Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum DOMÁCÍ KINO

příspěvky 2781 - 2800 Napsat příspěvek
Tak buď máš v mobilu jinak ekvalizér nebo je v počítači pravděpodobně zapnutej nějakej ten filtr... trochu zoufalá střela, ale na některejch zařízeních mi šlo přímo přes možnosti ve spotify otevřít nějakou zvukovou aplikaci s ekvalizérem v počítači (buď taky nějakej realtek nebo dolby studio), zkus se na to kouknout.
782174
Tak buď máš v mobilu jinak ekvalizér nebo je v počítači pravděpodobně zapnutej nějakej ten filtr... trochu zoufalá střela, ale na některejch zařízeních mi šlo přímo přes možnosti ve spotify otevřít nějakou zvukovou aplikaci s ekvalizérem v počítači (buď taky nějakej realtek nebo dolby studio), zkus se na to kouknout.
1 0
reagují: TedGeorge
reagovat
Snazim se najit vsechno, co by slo povypinat... tady jeste neco printscreen link

Tedka sem porovnal spotify z mobilu a notebooku - z mobilu zni lip, coz mi docvaklo az tedka pri primem srovnani
782173
Snazim se najit vsechno, co by slo povypinat... tady jeste neco printscreen http://imgway.cz/s/1BiC Tedka sem porovnal spotify z mobilu a notebooku - z mobilu zni lip, coz mi docvaklo az tedka pri primem srovnani
2 0
reagovat
Pockej, Spotify na notebooku zni dobre, ale YouTube spatne?
782172
Pockej, Spotify na notebooku zni dobre, ale YouTube spatne?
2 0
reagovat
reaguje na: TedGeorge
já bych v prvé řadě hledal jak nějaký audio director úplně vypnout (jinak ta první možnost zní líp)
782170
já bych v prvé řadě hledal jak nějaký audio director úplně vypnout (jinak ta první možnost zní líp)
782168
1 0
reagovat
Jestli přes kabel je to stejný a jiný sluchátka ti zní líp, tak to technická závada nebude, no. Pak mě napadá už jenom to, že když ti z nich hudba zní v pohodě tak zkusit si nějak pohrát s ekvalizérem. Konkrétně ty Sony jsou známý tím, že maj v defaultu naboostěný basy a jestli ti počítač ještě zapíná nějakej Dolby filtr tak to pak může znít o dost jinak než právě třeba Spotify v mobilu. Ale tím že sluchátka obecně jsou hrozně subjektivní záležitost, tak to fakt může skončit na tom, že ti prostě k tomuhle účelu nevyhovujou.
782169
Jestli přes kabel je to stejný a jiný sluchátka ti zní líp, tak to technická závada nebude, no. Pak mě napadá už jenom to, že když ti z nich hudba zní v pohodě tak zkusit si nějak pohrát s ekvalizérem. Konkrétně ty Sony jsou známý tím, že maj v defaultu naboostěný basy a jestli ti počítač ještě zapíná nějakej Dolby filtr tak to pak může znít o dost jinak než právě třeba Spotify v mobilu. Ale tím že sluchátka obecně jsou hrozně subjektivní záležitost, tak to fakt může skončit na tom, že ti prostě k tomuhle účelu nevyhovujou.
1 0
reagovat
reaguje na: Snipsley
Vsechno hledam - tohle by taky nemohl bejt problem? link
782168
Vsechno hledam - tohle by taky nemohl bejt problem? http://imgway.cz/s/1BiB
782166
1 0
reagují: Gonzi
reagovat
reaguje na: TedGeorge
Cekam ze mas nekde nejaky stupidni equalizer, pravdepodobne v nejakem nastroji ke zvukovce (maxxx audio a podobne). Sluchatka samy o sobe urcite umi hrat dobre bez ohledu na pocet repracku u filmoveho playbacku. Chyba je urcite na strane nastaveni tveho PC.
782167
Cekam ze mas nekde nejaky stupidni equalizer, pravdepodobne v nejakem nastroji ke zvukovce (maxxx audio a podobne). Sluchatka samy o sobe urcite umi hrat dobre bez ohledu na pocet repracku u filmoveho playbacku. Chyba je urcite na strane nastaveni tveho PC.
782163
3 0
reagovat
Rozhodne okamzite vypni vsechno v realtek aplikaci
782166
Rozhodne okamzite vypni vsechno v realtek aplikaci
3 0
reagují: TedGeorge
reagovat
Ve vsech moznych nastavenich zvuku ve windowsu, at uz kdekoli (sound settings, sound control panel, properties u tech sluchatek, mozna je neco i v Devices & Printers, kdyz jsou pripojene pres bluetooth, a i v nastavení ve vlastni aplikaci, pokud existuje), se snaz vypnout uplne vsechny efekty, ktere ti to nabizi, jako napr. ten prostorovy zvuk. Tohle se tezce troubleshootuje, protoze problem muze byt zakopany kdekoli.
782165
Ve vsech moznych nastavenich zvuku ve windowsu, at uz kdekoli (sound settings, sound control panel, properties u tech sluchatek, mozna je neco i v Devices & Printers, kdyz jsou pripojene pres bluetooth, a i v nastavení ve vlastni aplikaci, pokud existuje), se snaz vypnout uplne vsechny efekty, ktere ti to nabizi, jako napr. ten prostorovy zvuk. Tohle se tezce troubleshootuje, protoze problem muze byt zakopany kdekoli.
2 0
reagovat
Jeste jedna vec me napadla - koupit nejakou tu malinkou usb zvukovku, ktera muze bejt uplne porad zastrcena v tom USB 3? Jak rikam, je to novej 4k notas, kterej sice ma uz IRIS atd, ale zvukovka "realtek" teda ve me moc duvery nevzbuzuje, jestli treba taky tady nebude problem...
782164
Jeste jedna vec me napadla - koupit nejakou tu malinkou usb zvukovku, ktera muze bejt uplne porad zastrcena v tom USB 3? Jak rikam, je to novej 4k notas, kterej sice ma uz IRIS atd, ale zvukovka "realtek" teda ve me moc duvery nevzbuzuje, jestli treba taky tady nebude problem...
1 0
reagovat
reaguje na: earthworm
Ano, tedka, prijde mi to uplne stejny. Jak rikam, vylozene fail to uplne neni, (s tim headsetem se mi to kdysi povedlo u o dve generaci starsi Sony sluchatek, vim o cem mluvite a jak silene to zni), ale sluchatka za litr hrajou mnohem lip. Pritom hudba je takova neskutecna parada.

