Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 30261 - 30280 Napsat příspěvek
To je jak se jeste i v HK filmech pouzivaji vyrazy Yes, sir, Rightaway apod. Prostě vliv Británie na svoje bývalé kolonie. Nehledě na to, že hindštině nerozumí všichni indové. Tam je velká směska nářečí, kde si lidi z jiných oblastí nerozumějí. Takže angličtina je tam stále univerzální a úřední jazyk.
627931
To je jak se jeste i v HK filmech pouzivaji vyrazy Yes, sir, Rightaway apod. Prostě vliv Británie na svoje bývalé kolonie. Nehledě na to, že hindštině nerozumí všichni indové. Tam je velká směska nářečí, kde si lidi z jiných oblastí nerozumějí. Takže angličtina je tam stále univerzální a úřední jazyk.
0 0
reagovat

TonyCLifton

Taky mě to zajímalo. Prý tak bohatí indové ve městech opravdu hovoří (respektive ovládají angličtinu jako svůj druhý jazyk a běžně v ní říkají věci, které je "víc cool" říkat anglicky). Ohled producentů na západní publikum bude jistě taky hrát roli. Ve skutečnosti se ve spoustě bollywoodských filmů míchá dokonce víc jazyků (krom hindi ještě i místní jazyky)...
627929
Taky mě to zajímalo. Prý tak bohatí indové ve městech opravdu hovoří (respektive ovládají angličtinu jako svůj druhý jazyk a běžně v ní říkají věci, které je "víc cool" říkat anglicky). Ohled producentů na západní publikum bude jistě taky hrát roli. Ve skutečnosti se ve spoustě bollywoodských filmů míchá dokonce víc jazyků (krom hindi ještě i místní jazyky)...
TonyCLifton
0 0
reagovat

Dva dni, jedna noc

Od Dardennovcov som videl iba Mlčanie Lorny z ktorého si pamätám jedine to ako som od nudy okusoval sedačku v kine a chcel som prvýkrát v živote odísť z filmu. Ale toto je super a je to zásluha jednak vynikajúcej témy pretavenej do dobrého scenára a hlavne fantastickej Marion Cotillard. Veľmi milé prekvapenie. 8/10
Aj keď je trošku smutné, že čo veľa ľudí považuje za jeden vrcholov minulého roku je u mňa akurát pekná televízna jednohubka s výbornou herečkou
627928
Od Dardennovcov som videl iba Mlčanie Lorny z ktorého si pamätám jedine to ako som od nudy okusoval sedačku v kine a chcel som prvýkrát v živote odísť z filmu. Ale toto je super a je to zásluha jednak vynikajúcej témy pretavenej do dobrého scenára a hlavne fantastickej Marion Cotillard. Veľmi milé prekvapenie. 8/10 Aj keď je trošku smutné, že čo veľa ľudí považuje za jeden vrcholov minulého roku je u mňa akurát pekná televízna jednohubka s výbornou herečkou
Dva dni, jedna noc
0 0
reagovat
Měl bych dotaz. Nevíte proč se v některých bollywoodských filmech mluví zčásti anglicky? Tj. semtam pár vět, výrazů, pozdravů. Mají to hovorově? Je to z nějaké edice pro "západ". Ne že by mi to vadilo, aspoň záběr dva nemusím být nalepený na titulcích, jenom mi to přijde trochu zvláštní.
627926
Měl bych dotaz. Nevíte proč se v některých bollywoodských filmech mluví zčásti anglicky? Tj. semtam pár vět, výrazů, pozdravů. Mají to hovorově? Je to z nějaké edice pro "západ". Ne že by mi to vadilo, aspoň záběr dva nemusím být nalepený na titulcích, jenom mi to přijde trochu zvláštní.
0 0
reagovat
American sniper mi az na ten konec prisel vyborny.
627924
American sniper mi az na ten konec prisel vyborny.
0 0
reagovat
me se zatim asi nejvic (jako celek) libil Hotel Budapest. Whiplash ma silny momenty, ale neco tomu chybi. Immitation game je prumerna epizoda Sherlocka a Unbroken byla zoufala nuda. Jsem zvedavej, jak s poradim zamicha Birdman, kterej na me pusobi z traileru jako hrozny WTF. Boyhood jsem prospal (ten film ma o hodinu vic, nez by mel mit) a Theory of everything me moc nelaka. (urcite je to dobry, ale me to nejspis bavit nebude). Selma nezájem. American sniper muze jen prekvapit
627922
me se zatim asi nejvic (jako celek) libil Hotel Budapest. Whiplash ma silny momenty, ale neco tomu chybi. Immitation game je prumerna epizoda Sherlocka a Unbroken byla zoufala nuda. Jsem zvedavej, jak s poradim zamicha Birdman, kterej na me pusobi z traileru jako hrozny WTF. Boyhood jsem prospal (ten film ma o hodinu vic, nez by mel mit) a Theory of everything me moc nelaka. (urcite je to dobry, ale me to nejspis bavit nebude). Selma nezájem. American sniper muze jen prekvapit
0 0
reagovat
Whiplash - Nejlepší letošní oscarovka a strašně se mi líbilo to zobrazení fyzické stránky hudby. Stísněné, vygradované. 9/10

