tomu ale za to žádný kredit nedávám, jelikož hotový film v podstatě jen koupil kvůli problémům s nepřístupným ratingem. Palce nahoru tak směřují k Dominikovi, Armas a Pittově produkční společnosti. [b]9/10[/b]
Blondýnka
9 -1
reagovat
reaguje na: Gorecki
Suhlas, ale rad by som si pozrel ten trailer v neleaknutej verzii, kde toho bude vidiet viac:+
842489
Suhlas, ale rad by som si pozrel ten trailer v neleaknutej verzii, kde toho bude vidiet viac*:+*
842480
2 -2
reagovat
reaguje na: Sub-Zero
Zimomriavky až někam dolů. Indy má stále kouzlo i v osmdesáti letech.
842483
Zimomriavky až někam dolů. Indy má stále kouzlo i v osmdesáti letech.
842475
2 -2
reagovat

Avatar (4K)

Čas ten film prověřil a těch 13 let sterilních marvelovek ukázalo, že král je jenom jeden. Vrcholný blockbuster, který je přes všechnu tu technickou dokonalost nabitý emocemi a živelnými postavami. Za Neytiri bych položil život. Bůh Cameron. 9/10 :+:+

Dost mě ale překvapil ten rapidní skok ve sebesterilizaci Hollywoodu. Avatar je totální mainstream všech mainstreamů, na který chodili i důchodci, ale oproti dnešním bezkrevným blockbusterům působí jako film z osmdesátek/devadesátek. Mezi hlavním párem to jiskří, mají spolu sex, Sigourney Weaver tam pálí jedno cigáro za druhým, akční scény jsou dost intenzivní a smrti bolestivé... Dokonce i ten dabing mi přišel dost sprostý ("do hajzlu" litá zleva zprava, i na nějaké sraní došlo).:D
842481
Čas ten film prověřil a těch 13 let sterilních marvelovek ukázalo, že král je jenom jeden. Vrcholný blockbuster, který je přes všechnu tu technickou dokonalost nabitý emocemi a živelnými postavami. Za Neytiri bych položil život. Bůh Cameron. 9/10 *:+**:+* Dost mě ale překvapil ten rapidní skok ve sebesterilizaci Hollywoodu. Avatar je totální mainstream všech mainstreamů, na který chodili i důchodci, ale oproti dnešním bezkrevným blockbusterům působí jako film z osmdesátek/devadesátek. Mezi hlavním párem to jiskří, mají spolu sex, Sigourney Weaver tam pálí jedno cigáro za druhým, akční scény jsou dost intenzivní a smrti bolestivé... Dokonce i ten dabing mi přišel dost sprostý ("do hajzlu" litá zleva zprava, i na nějaké sraní došlo).*:D*
Avatar (4K)
16 0
reagovat
reaguje na: Sub-Zero
Nic viac uz do premiery nechcem vidiet:+
842480
Nic viac uz do premiery nechcem vidiet*:+*
842475
3 -2
reagují: Cobretti
reagovat
reaguje na: Sub-Zero
Hype jako prase. Tohle bude velký.8)
842478
Hype jako prase. Tohle bude velký.*8)*
842475
4 -2
reagovat
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se