Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum KECÁRNA

příspěvky 4701 - 4720 Napsat příspěvek
reaguje na: KARLOS
Metro Boomin teď jede bomby no, všechno na čem pracuje je super
870728
Metro Boomin teď jede bomby no, všechno na čem pracuje je super
870726
6 0
reagovat

Musiczone: Spider-verse soundtrack.

Od úterní projekce poněkud cyklicky poslouchám soundtrack k novému Spideymu... a musím říct, že je to snad Artuše první filmová nahrávka, která mě naprosto a s přehledem posílá do kolen. Dlouho už jsem neslyšel tak vymazlený soundtrack.
Instrumentální část je hodně, ale opravdu hodně silná. Na první dobrou se moc neliší od moderní konkurence. Hodně elektroniky, hodící se k akční povaze filmu a tlumené motivy, aby na sebe nestrhávala pozornost od nabušeného vizuálu. Ale...
Bez ní by velmi pravděpodobně vůbec nefungoval hlavní záporák. Když sem vylezl z kina, byl jsem uhranut, jak ho tvůrci zpracovali a přikládal jsem většinu zásluh dechberoucímu vizuálu.
Jenže poté, co teď točím soundtrack musím říct, že pravděpodobně větší část odedřela hudba. Ta koncepce stylisticky směšného a humorného záporáka, který se změní v neředěné zlo je ve filmu dost černobílá. Ani na moment nepochybuju, že je to tvůrčí záměr, ta postava je napsána velmi chytře. Běžný a vlastně tuctový ňouma, který si chtěl žít jen svůj život o všechno přišel a tak se chce pomstít všehomíru, takže Spideymu. Jakákoliv snaha ho emocionálně polidštit by byla jen antiproduktivní, minimálně kvůli tomu, kam ho tvůrci posunuli.
No a hudební stránka to celé jen stmeluje dohromady. Komický, ba přímo groteskní začátek a monolytický, v maximální možné míře kontrastní "závěr" té postavy je hudebně natolik přesný a té postavě natolik pomáhá, že nezbývá, než dát klobouček.
Instruméntálka je nicméně sice dobrá a funkční, ale co v mých uších nahrávku nakopává do velebených výšin, je část písničková.
Na rozdíl od drtivé většiny filmů to není "Pejsek s kočičkou vařili dort", ale soudružná a jasně definovaná nahrávka. Trošku mě až zaráží, jak málo se u filmů využívá konceptu jednoho interpreta, který pro film napíše celou desku.
Ty písničky krásně stojí i samy o sobě, ale jako celek tvoří nového Spideyho stejnou měrou, jako vizuál. Gwen by bez úvodní písničky byla jako postava poloviční. Podání osudovosti při jejím návratu za Milesem by bez dalšího songu vůbec nefungovala. A finále s vy víte kým by bez hudby evokující minulý film vyzněla dost na prázdno.
Ovšem i na samotný poslech a bez nutnosti podpořit filmový zážitek je to masterpiece. Rap moc nemusím, ale v tomhle popíkovém podání mě zatím ani jednou nedonutil přeskakovat. A když už jsme u toho popíku, naprosto top aranže, textově velmi silné a hudebně skvělé.
870726
Od úterní projekce poněkud cyklicky poslouchám soundtrack k novému Spideymu... a musím říct, že je to snad Artuše první filmová nahrávka, která mě naprosto a s přehledem posílá do kolen. Dlouho už jsem neslyšel tak vymazlený soundtrack. Instrumentální část je hodně, ale opravdu hodně silná. Na první dobrou se moc neliší od moderní konkurence. Hodně elektroniky, hodící se k akční povaze filmu a tlumené motivy, aby na sebe nestrhávala pozornost od nabušeného vizuálu. Ale... Bez ní by velmi pravděpodobně vůbec nefungoval hlavní záporák. Když sem vylezl z kina, byl jsem uhranut, jak ho tvůrci zpracovali a přikládal jsem většinu zásluh dechberoucímu vizuálu. Jenže poté, co teď točím soundtrack musím říct, že pravděpodobně větší část odedřela hudba. Ta koncepce stylisticky směšného a humorného záporáka, který se změní v neředěné zlo je ve filmu dost černobílá. Ani na moment nepochybuju, že je to tvůrčí záměr, ta postava je napsána velmi chytře. Běžný a vlastně tuctový ňouma, který si chtěl žít jen svůj život o všechno přišel a tak se chce pomstít všehomíru, takže Spideymu. Jakákoliv snaha ho emocionálně polidštit by byla jen antiproduktivní, minimálně kvůli tomu, kam ho tvůrci posunuli. No a hudební stránka to celé jen stmeluje dohromady. Komický, ba přímo groteskní začátek a monolytický, v maximální možné míře kontrastní "závěr" té postavy je hudebně natolik přesný a té postavě natolik pomáhá, že nezbývá, než dát klobouček. Instruméntálka je nicméně sice dobrá a funkční, ale co v mých uších nahrávku nakopává do velebených výšin, je část písničková. Na rozdíl od drtivé většiny filmů to není "Pejsek s kočičkou vařili dort", ale soudružná a jasně definovaná nahrávka. Trošku mě až zaráží, jak málo se u filmů využívá konceptu jednoho interpreta, který pro film napíše celou desku. Ty písničky krásně stojí i samy o sobě, ale jako celek tvoří nového Spideyho stejnou měrou, jako vizuál. Gwen by bez úvodní písničky byla jako postava poloviční. Podání osudovosti při jejím návratu za Milesem by bez dalšího songu vůbec nefungovala. A finále s vy víte kým by bez hudby evokující minulý film vyzněla dost na prázdno. Ovšem i na samotný poslech a bez nutnosti podpořit filmový zážitek je to masterpiece. Rap moc nemusím, ale v tomhle popíkovém podání mě zatím ani jednou nedonutil přeskakovat. A když už jsme u toho popíku, naprosto top aranže, textově velmi silné a hudebně skvělé.
