Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum DOMÁCÍ KINO

příspěvky 5661 - 5680 Napsat příspěvek
Tede kolik mas najeto? Nejak ti to moc keca :)
622816
Tede kolik mas najeto? Nejak ti to moc keca :)
0 0
reagovat

Gonzi

"Zazitek" :D

Kdyz banda fandu stoji, lezi a spi tejden pred Apple Storem v Tokiu, tak si mozna poklepu na celo, ale jiste fandovstvi, zazitek atd tam vidim.

Kdyz kazdej rok vstava ve 4 rano aby skoro 3 hodiny sam cekal v noci v mrazu pred zapadlym best buyem, tak to uz je na me proste moc a ten "zazitek" proste nepochopim... ?)
622814
"Zazitek" *:D* Kdyz banda fandu stoji, lezi a spi tejden pred Apple Storem v Tokiu, tak si mozna poklepu na celo, ale jiste fandovstvi, zazitek atd tam vidim. Kdyz kazdej rok vstava ve 4 rano aby skoro 3 hodiny sam cekal v noci v mrazu pred zapadlym best buyem, tak to uz je na me proste moc a ten "zazitek" proste nepochopim... *?)*
Gonzi
0 0
reagovat

TedGeorge

S tim jsem mel asi nejmensi problem. Precejen jestli se na to tak moc tesi (coz je sice u mobilu uz trochu wtf ale kazdemu co jeho jest), tak proste nemohl dospat a misto aby se dve hodiny cumel z okna a pak vyjel tak vyjede rovnou a ma "zazitek"
622813
S tim jsem mel asi nejmensi problem. Precejen jestli se na to tak moc tesi (coz je sice u mobilu uz trochu wtf ale kazdemu co jeho jest), tak proste nemohl dospat a misto aby se dve hodiny cumel z okna a pak vyjel tak vyjede rovnou a ma "zazitek"
TedGeorge
0 0
reagovat

Gonzi, Clavius

Ale to ja chapu.... :D

Nemam nejmensi problem s tim, ze chce byt prvni s nejakou masinkou. Ze bude dlouho cekat ve fronte...
On tam ale rika, ze takhle to uz udelal nekolikatym rokem. To jest jede pred obchod na patou hodinu ranni, ceka tam uplne sam dve a pul hodiny rano v mrazu (zbytecne) aby o pul osme prisli prvni lide. To nepochopim. A ta logika me konsternuje. Proc paneboze, PROC? :o
622812
Ale to ja chapu.... :D Nemam nejmensi problem s tim, ze chce byt prvni s nejakou masinkou. Ze bude dlouho cekat ve fronte... On tam ale rika, ze takhle to uz udelal nekolikatym rokem. To jest jede pred obchod na patou hodinu ranni, ceka tam uplne sam dve a pul hodiny rano v mrazu (zbytecne) aby o pul osme prisli prvni lide. To nepochopim. A ta logika me konsternuje. Proc paneboze, PROC? *:o*
Gonzi, Clavius
0 0
reagovat

TedGeorge

Protoze on proste musi mit ten iphone hned... A pak se tozplyva nad tim jak se po letech dockal velkeho displaye... a jak tam ma o 4 ikonky vic... at se na me nikdo nezlobi ale to je proste komicke. Ja mu (a komukoli jinemu) neberu ze proste chce apple ekosystem, ale at pak nadava na to ze na tu obrazovku musel cekat tak dlouho (kdyz ji chtel uz kdysi) a poslouchat jak je amazing pocet ikonek je proste z pohledu androidu, kde si jde jednou instalaci z marketu menit launchery a drtiva vetsina ma pak nastavitelny pocet radku/sloupcu/velikosti ikonek/skinu ikonek atd... ciste tragikomicke
622811
Protoze on proste musi mit ten iphone hned... A pak se tozplyva nad tim jak se po letech dockal velkeho displaye... a jak tam ma o 4 ikonky vic... at se na me nikdo nezlobi ale to je proste komicke. Ja mu (a komukoli jinemu) neberu ze proste chce apple ekosystem, ale at pak nadava na to ze na tu obrazovku musel cekat tak dlouho (kdyz ji chtel uz kdysi) a poslouchat jak je amazing pocet ikonek je proste z pohledu androidu, kde si jde jednou instalaci z marketu menit launchery a drtiva vetsina ma pak nastavitelny pocet radku/sloupcu/velikosti ikonek/skinu ikonek atd... ciste tragikomicke
TedGeorge
0 0
reagovat

