7/10
Skvelé vianočné anime, kde už akčný úvod oznamuje že Karas je aj po rokoch stále skvelý audiovizuálny náhul. Šikovná kombinácia 3D a 2D animácie poskytuje skvelú plynulosť pri súbojoch a zároveň také množstvo detailov pri statických scénach že divák nevie kam má skôr pozerať. A že hromada detailov, farieb a nápaditosti je tu tak vysoká, že dodnes strká do kapsy aj o dve dekády mladšie anime.
Soundtrack je rovnako pecka. A bodaj by nebol, keď hudbu tu robil Pražský filharmonický orchester.
Kde to však hapruje je scenár. Karas bol robený hlavne na efekt, kde každý záber musí byť cool, takže zatiaľ čo audiovizuálna stránka je neskutočne super, tak postavy majú jedno rozmerné charaktery, prosté motivácie a o vývoji alebo nejakých dejových zvratov tu v podstate nemôže byť ani reč.
Karas sa však na nič takého ani nehrá. Tu sa skrátka a dobre išlo na efekt a efektov tu je fakt kvantum. A okolo vianoc si ho vždy rád pripomeniem. Nie sú to skrátka poriadne Vianoce kým nad Shinjuku nebojujú dvaja duchovia v gotickej zbroji. ;)
Karas (2005)
|
reagovat
|



