No ale přesně tohle ty čísla ukazují. Teď jsou země, které mají reprodukční číslo dvakrát horší ( resp víckrát vzhledem k výpočtu, hodnota je dvojnásobná).
Jenom bych chtěl upozornit, že reprodukční číslo je podpůrná hodnota pro srovnání například různých nemoci a moc se nehodí jako primární ukazatel průběhu epidemie právě i kvůli tomuto případu.
Daleko důležitější je, že prakticky každý den klesá % pozitivně testovaných i zájemců o testy a to tam praktičtí lékaři teď posílají více lidí než pred několika týdny, kdy se to hodně uměle škrtilo, protože nebyly kapacity. Ale pořád je to průser. Aktuálně máme nějakých 25 % pozitivních a epidemie se nedá kontrolovat pokud je to nad 5 % :'(
reaguje na:
Barv666
|
reagují:
Barv666
|
reagovat
|





