Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum KECÁRNA

příspěvky 28441 - 28460 Napsat příspěvek
Ahoj já jsem Pytlik a je mi 30. S Harry Potterem jsem vyrostl (jak knížky tak filmy) a na svůj dopis do Bradavic budu čekat celý život 8):D
803646
Ahoj já jsem Pytlik a je mi 30. S Harry Potterem jsem vyrostl (jak knížky tak filmy) a na svůj dopis do Bradavic budu čekat celý život *8)**:D*
9 -1
reagovat
reaguje na: DanteAlighieri
Ach jo, já to s tebou vzdávám. 
To jsi vážně tak retardovaný? Proč tady pořád spamuješ? Proč s tímhle neotravuješ někde na novinkách? 
803645
Ach jo, já to s tebou vzdávám.  To jsi vážně tak retardovaný? Proč tady pořád spamuješ? Proč s tímhle neotravuješ někde na novinkách? 
803644
21 -1
reagovat
Čím dál častěji se i zde objevují články vztahující se k Čínské lidové republice a to především zde pro nás klíčové téma: koupěschopnosti střední třídy v dané zemi. Přirozeně, a plně tomu rozumím, i s velmi vášnivými reakcemi, že jde o komunistický režim. Le Monde diplomatique (oficiálně v anglické edici!) vydal na dané na téma článek: What’s left of communism in China? (Co zbylo z komunismu v Číně?) - výtažek:

Od zavedení Deng Xiaopingových ekonomických liberalizačních reforem před 40 lety se více než 800 milionů lidí vymanilo z chudoby a stát jedné strany nyní vede druhou největší ekonomiku světa - největší, pokud se počítá podle parity kupní síly, s 18 % světového HDP. Zavedení tržního hospodářství a zrychlení růstu šlo ruku v ruce s exponenciálním nárůstem nerovnosti: Giniho koeficient, který měří míru nerovnosti, vzrostl mezi lety 1990 a 2015 (poslední dostupné údaje) o 15 bodů. Tyto změny usnadnily růst soukromého sektoru, ale stát si zachovává přímou kontrolu nad velkou částí ekonomiky - veřejný sektor tvoří přibližně 30 % - což z Číny činí učebnicový příklad státního kapitalismu. ČKS (5 milionů členů - cca 6,5 % obyvatelstva) se navíc do značné míry podařilo kooptovat elity, které tato liberalizovaná ekonomika vytvořila. Jestliže však komunistická ideologie již neovlivňuje nábor členů strany, její leninská organizační struktura zůstává ústředním prvkem vztahu mezi státem a kapitálem. Vybraní podnikatelé a podnikatelky se stávají členy politické elity, což zajišťuje, že jejich podniky jsou alespoň částečně chráněny před dravými úředníky. Jejich přijímání do KSČ se za prezidenta Si Ťin-pchinga (od roku 2013) urychlilo s cílem vytvořit "skupinu osobností z podnikatelské sféry, které jsou odhodlány kráčet se stranou".

Vlastní závěr: Model ekonomiky je kapitalistický a co více, je funkční a neuvěřitelně produktivní. Citlivé otázky svobod v našem chápaní slova smyslu v běžném životě dozrají časem, úměrně s rostoucí silou střední třídy. Je to přirozený proces, který se odehrál i v Evropě. V otázce zahraniční politiky si pramálo osobností i v ČR uvědomuje, že i Čína má své historické traumata - období Opiových válek v 19 století, které byly i snahou o rozdrobení země (divide et impera), proto pro nás mnohdy nepochopitelné přepjaté reakce Číny především k Taiwanu. A dále: Posuzovat Čínu na základě z komunistické zkušenosti v ČSSR (V době Nixna a Kissingera  měla Čína mnohem blíže k USA než k SSSR, kdy mezi Čínou a SSSR došlo i k vojenském střetu. Čína i odsoudila invazi do ČSSR roku 1968)  je chybné, vždyť i historicky hrají zásadnější roli myšlenky konfucianismus.  Co více - Čína není ani socialistická (viz defacto neexistují dny dovolené, tuším že na několik dní máte v Číně nárok po odpracovaných X letech), ten je v mnohem větší míře zakořeněn v EU. 

Snad zde většina pochopí, že nejde o obhajobu čehokoliv, ale o snahu pochopit princip fungování velmi unikátní a nejstaršího kontinuálního kulturního vzorce v historii s  přáním, aby se Čína stala více demokratickou a skrze svůj kapitál pomohla i střední třídě v USA a v EU, včetně ČR a i z tržeb v této zemi profitoval filmový průmysl zejména Hollywoodský.

