Velká spokojenost. Režisér a hlavní showrunner Andy Muschietti krásně navázal na své dva díly filmového TO, a parádně rozšiřuje knižní i filmový svět tohoto děsivého místa. Muschietti čerpá nejen z knižní předlohy od Kinga, ale také využívá i jiné knihy od mistra hororu. Není žádná novinka, že většina knih od Kinga se odehrává ve stejném světě, a Muschietti to krásně využil ve svůj prospěch.
Filmové TO udělalo společnosti Warner Bros. velkou radost, a proto neponechali nic náhodě, a seriálu se z jejich strany dostalo prvotřídní péče. A je to vidět na každé scéně. Zde se rozpočet ždímal na maximum, aby diváci a fanoušci byli spokojený. Je tu parádní výprava, výborné kostýmy, praktické triky, masky, a celkově seriál vypadá hodně dobře. Jediné triky mohly vypadat lépe, ale tady se tvůrci drželi estetiky, kterou měly oba filmové díly.
Z mé strany si velkou pochvalu zaslouží, režie, scénář, a herci. Režiséři odvedli špičkovou práci, a parádně pracují s atmosférou, napětím a budují hodně nepříjemné scény. Skvěle se jim podařilo natočit hutné momenty, krvavé řadění, i pravé přátelství mezi hlavními hrdiny. Máme tu stovky výborných scén, u kterých budete mít všechny možné emoce, ať už jde o radost, zlo nebo strach. Parádní práce.
Osobně se mi líbil scénář, jenž je krásnou ukázkou toho, jak jde budovat mytologii, dávat fanoušků odkazy a neustále něčím překvapovat. Postavy jsou dobře napsané a hezky představuj to, co představovat mají, sice se nejde tolik do hloubky, ale to nevadí. Malinko zamrzí, že místy je to hloupější, ale jsem v Derry, a tam se lidé nechovají nikdy rozumně.
Herecké obsazení je moc dobré, a Bill Skarsgård si krade každou scénu pro sebe. On je v té roli fenomenální a je radost sledovat všechny jeho herecké polohy. Skarsgård Pennywise krásně rozšířil a dal mu větší hloubku. Jamer Remar má obrovské charisma a to ve své roli parádně ukazuje. Všichni mladší herci jsou super a já jsem to s nimi prožíval, a hodně moc jsem jim fandil. Jsou opravdu talentovaný a já jim přeji bohatou kariéru. Dvojice Chris Chalk a Jovan Adepo mají dost prostoru a jejich výkon mě bavil, i přestože občas trochu tlačili na pilu.
Seriál mi hodně sedl. Bavilo mě na něj koukat, hledat různé odkazy a dávat si do kupy celý obrázek. Místy jsem lehce bojoval s triky, i když vím, že jsou naschvál, tak udělané. O dost více mi vadila delší stopáž, když jsem cítil, že by každý díl mohl být kratší o deset patnáct minut, aby byl příběh hutnější a údernější. TO: Vítejte v Derry se hodně moc povedlo a pokud máte rádi filmové TO nebo knihy od Kinga, tak budete velmi spokojený. 8/10
TO: Vítejte v Derry S01
963349
Velká spokojenost. Režisér a hlavní showrunner Andy Muschietti krásně navázal na své dva díly filmového TO, a parádně rozšiřuje knižní i filmový svět tohoto děsivého místa. Muschietti čerpá nejen z knižní předlohy od Kinga, ale také využívá i jiné knihy od mistra hororu. Není žádná novinka, že většina knih od Kinga se odehrává ve stejném světě, a Muschietti to krásně využil ve svůj prospěch.
Filmové TO udělalo společnosti Warner Bros. velkou radost, a proto neponechali nic náhodě, a seriálu se z jejich strany dostalo prvotřídní péče. A je to vidět na každé scéně. Zde se rozpočet ždímal na maximum, aby diváci a fanoušci byli spokojený. Je tu parádní výprava, výborné kostýmy, praktické triky, masky, a celkově seriál vypadá hodně dobře. Jediné triky mohly vypadat lépe, ale tady se tvůrci drželi estetiky, kterou měly oba filmové díly.
Z mé strany si velkou pochvalu zaslouží, režie, scénář, a herci. Režiséři odvedli špičkovou práci, a parádně pracují s atmosférou, napětím a budují hodně nepříjemné scény. Skvěle se jim podařilo natočit hutné momenty, krvavé řadění, i pravé přátelství mezi hlavními hrdiny. Máme tu stovky výborných scén, u kterých budete mít všechny možné emoce, ať už jde o radost, zlo nebo strach. Parádní práce.
Osobně se mi líbil scénář, jenž je krásnou ukázkou toho, jak jde budovat mytologii, dávat fanoušků odkazy a neustále něčím překvapovat. Postavy jsou dobře napsané a hezky představuj to, co představovat mají, sice se nejde tolik do hloubky, ale to nevadí. Malinko zamrzí, že místy je to hloupější, ale jsem v Derry, a tam se lidé nechovají nikdy rozumně.
Herecké obsazení je moc dobré, a Bill Skarsgård si krade každou scénu pro sebe. On je v té roli fenomenální a je radost sledovat všechny jeho herecké polohy. Skarsgård Pennywise krásně rozšířil a dal mu větší hloubku. Jamer Remar má obrovské charisma a to ve své roli parádně ukazuje. Všichni mladší herci jsou super a já jsem to s nimi prožíval, a hodně moc jsem jim fandil. Jsou opravdu talentovaný a já jim přeji bohatou kariéru. Dvojice Chris Chalk a Jovan Adepo mají dost prostoru a jejich výkon mě bavil, i přestože občas trochu tlačili na pilu.
Seriál mi hodně sedl. Bavilo mě na něj koukat, hledat různé odkazy a dávat si do kupy celý obrázek. Místy jsem lehce bojoval s triky, i když vím, že jsou naschvál, tak udělané. O dost více mi vadila delší stopáž, když jsem cítil, že by každý díl mohl být kratší o deset patnáct minut, aby byl příběh hutnější a údernější. TO: Vítejte v Derry se hodně moc povedlo a pokud máte rádi filmové TO nebo knihy od Kinga, tak budete velmi spokojený. [b]8/10[/b]
TO: Vítejte v Derry S01
|
reagují:
speta.jr
|
reagovat
|
. Akorát jsem tenhle rest dokoukal a podíl na celkových dojmech má, když jsou v castu děti, které za těch 10 let točení vyrostou, máte pak pocit, že jste s těmi postavami nestrávili jen tak nějakou chvilku a že je vlastně znáte. To, že se skoro v každé řadě našel buď rušivý element, někdo byl na pěst - říkejme tomu životní vývoj. Postava prošla vývojem, případně její zrovna ne moc záživná linka šla stranou. Za mě snad, první tři série jakoby křičely: „Zahodili jsme stativ, bude to takový celý syrový, neučesaný!" a to jsem dával jednu řadu za víkend, později jsem to trochu postrádal. 11 řad už je extra porce a pro mě to trošku kolísalo okolo 8. řady, ale zase, když se na to podíváme zeširoka, tvůrcům se povedlo tu kvalitu udržet až do konce. Jen jak v podstatě při tom nekoukám na žádnej další seriál, tak najednou hotovo, konec - banda okolo Gallagherových bude chybět. Rád jsem tenhle rest dohnal.
Doufám, že se mám stále na co těšit, když ten seriál má rovnou jedenáct sérii. 