TedGeorge

Tebe to třeba ničí, já se tomu směji a veškeré konkurenci nezbývá nic jiného než závist. Podobně lze odsuzovat pulnoční prodeje her, kde to z principu je podobný úlet založený na stupidní "nedočkavosti".
622810
Tebe to třeba ničí, já se tomu směji a veškeré konkurenci nezbývá nic jiného než závist. Podobně lze odsuzovat pulnoční prodeje her, kde to z principu je podobný úlet založený na stupidní "nedočkavosti".
TedGeorge
0 0
reagovat
Kdyz uz ste tu tak dlouho resili jablka a hrusky... link

Ta logika proc tam byt uz v pet rano me nici a konsternuje...
622809
Kdyz uz ste tu tak dlouho resili jablka a hrusky... http://www.youtube.com/watch?v=ieXxHvu1IEQ&t=0m47s Ta logika proc tam byt uz v pet rano me nici a konsternuje...
0 0
reagovat
Tak prý Apple rozvázal smlouvu s U2 a angažoval Wohnouty.
622742
Tak prý Apple rozvázal smlouvu s U2 a angažoval Wohnouty.
0 0
reagovat
Hrozna vterka ten Bono :D
622712
Hrozna vterka ten Bono *:D*
0 0
reagovat
To si takhle naposledy aktualizuju iTunes a najednou se mi tam objeví deska od U2 ... :D
622683
To si takhle naposledy aktualizuju iTunes a najednou se mi tam objeví deska od U2 ... *:D*
0 0
reagovat
Ja teda iTunes hudbu vyuzivam minimalne. Nejvic pouzivam Soundcloud, Mixcloud, Pandora, a obcas i iTunes Radio.
622655
Ja teda iTunes hudbu vyuzivam minimalne. Nejvic pouzivam Soundcloud, Mixcloud, Pandora, a obcas i iTunes Radio.
0 0
reagovat
Nikterak nechci vstupovat do vaší bitvy, upřímně je mi fuk, co kdo používá za telefony... ale může mi někdo fundovaný popsat a vychválit, v čem konkrétně je výhova a síla iTunes, krom veliké knihovny hudby? Ano, chci se bavit čistě o hudbě. Google Play mi hudebně absolutně nesedne a vzpomínky na někdejší desetidenní užívání právě iTunes nejsou nejlepší. Proto se ptám a nechci vyvolávat jakékoli hysterie.
Za sebe můžu říct, že využívám služeb asi osmi webů a celek je velmi krkolomný, ale nabízí mi to, co žádná z mainstreamových služeb - dostupnou plnohodnotnou kvalitu tracků...
622651
Nikterak nechci vstupovat do vaší bitvy, upřímně je mi fuk, co kdo používá za telefony... ale může mi někdo fundovaný popsat a vychválit, v čem konkrétně je výhova a síla iTunes, krom veliké knihovny hudby? Ano, chci se bavit čistě o hudbě. Google Play mi hudebně absolutně nesedne a vzpomínky na někdejší desetidenní užívání právě iTunes nejsou nejlepší. Proto se ptám a nechci vyvolávat jakékoli hysterie. Za sebe můžu říct, že využívám služeb asi osmi webů a celek je velmi krkolomný, ale nabízí mi to, co žádná z mainstreamových služeb - dostupnou plnohodnotnou kvalitu tracků...
0 0
reagovat

Gonzi, Gorecki

Jinak mě štvete, za poslední dobu hodně solidní debata k Apple/Android či PC/Konzole, kde padají zajímavé argumenty a docela si tu i upravuju názory na jednotlivá zařízení.
Čekal jsem že se tu jednoduše zhádáme a bude klid 8)
Co se týče mého přispění to co jsem chtěl říct jsem asi řekl a už Vás budu jen monitorovat ;)
622647
Jinak mě štvete, za poslední dobu hodně solidní debata k Apple/Android či PC/Konzole, kde padají zajímavé argumenty a docela si tu i upravuju názory na jednotlivá zařízení. Čekal jsem že se tu jednoduše zhádáme a bude klid *8)* Co se týče mého přispění to co jsem chtěl říct jsem asi řekl a už Vás budu jen monitorovat *;)*
Gonzi, Gorecki
0 0
reagovat

Axis

jj, ty konzole jsou hodně podobné. Problém je to až když někdo říká že hraní na konzoli je lepší (protože objektivně není, když můžu mít totéž a víc na PC). Je to (ne vždy!) pohodlnější, stejně jako rozvoz číny, ale ta taky není lepší než kvalitně připravené jídlo (ať už doma nebo v restauraci). Můžeme se bavit o tom, jestli to za to někomu stojí, ale nemůžeme se bavit o tom, co je ve výsledku kvalitnější.