A přímo ve vztahu k Číně doporučuji i text: Is an Asian NATO imminent?
803644
Čím dál častěji se i zde objevují články vztahující se k Čínské lidové republice a to především zde pro nás klíčové téma: koupěschopnosti střední třídy v dané zemi. Přirozeně, a plně tomu rozumím, i s velmi vášnivými reakcemi, že jde o komunistický režim. [b]Le Monde diplomatique[/b] (oficiálně v anglické edici!) vydal na dané na téma článek: [url=https://mondediplo.com/2021/09/08china]What’s left of communism in China?[/url] (Co zbylo z komunismu v Číně?) - výtažek: [i]Od zavedení Deng Xiaopingových ekonomických liberalizačních reforem před 40 lety se více než 800 milionů lidí vymanilo z chudoby a stát jedné strany nyní vede druhou největší ekonomiku světa - největší, pokud se počítá podle parity kupní síly, s 18 % světového HDP. Zavedení tržního hospodářství a zrychlení růstu šlo ruku v ruce s exponenciálním nárůstem nerovnosti: Giniho koeficient, který měří míru nerovnosti, vzrostl mezi lety 1990 a 2015 (poslední dostupné údaje) o 15 bodů. Tyto změny usnadnily růst soukromého sektoru, ale stát si zachovává přímou kontrolu nad velkou částí ekonomiky - veřejný sektor tvoří přibližně 30 % - [b]což z Číny činí učebnicový příklad státního kapitalismu[/b]. ČKS (5 milionů členů - cca 6,5 % obyvatelstva) se navíc do značné míry podařilo kooptovat elity, které tato [b]liberalizovaná ekonomika[/b] vytvořila. Jestliže však komunistická ideologie již neovlivňuje nábor členů strany, její leninská organizační struktura zůstává ústředním prvkem vztahu mezi státem a kapitálem. [/i][i][b]Vybraní podnikatelé a podnikatelky se stávají členy politické elity[/b], což zajišťuje, že jejich podniky jsou alespoň částečně chráněny před dravými úředníky. Jejich přijímání do KSČ se za prezidenta Si Ťin-pchinga (od roku 2013) urychlilo s cílem vytvořit "skupinu osobností z podnikatelské sféry, které jsou odhodlány kráčet se stranou".[/i] Vlastní závěr: Model ekonomiky je kapitalistický a co více, je funkční a neuvěřitelně produktivní. Citlivé otázky svobod v našem chápaní slova smyslu v běžném životě dozrají časem, úměrně s rostoucí silou střední třídy. Je to přirozený proces, který se odehrál i v Evropě. V otázce zahraniční politiky si pramálo osobností i v ČR uvědomuje, že i Čína má své historické traumata - období Opiových válek v 19 století, které byly i snahou o rozdrobení země ([i]divide et impera)[/i], proto pro nás mnohdy nepochopitelné přepjaté reakce Číny především k Taiwanu. A dále: Posuzovat Čínu na základě z komunistické zkušenosti v ČSSR (V době Nixna a Kissingera  měla Čína mnohem blíže k USA než k SSSR, kdy mezi Čínou a SSSR došlo i k vojenském střetu. [b]Čína i odsoudila invazi do ČSSR roku 1968[/b])  je chybné, vždyť i historicky hrají zásadnější roli myšlenky konfucianismus.  Co více - Čína není ani socialistická (viz defacto neexistují dny dovolené, tuším že na několik dní máte v Číně nárok po odpracovaných X letech), ten je v mnohem větší míře zakořeněn v EU.  Snad zde většina pochopí, že nejde o obhajobu čehokoliv, ale o snahu pochopit princip fungování velmi unikátní a nejstaršího kontinuálního kulturního vzorce v historii s  přáním, aby se Čína stala více demokratickou a skrze svůj kapitál pomohla i střední třídě v USA a v EU, včetně ČR a i z tržeb v této zemi profitoval filmový průmysl zejména Hollywoodský. A přímo ve vztahu k Číně doporučuji i text: [url=https://mondediplo.com/2021/06/08bulard]Is an Asian NATO imminent?[/url]
2 -27
reagují: Vault_13, Mr. Hlad, HAL
reagovat
Ready player one - knížka k nepřežití, film hodně povedený
803633
Ready player one - knížka k nepřežití, film hodně povedený
3 -2
reagovat
Martan, WWZ
803624
Martan, WWZ
1 -1
reagovat
reaguje na: Kostěj
Mám ji v plánu. Ale film jsem probrecel, tak si to nechávám na nějaké jiné období:D
803590
Mám ji v plánu. Ale film jsem probrecel, tak si to nechávám na nějaké jiné období*:D*
803577
2 0
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Lepší knížky pro děti než cca první půlku Potterovek neznám. Akorát od toho nesmíš čekat víc než knížky pro děti. 

