Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum KECÁRNA

příspěvky 5501 - 5520 Napsat příspěvek
reaguje na: Gonzi
Do_Od má v tomto pravdu, že je nebezpečné, protože ne každá cenzura a zakazovaní je oprávněné. 

Já neznám dopodrobna ten seznam knih, a neznám ani knihy samotné. Ale něco mi říká, že spousta knih bude vyřazena z úplně z jiného důvodu, než že nejsou vhodné pro studenty středních škol. 
865989
Do_Od má v tomto pravdu, že je nebezpečné, protože ne každá cenzura a zakazovaní je oprávněné.  Já neznám dopodrobna ten seznam knih, a neznám ani knihy samotné. Ale něco mi říká, že spousta knih bude vyřazena z úplně z jiného důvodu, než že nejsou vhodné pro studenty středních škol. 
865969
9 0
reagovat
A o tohle link nás chtějí blbky jako Bartošová připravit. Já říkam resolutní ne!
865982
A o tohle https://ibb.co/nmf10Yb nás chtějí blbky jako Bartošová připravit. Já říkam resolutní ne!
2 0
reagovat
A přitom je venku tak hezky dneska!
865979
A přitom je venku tak hezky dneska!
6 0
reagovat
reaguje na: hroubek
jj, ono je to celkově absurdní. Knihovna snad má sekci pro "starší", ne? Asi chápu, že někdo nechce, aby si zrovna sedmák četl sandmana (i když...), ale tohle přece řeší věkové omezení pro daná díla.
865969
jj, ono je to celkově absurdní. Knihovna snad má sekci pro "starší", ne? Asi chápu, že někdo nechce, aby si zrovna sedmák četl sandmana (i když...), ale tohle přece řeší věkové omezení pro daná díla.
865967
2 0
reagují: hroubek
reagovat
reaguje na: Gonzi
Mě třeba vadilo, když byl odstraněn ze středoškolských knihoven komiks Maus  - komiks věnovaný holokaustu, který ukazuje druhou světovou válku a koncentrační tábory z trochu jiné strany. Ano není to kniha pro děti, ale pro 16-18 ideální. Z komiksu čtenář pochopí, jak moc člověka koncentrační tábor poznamená do zbytku života. 
865967
Mě třeba vadilo, když byl odstraněn ze středoškolských knihoven komiks Maus  - komiks věnovaný holokaustu, který ukazuje druhou světovou válku a koncentrační tábory z trochu jiné strany. Ano není to kniha pro děti, ale pro 16-18 ideální. Z komiksu čtenář pochopí, jak moc člověka koncentrační tábor poznamená do zbytku života. 
865956
12 0
reagují: Gonzi
reagovat
Hele, mě by jen zajímalo, jakou šanci by měl požadavek na zákaz bible, plné vražd, mučení, genocid, sexu, perverze atp. 
865966
Hele, mě by jen zajímalo, jakou šanci by měl požadavek na zákaz bible, plné vražd, mučení, genocid, sexu, perverze atp. 
4 -1
reagovat
reaguje na: do_Od
A pritom naopak, som sa na tom úprimne smial. V momente ako sa nedalo oprieť o "veď je to fiktívna postava, nezáleží na tom, že 30 rokov doteraz bola nejak zobrazená a teraz sa to mení a ak si fanúšik, ktorému to vadí tak automaticky dostávaš peknú nálepku rasista" a tento trend narazil na reálnu postavu a reálny národ, tak to vyústilo v žalobu. 
Inak to tvoje, černoška vám vadí, ale nejaké knižky v Amerike vám nevadia, mi niečo pripomína. Ako keby som takéto nezmyselné argumenty už niekde videl ?)
Nechápem v tomto smere tvoju logiku a už som si tak nejak zvykol, že som v tvojich očiach rasista. Ale sranda je, že v očiach niektorých ľudí v mojom okolí som skurvený slniečkar :D
865964
A pritom naopak, som sa na tom úprimne smial. V momente ako sa nedalo oprieť o "veď je to fiktívna postava, nezáleží na tom, že 30 rokov doteraz bola nejak zobrazená a teraz sa to mení a ak si fanúšik, ktorému to vadí tak automaticky dostávaš peknú nálepku rasista" a tento trend narazil na reálnu postavu a reálny národ, tak to vyústilo v žalobu.  Inak to tvoje, černoška vám vadí, ale nejaké knižky v Amerike vám nevadia, mi niečo pripomína. Ako keby som takéto nezmyselné argumenty už niekde videl *?)* Nechápem v tomto smere tvoju logiku a už som si tak nejak zvykol, že som v tvojich očiach rasista. Ale sranda je, že v očiach niektorých ľudí v mojom okolí som skurvený slniečkar *:D*
865936
11 0
reagovat
Tady dneska někdo vstával prdelí napřed.
865960
Tady dneska někdo vstával prdelí napřed.
8 0
reagovat
reaguje na: do_Od
EDIT: jsem debil. Mixnul jsem dvě issues.
Když vynechám ten půl planety dlouhý oslí můstek od černé Kleopatry po knížky ve školách v USA, viděls ty knížky? Já je totiž hledal už dřív a co jsem našel, bylo tehdy fakt trapné:

