Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 29821 - 29840 Napsat příspěvek
Myslím, že je tu pár jedinců, kteří by mohli z vlastní zkušenosti poukázat na české filmové školy a jejich zahleděnost do sebe, případně zahleděnost do české kinematografie a její velebení. Tam jste možná trefili hřebík.
628870
Myslím, že je tu pár jedinců, kteří by mohli z vlastní zkušenosti poukázat na české filmové školy a jejich zahleděnost do sebe, případně zahleděnost do české kinematografie a její velebení. Tam jste možná trefili hřebík.
0 0
reagovat
K těm rozpočtům mi to přijde docela srandovní v době, kdy podle dost lidí film roku (Whiplash) měl rozpočet 3 miliony dolarů. V našich podmínkách by to šlo ještě levněji a i tak stálo několik filmů násobně víc. Vidím tam hrozně málo kinofilmů, kterým by třeba 3x větší rozpočet pomohl.
628860
K těm rozpočtům mi to přijde docela srandovní v době, kdy podle dost lidí film roku (Whiplash) měl rozpočet 3 miliony dolarů. V našich podmínkách by to šlo ještě levněji a i tak stálo několik filmů násobně víc. Vidím tam hrozně málo kinofilmů, kterým by třeba 3x větší rozpočet pomohl.
0 0
reagovat

popik

a ten Tomáš Klus jako nějaká obdoba prince mi ve Třech bratrech vůbec nevadil, i toho Dyka bych si dokázal představit v nějaké klasické pohádce, to já jen, že herecky mi to přišlo fajne 8)
628853
a ten Tomáš Klus jako nějaká obdoba prince mi ve Třech bratrech vůbec nevadil, i toho Dyka bych si dokázal představit v nějaké klasické pohádce, to já jen, že herecky mi to přišlo fajne *8)*
popik
0 0
reagovat

popik

Já teda zastávám názor, že to penězma být nemůže, páč třeba takovej Svěrák na to schrastil 42 melounů, což zrovna není malá sumička, o tom Průseru z Aproveru snad nemusím ani mluvit, a vůbec většina českých pohádek "nové vlny", co šla do kin si zrovna na nějakej špatnej rozpočet stěžovat nemohla....můj názor je takovej, že se musela stát chyba někde uvnitř systému, filmový školy atp., zkrátka nedokážou formovat dostatečně kvalitní scénaristy,režiséry...a samo je pravda, že i za malé peníze jde natočit super věc.
628852
Já teda zastávám názor, že to penězma být nemůže, páč třeba takovej Svěrák na to schrastil 42 melounů, což zrovna není malá sumička, o tom Průseru z Aproveru snad nemusím ani mluvit, a vůbec většina českých pohádek "nové vlny", co šla do kin si zrovna na nějakej špatnej rozpočet stěžovat nemohla....můj názor je takovej, že se musela stát chyba někde uvnitř systému, filmový školy atp., zkrátka nedokážou formovat dostatečně kvalitní scénaristy,režiséry...a samo je pravda, že i za malé peníze jde natočit super věc.
popik
0 0
reagovat
leviathan (2014)
65% - silnejsi pes mrda. dovedu pochopit, proc ma the babadook 87 a a girl walks home alone at night 80 na metacritic. chapu to i u kdejakyho homofilmu, ale proc tohle? vzdyt je to jen takovej lepsi prumer. tomuhle fakt oscara nepreju. melo to dostat force majeure (90%) kurvafix, ale to je ze hry. metacritic 91 :D,rottentomatoes 99 :D tech 196 minut winter sleep mi uteklo mnohonasobne rychleji jak tehle 140 minut. chtel sem si po tom jeste pustit toho levithana z roku 2012. na nej sem dost zvedavej. ale aby to nevypadalo na hate, tak film je to dobrej, ale rozhodne ne essential. akorat mne uz unavujou ty bubliny.
- kurna je se snad na to theory of everything jednou podivam. doufam, ze se aspon dobre zasmeju. urcite se zasmeju u toho mimina v american sniper :)
628849
leviathan (2014) 65% - silnejsi pes mrda. dovedu pochopit, proc ma the babadook 87 a a girl walks home alone at night 80 na metacritic. chapu to i u kdejakyho homofilmu, ale proc tohle? vzdyt je to jen takovej lepsi prumer. tomuhle fakt oscara nepreju. melo to dostat force majeure (90%) kurvafix, ale to je ze hry. [link="http://www.metacritic.com/movie/leviathan-2014 "]metacritic 91[/link] *:D*,[link="http://www.rottentomatoes.com/m/leviafan/"]rottentomatoes 99[/link] *:D* tech 196 minut winter sleep mi uteklo mnohonasobne rychleji jak tehle 140 minut. chtel sem si po tom jeste pustit toho [link="http://www.csfd.cz/film/326900-leviathan/"]levithana[/link] z roku 2012. na nej sem dost zvedavej. ale aby to nevypadalo na hate, tak film je to dobrej, ale rozhodne ne essential. akorat mne uz unavujou ty bubliny. - kurna je se snad na to theory of everything jednou podivam. doufam, ze se aspon dobre zasmeju. urcite se zasmeju u toho mimina v american sniper *:)*
0 0
reagovat
Asi už je to ohraný, ale souhlas s Marvinem.