Gorecki si doma sedne na gauč a rovnou hraje, zatímco já si ... sednu na gauč, myší kliknu na steam ikonku a rovnou hraju. Možná jsem si předtím instaloval ovladače (ne že by to byl dnes jakýkoli problém) a pak jsem ještě počkal až si Steam sám nainstaluje directx/vs redistributables apod., nebo jsem si vlezl do nastavení hry a doladil grafiku - jenže tohle vše je "first time setup" a ve výsledku hraju stejného Assassina s (typicky) hezčí grafikou, lepším frameratem a vyšším rozlišením na stejné TV a se stejným gamepadem. Chápu proč bude Gorecki preferovat jeho přístup (je to schůdnější), ale výsledek je naprosto jednoznačně horší, navíc i konzole mají své problémy (třeba savy ve skyrimu na PS3).
PS: měl jsem xlet xbox 360 (než RRODnul) a paralelně s ním jsem měl (a mám a používám na bluraye) PS3. Naopak mi momentálně chybí herní PC (mám "herní" notebook který má už 3 roky)
622646
jj, ty konzole jsou hodně podobné. Problém je to až když někdo říká že hraní na konzoli je lepší (protože objektivně není, když můžu mít totéž a víc na PC). Je to (ne vždy!) pohodlnější, stejně jako rozvoz číny, ale ta taky není lepší než kvalitně připravené jídlo (ať už doma nebo v restauraci). Můžeme se bavit o tom, jestli to za to někomu stojí, ale nemůžeme se bavit o tom, co je ve výsledku kvalitnější. Gorecki si doma sedne na gauč a rovnou hraje, zatímco já si ... sednu na gauč, myší kliknu na steam ikonku a rovnou hraju. Možná jsem si předtím instaloval ovladače (ne že by to byl dnes jakýkoli problém) a pak jsem ještě počkal až si Steam sám nainstaluje directx/vs redistributables apod., nebo jsem si vlezl do nastavení hry a doladil grafiku - jenže tohle vše je "first time setup" a ve výsledku hraju stejného Assassina s (typicky) hezčí grafikou, lepším frameratem a vyšším rozlišením na stejné TV a se stejným gamepadem. Chápu proč bude Gorecki preferovat jeho přístup (je to schůdnější), ale výsledek je naprosto jednoznačně horší, navíc i konzole mají své problémy (třeba savy ve skyrimu na PS3). PS: měl jsem xlet xbox 360 (než RRODnul) a paralelně s ním jsem měl (a mám a používám na bluraye) PS3. Naopak mi momentálně chybí herní PC (mám "herní" notebook který má už 3 roky)
Axis
0 0
reagovat

Gonzi

Ach, vyzera to na dlhu debatu:)

Dnes sa uz k (teraz viem, ze opat dlhej) odpovedi nedostanem, musim k tomu pohladat aj par linkov, ale zajtra pokracujeme:)
622645
Ach, vyzera to na dlhu debatu:) Dnes sa uz k (teraz viem, ze opat dlhej) odpovedi nedostanem, musim k tomu pohladat aj par linkov, ale zajtra pokracujeme:)
Gonzi
0 0
reagovat

Gorecki

Vážím :-) u piva by to bylo asi schůdnější, ale mě tohle baví (neironicky nebo jízlivě).

AD Pozice na trhu, náskok, Android jako nováček: Vycházím z toho, že Apple měl své zvučné jméno, jejich telefon byl úžasný, měl své iStores, byl (hádám) kompatibilní s iTunes a zbytkem Apple ekosystému a vyšel o 14 měsíců dřív než první Android, což z toho IMHO dělalo pro Android totálně uphill battle. IMHO pokud by Android byl jen tak zajímavý jako iPhone a nepokryl by jejich díry na trhu, tak by se mu s takovým odstupem nikdy nevyrovnal (proč si mám koupit HTC, když můžu mít Apple?), pokud by Apple nepodcenil některé věci (levnější telefony, větší volnost výběru atd).
S tím i souvisí, že mít starý highend je horší než mít nový lowend (kompatibilita) a tedy si nemyslím, že je to dobrá politika. Apple v tomhle směru pokrývá strašně malou část trhu (tzn všichni ostatní Apple nemají a když už si pak koupí třeba drahý telefon, tak budou zvyklí na něco jiného), přičemž kdyby měl nějakou iOS spinoff verzi pro ostatní platformy, nebo sám dělal telefony pro různé cílovky (nebo cokoli jiného) tak by se tomuto vyvaroval - nedělali to nikdy ani s jinýma věcma, ale u mobilů se jim to podle mě už nevyplatilo.