Až pak ten přerod do dospělejšího fantasy se holt moc nepovedl (aspoň co si pamatuju - nečetl jsem je od vydání) 
803587
Lepší knížky pro děti než cca první půlku Potterovek neznám. Akorát od toho nesmíš čekat víc než knížky pro děti.  Až pak ten přerod do dospělejšího fantasy se holt moc nepovedl (aspoň co si pamatuju - nečetl jsem je od vydání) 
803559
3 -1
reagovat
reaguje na: (=LIFTY=)
Myslím, že knižní Zelená Míle má drtivější emociální dopad, minimálně v závěru.
803577
Myslím, že knižní Zelená Míle má drtivější emociální dopad, minimálně v závěru.
803574
2 -1
reagují: (=LIFTY=)
reagovat
reaguje na: Memphis
Tam to asi bude datem vydání knížek, hlavně těch prvních, ne?
803575
Tam to asi bude datem vydání knížek, hlavně těch prvních, ne?
803563
1 0
reagovat
Kingova Mlha a Shawshank jsou slabší povídky. U Shawshanku navíc řeknou ten zásadní zvrat někde na začátku a přijde to o ten a šokující moment. Mlha pro změnu nemá konec žádný a sám King prohlásil, že měl napsat ten filmový.
Jo a Osvícení kniha > Kubrickova verze...
803574
Kingova Mlha a Shawshank jsou slabší povídky. U Shawshanku navíc řeknou ten zásadní zvrat někde na začátku a přijde to o ten a šokující moment. Mlha pro změnu nemá konec žádný a sám King prohlásil, že měl napsat ten filmový. Jo a Osvícení kniha > Kubrickova verze...
6 0
reagují: Kostěj
reagovat
Priznam se, ze uz se v kecarne nejakou dobu vubec neorientuju.

Ktere veci se ted soubezne resi, at jsem in? :D
803573
Priznam se, ze uz se v kecarne nejakou dobu vubec neorientuju. Ktere veci se ted soubezne resi, at jsem in? *:D*
5 0
reagovat

Tony / Memphis

803568
https://www.youtube.com/watch?v=ouTXff7lvq4&ab_channel=Frdnsyh
Tony / Memphis
4 -2
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
S filmovým docela souhlasím (když jsem neznal knihy, tak ty filmy jsem vnímal jako příjemné vyplnění času, ale nic víc).
U knih si ale dovolím nesouhlasit. Podle nich by se dalo vyučovat jak správně psát...
803565
S filmovým docela souhlasím (když jsem neznal knihy, tak ty filmy jsem vnímal jako příjemné vyplnění času, ale nic víc). U knih si ale dovolím nesouhlasit. Podle nich by se dalo vyučovat jak správně psát...
803559
9 -1
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Ahoj, já jsem Memphis a taky absolutně nechápu popularitu Pottera, zejména mezi lidmi 30+.
803563
Ahoj, já jsem Memphis a taky absolutně nechápu popularitu Pottera, zejména mezi lidmi 30+.
803559
6 -8
reagují: yeniczek
reagovat
Ok, když už jsme tu v klubu anonymních haterů, tak ahoj, já jsem Tony a nikdy jsem nechápal popularitu Harryho Pottera. Knižního i filmového, ani jedno podle mne tu kvalitu nemá. 
803559
Ok, když už jsme tu v klubu anonymních haterů, tak ahoj, já jsem Tony a nikdy jsem nechápal popularitu [b]Harryho Pottera[/b]. Knižního i filmového, ani jedno podle mne tu kvalitu nemá. 
7 -14
reagují: HAL, Gonzi, Memphis
reagovat
reaguje na: Memphis
U Alien souhlas. 
803558
U Alien souhlas. 
803541
5 -1
reagovat
Filmy které překonávají knižní předlohu?

