Kulturzone
Z dnešního dožínkového dne v Kyjově si odnáším hluboký umělecký zážitek v podobě folklórního souboru Ondráš. Bylo to v tamním letním kině, seděl jsem v první řadě a celou dobu jsem ty šuhaje a šuhajky hltal očima a ušima. Takhle komplexní zážitek jsem neměl ani nepamatuju. Sólový verbuňk, salašnický tanec s valaškami, klobúcké vystoupení primášů a závěrečná hromadná směs tanců z Myjavy, na to všechno musím stále myslet. Ondráš - absolutní bohové jeden vedle druhého. Nádherný audiovizuální požitek, kterého jsem se nemohl nabažit.
|
reagují:
Cinefil
|
reagovat
|