Anglické texty, místo nějakého obecného vzdělání Angličtiny detailně rozebíraly nějakou politickou aktivistku a její názory. Mix Angličtiny a dějepisu je super, ale obojí by se mělo držet nějakých osnov...
A matematika pro změnu měla počty ve smyslu Lucinka a její dvě maminky jely v autě, kolik jelo v autě lidí? Kdy prostě nevím čím je to lepší, než jablka a mrkve v míse.
Upřímně, to druhé by mi ani nevadilo, vytržené z kontextu, ale když tak někdo vyrobí celou knihu "příkladů z matematiky" a tváří se, jakože nic, tak mi to přijde komické.

Tedy znovu, máš nějakou knížku, která je za tebe naprosto správná a v pořádku a blokovaná Republikány? Rád bych se nebavil o "nadpisech a emocích" jako na twitteru, ale o faktech.
865956
EDIT: jsem debil. Mixnul jsem dvě issues. [s]Když vynechám ten půl planety dlouhý oslí můstek od černé Kleopatry po knížky ve školách v USA, viděls ty knížky? Já je totiž hledal už dřív a co jsem našel, bylo tehdy fakt trapné: Anglické texty, místo nějakého obecného vzdělání Angličtiny detailně rozebíraly nějakou politickou aktivistku a její názory. Mix Angličtiny a dějepisu je super, ale obojí by se mělo držet nějakých osnov... A matematika pro změnu měla počty ve smyslu Lucinka a její dvě maminky jely v autě, kolik jelo v autě lidí? Kdy prostě nevím čím je to lepší, než jablka a mrkve v míse. Upřímně, to druhé by mi ani nevadilo, vytržené z kontextu, ale když tak někdo vyrobí celou knihu "příkladů z matematiky" a tváří se, jakože nic, tak mi to přijde komické. Tedy znovu, máš nějakou knížku, která je za tebe naprosto správná a v pořádku a blokovaná Republikány? Rád bych se nebavil o "nadpisech a emocích" jako na twitteru, ale o faktech.[/s]
865936
2 0
reagují: hroubek
reagovat
reaguje na: HAL
Lol, protože bez znalosti konkrétně Zrození národa se nedá rozumět filmům. A to momentálně ignoruju ten rasistický podtext, kvůli kterému se odmítám na to podívat. Nevím, jestli sám sebe považuju za dostatečně profesionálního (spíš ne), ale rozhodně mám u filmů nějaké zásady, přes které vlak nejede.
865954
Lol, protože bez znalosti konkrétně Zrození národa se nedá rozumět filmům. A to momentálně ignoruju ten rasistický podtext, kvůli kterému se odmítám na to podívat. Nevím, jestli sám sebe považuju za dostatečně profesionálního (spíš ne), ale rozhodně mám u filmů nějaké zásady, přes které vlak nejede.
865951
4 -12
reagovat
reaguje na: do_Od
Jaký podle tebe "ten pravý důvod"? 
865953
Jaký podle tebe "ten pravý důvod"? 
865952
5 0
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Jo ty taky. ;)