Co se týče aplikací, beru to tedy tak, že iPhone by měl být out-of-the-box lepší než třeba xperia/galaxy/One...? Těžko si to půjdu nějak porovnávat ale budiž, beru. Z druhé strany je Fragmentace možná nepříjemná(ale zas tolik času to fakt nestojí), ale je naprosto stejná u vývoje skoro všech jiných aplikací (v čele s webem!), navíc to android API poměrně hodně řeší + je pro něj o dost jednodušší aplikace vyvíjet a deployovat. Tady si právě myslím, že má Android obrovsky navrch.

Co se týče underdogů - pebble a jejich hodinky (které fungují na obou platformách)? Každopádně velikost firmy není podstatná, spíš jde o to, kde můžeš inovovat a zkoušet nové věci. Na Androidu se firmy konkurenčně přetahují vlastnostmi, tedy pořád vyvíjí ergonomii, nové displaye, nové formfactory (včetně failů typu edge, nebo winů typu Note), nové vlastnosti (vodotěsnost, nepoškrábatelnost, NFC, lte, fingerscan...) a co se chytne, to jiní kopírují. Problém je že Apple s tím už nepřichází (jako dřív) ale jen kopíruje. "V tom je Apple silny, ak ide o presadzovanie trendov" - na to narážím - byl, už není, hraje catch up. Z toho primárně vychází moje kritika - mají cenovku jakoby byli to nejlepší, jenže prostě nejsou - jsou "jen" jedna z mnoha voleb na poli smartphonů, přitom jediná s vlastním os (jehož ekosystém je pak primárním důvodem volby).

Co se týče dat - Fakt si nemyslím, že Apple sbírá data méně než Google (nebo kdokoli jiný), ostatně třeba iCloud má defaultně aktivovaný ne? (u googlu si ekvivalent musíš nejdřív povolit - jako vše ostatní!) a kauza s ukládáním GPS je taky celkem profláklá. "Apple naozaj nezbiera tvoje data v takej miere ako Google" - proč myslíš? nějaký zdroj? A byli by asi první firma, co se nesnaží hromadit naprosto vše co může o svých uživatelích, takže pokud si to nezakazují v EULE, tak nepochybuju o tom, že to dělají.

Ad stejné cílovky - pokud chci "high end smartphone", tak chci high end smartphone - člověk který se nechystá rootovat je stejný jak u Sony/Samsungu/LG/Asusu, tak u Applu. Pro mě má samozřejmě android určitou výhodu, ale neberu to jako typickou spotřební vlastnost, podle které bude kupovat mobil i Lojza odvedle. Pokud máš pocit, že se vlajkové lodě s Androidem (či win) snaží cílit na jiné zákazníky, než iPhony, tak s tím silně nesouhlasím (naopak spíš kopírují apple marketing).

Co se týče spokojenosti apod. tak to beru, ale tržby teda nevím - mám pocit že ten trh roste mnohem rychleji, než tržby applu (což si teda dost těžko podložím, nedaří se mi najít nějaký graf Apple vs (např) Samsung, speciálně pak u dražších felefonů - možná bych tedy byl překvapený)
--------------------------------------------
Pokud bych to měl říct globálně jinak, tak mi je uzavřenost Applu silně nepříjemná, ale kdysi s sebou nesla určitou prémiovou kvalitu všeho kolem. Dnes mám pocit že o toto přišel, že se naopak horké novinky objevují jinde a Apple je spíš kopíruje. Mám pocit že Apple trochu zaspal dobu podobně jako kdysi zaspali dobu lidi v audio průmyslu. Trh s telefony obrovsky roste a Apple na něj nezvládá dodávat vše co lidi chtějí (jako příklad stačí uhlopříčky), což pak víc a víc lidí "nutí" jít na Android (prostě protože je na founech které Apple nedělá). Ten je ale zároveň otevřená platforma, kterou tlačí kupředu x různých firem, armáda geeků, je pro ni snadnější vyvíjet aplikace atd. atp. což pak způsobuje, že vzniká podobně silný ekosystém, který je ale dostupnější a s mnohem větší možností volby (tím myslím bez rootu apod).