Musiczone: Spider-verse soundtrack.
9 -1
reagují: holub109
reagovat
reaguje na: SteKi
No a já u toho třikrát zaspal, nezvládl to v životě ani jednou dokoukat a považuju to za strašnej omyl a nudnou srajdu :D
870722
No a já u toho třikrát zaspal, nezvládl to v životě ani jednou dokoukat a považuju to za strašnej omyl a nudnou srajdu *:D*
870719
5 -4
reagují: earthworm
reagovat
reaguje na: Disketa1
Presne tak! :+
Nikdy som nechápal tie posmešky smerované na tento film, ktoré som si všímal kade tade a asi aj tu. Ja to rovnako považujem odjakživa po každej stránke za výborný film. Hlavne naozaj výborný komixový film.  A prisahám, že som ho raz niekde videl v rebríčku najhorších vizuálnych efektov. Veď to stále vyzerá super, alebo nie?
870719
Presne tak! *:+* Nikdy som nechápal tie posmešky smerované na tento film, ktoré som si všímal kade tade a asi aj tu. Ja to rovnako považujem odjakživa po každej stránke za výborný film. Hlavne naozaj výborný komixový film.  A prisahám, že som ho raz niekde videl v rebríčku najhorších vizuálnych efektov. Veď to stále vyzerá super, alebo nie?
870709
6 -3
reagují: verbst
reagovat
Leeho Hulk je za me 9-10, Louieho poctiva osmicka. Oba jsou character-driven, CGI se pouziva jen kdyz to jinak nejde, maji vlastni audiovizual, neresi zadny easter eggs, propojeny story co jsou jen reklamou na dalsi propojeny story... '03 byl nepochopen. '08 mel stejnou dna jako Raimiho Spidey, ale v tu chvili uz se blockbustery zas stacely k humoru a ciste zabave, no.
870711
Leeho Hulk je za me 9-10, Louieho poctiva osmicka. Oba jsou character-driven, CGI se pouziva jen kdyz to jinak nejde, maji vlastni audiovizual, neresi zadny easter eggs, propojeny story co jsou jen reklamou na dalsi propojeny story... '03 byl nepochopen. '08 mel stejnou dna jako Raimiho Spidey, ale v tu chvili uz se blockbustery zas stacely k humoru a ciste zabave, no.
13 -5
reagovat
Nejlepší Hulk je samozřejmě ten od Anga Leeho. Jak filmařsky, tak herecky a scnáristicky a tak nějak úplně ve všem. Dvacet let starý film!
870709
Nejlepší Hulk je samozřejmě ten od Anga Leeho. Jak filmařsky, tak herecky a scnáristicky a tak nějak úplně ve všem. Dvacet let starý film!
14 -5
reagují: (=LIFTY=), SteKi
reagovat
reaguje na: departed
Tam jde spíš o důsledek; když Universal ztratil distribuční práva, postava Hulka může mít v MCU konečně sólovku. Takže WWH čeká… Jinak musím souhlasit, že verze s Nortonem v současném stavu MCU zpětně rozhodně není ani zdaleka to nejhorší v tom světě. :D
870708
Tam jde spíš o důsledek; když Universal ztratil distribuční práva, postava Hulka může mít v MCU konečně sólovku. Takže WWH čeká… Jinak musím souhlasit, že verze s Nortonem v současném stavu MCU zpětně rozhodně není ani zdaleka to nejhorší v tom světě. *:D*
870691
3 -2
reagovat
reaguje na: verbst
já si nedávno dával jak s Banou tak Nortona a twoe oba dva filmy úplně sundavaj aktualni velky věcí jako antmana nebo adama, shazama...15 let staré kousky, kterým právě zpětně tyhle dnesni sracky zvedaj kredit..
Tim Roth ve full sprintu v parku je ten typ cool akce, která se dnes uz moc nedělá 
870696
já si nedávno dával jak s Banou tak Nortona a twoe oba dva filmy úplně sundavaj aktualni velky věcí jako antmana nebo adama, shazama...15 let staré kousky, kterým právě zpětně tyhle dnesni sracky zvedaj kredit.. Tim Roth ve full sprintu v parku je ten typ cool akce, která se dnes uz moc nedělá 
870693
17 -1
reagovat
reaguje na: departed
To je hodně silný tvrzení.
Není to žádná hitparáda, ale má to naprosto skvělej soundtrack a furt je to lepší, než 90 % Phase 4 a rozhodně se to neřadí někam dolů v žebříčku Phase 1-3
870693
To je hodně silný tvrzení. Není to žádná hitparáda, ale má to naprosto skvělej soundtrack a furt je to lepší, než 90 % Phase 4 a rozhodně se to neřadí někam dolů v žebříčku Phase 1-3
870691
14 -5
reagují: dreamy
reagovat
reaguje na: MKMZ
Skvělá zpráva pro všechny, kteří si chtějí tu sračku pustit jen tak znovu.
870691
Skvělá zpráva pro všechny, kteří si chtějí tu sračku pustit jen tak znovu.
870688
4 -12
reagují: MKMZ, verbst
reagovat

