Ja viem, že retail, je de facto úplne iná hra ako classic, že som použil 2.0 namiesto 2 tak to je tzv pisárska chyba, mea culpa. Každopádne na prvom odstavci môjho predošlého príspevku to nič nemení a to zostáva potvrdené.
Ako sám si prajem, aby im to vyšlo, tak ako píšeš, ale pokiaľ
1. nezatraktívnia early game play, ktorý teraz stojí proste za hovno a žiaden tie MMO aspekty tej časti hry tam takmer nepociťuješ a ten začínajúci alebo vracajúci hráč sa cez to proste musí prekúsať, čo teda GL (vyťahovať paid lvl boost hádam nebudeme...) - porovnaj s classicom, kde bez spoluprace s inymi hracmi proste kopec Qtov sam ani nedas a dalsiu velku cast das sam iba so strasnymi utrapami
2. neurobia staré zóny relevantnými aj v endgame, čo je v podstate asi hlavný problém wowka už od tbc a v súčasnsoti je de facto 95% obrovského univerza irelevantná (pár výnimiek ako heritage armor Qliny je zúfalo málo) - porovnaj s classicom kde si chodis po world buffy, mas realne world pvp, dungy chodis aj na 60lvli také, ktoré nie sú pure endgame
3. nezjednodušia raidy a m+, kde máš skupinky trashu o napr. 4 mobkach, ale s 5 abilitami, ktoré keď neCCckujes alebo nedognes/nesoaknes tak wipe, plus keď sa na to pozries vizualne tak je to taka diskoteka, že by jeden z toho dostal epilepsiu, toto snad hovori za vsetko link
v PvP keď sa pozriem na enemy hraca a vidim tam na nom tych 20 ikoniek tak sa mozem aj posrat a neviem co je co, co ked si porovnas s clasicom tak tamsi mal tak 5 max a vsetko si krasne mohol vediet naspamat co znamena
4. FOMO - cely retail je jedno veľké FOMO a to classic práveže nebol, ten gap medzi gearom a medzi obtiažnosťou raidov nebol ani náhodu taký ako v retaili, ved uz len pri TBC expeni kolko ludi vyuzilo este gear z MC, este vo wotlk Naxxe som mal gear z SWP
5. addony - ako je možné, že na to, aby si mohol hru relevantne na endgame úrovni hrať tak vyslovene potrebuješ x externých addonov bez ktorých taký dung či raid nemáš šancu prejsť? na classicu nepotrebuješ teoreticky žiaden addon
6. lore (k plot holes sa radšej samozrejme nevyjadrujem) - hádam od BFA ako keby lore doslova prišlo o gule, lebo to čo tam je doteraz tak to je proste vykastrovaná verzia dva krát vyvareného čaju, finale DF s FF family myšlienkou tomu nasadilo takú korunu že som skoro vyvracal všetky vnútornosti, ved tam uz nikoho ani len onscreen nezabiju :D ja chápem, že sa snažia ukázať nejaké emócie a psychológiu tých postáv, ale omfg to čo predvádzala taká Alextrazsa to bol afekt najhoršieho stupňa, Ebbysian jakbysmet a Anduin zdatne sekunduje v tom WW cinematicu (príkladov je samozrejme viac), ktorý pokiaľ mal ukázať ako po technickej stránke vedia spraviť mimiku postav tak veľky palec hore ale tá postava sa regulerne hnusi, porovnaj si ho s jeho tatkom Varianom a to je proste uplne ina galaxia, porovnaj si napr Baina s Cairnom alebo Garroshom, alebo už len v Legione cinematic nástupu Illidana, to je proste iná liga a to je World of Warcraft v doslovnom lingvistickom vyzname, to čo je v DF nie je
TL;DR: netvrdim že WOW 2 má byť úplne ako classic, ten má tiež svoje muchy, ktoré v súčasnosti už nie sú pre hru vydanú v roku 2023 a ďalej udržateľné, ale tie filozofické koncepty, ktoré mal classic resp. Vanilla a ktoré evidentne fungovali boli uspesnejsie ako to co je teraz na retaili lebo tú classic eru hralo proste viac ludi, sam som zvedavy ako sa to vyvrbi s tymi Delvami a viac priestoru pre solo endgame content
reaguje na:
connor
890553
Ja viem, že retail, je de facto úplne iná hra ako classic, že som použil 2.0 namiesto 2 tak to je tzv pisárska chyba, mea culpa. Každopádne na prvom odstavci môjho predošlého príspevku to nič nemení a to zostáva potvrdené.
