A ta třetina je brána z pohledu klasické češtiny a čím více k hranicím Slovenska, tím se to zvětšuje, což tady plno lidí ze Západních a Středních Čech vesele ignoruje. Takže to, že mladší generace nerozumí Slovensky ani slovo je prostě nesmysl.
Nehledě k tomu, že pokud někdo nemá jen klasické DVB-T kanály, tak má Markízu, Joj a další kanály a neříkejte, že se v těch rodinách nesledují.
Jsem rád, že tu někdo zmínil i Skandinávii, kde je znalost angličtiny už ve velmi nízkém věku na skvělé úrovni a to právě díky tomu, že jsou angličtině vystaveni na každém kroku a nedabují všechno jako smyslu zbavení.
Spazz
|
reagovat
|

) Nostalgie, nenostalgie, tady jde podle mě spíš o selskej rozum. Kromě toho, sám spisovně mluvím velmi zřídka a všechny nářečí a slangy mi přijdou svým způsobem krásný. Nechápu, proč se o něco takovýho dobrovolně okrádat.
Ať si vysílají třeba maďarsky, poptávka na trhu rozhodne, jestli to budou pro získaní více diváků dabovat, nebo ne... 
. Jinak jasně že se domluvíme, ale ty jazyky jsou si tak podobné, až je jeden zkomoleninou druhého = děti to bude spíš mást než jim dávat druhý jazyk ("mám rad filmy AJ hry" se 'česky' běžně říká, ale je to gramaticky špatně), ale když dojde na lámání chleba, tak si rozumět budou i bez předchozí "přípravy" (z podobných důvodů mi v tv vadí i jakékoli nářečí, ať už je to "vostrý auto", nebo "silnic přes velikééé kopec" ) Každopádně to asi vidím trochu jinak, dle tvé části o umělém rozdělení... Mně přijde přirozené, že tady byly dva jazyky dvou národů a stejně tak mi přijde přirozené, že teď je tady jazyk jen jeden a na historii se nehledí (pro mladé lidi se už o zvyk nejedná)... Svým způsobem prostě nechápu, proč by měli češi umět slovensky a naopak (pokud se tedy nechceme opět spojit), jakože nevidím jiný důvod, než "nostalgii". Naopak spíš doufám, že bude čeština víc a víc sjednocená (co se nářečí apod. týče) a v rámci globálu se angličtina stane univerzálním komunikačním prostředkem (as in za 200 let nikdo nebude mluvit jinak). Takže tak