
Ve skutečnosti bych řekl, že jsem docela umírněnej, jasně, spíše tíhnoucí na tu levou stranu, ale taky tam neobhajuji zdaleka všechno. Řekl bych, že tenhle pocit (že chci jít do konfrontace a tak) i u lidí, co nejsou nějací úplní magoři vyvolává jednoduše to, jakým stylem píšu. Vyjadřování nikdy nebyla úplně moje silná stránka.
Extrémy jsou hodně hloupé na obou stranách, jen si myslím, že z podstaty ty tzv. "konzervy"
mohou být pro společnost škodlivější, protože kolikrát zuby nehty brání vývoji (protože to mají prostě ve své podstatě). Konkrétně se to pak může projevovat blokováním práv pro menšiny, ženy apod. Ale ano, ne vždy ten vývoj musí být dobrej, to je taky jasný (začal jsem si to více uvědomovat zvlášť v posledním cca roce v kontextu čím dál viditelnějších společenských problémů v Americe a Evropě). Ale... když se pak na těchto konzervativních základech staví dokonce i takové maličkosti - "kauzy" - jako že "někde v mé oblíbené hře/filmu se zase objevil další zbytečný gay nebo černoch, no hrůza, woke!", tak to je prostě celý špatný. Tohle mi přijde každým rokem méně a méně směšné a více nepříjemné. Snažím se tady smysluplně popsat svůj pohled na věc, snad nikoho nějak zase příliš nepohorším.