Samozřejmě že Apple je rozumně dobrý v tom, co dělá - jenže masy uživatelů si koupily telefon za 3 tisíce, nebo prostě potřebují vodotěsnost či kravský display... a tihle uživatelé neměli jak být u Applu a teď už jsou zaháčkovaní u Androidu... Tohle obrovské množství lidí, které Apple "ignoroval" nemají proč mít Apple jako svůj další mobil a zároveň je čím dál víc atraktivní dělat aplikace pro Android, který tím konstantně sílí (plus jeho OS je z čistě technického hlediska mnohem zajímavější a lepší platforma - u platformy je otevřenost dost podstatnou vlastností). Mám prostě pocit, že "apple experience" je teoreticky lepší než třeba xperia experience, ale je to jejich poslední výhoda a i tu rychle ztrácí. Jakože třeba o design už přišli (zatímco třeba Mac Pro je něco co prostě chci a musím mít...)
622644
Vážím :-) u piva by to bylo asi schůdnější, ale mě tohle baví (neironicky nebo jízlivě). AD Pozice na trhu, náskok, Android jako nováček: Vycházím z toho, že Apple měl své zvučné jméno, jejich telefon byl úžasný, měl své iStores, byl (hádám) kompatibilní s iTunes a zbytkem Apple ekosystému a vyšel o 14 měsíců dřív než první Android, což z toho IMHO dělalo pro Android totálně uphill battle. IMHO pokud by Android byl jen tak zajímavý jako iPhone a nepokryl by jejich díry na trhu, tak by se mu s takovým odstupem nikdy nevyrovnal (proč si mám koupit HTC, když můžu mít Apple?), pokud by Apple nepodcenil některé věci (levnější telefony, větší volnost výběru atd). S tím i souvisí, že mít starý highend je horší než mít nový lowend (kompatibilita) a tedy si nemyslím, že je to dobrá politika. Apple v tomhle směru pokrývá strašně malou část trhu (tzn všichni ostatní Apple nemají a když už si pak koupí třeba drahý telefon, tak budou zvyklí na něco jiného), přičemž kdyby měl nějakou iOS spinoff verzi pro ostatní platformy, nebo sám dělal telefony pro různé cílovky (nebo cokoli jiného) tak by se tomuto vyvaroval - nedělali to nikdy ani s jinýma věcma, ale u mobilů se jim to podle mě už nevyplatilo. Co se týče aplikací, beru to tedy tak, že iPhone by měl být out-of-the-box lepší než třeba xperia/galaxy/One...? Těžko si to půjdu nějak porovnávat ale budiž, beru. Z druhé strany je Fragmentace možná nepříjemná(ale zas tolik času to fakt nestojí), ale je naprosto stejná u vývoje skoro všech jiných aplikací (v čele s webem!), navíc to android API poměrně hodně řeší + je pro něj o dost jednodušší aplikace vyvíjet a deployovat. Tady si právě myslím, že má Android obrovsky navrch. Co se týče underdogů - pebble a jejich hodinky (které fungují na obou platformách)? Každopádně velikost firmy není podstatná, spíš jde o to, kde můžeš inovovat a zkoušet nové věci. Na Androidu se firmy konkurenčně přetahují vlastnostmi, tedy pořád vyvíjí ergonomii, nové displaye, nové formfactory (včetně failů typu edge, nebo winů typu Note), nové vlastnosti (vodotěsnost, nepoškrábatelnost, NFC, lte, fingerscan...) a co se chytne, to jiní kopírují. Problém je že Apple s tím už nepřichází (jako dřív) ale jen kopíruje. "V tom je Apple silny, ak ide o presadzovanie trendov" - na to narážím - byl, už není, hraje catch up. Z toho primárně vychází moje kritika - mají cenovku jakoby byli to nejlepší, jenže prostě nejsou - jsou "jen" jedna z mnoha voleb na poli smartphonů, přitom jediná s vlastním os (jehož ekosystém je pak primárním důvodem volby). Co se týče dat - Fakt si nemyslím, že Apple sbírá data méně než Google (nebo kdokoli jiný), ostatně třeba iCloud má defaultně aktivovaný ne? (u googlu si ekvivalent musíš nejdřív povolit - jako vše ostatní!) a kauza s ukládáním GPS je taky celkem profláklá. "Apple naozaj nezbiera tvoje data v takej miere ako Google" - proč myslíš? nějaký zdroj? A byli by asi první firma, co se nesnaží hromadit naprosto vše co může o svých uživatelích, takže pokud si to nezakazují v EULE, tak nepochybuju o tom, že to dělají. Ad stejné cílovky - pokud chci "high end smartphone", tak chci high end smartphone - člověk který se nechystá rootovat je stejný jak u Sony/Samsungu/LG/Asusu, tak u Applu. Pro mě má samozřejmě android určitou výhodu, ale neberu to jako typickou spotřební vlastnost, podle které bude kupovat mobil i Lojza odvedle. Pokud máš pocit, že se vlajkové lodě s Androidem (či win) snaží cílit na jiné zákazníky, než iPhony, tak s tím silně nesouhlasím (naopak spíš kopírují apple marketing). Co se týče spokojenosti apod. tak to beru, ale tržby teda nevím - mám pocit že ten trh roste mnohem rychleji, než tržby applu (což si teda dost těžko podložím, nedaří se mi najít nějaký graf Apple vs (např) Samsung, speciálně pak u dražších felefonů - možná bych tedy byl překvapený) -------------------------------------------- Pokud bych to měl říct globálně jinak, tak mi je uzavřenost Applu silně nepříjemná, ale kdysi s sebou nesla určitou prémiovou kvalitu všeho kolem. Dnes mám pocit že o toto přišel, že se naopak horké novinky objevují jinde a Apple je spíš kopíruje. Mám pocit že Apple trochu zaspal dobu podobně jako kdysi zaspali dobu lidi v audio průmyslu. Trh s telefony obrovsky roste a Apple na něj nezvládá dodávat vše co lidi chtějí (jako příklad stačí uhlopříčky), což pak víc a víc lidí "nutí" jít na Android (prostě protože je na founech které Apple nedělá). Ten je ale zároveň otevřená platforma, kterou tlačí kupředu x různých firem, armáda geeků, je pro ni snadnější vyvíjet aplikace atd. atp. což pak způsobuje, že vzniká podobně silný ekosystém, který je ale dostupnější a s mnohem větší možností volby (tím myslím bez rootu apod). Samozřejmě že Apple je rozumně dobrý v tom, co dělá - jenže masy uživatelů si koupily telefon za 3 tisíce, nebo prostě potřebují vodotěsnost či kravský display... a tihle uživatelé neměli jak být u Applu a teď už jsou zaháčkovaní u Androidu... Tohle obrovské množství lidí, které Apple "ignoroval" nemají proč mít Apple jako svůj další mobil a zároveň je čím dál víc atraktivní dělat aplikace pro Android, který tím konstantně sílí (plus jeho OS je z čistě technického hlediska mnohem zajímavější a lepší platforma - u platformy je otevřenost dost podstatnou vlastností). Mám prostě pocit, že "apple experience" je teoreticky lepší než třeba xperia experience, ale je to jejich poslední výhoda a i tu rychle ztrácí. Jakože třeba o design už přišli (zatímco třeba Mac Pro je něco co prostě chci a musím mít...)
Gorecki
0 0
reagovat