Hulk

Incredible Hulk je na Disney+. Universalu totiž vypršela práva a ta se teď plně navrací Marvelu. 
870688
Incredible Hulk je na Disney+. Universalu totiž vypršela práva a ta se teď plně navrací Marvelu. 
Hulk
7 0
reagují: departed
reagovat
reaguje na: MKMZ
Teď jsem to jsem chtěl napsat. Legendární kreslíř. Měl naštěstí požehnaný věk na odchod. Přesto Rip. 
870644
Teď jsem to jsem chtěl napsat. Legendární kreslíř. Měl naštěstí požehnaný věk na odchod. Přesto Rip. 
870639
4 0
reagovat

John Romita Sr. RIP

Zemřel komiksový tvůrce a výtvarník zejména Marvelu, který se proslavil kresbami Daredevila nebo Spider-Mana. Také vytvořil řadu postav jako jsou Nova, Wolverine, Punisher, Kingpin nebo Mary Jane Watson, když to byl právě on, kdo nechal zahynout Gwen Stacy.
870639
Zemřel komiksový tvůrce a výtvarník zejména Marvelu, který se proslavil kresbami Daredevila nebo Spider-Mana. Také vytvořil řadu postav jako jsou Nova, Wolverine, Punisher, Kingpin nebo Mary Jane Watson, když to byl právě on, kdo nechal zahynout Gwen Stacy.
John Romita Sr. RIP
9 0
reagují: hroubek
reagovat
Dík, dík. :+
870614
Dík, dík. *:+*
1 0
reagovat
Já na to zapomněl a strhlo mi to 2k no. 
870611
Já na to zapomněl a strhlo mi to 2k no. 
5 0
reagovat
reaguje na: verbst
Kámoš, kterej to teď prodlužuje, říkal, že bude platit těch 1990 Kč...
870609
Kámoš, kterej to teď prodlužuje, říkal, že bude platit těch 1990 Kč...
870607
1 0
reagovat
Blíží se mi konec Disney+ - nevíte pls někdo - letos po tom roce to už bude za těch 1990 Kč? Nebo zase má to roční slevu?
Nějak se mi to nedaří vyklikat. 

Dík! 
870607
Blíží se mi konec Disney+ - nevíte pls někdo - letos po tom roce to už bude za těch 1990 Kč? Nebo zase má to roční slevu? Nějak se mi to nedaří vyklikat.  Dík! 
1 0
reagují: Rokle
reagovat
reaguje na: SeldomSeen
Mně to právě jako otci pomohlo, když jsem zůstal s klukem sám, tak jsem i díky té knize věděl, že pro něj udělám vše co jde, a že ty trable vlastně nejsou tak velký...
870602
Mně to právě jako otci pomohlo, když jsem zůstal s klukem sám, tak jsem i díky té knize věděl, že pro něj udělám vše co jde, a že ty trable vlastně nejsou tak velký...
870568
5 0
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
To je docela vtipné, já tehdy také ve vlaku (Ostrava - Praha), možná ten název k tomu lehce nabádá...?:D

departed: Jestli chceš mermomocí něco vyzkoušet, tak ti Všichni krásní koně nejsou zdaleka tak temní, místy naopak svým způsobem romantičtí, a i to quasiwesternové zasazení se k horkému létu celkem hodí...:+
870597
To je docela vtipné, já tehdy také ve vlaku (Ostrava - Praha), možná ten název k tomu lehce nabádá...?*:D* departed: Jestli chceš mermomocí něco vyzkoušet, tak ti Všichni krásní koně nejsou zdaleka tak temní, místy naopak svým způsobem romantičtí, a i to quasiwesternové zasazení se k horkému létu celkem hodí...*:+*
870581
3 0
reagovat
reaguje na: departed
Jsou ale krásný :)
870595
Jsou ale krásný *:)*
870588
3 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se