Zároveň připomenu, že tu nedávno běžel seznam nejlepších českých filmů po 90tým. Jmenovali jsme je tam spíše kvůli penězům nebo spíše kvůli tvůrci?
628847
Asi už je to ohraný, ale souhlas s Marvinem. Zároveň připomenu, že tu nedávno běžel seznam nejlepších českých filmů po 90tým. Jmenovali jsme je tam spíše kvůli penězům nebo spíše kvůli tvůrci?
0 0
reagovat

Theory of everything

:o :+ 10*
628845
*:o* *:+* 10*
Theory of everything
0 0
reagovat

MarvinP

Svěrák v poslední době netočí moc dobré filmy, mě se tedy osobně moc nelíbí. Ano kdyby to točil někdo jiný, mohlo to dopadnout lépe, ale to by ten tvůrce potřeboval lepší scénář a hezčí písničky.
628842
Svěrák v poslední době netočí moc dobré filmy, mě se tedy osobně moc nelíbí. Ano kdyby to točil někdo jiný, mohlo to dopadnout lépe, ale to by ten tvůrce potřeboval lepší scénář a hezčí písničky.
MarvinP
0 0
reagovat

WhatTheHell

:-D takže odpověď na otázku proč se Popičkovi nelíbili Tři bratři je, že Svěrák jakožto mladý tvůrce na tu pohádku nesehnal dost peněz? Nebo že o ty peníze obral nějakého jiného tvůrce, který by to natočil líp?
628841
:-D takže odpověď na otázku proč se Popičkovi nelíbili Tři bratři je, že Svěrák jakožto mladý tvůrce na tu pohádku nesehnal dost peněz? Nebo že o ty peníze obral nějakého jiného tvůrce, který by to natočil líp?
WhatTheHell
0 0
reagovat

MarvinP

Jinými slovy chybí zde dostatek mladých kvalitních tvůrců, kteří by za ty miliony mohly natočit opravdu dobré filmy, protože ty prostředky získá někdo, kdo točí špatné filmy. To, že se za málo peněz dá natočit dobrý film, nikdo nezpochybňuje ale za pár desítek tisíc pořádnou pohádku nebo skutečný válečný film nenatočíš. ;)
628839
Jinými slovy chybí zde dostatek mladých kvalitních tvůrců, kteří by za ty miliony mohly natočit opravdu dobré filmy, protože ty prostředky získá někdo, kdo točí špatné filmy. To, že se za málo peněz dá natočit dobrý film, nikdo nezpochybňuje ale za pár desítek tisíc pořádnou pohádku nebo skutečný válečný film nenatočíš. *;)*
MarvinP
0 0
reagovat

xxendxx

ty seš neuvěřitelnej. Ok, jednou za uherák natočí někdo u nás dobrej film. Ale korelaci s rozpočtem tam fakt nevidím. Jsou tu režiséři, kteří i s minimem udělaj super věc apak režiséři, kterým bys dal miliony a jen bys umocnil to peklo který produkujou. A namířit správně kameru, nebo střihnout tak aby z toho nebolely voči taky nestojí o tolik víc. Můžeš mluvit o odlivu kapacit, ale fakt si myslím, že prachy nejsou ten problém.
628830
ty seš neuvěřitelnej. Ok, jednou za uherák natočí někdo u nás dobrej film. Ale korelaci s rozpočtem tam fakt nevidím. Jsou tu režiséři, kteří i s minimem udělaj super věc apak režiséři, kterým bys dal miliony a jen bys umocnil to peklo který produkujou. A namířit správně kameru, nebo střihnout tak aby z toho nebolely voči taky nestojí o tolik víc. Můžeš mluvit o odlivu kapacit, ale fakt si myslím, že prachy nejsou ten problém.
xxendxx
0 0
reagovat
"Film může bejt levnej a dobrej, nebo drahej a blbej, nebo drahej a dobrej, nebo ...českej. Ale peníze by nás akorát dostaly na variantu drahej a blbej ... " = blbost => ano
628826
"Film může bejt levnej a dobrej, nebo drahej a blbej, nebo drahej a dobrej, nebo ...českej. Ale peníze by nás akorát dostaly na variantu drahej a blbej ... " = blbost => ano
0 0
reagovat