Axis

Aha, ty myslis toto. No neviem, Apple napriklad prave prechodom na Intely procesory sa dost podstatne otvoril a zunifikoval (bootcamp?). A vobec, fakt si myslim, ze je velmi odvazne davat nejaku podobnu paralelu na 20 rokov staru situaciu, aj s nadsazkou, najma v niecom tak dynamickom ako je tech/IT priemysel. A to by sme tu paralelovali doaleluja.

Ad Driveclub - prave si vyberam nejaky dobry volant, kompatibilny najma s Need for Speed a podobnymi skor arkadami. Aj Driveclub:) Nejake tipy?
622643
Aha, ty myslis toto. No neviem, Apple napriklad prave prechodom na Intely procesory sa dost podstatne otvoril a zunifikoval (bootcamp?). A vobec, fakt si myslim, ze je velmi odvazne davat nejaku podobnu paralelu na 20 rokov staru situaciu, aj s nadsazkou, najma v niecom tak dynamickom ako je tech/IT priemysel. A to by sme tu paralelovali doaleluja. Ad Driveclub - prave si vyberam nejaky dobry volant, kompatibilny najma s Need for Speed a podobnymi skor arkadami. Aj Driveclub:) Nejake tipy?
Axis
0 0
reagovat

Gorecki

V úplných počátcích nebyl MS přirozený monopol - asi by nebylo od věci si přečíst jejich historii s IBM a rozkolu ohledně operačního systému pro nadcházející počítače IBM PS/2. Oba se vydali jinou cestou, IBM si vyvinulo OS/2 a MS si z rozpracovaného OS/2 3.0 vytvořili win NT a začali nepřímo prosazovat procesory a čipové sady od Intelu na které vyvíjeli OS.
BTW zatím jsme se neuráželi, je to prostě hospodská hádka u piva s tím, že si pak vzájemně prolejeme telefony pivem, nakonec se udobříme, zapijeme to něčím ostřejším a pokojně se rozejdeme do svých domovů. S vědomím toho jak jsem to dnes tomu druhýmu argumentačně nandali mámo (i když to není pravda, ale to naše ega nezvládnou 8) )
Pokud máš PS3 tak nám pak napiš dojmy na nový Driveclub.
622642
V úplných počátcích nebyl MS přirozený monopol - asi by nebylo od věci si přečíst jejich historii s IBM a rozkolu ohledně operačního systému pro nadcházející počítače IBM PS/2. Oba se vydali jinou cestou, IBM si vyvinulo OS/2 a MS si z rozpracovaného OS/2 3.0 vytvořili win NT a začali nepřímo prosazovat procesory a čipové sady od Intelu na které vyvíjeli OS. BTW zatím jsme se neuráželi, je to prostě hospodská hádka u piva s tím, že si pak vzájemně prolejeme telefony pivem, nakonec se udobříme, zapijeme to něčím ostřejším a pokojně se rozejdeme do svých domovů. S vědomím toho jak jsem to dnes tomu druhýmu argumentačně nandali mámo (i když to není pravda, ale to naše ega nezvládnou *8)* ) Pokud máš PS3 tak nám pak napiš dojmy na nový Driveclub.
Gorecki
0 0
reagovat

Axis

To porovnanie s MS nechapem. MS bol prirodzeny monopol, to iOS ani zdaleka nie je. A ak to niekomu vyslovene vadi - nech sa paci, jailbreak. MS tiez nebol obmedzeny len na HW iba jedneho vyrobcu. A nemam pocit, ze by medzi jeho vyhody patrila prave "stabilita" ci bezpecnost. Navyse, v tom case bol Linux ako alternativa a nemam pocit, ze by nejako vtedy vyrazne zamutil vodu. Ludia si vybrali. A teba pouzivat iOS nikto nenuti a zdoraznujem, ak to nebolo z mojho predchadzajuceho prispevku jasne, ze som rad, ze tu je alternativa a ludia si mozu vybrat. Len sa za to navzajom neurazajme. Peace, love, happiness.

