Je spíš krátkozraké vybrat si jednu konkrétní nezdravost (alkohol) a řešit selektivně jen tu... Pointa je, že u lidí s alkoholem "jednou za měsíc" je pravděpodobně pro zdraví přínosnější řešit úplně jinou neřest.

Buď se bavíme o zdraví a o přínosu pro společnost obecně (a pak bude alkohol na prvním místě jen u alkoholiků), nebo vedeme ryze akademickou diskuzi, že i jedna štamprle ročně je horší než žádná štamprle... což je tedy asi pravda, ale ne moc zajímavá diskuze