Dracula vs. Coppola
- předloha je dnes spíše vtipná než hrůzostrašná (popis jak Vlad s knírkem a v cylindru leze po zdi), film je i pocta kinematografii a je důkazem mistrovství Coppoly, že z tak slabé předlohy (ve vší úctě), vytvořil jeden z nejlepších filmů žánru.
Tenká červená linie (James Jones) vs. Malic
- film  je především filozofická báseň v tónech jednoho z nejlepších OST od Zimmera.
Blade Runner vs. Ridly Scott
- film (jakákoliv verze) plyne v jedinečné atmosféře, kterou kniha postrádá  a opět i díky skvělému OST od Vangelise.
Moucha vs. Cronenberg
- kniha je spíše detektivkou, bohužel díky filmům s nefér handicapem: se znalostí rozuzlení. (+ Goldblum se pro tuto postavu narodil a i zde bych připomněl OST)
E.T. vs. Spielberg
- kniha není vůbec špatná, naopak překvapí i humorem, který ve filmu schází (rozhovory E.T. se zeleninou), ovšem film exceluje svoji atmosférou 80 let a OPĚT díky němu máme jeden z legendárních soundtracků od mistra.
Vykoupení z věznice Shawshank  vs. Darabont
- zde film překonává knihu (povídku) i stavbou příběhu, konkrétně postavou Brookse a OPĚT tu máme jeden z nejlepších OST, v tomto případě od Thomase Newmana.
Do případné diskuze: Atlas mraků, Sophiina volba, Osvícení, Vojna a Mír (zde záleží na překladu - doporučuji manžele Sýkorovi) vs. Bondarčuk, atd.
803545
Filmy které překonávají knižní předlohu? [list][*] [/*][/list][b]Dracula vs. Coppola[/b] - předloha je dnes spíše vtipná než hrůzostrašná (popis jak Vlad s knírkem a v cylindru leze po zdi), film je i pocta kinematografii a je důkazem mistrovství Coppoly, že z tak slabé předlohy (ve vší úctě), vytvořil jeden z nejlepších filmů žánru. [b]Tenká červená linie (James Jones) vs. Malic [/b]- film  je především filozofická báseň v tónech jednoho z nejlepších [url=https://www.youtube.com/watch?v=TG9-j3eevL4]OST[/url] od Zimmera. [b]Blade Runner vs. Ridly Scott[/b] - film (jakákoliv verze) plyne v jedinečné atmosféře, kterou kniha postrádá  a opět i díky skvělému [url=https://www.youtube.com/watch?v=k3fz6CC45ok]OST[/url] od Vangelise. [b]Moucha vs. Cronenberg[/b] - kniha je spíše detektivkou, bohužel díky filmům s nefér handicapem: se znalostí rozuzlení. (+ Goldblum se pro tuto postavu narodil a i zde bych připomněl [url=https://www.youtube.com/watch?v=SQ1MCm_32EM&list=PLDBA79834D2BE243F]OST[/url]) [b]E.T. vs. Spielberg[/b] - kniha není vůbec špatná, naopak překvapí i humorem, který ve filmu schází (rozhovory E.T. se zeleninou), ovšem film exceluje svoji atmosférou 80 let a OPĚT díky němu máme jeden z legendárních soundtracků od [url=https://www.youtube.com/watch?v=2-qrMz-JAzo]mistra[/url]. [b]Vykoupení z věznice Shawshank  vs. Darabont[/b] - zde film překonává knihu (povídku) i stavbou příběhu, konkrétně postavou Brookse a OPĚT tu máme jeden z nejlepších [url=https://www.youtube.com/watch?v=KCtRg5RpTz0]OST[/url], v tomto případě od Thomase Newmana. [i]Do případné diskuze: Atlas mraků, Sophiina volba, Osvícení, Vojna a Mír (zde záleží na překladu - doporučuji manžele Sýkorovi) vs. Bondarčuk, atd.[/i]
1 -2
reagovat
reaguje na: Memphis
To neni tak kontroverzni ?)
803543
To neni tak kontroverzni *?)*
803541
2 -1
reagovat
reaguje na: Snipsley
Z podobného soudku:

Terminator > Terminator 2
Alien > Aliens

A teď mě ukamenujte. :D
803541
Z podobného soudku: Terminator > Terminator 2 Alien > Aliens A teď mě ukamenujte. *:D*
803525
3 -10
reagují: departed, vZeč
reagovat
reaguje na: Memphis
Jo, na to jsem taky myslel. 

Když už jsme u sci-fi - předloha Children of Men je taky pěkně slabá. 
A Blade Runner je sice i jak předloha fajn, jako všechno od P. K. Dicka, ale film ji posunul na úplně jiný level. 
803528
Jo, na to jsem taky myslel.  Když už jsme u sci-fi - předloha Children of Men je taky pěkně slabá.  A Blade Runner je sice i jak předloha fajn, jako všechno od P. K. Dicka, ale film ji posunul na úplně jiný level. 
803524
3 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2026.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se