Ale to prirovnanie ku konzolam uz bolo trefnejsie, tam suhlasim. Jobs sa tiez neubranil sklznutiu ku analogii s autami, ked predstavoval iPad. Kedysi si americania kupovali najma pickupy, tzv. farmarske auta, pretoze sa vyuzivali najma na to. Ale postupom casu sa sposob travenia volneho casu ci samotne zamestnania ludi menili, krajina bola menej agricultural, stredna trieda sa rozsirovala a s tym aj vyber aut. Nepotreboval kazdy velke hovado s korbou vzadu. Proste mu viac vyhovovalo povedzme mensie krajsie auto idealne do mesta. To ze raz za cas potreboval odviezt nieco vacsie bola ta dan za to. Tak isto sa aj meni filozofia technologickych veci. Niektore sa zdruzuju (mp3 player, kompaktny fotak sa uz osamote velmi nekupuju) a ine sa specializuju na konkretne funkcie, v ktorych su lepsie ako "vsevedkovia". Btw, bol som zaryty PCckar, s vekom som vsak presiel na PS3. Nepopieram, ze FPS su neporovnatelne lepsie na PC a chybaju mi, ale proste som spohodlnel. Momentalne pridem domov, vyvalim sa na gauc, na polhodku si dam Assasina Black Flag, vyrelaxujem sa a venujem sa manzelke. A k hraniu na PC sa uz asi nikdy nevratim. Najma ked mi zapada prachom v garazi - presiel som na Mac OS :)
622641
To porovnanie s MS nechapem. MS bol prirodzeny monopol, to iOS ani zdaleka nie je. A ak to niekomu vyslovene vadi - nech sa paci, jailbreak. MS tiez nebol obmedzeny len na HW iba jedneho vyrobcu. A nemam pocit, ze by medzi jeho vyhody patrila prave "stabilita" ci bezpecnost. Navyse, v tom case bol Linux ako alternativa a nemam pocit, ze by nejako vtedy vyrazne zamutil vodu. Ludia si vybrali. A teba pouzivat iOS nikto nenuti a zdoraznujem, ak to nebolo z mojho predchadzajuceho prispevku jasne, ze som rad, ze tu je alternativa a ludia si mozu vybrat. Len sa za to navzajom neurazajme. Peace, love, happiness. Ale to prirovnanie ku konzolam uz bolo trefnejsie, tam suhlasim. Jobs sa tiez neubranil sklznutiu ku analogii s autami, ked predstavoval iPad. Kedysi si americania kupovali najma pickupy, tzv. farmarske auta, pretoze sa vyuzivali najma na to. Ale postupom casu sa sposob travenia volneho casu ci samotne zamestnania ludi menili, krajina bola menej agricultural, stredna trieda sa rozsirovala a s tym aj vyber aut. Nepotreboval kazdy velke hovado s korbou vzadu. Proste mu viac vyhovovalo povedzme mensie krajsie auto idealne do mesta. To ze raz za cas potreboval odviezt nieco vacsie bola ta dan za to. Tak isto sa aj meni filozofia technologickych veci. Niektore sa zdruzuju (mp3 player, kompaktny fotak sa uz osamote velmi nekupuju) a ine sa specializuju na konkretne funkcie, v ktorych su lepsie ako "vsevedkovia". Btw, bol som zaryty PCckar, s vekom som vsak presiel na PS3. Nepopieram, ze FPS su neporovnatelne lepsie na PC a chybaju mi, ale proste som spohodlnel. Momentalne pridem domov, vyvalim sa na gauc, na polhodku si dam Assasina Black Flag, vyrelaxujem sa a venujem sa manzelke. A k hraniu na PC sa uz asi nikdy nevratim. Najma ked mi zapada prachom v garazi - presiel som na Mac OS :)
Axis
0 0
reagovat