Fakt premejslim nad tim, ze bych koupil proste za bura novy sluchatka (byt hry nehraju, tak ty herni mivaji 7.1). Idealne bez mikrofonu a at si uziju fantastickej prostorovej zvuk takhle.

Abychom si rozumeli - vim, ze tady prostorovej zvuk cekat nemuzu a to neni ten hlavni problem.
782163
Ano, tedka, prijde mi to uplne stejny. Jak rikam, vylozene fail to uplne neni, (s tim headsetem se mi to kdysi povedlo u o dve generaci starsi Sony sluchatek, vim o cem mluvite a jak silene to zni), ale sluchatka za litr hrajou mnohem lip. Pritom hudba je takova neskutecna parada. Fakt premejslim nad tim, ze bych koupil proste za bura novy sluchatka (byt hry nehraju, tak ty herni mivaji 7.1). Idealne bez mikrofonu a at si uziju fantastickej prostorovej zvuk takhle. Abychom si rozumeli - vim, ze tady prostorovej zvuk cekat nemuzu a to neni ten hlavni problem.
782162
1 0
reagují: Gonzi
reagovat
Když jsi u toho drátu, zkoušel jsi jestli je rozdíl když připojíš přes kabel ty Sony?

Řešení to není, spíš pro zajímavost jestli má právě smysl vůbec dál zkoušet hledat kde je chyba
782162
Když jsi u toho drátu, zkoušel jsi jestli je rozdíl když připojíš přes kabel ty Sony? Řešení to není, spíš pro zajímavost jestli má právě smysl vůbec dál zkoušet hledat kde je chyba
2 0
reagují: TedGeorge
reagovat
reaguje na: thomopulus
No on ten zvuk neni uplne tragickej, ale proste chvilemi zni jako v koupelne (ne porad), neni dynamickej, slova nejsou uplne slyset a kdyz tam prdnu pres drat sluchatka za litr, tak proste zni lip, coz je teda tragedie :(

Ale fakt se to tyka prehravani filmu a serialu - zkousel sem i ruzne prehravace - media playery - vlc - vsude stejne.
782161
No on ten zvuk neni uplne tragickej, ale proste chvilemi zni jako v koupelne (ne porad), neni dynamickej, slova nejsou uplne slyset a kdyz tam prdnu pres drat sluchatka za litr, tak proste zni lip, coz je teda tragedie :( Ale fakt se to tyka prehravani filmu a serialu - zkousel sem i ruzne prehravace - media playery - vlc - vsude stejne.
782159
1 0
reagovat
reaguje na: TedGeorge
:D - Earthworm

Dle screenshotu je to správně a tak jedině restart a zkusit tady to popřepínat - možná odinstalovat ten dolby atmos nebo pokud není někde zapnutý virtuální zvuk atd. Teď už bude složitější radit - určitě to bude něco v notebooku, když vše ostatní funguje perfektně.
782159
*:D* - Earthworm Dle screenshotu je to správně a tak jedině restart a zkusit tady to popřepínat - možná odinstalovat ten dolby atmos nebo pokud není někde zapnutý virtuální zvuk atd. Teď už bude složitější radit - určitě to bude něco v notebooku, když vše ostatní funguje perfektně.
782158
2 0
reagují: TedGeorge
reagovat
To vim, ale to mam podle me spravne - viz screen link
782158
To vim, ale to mam podle me spravne - viz screen https://imgway.cz/1BiA/MZ_sluchatka_screen1.png
1 0
reagují: thomopulus
reagovat
Nejdřív píšu a až potom koukám že thomupulus už píše to samý... :D Jestli chceš Tede tak pošlu screen jak to přepnout