Ako sám si prajem, aby im to vyšlo, tak ako píšeš, ale pokiaľ
1. nezatraktívnia early game play, ktorý teraz stojí proste za hovno a žiaden tie MMO aspekty tej časti hry tam takmer nepociťuješ a ten začínajúci alebo vracajúci hráč sa cez to proste musí prekúsať, čo teda GL (vyťahovať paid lvl boost hádam nebudeme...) - porovnaj s classicom, kde bez spoluprace s inymi hracmi proste kopec Qtov sam ani nedas a dalsiu velku cast das sam iba so strasnymi utrapami
2. neurobia staré zóny relevantnými aj v endgame, čo je v podstate asi hlavný problém wowka už od tbc a v súčasnsoti je de facto 95% obrovského univerza irelevantná (pár výnimiek ako heritage armor Qliny je zúfalo málo) - porovnaj s classicom kde si chodis po world buffy, mas realne world pvp, dungy chodis aj na 60lvli také, ktoré nie sú pure endgame
3. nezjednodušia raidy a m+, kde máš skupinky trashu o napr. 4 mobkach, ale s 5 abilitami, ktoré keď neCCckujes alebo nedognes/nesoaknes tak wipe, plus keď sa na to pozries vizualne tak je to taka diskoteka, že by jeden z toho dostal epilepsiu, toto snad hovori za vsetko https://www.pcgamer.com/wows-telegraphs-are-so-cluttered-that-even-the-best-guild-in-the-world-is-using-darkening-potions-during-raids-so-they-can-fight-more-effectively/
v PvP keď sa pozriem na enemy hraca a vidim tam na nom tych 20 ikoniek tak sa mozem aj posrat a neviem co je co, co ked si porovnas s clasicom tak tamsi mal tak 5 max a vsetko si krasne mohol vediet naspamat co znamena
4. FOMO - cely retail je jedno veľké FOMO a to classic práveže nebol, ten gap medzi gearom a medzi obtiažnosťou raidov nebol ani náhodu taký ako v retaili, ved uz len pri TBC expeni kolko ludi vyuzilo este gear z MC, este vo wotlk Naxxe som mal gear z SWP
5. addony - ako je možné, že na to, aby si mohol hru relevantne na endgame úrovni hrať tak vyslovene potrebuješ x externých addonov bez ktorých taký dung či raid nemáš šancu prejsť? na classicu nepotrebuješ teoreticky žiaden addon
6. lore (k plot holes sa radšej samozrejme nevyjadrujem) - hádam od BFA ako keby lore doslova prišlo o gule, lebo to čo tam je doteraz tak to je proste vykastrovaná verzia dva krát vyvareného čaju, finale DF s FF family myšlienkou tomu nasadilo takú korunu že som skoro vyvracal všetky vnútornosti, ved tam uz nikoho ani len onscreen nezabiju :D ja chápem, že sa snažia ukázať nejaké emócie a psychológiu tých postáv, ale omfg to čo predvádzala taká Alextrazsa to bol afekt najhoršieho stupňa, Ebbysian jakbysmet a Anduin zdatne sekunduje v tom WW cinematicu (príkladov je samozrejme viac), ktorý pokiaľ mal ukázať ako po technickej stránke vedia spraviť mimiku postav tak veľky palec hore ale tá postava sa regulerne hnusi, porovnaj si ho s jeho tatkom Varianom a to je proste uplne ina galaxia, porovnaj si napr Baina s Cairnom alebo Garroshom, alebo už len v Legione cinematic nástupu Illidana, to je proste iná liga a to je World of Warcraft v doslovnom lingvistickom vyzname, to čo je v DF nie je
TL;DR: netvrdim že WOW 2 má byť úplne ako classic, ten má tiež svoje muchy, ktoré v súčasnosti už nie sú pre hru vydanú v roku 2023 a ďalej udržateľné, ale tie filozofické koncepty, ktoré mal classic resp. Vanilla a ktoré evidentne fungovali boli uspesnejsie ako to co je teraz na retaili lebo tú classic eru hralo proste viac ludi, sam som zvedavy ako sa to vyvrbi s tymi Delvami a viac priestoru pre solo endgame content
890545
|
reagují:
connor
|
reagovat
|
).
Ale souhlasím s tím, že ten datadisk ve finále vyhořel kvůli přílišným ambicím a velmi slabému závěrečnému tieru. 