HAL: Jsme v kecárně, beru to, že se tu řeší všechno. A "příliš dospělé" je spíš snaha zakrýt ten pravý důvod, ne že by na tom teda záleželo, protože když by na ty puberťáky bylo něco příliš dospělého, tak by si to prostě nepůjčili a nepřečetli. Jde o princip.
865952
Jo ty taky. *;)* [b]HAL:[/b] Jsme v kecárně, beru to, že se tu řeší všechno. A "příliš dospělé" je spíš snaha zakrýt ten pravý důvod, ne že by na tom teda záleželo, protože když by na ty puberťáky bylo něco příliš dospělého, tak by si to prostě nepůjčili a nepřečetli. Jde o princip.
865947
3 -9
reagují: DarkSith
reagovat
reaguje na: do_Od
Btw mimo kontext, tohle: "Zrození národa, který jsem neviděl, ale při zmínkách o blackface ani nechci" je věta, kterou by člověk, který se snaží profesionálně psát o filmech a snad se i snaží filmům rozumět, nikdy v životě neměl vypustit z úst.
865951
Btw mimo kontext, tohle: "Zrození národa, který jsem neviděl, ale při zmínkách o blackface ani nechci" je věta, kterou by člověk, který se snaží profesionálně psát o filmech a snad se i snaží filmům rozumět, nikdy v životě neměl vypustit z úst.
865946
16 -3
reagují: do_Od
reagovat
reaguje na: do_Od
Na fóru o filmech řešíme víc toxické trendy Netflixu než které knihy byly vyřazené z některých školních knihoven v Americe protože je zhodnotili jako příliš dospělé?
WOW, WHAT A SURPRISE. 
865949
Na fóru o filmech řešíme víc toxické trendy Netflixu než které knihy byly vyřazené z některých školních knihoven v Americe protože je zhodnotili jako příliš dospělé? WOW, WHAT A SURPRISE. 
865936
14 0
reagovat
reaguje na: do_Od
Progresivisté dělají to samé s knihámy, které jsou podle nich málo progresivní nebo nekorektní. Podle mě jsou podobné extrémy v obou případech debilní. Jenže republikáni a jejich voliči takto reaguji na radikální woke fanatiky. 8)
865948
Progresivisté dělají to samé s knihámy, které jsou podle nich málo progresivní nebo nekorektní. Podle mě jsou podobné extrémy v obou případech debilní. Jenže republikáni a jejich voliči takto reaguji na radikální woke fanatiky. *8)*
865936
7 -9
reagovat
reaguje na: do_Od
Díky za potvrzení toho co jsem napsal, užij si pátek a víkend. :)
865947
Díky za potvrzení toho co jsem napsal, užij si pátek a víkend. *:)*
865946
2 0
reagují: do_Od
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Funny, akorát teď nevím, jakou cenzuru filmů máš na mysli. Ty upozornění co dává Disney před začátek filmů? To je fakt hrůza. Nebo jak HBO Max stáhlo Jih proti Severu? To dočasný stažení, aby to pak mohli nasadit zpátky spolu s krátkou diskuzí nějakých expertů, co tomu dodali kontext? Což Ted Cruz v té době komentoval: "STOP the censorship, you Orwellian statists!" (ten paradox...) Nebo je řeč o Zrození národa, který jsem neviděl, ale při zmínkách o blackface ani nechci? Protože to jsou jediný věci, o kterých vím, a napočítal jsem doslova dva případy, z nichž jeden ani nebyl opravdová cenzura, oproti stovkám knížek viz ten link. 

