U nás to bylo asi hodně dané normalizací a železnou oponou. Což teda není omluva pro písně z konce devadesátých let.
(Mimochodem, Sundown není jediná, kterou od Gordona Lightfoota převzal.)Mě fascinuje fakt, že ty české texty ve valné většině nemají s původními vůbec nic společného (1, 2, 3, 4).
(Což neznamená, že jsou špatné, třeba právě Poštulka/Bobek jsou možná lepší než originál.)Tady je docela vyčerpávající seznam českých coververzí zahraničních písní.




