Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 42341 - 42360 Napsat příspěvek
Poprvý musím uznat, že Diskův koment má point. :D
549368
Poprvý musím uznat, že Diskův koment má point. *:D*
0 0
reagovat

jhr

Na tvůj příspěvek musím reagovat, nedá mi to. Na to, že Vracenky vznikly hned po sametovém převratu, tak o nějaké tendenčnosti vůbec nelze mluvit. Ten film vůbec neříká, že ta doba byla vysloveně zlá a všechno, co se dělo, bylo jenom špatně. Jenom dětskýma očima ukazuje tehdejší absurditu. Vlastně nebýt toho časového umístění, byly by Vracenky normálním dětským filmem, jakých se u nás natočily desítky. Chceš snad říct, že neuznáváš třeba Ať žijí duchové jen proto, že vznikli za normalizace jako oslava pionýrů?;)

A důvod, proč jsi o Vracenkách neslyšel, je velmi prostý. Do kin se dostal v době (1991), kdy lidi měli jiné starosti, a navíc ten film prakticky převálcovala Obecná škola, která vznikala prakticky ve stejné době. Krom toho se ten film na obrazovkách České televize objevil naposledy v roce 2000 (zjištěno ve webovém archivu ČT). Teprve nedávno se objevil na slovenském programu ST2. Jinak ten film není problém na netu sehnat, a tak si snadno můžeš ověřit moje slova, a buď budeš souhlasit nebo ne, to už záleží na tobě.
549367
Na tvůj příspěvek musím reagovat, nedá mi to. Na to, že Vracenky vznikly hned po sametovém převratu, tak o nějaké tendenčnosti vůbec nelze mluvit. Ten film vůbec neříká, že ta doba byla vysloveně zlá a všechno, co se dělo, bylo jenom špatně. Jenom dětskýma očima ukazuje tehdejší absurditu. Vlastně nebýt toho časového umístění, byly by Vracenky normálním dětským filmem, jakých se u nás natočily desítky. Chceš snad říct, že neuznáváš třeba Ať žijí duchové jen proto, že vznikli za normalizace jako oslava pionýrů?*;)* A důvod, proč jsi o Vracenkách neslyšel, je velmi prostý. Do kin se dostal v době (1991), kdy lidi měli jiné starosti, a navíc ten film prakticky převálcovala Obecná škola, která vznikala prakticky ve stejné době. Krom toho se ten film na obrazovkách České televize objevil naposledy v roce 2000 (zjištěno ve webovém archivu ČT). Teprve nedávno se objevil na slovenském programu ST2. Jinak ten film není problém na netu sehnat, a tak si snadno můžeš ověřit moje slova, a buď budeš souhlasit nebo ne, to už záleží na tobě.
jhr
0 0
reagovat

Moskyto

Jo, to se stává každýmu :D
549366
Jo, to se stává každýmu *:D*
Moskyto
0 0
reagovat
Vcera jsem dokoukal Stalkera od Tarkovskijho... Absolutne nevim, jestli to byla bomba, anebo supr odpad:D. Vazne netusim, co si o tom myslet. Vim jen, ze to melo asi tri hodiny a koukal jsem na to jak zdrogovanej.:) Podnivny to film.
549362
Vcera jsem dokoukal Stalkera od Tarkovskijho... Absolutne nevim, jestli to byla bomba, anebo supr odpad*:D*. Vazne netusim, co si o tom myslet. Vim jen, ze to melo asi tri hodiny a koukal jsem na to jak zdrogovanej.*:)* Podnivny to film.
0 0
reagovat

jhr

a koho zajímá, že tebe to nezajímá? Od toho tu ta diskuse snad je, ne? Možná by to chtělo víc času nad pravidly pravopisu, než se bezdůvodně navážet do vkusu diskutujících...
549354
a koho zajímá, že tebe to nezajímá? Od toho tu ta diskuse snad je, ne? Možná by to chtělo víc času nad pravidly pravopisu, než se bezdůvodně navážet do vkusu diskutujících...
jhr
0 0
reagovat
Disketa: Promiň ale koho to zajímá? Já třeba o tom filmu nikdy neslišel ale určitě si dovolím tvrdit, že má stejně vypovídající hodnotu jako filmy o první republice točené za komunistů, v naší zemi se totiž vždy dělalo skoro vše o historii tendenčně a to se asi nikdy nezmění!
549351
Disketa: Promiň ale koho to zajímá? Já třeba o tom filmu nikdy neslišel ale určitě si dovolím tvrdit, že má stejně vypovídající hodnotu jako filmy o první republice točené za komunistů, v naší zemi se totiž vždy dělalo skoro vše o historii tendenčně a to se asi nikdy nezmění!
0 0
reagovat

Jak by vypadal GOD OF WAR, kdyby ho točil Wes Anderson

549345
http://www.viddler.com/explore/gamervision/videos/1146/0.405
Jak by vypadal GOD OF WAR, kdyby ho točil Wes Anderson
0 0
reagovat

