Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum KECÁRNA

příspěvky 6001 - 6020 Napsat příspěvek
je tu nakej kapitan?  (m+c) 

Tip v praze na kurz?
859749
je tu nakej kapitan?  (m+c)  Tip v praze na kurz?
1 0
reagují: AndyKaufman
reagovat

MusicZone

Dal bych jednu tematickou.

Jsem rád, že jsem se před rokem pletl, i když teda rád není asi vhodný slovo v tomhle případě...
859712
Dal bych [url=https://www.youtube.com/watch?v=EiqFcc_l_Kk]jednu tematickou[/url]. Jsem rád, že jsem se [url=https://www.moviezone.cz/forum/kecarna/55#comment_820511]před rokem[/url] pletl, i když teda rád není asi vhodný slovo v tomhle případě...
MusicZone
4 0
reagovat

Old but gold

Publikácia tohto autora ešte zo 17. storočia býva takým základom z ktorého sa aj v súčasnosti snažíme čerpať a neísť stále len cestou "oko za oko", čo sa aj v tejto diskusii krásne ukázalo ;) link
859646
Publikácia tohto autora ešte zo 17. storočia býva takým základom z ktorého sa aj v súčasnosti snažíme čerpať a neísť stále len cestou "oko za oko", čo sa aj v tejto diskusii krásne ukázalo *;)* http://www.pravnelisty.sk/monitoring-literatury/a386-cesare-beccaria-o-zlocinoch-a-trestoch
Old but gold
1 0
reagovat
reaguje na: Gonzi
Tak to ano a ked este clovek vidi, co chcu vtesnat (teda okrem niektorych vcelku rozumnych veci) do toho nasho uzasneho noveho Trestneho zakona, tak je ti trosku na blvanie.
Ale nechcem zachadzat do nasej politiky, lebo ma prepada cire zufalstvo len z pomyslenia nan.
Uf!
859596
Tak to ano a ked este clovek vidi, co chcu vtesnat (teda okrem niektorych vcelku rozumnych veci) do toho nasho uzasneho noveho Trestneho zakona, tak je ti trosku na blvanie. Ale nechcem zachadzat do nasej politiky, lebo ma prepada cire zufalstvo len z pomyslenia nan. Uf!
859590
1 -1
reagovat
reaguje na: Cobretti
jj, ale o tom to je, jsou to primárně špatné trestní sazby. U drog se neposuzuje jaké (takže hádám za stromek trávy jdeš sedět jako za varnu perníku). A u mnoha násilných činů jsou ty tresty mnohem míň než "oko za oko", byť by měly být spíš víc (Ten Filipínec, 20 let, průměrný život do 70ti... tedy borec odebral 50 let života... ale sedne si na pět...).
Trochu off-topic ale vše lze převést na délku života - ukradneš peníze na které ten člověk šetřil 20 let?... 20 let natvrdo. Zabiješ dítě? doživotí.
Samozřejmě, myšleno filosoficky, ne doslova.

Jinak ty rozhodnutí člověka prostě serou. Ono to není o jeho propuštění po 5 letech jako spíš o tom, že vůbec dostal jen 9 let. Spravedlivost takového trestu nikdo není schopný obhájit.

EDIT: Já ti ukradnu 70 000,-, trestem mi bude dát státu 9 000,- ale protože se chovám hezky, tak mi půlku odpustí? Fér.
859590
jj, ale o tom to je, jsou to primárně špatné trestní sazby. U drog se neposuzuje jaké (takže hádám za stromek trávy jdeš sedět jako za varnu perníku). A u mnoha násilných činů jsou ty tresty mnohem míň než "oko za oko", byť by měly být spíš víc (Ten Filipínec, 20 let, průměrný život do 70ti... tedy borec odebral 50 let života... ale sedne si na pět...). Trochu off-topic ale vše lze převést na délku života - ukradneš peníze na které ten člověk šetřil 20 let?... 20 let natvrdo. Zabiješ dítě? doživotí. Samozřejmě, myšleno filosoficky, ne doslova. Jinak ty rozhodnutí člověka prostě serou. Ono to není o jeho propuštění po 5 letech jako spíš o tom, že vůbec dostal jen 9 let. Spravedlivost takového trestu nikdo není schopný obhájit. EDIT: Já ti ukradnu 70 000,-, trestem mi bude dát státu 9 000,- ale protože se chovám hezky, tak mi půlku odpustí? Fér.
859581
6 0
reagují: Cobretti
reagovat
reaguje na: Attikus
Pekne napisane (mne by sa toho tolko pisat nechcelo;)) a so vsetkym suhlasim:+
Kazdopadne ale ked sa na to pozrie clovek laickym okom a sedliackym rozumom, tak si to hovado zasluzilo sediet dlhsie
859581
Pekne napisane (mne by sa toho tolko pisat nechcelo*;)*) a so vsetkym suhlasim*:+* Kazdopadne ale ked sa na to pozrie clovek laickym okom a sedliackym rozumom, tak si to hovado zasluzilo sediet dlhsie
859579
3 -1
reagují: Gonzi
reagovat