edit: Zase jsi mě předběhl ;)
782157
Nejdřív píšu a až potom koukám že thomupulus už píše to samý... *:D* Jestli chceš Tede tak pošlu screen jak to přepnout edit: Zase jsi mě předběhl *;)*
2 0
reagovat
reaguje na: earthworm
To přesně jsem psal níže a tady je to i s obrázkem: link
782156
To přesně jsem psal níže a tady je to i s obrázkem: https://cs.phhsnews.com/how-to-change-your-audio-playback-and-recording-devices-on-windows2762
782154
2 0
reagovat
reaguje na: TedGeorge
Ale ty možnosti určitě nejsou na tom repráčku ne? Dole ve startu, kde se zvyšuje nebo snižuje hlasitost - tam je tady ta možnost přepínání zdrojů zvuku, po připojení sluchátek si tam člověk může opět navolit integrovaný repráky a tohle, co popisuješ určitě není - doufám.
782155
Ale ty možnosti určitě nejsou na tom repráčku ne? Dole ve startu, kde se zvyšuje nebo snižuje hlasitost - tam je tady ta možnost přepínání zdrojů zvuku, po připojení sluchátek si tam člověk může opět navolit integrovaný repráky a tohle, co popisuješ určitě není - doufám.
782153
2 0
reagovat
reaguje na: TedGeorge
Mám o třídu nižší model, ale snad princip bude stejnej. Možná to vysvětlím trochu debilně, ale z mojí zkušenosti se tyhle sluchátka při propojení s počítačem ukážou v podstatě jako dvě různý zařízení, buď "sluchátka s handsfree" nebo čistě jako "sluchátka". Jestli máš windows tak po kliknutí na tlačítko hlasitosti dole na liště je tam u hlasitosti vidět ten zdroj zvuku a jde tam přepnout. Každopádně chceš vybrat možnost "sluchátka", protože jako handsfree to z nějakýho důvodu zní jak kdyby to hrálo od vedle z koupelny.
782154
Mám o třídu nižší model, ale snad princip bude stejnej. Možná to vysvětlím trochu debilně, ale z mojí zkušenosti se tyhle sluchátka při propojení s počítačem ukážou v podstatě jako dvě různý zařízení, buď "sluchátka s handsfree" nebo čistě jako "sluchátka". Jestli máš windows tak po kliknutí na tlačítko hlasitosti dole na liště je tam u hlasitosti vidět ten zdroj zvuku a jde tam přepnout. Každopádně chceš vybrat možnost "sluchátka", protože jako handsfree to z nějakýho důvodu zní jak kdyby to hrálo od vedle z koupelny.
782142
4 0
reagují: thomopulus
reagovat
reaguje na: thomopulus
Mám tam možnosti: Prostorový zvuk (vypnuto)
                 Windows Sonic (pro sluchátka)
Zkoušel sem teď obě možnosti s Mumii 2, ktera ma v tom mem pripade zvukovou stopu EN-DTS HD MA 7.1 a oboje mi zni skoro stejne a porad na prd.

Pak jsou tam dole jeste nejaky odkazy do Windows storu - Dolby Acces a DTS Surround, to nevim co je.

No ja to tedka takhle k notebooku jeste nejak prezivam, ale dost me ty Sony sluchatka zklamali. Myslel sem, ze za ty prachy budou univerzalni a kvalitni ve vsech pripadech, ne jenom na hudbu.

Budu si doma delat set-up se 4k projektorem a platnem - chtel sem to poustet pres notas a nezasirat byt reprakama nebo soundbarem - poslouchat tu zvukovou stopu jenom pres sluchatka. Ale tedka nevim, no.

Nebo jestli koupit nejaky ty bluetooth herni sluchatkovy hybridy, co primo maji 7.1 stopu?
782153
Mám tam možnosti: Prostorový zvuk (vypnuto)                  Windows Sonic (pro sluchátka) Zkoušel sem teď obě možnosti s Mumii 2, ktera ma v tom mem pripade zvukovou stopu EN-DTS HD MA 7.1 a oboje mi zni skoro stejne a porad na prd. Pak jsou tam dole jeste nejaky odkazy do Windows storu - Dolby Acces a DTS Surround, to nevim co je. No ja to tedka takhle k notebooku jeste nejak prezivam, ale dost me ty Sony sluchatka zklamali. Myslel sem, ze za ty prachy budou univerzalni a kvalitni ve vsech pripadech, ne jenom na hudbu. Budu si doma delat set-up se 4k projektorem a platnem - chtel sem to poustet pres notas a nezasirat byt reprakama nebo soundbarem - poslouchat tu zvukovou stopu jenom pres sluchatka. Ale tedka nevim, no. Nebo jestli koupit nejaky ty bluetooth herni sluchatkovy hybridy, co primo maji 7.1 stopu?
782152
1 0
reagují: thomopulus
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2026.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se