Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum KECÁRNA

příspěvky 6101 - 6120 Napsat příspěvek
reaguje na: connor
Čtěte prosím, co píšu, nikde neříkám, že musí být každý génius, dokonce jsem výslovně napsal, že zdaleka všechna slova nebo spojení znát nebudou a je to dobře. A k té narážce že jsem génius jsem doslova napsal, že jsem s tím začal velmi pozdě a lituji toho. 
A musím napsat potřetí, že jsem to výslovně napsal pro mladé. 


Vidíte mé příspěvky nějak takhle? 

blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla

stačí anglické titulky 

blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla Kdokoliv nad nějakou sedmou třídu má jazykové znalosti aby zvládnul anglické titulky  

blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla
858537
Čtěte prosím, co píšu, nikde neříkám, že musí být každý génius, dokonce jsem výslovně napsal, že zdaleka všechna slova nebo spojení znát nebudou a je to dobře. A k té narážce že jsem génius jsem doslova napsal, že jsem s tím začal velmi pozdě a lituji toho.  A musím napsat potřetí, že jsem to výslovně napsal pro mladé.  Vidíte mé příspěvky nějak takhle?  blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla [b]stačí anglické titulky[/b]  blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla [b]Kdokoliv nad nějakou sedmou třídu má jazykové znalosti aby zvládnul anglické titulky   [/b]blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla blabla
858536
1 -19
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Jenom musím říct - ne každý je génius jako jsi zřejmě ty nebo možná i tvůj strejda (máte to v rodině? :)). Takoví lidé jsou spíše výjimky. Mnozí lidé mají dost průměrnou až podprůměrnou paměť a naučit se cizí jazyk je pro ně docela obtížné. A čím je samozřejmě člověk starší, tím je to horší. 
858536
Jenom musím říct - ne každý je génius jako jsi zřejmě ty nebo možná i tvůj strejda (máte to v rodině? *:)*). Takoví lidé jsou spíše výjimky. Mnozí lidé mají dost průměrnou až podprůměrnou paměť a naučit se cizí jazyk je pro ně docela obtížné. A čím je samozřejmě člověk starší, tím je to horší. 
858535
11 -1
reagují: AndyKaufman
reagovat
Uvědomujete si, jak moc je ten argument "máš příklady?" debilní? 

Mám: 

Petr, Pavel, Standa, Kamil, Marcel, Johana, Felix. 

Je to o hlavě, cokoliv jiného jsou výmluvy, ale klidně v nich pokračujte : ) 

Strejda se naučil v USA anglicky čistě u televize, s výkladovým slovníkem. Neuměl ani ťuk.

Jo jasně, ani hned nejde pustit Woody Allen nebo Já Claudius, ale průměrné Marvelovky, Netflixovky? Naprosto v klidu. 
858535
Uvědomujete si, jak moc je ten argument "máš příklady?" debilní?  Mám:  Petr, Pavel, Standa, Kamil, Marcel, Johana, Felix.  Je to o hlavě, cokoliv jiného jsou výmluvy, ale klidně v nich pokračujte : )  Strejda se naučil v USA anglicky čistě u televize, s výkladovým slovníkem. Neuměl ani ťuk. Jo jasně, ani hned nejde pustit Woody Allen nebo Já Claudius, ale průměrné Marvelovky, Netflixovky? Naprosto v klidu. 
1 -11
reagují: Gonzi, HAL, connor
reagovat
reaguje na: Cinefil
To ani není bublina. Příklady evidentně nemá a jaké eso byl řekněme v Němčině na základce si zjevně nepamatuje.
Já si to pamatuju. Uměl jsem věty typu "to je můj chleba". Taky si pamatuju, když jsem byl v asi 13 na dovolené v Řecku, s 15letým bratrancem a sestřenicí (oba tehdy studovali AJ na základce) a borec se nás zeptal "dů jů spík ingliš", oni že ne ( :D:D:D) pak se zeptal "wer is d bíč" oni nic, zeptal se znovu a já mu řekl "dér" a ukázal ve směru pláže co byla od nás asi 2 řady domů daleko. Tzn já díky Polsatu a hrám znal slovíčko pláž a uměl říct "tam" a oni ani to ne.

Fakt nevím v jaké bublině Andy žije, ale přijde mi, že si plete Česko s řekněme Dánskem. Tady Anglicky opravdu umí jen lidi, kteří to fakt chtějí a pak trvá ještě pěkných pár let, než se člověk dostane na úroveň "random filmů o čemkoli".