Hossu - podmienečné prepustenie

Dobre, myslím, že treba pridať trochu faktov, hoci chápem Vaše pohľady a s tým penzom informácii, ktoré sú verejne dostupné, tiež nie som nadšený, je tu ale niekoľko dôelžitých faktorov.

1) legislatíva - jednoducho zákon je nastavený tak, že po určitom čase strávenom vo väzení, do ktorého sa započítava aj čas strávený vo väzbe (teda pred vynesením odsudzujceho rozsudku), čo býva niekedy aj vyše roka, môže ísť von na podmienečné prepustenie s tým, že sa musí podrobiť opatreniam. Problém však u nás sú zle nastavené trestné sadzby za jednotlivé trestné činy hlavne keď sa to začne porovnávať (drogy sú zvlášť kapitola), tento stav tu však máme už roky rokúce a hoci teraz má byť predložená novela Trestného zákona, ktorá by práve toto mohla trochu vylepšiť, je otázne či to prejde, keďže máme vládu v demisii, kto chce tu si môže pozrieť viac link

2) dostupné informácie - TL,DR nepoznáme spis, reálne vieme hovno, keďže súčasťou konania sú a hodnotiace posudky a správy na odsúdeného z ktorých by malo byť zrejmé, že do akej miery svoje konanie ľutuje, aké bolo jeho správanie v base, aký dopad to malo na jeho osobnosť a pod., takže už len preto sú tieto laické závery pochopiteľné, ale jednoducho predčasné. Btw nebol náhodou hlavný hrdina American History X založený na skutočných udalostiach podobný prípad? ;)

3) sudca - v súčasnosti je (žiaľ) veľa sudcov, ktorí sú bývalí advokáti a tí logicky majú určitú  profesionálnu deformáciu nazerať na ľudí akosi zhovievavejšie

4) média - problém novinárov je často v tom, že si zbežne pozrú nejakú časť problematiky a potom sa tvária, že zjedli múdrosť sveta, avšak zrovna v oblasti práva je diabol skrytý v detailoch, ktoré samozrejme prehliadnu a potom de facto hrubo zavádzajú verejnosť

5) korupcia - zaznelo to tak možno jedna veta a síce, že keď si porovnáte konania, kde sú stíhaní sudcovia (napr. z Threemy), ide o ekonomické veci, kde sa točia peniaze, a nakoľko odsúdený nie je žiadny "náš človek", ale de facto no name lúzer, bez kontaktov, tak riskovať kvôli nemu kariéru vzatím úplatku sa jednoducho neoplatí.

Jasné, že  náš systém má kvantum chýb, ale aspoň tu o vážnych veciach nerozhoduje 12 random no brain trotlov ako v USA. Plus tu máme aspoň doživotie, také Nórsko po tuším 21 rokoch prepustí Breivika a btw na podmienku sa takto dostal aj jeho "predchodca" Varg Vikernes v roku 2009 tuším.

P.S.: Šanca, že Černáka prepustia je minimálna. Možnosť požiadať o podmienečné prepustenie mu však dáva priamo Európsky súd pre ľudské práve, ktorý judikoval, že KAŽDÝ odsúdený na doživotie má právo požiadať o podmienečné prepustenie po 25 rokoch. Navyše aj keby ho prepustili, on je už odpísaný a bude rád, keď jeho niekto nedá dole, lebo nepriateľov si narobil kopu a nie všetci sú zavretí.