Gorecki

Ouky přečetl jsem si to celé a výsledek toho je, že se z Applu stává pomalu, ale jistě Microsoft z 90tých let. Tedy to proti čemu Apple 90tých let bojoval.

Jedna linka, jeden OS, jedna struktura, jedna podporovaná chipová sada, jedno podporované zobrazovací GUI, uzavřenost systému a to vše pro dobro Vás uživatelů a stability celého ekosystému....kde já to tak už slyšel.

Neber tenhle koment jako urážlivý nebo podporující další hádku, ale ten vzorec je tam prostě vidět až moc zřetelně.

Podobně argumentují výrobci herních konzolí ať je to MS, Sony nebo Nintendo a hrají na uživatelovu pohodlnost (vybalím, zapojím, hraju). Ouky proč ne takových lidí je velký podíl ať si to tedy užijí. Pak si ovšem nemůžou stěžovat na FPS lock, horší grafiku, pitomou AI nebo nutnost spolu s konzolí zřizovat účet, kupovat kamerku mít stabilní připojení na net atd. (bohužel část toho přechází i na PC trh)

Ano jsem pro otevřený systém, chci se v tom hrabat a mám to tak rád. Prostě nemůžu a nechci používat uzavřený eskosystém Apple, což neznamená že nemůžu mít jeho zařízení. Čímž jsem se dostal na Tedovo "agree to disagree".
622639
Ouky přečetl jsem si to celé a výsledek toho je, že se z Applu stává pomalu, ale jistě Microsoft z 90tých let. Tedy to proti čemu Apple 90tých let bojoval. Jedna linka, jeden OS, jedna struktura, jedna podporovaná chipová sada, jedno podporované zobrazovací GUI, uzavřenost systému a to vše pro dobro Vás uživatelů a stability celého ekosystému....kde já to tak už slyšel. Neber tenhle koment jako urážlivý nebo podporující další hádku, ale ten vzorec je tam prostě vidět až moc zřetelně. Podobně argumentují výrobci herních konzolí ať je to MS, Sony nebo Nintendo a hrají na uživatelovu pohodlnost (vybalím, zapojím, hraju). Ouky proč ne takových lidí je velký podíl ať si to tedy užijí. Pak si ovšem nemůžou stěžovat na FPS lock, horší grafiku, pitomou AI nebo nutnost spolu s konzolí zřizovat účet, kupovat kamerku mít stabilní připojení na net atd. (bohužel část toho přechází i na PC trh) Ano jsem pro otevřený systém, chci se v tom hrabat a mám to tak rád. Prostě nemůžu a nechci používat uzavřený eskosystém Apple, což neznamená že nemůžu mít jeho zařízení. Čímž jsem se dostal na Tedovo "agree to disagree".
Gorecki
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2026.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se