Edit: osnovy pro 7. třídu: link Hotový rodilý mluvčí :D
858531
To ani není bublina. Příklady evidentně nemá a jaké eso byl řekněme v Němčině na základce si zjevně nepamatuje. Já si to pamatuju. Uměl jsem věty typu "to je můj chleba". Taky si pamatuju, když jsem byl v asi 13 na dovolené v Řecku, s 15letým bratrancem a sestřenicí (oba tehdy studovali AJ na základce) a borec se nás zeptal "dů jů spík ingliš", oni že ne ( *:D**:D**:D*) pak se zeptal "wer is d bíč" oni nic, zeptal se znovu a já mu řekl "dér" a ukázal ve směru pláže co byla od nás asi 2 řady domů daleko. Tzn já díky Polsatu a hrám znal slovíčko pláž a uměl říct "tam" a oni ani to ne. Fakt nevím v jaké bublině Andy žije, ale přijde mi, že si plete Česko s řekněme Dánskem. Tady Anglicky opravdu umí jen lidi, kteří to fakt chtějí a pak trvá ještě pěkných pár let, než se člověk dostane na úroveň "random filmů o čemkoli". Edit: osnovy pro 7. třídu: http://zs-ucebni-osnovy.blogspot.com/2011/03/12-anglicky-jazyk-7-rocnik.html  Hotový rodilý mluvčí *:D*
858527
15 0
reagují: Cinefil
reagovat
Někdo zase žije ve své bublině. A Disk ani Barv to nejsou. :D
858527
Někdo zase žije ve své bublině. A Disk ani Barv to nejsou. *:D*
9 -1
reagují: Gonzi
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Já začínal v první, tak pardon ...
858525
Já začínal v první, tak pardon ...
858524
4 0
reagovat
reaguje na: esmo
Chlape čti, co píšu, nepsal jsem ve čtvrté třídě, ale po 4 letech, což je nějaká 7. když se začíná cca od 3. všude. 
858524
Chlape čti, co píšu, nepsal jsem ve čtvrté třídě, ale po 4 letech, což je nějaká 7. když se začíná cca od 3. všude. 
858522
2 0
reagují: esmo
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
To byl samozřejmě vtip :)
Nicméně já sám si rozhodně nemyslím, že bych někde ve 4. třídě základní školy zvládal filmy s anglickýma titulkama ...
858522
To byl samozřejmě vtip *:)* Nicméně já sám si rozhodně nemyslím, že bych někde ve 4. třídě základní školy zvládal filmy s anglickýma titulkama ...
858521
5 -1
reagují: AndyKaufman
reagovat
reaguje na: esmo
Tohle je slušný argumentační faul, protože dole jasně píšu u mladých. :-

Vedle ve filmech jsem intenzivně sháněl dabing, tak proti němu rozhodně nic nemám. 
858521
Tohle je slušný argumentační faul, protože dole jasně píšu u mladých. *:-* Vedle ve filmech jsem intenzivně sháněl dabing, tak proti němu rozhodně nic nemám. 
858514
1 -4
reagují: esmo
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Babička mě furt otravuje, že chce stáhnout nějaký film s dabingem. Hovno bude, titulky dostane a anglický ! Přeci jenom chodí pět let do angličtiny pro důchodce, Andy říkal, že to stačí ! 8)
858514
Babička mě furt otravuje, že chce stáhnout nějaký film s dabingem. Hovno bude, titulky dostane a anglický ! Přeci jenom chodí pět let do angličtiny pro důchodce, Andy říkal, že to stačí ! *8)*
858512
15 -1
reagují: AndyKaufman
reagovat
reaguje na: verbst
Sorry, nejsem mimo. Znalosti po 4 letech výuky nejsou problém. Na anglické titulky stačí 4 roky výuky angličtiny. Jestli má někdo problém s ochotou a morálkou, tak jsou anglické titulky jeho nejmenší problém v životě. 

Jako chcete mi říct, že když uplně malý děcka v klidu prosedí dny u nelokalizovaného Cartoon Network, tak někdy kolem 12 roku ztratí vůli se na to dívat, když nerozumí uplně všemu? :D

Je to v hlavě, nic jiného...
858512
Sorry, nejsem mimo. Znalosti po 4 letech výuky nejsou problém. Na anglické titulky stačí 4 roky výuky angličtiny. Jestli má někdo problém s ochotou a morálkou, tak jsou anglické titulky jeho nejmenší problém v životě.  Jako chcete mi říct, že když uplně malý děcka v klidu prosedí dny u nelokalizovaného Cartoon Network, tak někdy kolem 12 roku ztratí vůli se na to dívat, když nerozumí uplně všemu? *:D* Je to v hlavě, nic jiného...
858509
1 -14
reagují: verbst, esmo
reagovat
reaguje na: MeaCulpa
Aplikace na telefonu, prohlizeci a TV funguje, ale kdyz koukam na TV tak se pomerne dost zasekava obraz a zvuk pri prehravani. Popsal bych to tak, ze se nestiha nahravat obsah dostatecne dopredu, takze jednou za cas aktualni prehravani dozene to, co je nahrane. U zadne jine aplikace (D+, HBO, Prime, Netlfix) s tim problem nemam, ackoliv streamuji ve vetsi kvalite.
858510
Aplikace na telefonu, prohlizeci a TV funguje, ale kdyz koukam na TV tak se pomerne dost zasekava obraz a zvuk pri prehravani. Popsal bych to tak, ze se nestiha nahravat obsah dostatecne dopredu, takze jednou za cas aktualni prehravani dozene to, co je nahrane. U zadne jine aplikace (D+, HBO, Prime, Netlfix) s tim problem nemam, ackoliv streamuji ve vetsi kvalite.
858437
2 0
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Hele sorry, ale v tomhle seš mimo.
Zvlášť teď ty děcka co se vrátily po lockdownech do škol jsou na tom hrozně špatně. Znalostně, morálkou, ochotou, ... you name it...