P.S.2: Ad tie drogy - tie sú spravené asi najhoršie, pokiaľ nie je podozrenie, že je to ozaj díler alebo veľko výrobca, tak väzba je neadekvátna, ako aj v prípade toho mastičkára, čo dostal za konopné maste 15 rokov... "Já bych ti drogy všechy legalizovala", povedala by určite Vera Pohlová alebo aj ja
859579
Dobre, myslím, že treba pridať trochu faktov, hoci chápem Vaše pohľady a s tým penzom informácii, ktoré sú verejne dostupné, tiež nie som nadšený, je tu ale niekoľko dôelžitých faktorov. 1) legislatíva - jednoducho zákon je nastavený tak, že po určitom čase strávenom vo väzení, do ktorého sa započítava aj čas strávený vo väzbe (teda pred vynesením odsudzujceho rozsudku), čo býva niekedy aj vyše roka, môže ísť von na podmienečné prepustenie s tým, že sa musí podrobiť opatreniam. Problém však u nás sú zle nastavené trestné sadzby za jednotlivé trestné činy hlavne keď sa to začne porovnávať (drogy sú zvlášť kapitola), tento stav tu však máme už roky rokúce a hoci teraz má byť predložená novela Trestného zákona, ktorá by práve toto mohla trochu vylepšiť, je otázne či to prejde, keďže máme vládu v demisii, kto chce tu si môže pozrieť viac https://www.aktuality.sk/clanok/slAlaRW/karas-chce-ulahcit-vazniciamhoralkovi-zlodeji-by-uz-nemali-chodit-za-mreze/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=aktuality-page-post&fbclid=IwAR2zZU5LY6JQCpdjCYn2Q6gwIr_c3VQQmbLiy_PHAvaZcKYad_b77bh3wG0 2) dostupné informácie - TL,DR nepoznáme spis, reálne vieme hovno, keďže súčasťou konania sú a hodnotiace posudky a správy na odsúdeného z ktorých by malo byť zrejmé, že do akej miery svoje konanie ľutuje, aké bolo jeho správanie v base, aký dopad to malo na jeho osobnosť a pod., takže už len preto sú tieto laické závery pochopiteľné, ale jednoducho predčasné. Btw nebol náhodou hlavný hrdina American History X založený na skutočných udalostiach podobný prípad? *;)* 3) sudca - v súčasnosti je (žiaľ) veľa sudcov, ktorí sú bývalí advokáti a tí logicky majú určitú  profesionálnu deformáciu nazerať na ľudí akosi zhovievavejšie 4) média - problém novinárov je často v tom, že si zbežne pozrú nejakú časť problematiky a potom sa tvária, že zjedli múdrosť sveta, avšak zrovna v oblasti práva je diabol skrytý v detailoch, ktoré samozrejme prehliadnu a potom de facto hrubo zavádzajú verejnosť 5) korupcia - zaznelo to tak možno jedna veta a síce, že keď si porovnáte konania, kde sú stíhaní sudcovia (napr. z Threemy), ide o ekonomické veci, kde sa točia peniaze, a nakoľko odsúdený nie je žiadny "náš človek", ale de facto no name lúzer, bez kontaktov, tak riskovať kvôli nemu kariéru vzatím úplatku sa jednoducho neoplatí. Jasné, že  náš systém má kvantum chýb, ale aspoň tu o vážnych veciach nerozhoduje 12 random no brain trotlov ako v USA. Plus tu máme aspoň doživotie, také Nórsko po tuším 21 rokoch prepustí Breivika a btw na podmienku sa takto dostal aj jeho "predchodca" Varg Vikernes v roku 2009 tuším. P.S.: Šanca, že Černáka prepustia je minimálna. Možnosť požiadať o podmienečné prepustenie mu však dáva priamo Európsky súd pre ľudské práve, ktorý judikoval, že KAŽDÝ odsúdený na doživotie má právo požiadať o podmienečné prepustenie po 25 rokoch. Navyše aj keby ho prepustili, on je už odpísaný a bude rád, keď jeho niekto nedá dole, lebo nepriateľov si narobil kopu a nie všetci sú zavretí. P.S.2: Ad tie drogy - tie sú spravené asi najhoršie, pokiaľ nie je podozrenie, že je to ozaj díler alebo veľko výrobca, tak väzba je neadekvátna, ako aj v prípade toho mastičkára, čo dostal za konopné maste 15 rokov... "Já bych ti drogy všechy legalizovala", povedala by určite Vera Pohlová alebo aj ja
Hossu - podmienečné prepustenie
7 -3
reagují: Cobretti
reagovat
To je jak že Švejka. "Já s vám nechci nic mít, jsem obyčejnej poctivej vrah."
859578
To je jak že Švejka. "Já s vám nechci nic mít, jsem obyčejnej poctivej vrah."
4 0
reagovat
reaguje na: Disketa1
Tak díky za EXTRA nasrání na večer, to je prostě neuvěřitelný! 
859575
Tak díky za EXTRA nasrání na večer, to je prostě neuvěřitelný! 
859572
3 0
reagovat
Je to ještě horší. link
859572
Je to ještě horší. https://twitter.com/RomanPalacka/status/1628774792101875714/photo/1
9 0
reagují: Muf
reagovat
Je to specialni zeme.
859550
Je to specialni zeme.
5 0
reagovat
No když jsem četl, že se snad tento rok teoreticky může dostat na Slovensku na svobodu po odsezených 25 letech "Miki" Černák, který má na svědomí minimálně 30+ vražd, tak už se nedivím ničemu (Vedle tohoto člověka je třeba takový Radovan Krejčíř naprostý beránek)...
859549
No když jsem četl, že se snad tento rok teoreticky může dostat na Slovensku na svobodu po odsezených 25 letech "Miki" Černák, který má na svědomí minimálně 30+ vražd, tak už se nedivím ničemu (Vedle tohoto člověka je třeba takový Radovan Krejčíř naprostý beránek)...
4 0
reagovat
reaguje na: dreamy
Stačí skvělý právník a zkorumpovaná justice, což prostě na Slovensku je. 
859545
Stačí skvělý právník a zkorumpovaná justice, což prostě na Slovensku je. 
859544
6 -1
reagovat
musí bejt něčí syn..to není možný..nebejt to na kameře tak možná ani neseděl..
859544
musí bejt něčí syn..to není možný..nebejt to na kameře tak možná ani neseděl..
5 0
reagují: AndyKaufman
reagovat
Tak to nečtěte tohle.
859543
Tak to nečtěte [url=https://www.respekt.cz/newsletter/znasilneni-jedenactilete-pribuzne-muze-byt-ojedinelym-vybocenim-z-radneho-zivota]tohle[/url].
5 0
reagovat
reaguje na: AndyKaufman
Jo, je to přesně ono.
859541
Jo, je to přesně ono.
859539
3 0
reagovat
reaguje na: esmo
Já si to právě pamatuji, jakoby to bylo včera, když se to stalo. Ožralý dementní hovado odhadem 140 kilo a dva metry ukope bezdůvodně člověka minimálně o polovinu lehčího, než je on sám. Jsou u toho svědci, je to na kameře, ten kokot si s ním ještě udělá selfie... čekal sem že dostane minimálně 15-20, pak jsem to nějak přestal sledovat a teď na mě vyskočí, že už ho pustili, wtf?! 
859540
Já si to právě pamatuji, jakoby to bylo včera, když se to stalo. Ožralý dementní hovado odhadem 140 kilo a dva metry ukope bezdůvodně člověka minimálně o polovinu lehčího, než je on sám. Jsou u toho svědci, je to na kameře, ten kokot si s ním ještě udělá selfie... čekal sem že dostane minimálně 15-20, pak jsem to nějak přestal sledovat a teď na mě vyskočí, že už ho pustili, wtf?! 
859538
5 0
reagovat
reaguje na: Muf
Pamatuju to děsivý video, jak ho tam dokope a fotí se s ním jak se zvěřinou po honu. A pak jak ho tam kolemjdoucí zoufale oživují, tedy jestli je to ten případ...