xxendxx

ne. Takže z toho plyne, že ten problém není v penězích. Tmavomodrej svět taky zdaleka není Svěrákův nejlepší film...
628824
ne. Takže z toho plyne, že ten problém není v penězích. Tmavomodrej svět taky zdaleka není Svěrákův nejlepší film...
xxendxx
0 0
reagovat
takže si právě sám sebe setřel
628821
takže si právě sám sebe setřel
0 0
reagovat

xxendxx

no a tuhle diskuzi tu zrovna vyvolala (dle mínění mnohých špatná) pohádka od svěráků, jejíž výprava je ten nejmenší problém... takže....?
628819
no a tuhle diskuzi tu zrovna vyvolala (dle mínění mnohých špatná) pohádka od svěráků, jejíž výprava je ten nejmenší problém... takže....?
xxendxx
0 0
reagovat
Svěráci by si dovolili nesouhlasit. Tmavomodrý Svět pořád považuju za AAA film... a byl drahej a dobrej.
628816
Svěráci by si dovolili nesouhlasit. Tmavomodrý Svět pořád považuju za AAA film... a byl drahej a dobrej.
0 0
reagovat
...až na to, že v penězích ten problém není. Vůbec. Film může bejt levnej a dobrej, nebo drahej a blbej, nebo drahej a dobrej, nebo ...českej. Ale peníze by nás akorát dostaly na variantu drahej a blbej ... to už radši ať jdou do něčeho jinýho.
628815
...až na to, že v penězích ten problém není. Vůbec. Film může bejt levnej a dobrej, nebo drahej a blbej, nebo drahej a dobrej, nebo ...českej. Ale peníze by nás akorát dostaly na variantu drahej a blbej ... to už radši ať jdou do něčeho jinýho.
0 0
reagovat

TonyClifton

Ano rád se k tomu přiznám, jsem to já, ale od těch dob utekla dlouhá doba a dnes jsem řekl bych o něco dospělejší a dívám se na svět s větší mírou tolerance a už nejsem jen poblázněný "mladý komunista" ale mám i nějakou zodpovědnost a některé své názory jsem přehodnotil. ;)
ČT se marně snaží vyrovnat svým zahraničním vzorům, ale to se jí nikdy nemůže podařit už proto, že se nedokáže vyhranit. Buď by měla důsledně plnit funkci veřejnoprávní televize anebo přizná, že jí jde o sledovanost stejně jako komerčním televizím ale v tom případě si nezaslouží podporu od státu.
KARLOS: Částečně máš jistě pravdu ale právě proto ty pohádky stáli za řeč. Nezávislé financování ti nepokryje nálady na opravdu nákladný film, a pokud chceš, aby třeba taková pohádka byla po všech stránkách podařená tak ty peníze prostě potřebuješ, a to nehovořím a nákladnějších žánrech jako je třeba historický nebo válečný film.
628811
Ano rád se k tomu přiznám, jsem to já, ale od těch dob utekla dlouhá doba a dnes jsem řekl bych o něco dospělejší a dívám se na svět s větší mírou tolerance a už nejsem jen poblázněný "mladý komunista" ale mám i nějakou zodpovědnost a některé své názory jsem přehodnotil. *;)* ČT se marně snaží vyrovnat svým zahraničním vzorům, ale to se jí nikdy nemůže podařit už proto, že se nedokáže vyhranit. Buď by měla důsledně plnit funkci veřejnoprávní televize anebo přizná, že jí jde o sledovanost stejně jako komerčním televizím ale v tom případě si nezaslouží podporu od státu. KARLOS: Částečně máš jistě pravdu ale právě proto ty pohádky stáli za řeč. Nezávislé financování ti nepokryje nálady na opravdu nákladný film, a pokud chceš, aby třeba taková pohádka byla po všech stránkách podařená tak ty peníze prostě potřebuješ, a to nehovořím a nákladnějších žánrech jako je třeba historický nebo válečný film.
TonyClifton
0 0
reagovat

TonyClifton

< trolling > třeba vraždy v kruhu že? xD < / trolling >
628795
< trolling > třeba vraždy v kruhu že? xD < / trolling >
TonyClifton
0 0
reagovat
Aha, aha... Píšu si.

Tvoje simonwiesentahlovství versus moje grammarnáckovství. :D
628793
Aha, aha... Píšu si. Tvoje simonwiesentahlovství versus moje grammarnáckovství. *:D*
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se