Sám jsem cca deset let doučoval angličtinu a už tenkrát to tak ani omylem nebylo.

Manželka učí na prvním stupni a mám to skoro "z první ruky". Celkově to šlo do kytek.
858509
Hele sorry, ale v tomhle seš mimo. Zvlášť teď ty děcka co se vrátily po lockdownech do škol jsou na tom hrozně špatně. Znalostně, morálkou, ochotou, ... you name it... Sám jsem cca deset let doučoval angličtinu a už tenkrát to tak ani omylem nebylo. Manželka učí na prvním stupni a mám to skoro "z první ruky". Celkově to šlo do kytek.
858507
13 -1
reagují: AndyKaufman
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Kolik takových lidí znáš a kde ty znalosti získali?
858508
Kolik takových lidí znáš a kde ty znalosti získali?
858505
8 0
reagovat
reaguje na: Barv666
Po 4 letech výuky i kdybys byl jazykově retardovaný, tak základní prvky komunikace pochytíš, nemusíš rozumět uplně 100% všem slovům. 

Jo, prvních pár filmů nebude user friendly, ale brzy se to zlomí a pak už člověk nevnímá. Myslím, že jsem to sem před pár lety psal jako nedůležitý achievement, pustil jsem si film a až v půlce jsem zjistil, že jsem nepřepnul na české titulky. 
858507
Po 4 letech výuky i kdybys byl jazykově retardovaný, tak základní prvky komunikace pochytíš, nemusíš rozumět uplně 100% všem slovům.  Jo, prvních pár filmů nebude user friendly, ale brzy se to zlomí a pak už člověk nevnímá. Myslím, že jsem to sem před pár lety psal jako nedůležitý achievement, pustil jsem si film a až v půlce jsem zjistil, že jsem nepřepnul na české titulky. 
858506
3 -13
reagují: verbst
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Kdokoliv nad nějakou sedmou třídu by teoreticky opravdu měl mít jazykové znalosti, aby zvládnul anglické titulky.

Akorát že vůbec :(
858506
Kdokoliv nad nějakou sedmou třídu [b]by teoreticky opravdu měl mít[/b] jazykové znalosti, aby zvládnul anglické titulky. Akorát že vůbec :(
858505
7 -1
reagují: AndyKaufman
reagovat
Kdokoliv nad nějakou sedmou třídu má jazykové znalosti aby zvládnul anglické titulky.

Osobně považuji za obrovskou chybu, že jsem s nimi nezačal o moc dřív. 
858505
Kdokoliv nad nějakou sedmou třídu má jazykové znalosti aby zvládnul anglické titulky. Osobně považuji za obrovskou chybu, že jsem s nimi nezačal o moc dřív. 
3 -16
reagují: Gonzi, Barv666
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Řekl bych, že jo. Já uměl anglicky vždycky řádově líp než vrstevníci, ale k filmům bez českých titulků jsem se dostal tak někdy ve 20 letech. Nemyslím si, že dnešní 13leté dítě (aka pg13 aka 6. třída) bude umět angličtinu někde na b2-c1 úrovni, pokud tedy nemá anglicky mluvícího rodiče, nebo nemá od mala k dispozici jen anglickou tv nebo něco podobně specifického.
858491
Řekl bych, že jo. Já uměl anglicky vždycky řádově líp než vrstevníci, ale k filmům bez českých titulků jsem se dostal tak někdy ve 20 letech. Nemyslím si, že dnešní 13leté dítě (aka pg13 aka 6. třída) bude umět angličtinu někde na b2-c1 úrovni, pokud tedy nemá anglicky mluvícího rodiče, nebo nemá od mala k dispozici jen anglickou tv nebo něco podobně specifického.
858483
2 0
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Být mladej, tak přemýšlím, jestli se neurazit. :D
858486
Být mladej, tak přemýšlím, jestli se neurazit. *:D*
858483
6 0
reagovat
Nechci být hnusný, ale vážně někdo mladý konzumující popkulturu dneska ještě potřebuje české titulky? :)
858483
Nechci být hnusný, ale vážně někdo mladý konzumující popkulturu dneska ještě potřebuje české titulky? *:)*
7 -16
reagují: Gonzi, Haggar
reagovat
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se