Šílený. 
859539
Pamatuju to děsivý video, jak ho tam dokope a fotí se s ním jak se zvěřinou po honu. A pak jak ho tam kolemjdoucí zoufale oživují, tedy jestli je to ten případ... Šílený. 
859535
5 0
reagují: Muf
reagovat
reaguje na: Muf
Případ jsem neznal, ale po shlédnutí toho videa mám pocit, že by ten borec neměl brány věznice nikdy opustit ... humus.
859538
Případ jsem neznal, ale po shlédnutí toho videa mám pocit, že by ten borec neměl brány věznice nikdy opustit ... humus.
859535
4 0
reagují: Muf
reagovat
Takže tohle tupé neandrtálské prase co brutálně bezdůvodně zavraždí člověka Před pěti lety v Bratislavě umlátil Filipínce. na slovensku pustí po pěti letech na svobodu a mladý týpek dostane 13 let za pár gramů trávy? Vy tam máte podobně dementní soudce a zákony jako my se tak dívám :(:- klidně to smažte jestli se to sem nehodí, jen mě to brutálně nasralo a zajímal by mě názor někoho ze Slovenska...
859535
Takže tohle tupé neandrtálské prase co brutálně bezdůvodně zavraždí člověka [url=https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-pred-peti-lety-v-bratislave-umlatil-filipince-a-pak-se-s-nim-fotil-ted-ho-pustili-za-dobre-chovani-40423758]Před pěti lety v Bratislavě umlátil Filipínce.[/url] na slovensku pustí po pěti letech na svobodu a mladý týpek dostane 13 let za pár gramů trávy? Vy tam máte podobně dementní soudce a zákony jako my se tak dívám *:(**:-* klidně to smažte jestli se to sem nehodí, jen mě to brutálně nasralo a zajímal by mě názor někoho ze Slovenska...
10 0
reagují: AndyKaufman, esmo
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se