Já myslel jak je dostatečně jasný, že ty problémy jsou výhledové a nikoliv aktuální a určitě to nejsou jenom kecy na mobilmanii, ale o zpomalení Applu spekuluji snad všechny seriozní ekonomické servery (v zahraničí, ty české kvůli jejich vlastníkům nepovažuji za objektivní).
Jasně že to není žádný propad, ale zpomalení růstu i firmy, která v minulosti tak moc profitovala ze svého neustálého růstu růstu (když to napíšu tak hloupě) je naprosto evidentní. Nicméně pokud je spol. v pozici, kdy přes 12 let neklesá, vždycky je problém i zpomalení růstu vzhledem k akcionářům. A je potřeba taky vnímat čím byl daný ten růst, tím, že přes 10 let rok max obrok Apple posílal na trh inovativní pecku za peckou a tohle momentálně analytici s investory uplně nevidí v blízké budoucnosti a poslední 10 let tam vždycky něco v budoucnu bylo. I proto jsou spekulace, že se hodinky pustily na trh moc brzo a informace o autě prosákly neuvěřitelně předčasně ne náhodou.
|
reagovat
|