John Wick - Já na akčňáky zas tak moc nejsem, ale tohle bavilo hodně. 7/10

Unbroken - Ta Jolie je tak nezajímavej režisér... Deakins a Desplat to zvedají, ale proboha i Hartova válka měla výraznější momenty. 4/10
627920
Whiplash - Nejlepší letošní oscarovka a strašně se mi líbilo to zobrazení fyzické stránky hudby. Stísněné, vygradované. 9/10 John Wick - Já na akčňáky zas tak moc nejsem, ale tohle bavilo hodně. 7/10 Unbroken - Ta Jolie je tak nezajímavej režisér... Deakins a Desplat to zvedají, ale proboha i Hartova válka měla výraznější momenty. 4/10
0 0
reagovat

popik

Safe House (2012)
Dneska jsem tam šoupl tohle nedoceněný akční dílko s Denzelem a Ryanem, ale co je důležitější, přivedlo mě to ke jménu režiséra Daniel Espinosa, který na rok 2015 chystá noblesně obsazenej Drama/Thriller jménem Child 44, kterej má k*revsky lákavou zápletku v neokoukaných kulisách.
To já jen, že si to značím do notýsku jako velkou událost. 8)
627916
Safe House (2012) Dneska jsem tam šoupl tohle nedoceněný akční dílko s Denzelem a Ryanem, ale co je důležitější, přivedlo mě to ke jménu režiséra Daniel Espinosa, který na rok 2015 chystá noblesně obsazenej Drama/Thriller jménem Child 44, kterej má k*revsky lákavou zápletku v neokoukaných kulisách. To já jen, že si to značím do notýsku jako velkou událost. *8)*
popik
0 0
reagovat

Whiplash

Tretí Oscarový nominant je za mnou a zatiaľ mu patrí druhé miesto (Budapešť 8.5, Boyhood 7.5). Na to, že všetci chválili koniec som bol veľmi sklamaný práve z neho. Čakal som proste niečo silné určené aj pre normálneho diváka (do Jazzu sa neorientujem, ani do bubnovania...akože búchal do toho rýchlo a pekne ale, že by som bol nejako tým zasiahnutý to nie) J. K. super len škoda, že ku koncu už bol skoro až za dobráka, keby to zakončil v nejakom peknom záchvate zúrivosti tak by som bol spokojnejší
Tak či tak hlavne po prvý veľký koncert veľká pecka. 8/10
627914
Tretí Oscarový nominant je za mnou a zatiaľ mu patrí druhé miesto (Budapešť [b]8.5[/b], Boyhood [b]7.5[/b]). Na to, že všetci chválili koniec som bol veľmi sklamaný práve z neho. Čakal som proste niečo silné určené aj pre normálneho diváka [spoiler](do Jazzu sa neorientujem, ani do bubnovania...akože búchal do toho rýchlo a pekne ale, že by som bol nejako tým zasiahnutý to nie)[/spoiler] J. K. super len škoda, že [spoiler]ku koncu už bol skoro až za dobráka, keby to zakončil v nejakom peknom záchvate zúrivosti tak by som bol spokojnejší[/spoiler] Tak či tak hlavne po prvý veľký koncert veľká pecka. [b]8/10[/b]
Whiplash
0 0
reagovat