Ty mi tvrdíš/vyčteš, že jsem se tu vymezil vůči nějaké opozici, přitom celou dobu se do té opozice akorát stavíš z nějakého důvodu. ?)
865946
Funny, akorát teď nevím, jakou cenzuru filmů máš na mysli. Ty upozornění co dává Disney před začátek filmů? To je fakt hrůza. Nebo jak HBO Max stáhlo Jih proti Severu? To dočasný stažení, aby to pak mohli nasadit zpátky spolu s krátkou diskuzí nějakých expertů, co tomu dodali kontext? Což Ted Cruz v té době komentoval: "STOP the censorship, you Orwellian statists!" (ten paradox...) Nebo je řeč o Zrození národa, který jsem neviděl, ale při zmínkách o blackface ani nechci? Protože to jsou jediný věci, o kterých vím, a napočítal jsem doslova dva případy, z nichž jeden ani nebyl opravdová cenzura, oproti stovkám knížek viz ten link.  Ty mi tvrdíš/vyčteš, že jsem se tu vymezil vůči nějaké opozici, přitom celou dobu se do té opozice akorát stavíš z nějakého důvodu. *?)*
865945
3 -9
reagují: HAL, AndyKaufman
reagovat
reaguje na: do_Od
865945
[url=https://imgflip.com/i/7iyjsp]Aha. [/url]
865943
10 -1
reagují: do_Od
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Nezbláznil, spojil jsem to s Kleopatrou, protože je to poslední téma, vůči kterému se zde lidi vymezovali, přitom se to dá vyřešit jednoduše ignorací, zatímco zákaz knížek jako Američtí bohové mi přijde daleko horší a prakticky se o tom nemluví. Nepotřebuju v tomhle žádnou názorovou opozici ani nemám zájem se o tom hádat - je to prostě špatně a čím víc lidí o tom ví, tím líp.
865943
Nezbláznil, spojil jsem to s Kleopatrou, protože je to poslední téma, vůči kterému se zde lidi vymezovali, přitom se to dá vyřešit jednoduše ignorací, zatímco zákaz knížek jako Američtí bohové mi přijde daleko horší a prakticky se o tom nemluví. Nepotřebuju v tomhle žádnou názorovou opozici ani nemám zájem se o tom hádat - je to prostě špatně a čím víc lidí o tom ví, tím líp.
865942
6 -10
reagují: AndyKaufman
reagovat
reaguje na: do_Od
Nezbláznil ses trochu? Proti uplně nesouvisejícímu tématu vytahovat tohle? Ještě navíc to píšeš vůči nějaké imaginární názorové opozici. Protože se vsadím, že z těch lidí, co jsme tu kritizovali Kleopatru tohle sedí tak maximálně u jednoho. 
Jenom takový nápad, ale nemůže třeba já nevím být uplně nahovno obojí? 

Myslím, že máš na o moc na víc, než levné argumentační fauly z ranku Twitter žumpy. ;) Tohle je jak k diskuzi o škodlivosti rasismu najednou začít kritizovat Boko Haram...
865942
Nezbláznil ses trochu? Proti uplně nesouvisejícímu tématu vytahovat tohle? Ještě navíc to píšeš vůči nějaké imaginární názorové opozici. Protože se vsadím, že z těch lidí, co jsme tu kritizovali Kleopatru tohle sedí tak maximálně u jednoho.  Jenom takový nápad, ale nemůže třeba já nevím být uplně nahovno obojí?  Myslím, že máš na o moc na víc, než levné argumentační fauly z ranku Twitter žumpy. *;)* Tohle je jak k diskuzi o škodlivosti rasismu najednou začít kritizovat Boko Haram...
865939
12 0
reagují: do_Od
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se