Vracenky

Ach jo, proč tenhle film neběží v televizi. Vracenky jsou neprávem zapomenutý klenot, který by si zasloužil velkou pozornost. 50. léta viděna dětskýma očima možná lépe odhalují veškerou absurditu té doby než "dospělé" filmy na téma komunismus. Všechny současné pokusy k tomuto tématu Vracenkám nesahají ani po kotníky. Dvojčata Morávkovi jsou super stejně jako Leoš Suchařípa a Oldřich Návratil v jedné ze svých životních rolí. K tomu si přidejte nádhernou černobílou kameru a citlivé vložení filmových týdeníků o stavbě Stalinova pomníku na Letné. Vracenky jsou naprosto výjimečný skvost, který sice žaluje komunistickou dobu, ale nijak není sentimentální a v žádném případě netlačí na pilu. Pro mě jedinečný zážitek Mohu jenom doporučit. :+
549343
Ach jo, proč tenhle film neběží v televizi. Vracenky jsou neprávem zapomenutý klenot, který by si zasloužil velkou pozornost. 50. léta viděna dětskýma očima možná lépe odhalují veškerou absurditu té doby než "dospělé" filmy na téma komunismus. Všechny současné pokusy k tomuto tématu Vracenkám nesahají ani po kotníky. Dvojčata Morávkovi jsou super stejně jako Leoš Suchařípa a Oldřich Návratil v jedné ze svých životních rolí. K tomu si přidejte nádhernou černobílou kameru a citlivé vložení filmových týdeníků o stavbě Stalinova pomníku na Letné. Vracenky jsou naprosto výjimečný skvost, který sice žaluje komunistickou dobu, ale nijak není sentimentální a v žádném případě netlačí na pilu. Pro mě jedinečný zážitek Mohu jenom doporučit. *:+*
Vracenky
0 0
reagovat
No ale jinak to nema zatim celkove spatne hodnoceni - 94 procent ;)
549333
No ale jinak to nema zatim celkove spatne hodnoceni - 94 procent *;)*
0 0
reagovat
:D
549332
*:D*
0 0
reagovat

Moskyto

Hele, čím míň o tom člověk ví, tím líp. Takže už se budem snažit mlčet ;)
549331
Hele, čím míň o tom člověk ví, tím líp. Takže už se budem snažit mlčet ;)
Moskyto
0 0
reagovat
Takže takovej "mindfuck" jako u Prestige se nedostaví?
549329
Takže takovej "mindfuck" jako u Prestige se nedostaví?
0 0
reagovat

st39.6

Já si normálně užívám třeba romantický komedie... Ale jako v podstatě souhlas. Kdo nečeká prvotřídní mindfuck, bude spokojenej :D
549328
Já si normálně užívám třeba romantický komedie... Ale jako v podstatě souhlas. Kdo nečeká prvotřídní mindfuck, bude spokojenej *:D*
st39.6
0 0
reagovat
nekdo ma zapotrebi, aby s nim film vyjebaval, nekdo si ho radsi normalne uzije. kazdej, kdo spada do druhy skupiny, z inception bude nadsenej :D8)
549326
nekdo ma zapotrebi, aby s nim film vyjebaval, nekdo si ho radsi normalne uzije. kazdej, kdo spada do druhy skupiny, z inception bude nadsenej *:D**8)*
0 0
reagovat
Zvraty tam samozřejmě jsou, ale já jsem prostě čekal, že se mnou Nolan nějak řádně vyjebe, což se bohužel nestalo. Spoustě lidí ten film ale bude takhle v pohodě stačit, takže bych se nějak zásadně neděsil ;)
549324
Zvraty tam samozřejmě jsou, ale já jsem prostě čekal, že se mnou Nolan nějak řádně vyjebe, což se bohužel nestalo. Spoustě lidí ten film ale bude takhle v pohodě stačit, takže bych se nějak zásadně neděsil ;)
0 0
reagovat

Zvraty

Já moc dobře nechápu, proč někdo vytýká filmu nepřítomnost zvratu? Neříkám tím, že překvapiné zvraty jsou vždycky špatné, ale ve valné většině případů to člověk stejně odhadne, anebo je to tak blbé, že by to bez něj bylo lepší. Pro mě je příjemnější ve filmu sledovat, jak do sebe všechno hezky logicky zapadá a nemuset se bát, že to v posledních dvou minutách spadne jako domeček z karet. Já jsem naopak rád, že Nolan (podle komentářů) neskončil jak Shyamalan, kde člověk kouká na jeho filmy jen proto, aby se dověděl, co si na něj režisér připravil.
549322
Já moc dobře nechápu, proč někdo vytýká filmu nepřítomnost zvratu? Neříkám tím, že překvapiné zvraty jsou vždycky špatné, ale ve valné většině případů to člověk stejně odhadne, anebo je to tak blbé, že by to bez něj bylo lepší. Pro mě je příjemnější ve filmu sledovat, jak do sebe všechno hezky logicky zapadá a nemuset se bát, že to v posledních dvou minutách spadne jako domeček z karet. Já jsem naopak rád, že Nolan (podle komentářů) neskončil jak Shyamalan, kde člověk kouká na jeho filmy jen proto, aby se dověděl, co si na něj režisér připravil.
Zvraty
0 0
reagovat

krajec

No asi se spokojily s hláškou Hannibala z A-teamu. :D
549316
No asi se spokojily s hláškou Hannibala z A-teamu. :D
krajec
0 0
reagovat
Takže jestli to dobře chápu, tak chybí překvapivý zvrat.
549315
Takže jestli to dobře chápu, tak chybí překvapivý zvrat.
0 0
reagovat
Na ČSFD první komentáře k Inception, včetně Civala a Karla...
549314
Na ČSFD první komentáře k Inception, včetně Civala a Karla...
0 0
reagovat

scroochy

No vidíš aspoň niečo.
549311
No vidíš aspoň niečo.
scroochy
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se