Já bych naopak zásluhu na flat designu nezlehčoval - ano, obecně v designu možná podobné styly existovaly i dříve, ale ucelé využití v rámci uživatelského rozhraní na chytrých zařízení skutečně inicioval Microsoft před 10 lety ve svých přehrávačích a následně Windows Phone - do té doby byly v kurzu plastické objekty. A nelze popírat, že aktuální rozhraní Androidu i iOS vychází právě z tohoto.
Ano, zmínil jsem hlavně softwarové funkce - právě tam je totiž nejvíc prostoru k inovacím a originálním nápadům. Naopak příliš nesouhlasím s těmi drobnostmi, co zmiňuješ ty. Retina je spíše filozofie a marketingový pojem, než nějaká nová technologie, na fingerprint scanneru je novinka taky pouze jeho integrace do mobilu, 64-bit je přirozená evoluce hardwaru stejně jako zvyšování počtu jader, ...
Dobrá poznámka o Hand-off, konkrétně tato dílčí funkce tedy od Microsoft není nic vyloženě nového. Toto ale není Continuum.
Zkritizovat se dá cokoliv. Já nechci Applu ubírat zásluhy na spoustě inovátorských věcí, které skutečně přinestl a nelze to nijak rozporovat. Jen mi přijde, že si někdy dělá trochu "patent na rozum" a někteří fanoušci tu společnost až přehnaně glorifikují.
|
reagovat
|

) ale inak sa to neda:)

