No to záleží na hospodském, už jsem viděl i takové co vyhnali otravné hosty z hospody s mačetou v ruce

A Facebook nemá monopol, jak by mělo být zjevné i z tohoto případu kdy se bavíme o facebooku A twitteru. A i krom nich je velkých sítí dost, znám lidi kteří se kvůli banování na Facebooku přesunuli třeba na VKontakte, Trump se mohl přesunout klidně třeba na reddit. Ostatně tím že by se posunovali velcí hráči jako on by se právě to která soc síť je největší mohlo redefinovat.


Já ti rozumím, problémem je u Facebooku velikost a dosah. Jsem pro částečnou regulaci, ale tlak a diskuze musí být ve veřejném prostoru, třeba změnou legislativy, ať jsou jasná pravidla a ta soukromá firma se může rozhodnout, zda za takových podmínek je pro ni ekonomické fungovat. Netahat do toho ale "Facebook je špatný (protože zabanoval toho a toho) a uživatel zodpovídá za obsah na Facebooku". Není a nezodpovídá. 