KARLOS

Tak v tom máš jistě pravdu.
627913
Tak v tom máš jistě pravdu.
KARLOS
0 0
reagovat
WhatTheHell: Jenže Vlk není ani tak pohádka, jako dětský film, mířený nejen na ně. A ano, je obrovský rozdíl mezi pohádkou a dětským filmem ;).
627910
WhatTheHell: Jenže Vlk není ani tak pohádka, jako dětský film, mířený nejen na ně. A ano, je obrovský rozdíl mezi pohádkou a dětským filmem *;)*.
0 0
reagovat
Když už jsme u pohádek tak ta nejlepší po roce 1990 je naprosto bez diskuze Lotrando a Zubejda a pak třeba Nesmrtelná teta ale jinak ty další novější pohádky jsou spíše k pláči. ;)
627909
Když už jsme u pohádek tak ta nejlepší po roce 1990 je naprosto bez diskuze Lotrando a Zubejda a pak třeba Nesmrtelná teta ale jinak ty další novější pohádky jsou spíše k pláči. *;)*
0 0
reagovat
To už klidně i ten Anděl Páně. :)
627907
To už klidně i ten Anděl Páně. *:)*
0 0
reagovat
Memphis: Škoda, žes to ukončil, protože sem si konečně vzpomněl, co sem to chtěl doporučit - Kdopak by se vlka bál. A zauvažovat do začlenění v minimálně plusovém seznamu opravdu doporučuju. Především proto, že se to naprosto vymyká žánrově ze seznamu (a ano, Fimfárum je sice fajn, ale zase je to jediný animák v seznamu) a je to ideální látka i pro děcka...
627903
Memphis: Škoda, žes to ukončil, protože sem si konečně vzpomněl, co sem to chtěl doporučit - [link="http://film.moviezone.cz/kdopak-by-se-vlka-bal/recenze/"]Kdopak by se vlka bál[/link]. A zauvažovat do začlenění v minimálně plusovém seznamu opravdu doporučuju. Především proto, že se to naprosto vymyká žánrově ze seznamu (a ano, Fimfárum je sice fajn, ale zase je to jediný animák v seznamu) a je to ideální látka i pro děcka...
0 0
reagovat
strašný kazišuk...
627889
strašný kazišuk...
0 0
reagovat

KarelR

Ďakujeme, že si nám prezradil srdcervúci koniec neznámeho filmu :D
627767
Ďakujeme, že si nám prezradil srdcervúci koniec neznámeho filmu *:D*
KarelR
0 0
reagovat

Z redakčního mailu. Tuší někdo?

Pozdravujem.

Chcel by som požiadať o pomoc pri hľadaní filmu, ktorý poznám pod názvom
"Tomorrow". No z toho, čo som našiel, nebolo ani jedno to, čo hľadám.
Možno hľadám špatne a tak som chcel požiadať o pomoc, pri identifikácii
podľa názvu v TV "tomorrow" a obsahu. Film som videl v r. 1990 na vojne vo
vysielani Československej TV, takže to musí byť film z roku 1989 a menej.

Išlo o mladú klaviristku, ktorá šla z USA (tuším do Talianska) na
prestížnu klavírnu školu. No jedného večera ju prepadli a pri úteku si
zlomila prsty vo dverách, čím sa jej kariéra rozsypala. Pri liečbe však
stretáva mladého muža (smrteľne chorého), ktorý ju postupne donúti znovu
rozhýbať a používať ruky. Na koniec však mladík umiera...


Možem Vás teda požiadať o pomoc pri hľadaní? Budem Vám za to veľmi vďačný.
627885
Pozdravujem. Chcel by som požiadať o pomoc pri hľadaní filmu, ktorý poznám pod názvom "Tomorrow". No z toho, čo som našiel, nebolo ani jedno to, čo hľadám. Možno hľadám špatne a tak som chcel požiadať o pomoc, pri identifikácii podľa názvu v TV "tomorrow" a obsahu. Film som videl v r. 1990 na vojne vo vysielani Československej TV, takže to musí byť film z roku 1989 a menej. [spoiler]Išlo o mladú klaviristku, ktorá šla z USA (tuším do Talianska) na prestížnu klavírnu školu. No jedného večera ju prepadli a pri úteku si zlomila prsty vo dverách, čím sa jej kariéra rozsypala. Pri liečbe však stretáva mladého muža (smrteľne chorého), ktorý ju postupne donúti znovu rozhýbať a používať ruky. Na koniec však mladík umiera...[/spoiler] Možem Vás teda požiadať o pomoc pri hľadaní? Budem Vám za to veľmi vďačný.
Z redakčního mailu. Tuší někdo?
0 0
reagovat

Nejlepší český filmy po r. 1990

Mno, trošku jsem to přehodnotil. Smazal jsem Keř, bo je to stejně v první řadě seriál, přidal jsem Sen a Jízdu, která mi předtím omylem vypadla, a hlavně trošku osekal tu první skupinu jen na filmy, který musí vidět no matter what a za který dám kdykoliv ruku do ohně. S dalších si pak vybere sám, je už konec konců dospělej.

Obecná škola (1991, r. Jan Svěrák)
Je třeba zabít Sekala (1997, r. Vladimír Michálek)
Knoflíkáři (1997, r. Petr Zelenka)
Pelíšky (1999, r. Jan Hřebejk)
Samotáři (2000, r. David Ondříček)

+

Kouř (1990, r. Tomáš Vorel st.)
Tichá bolest (1990, r. Martin Hollý ml.)
Černí baroni (1992, r. Zdeněk Sirový)
Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992, r. Věra Chytilová)
Šakalí léta (1993, r. Jan Hřebejk)
Akumulátor 1 (1994, r. Jan Svěrák)
Jízda (1994, r. Jan Svěrák)
Kolja (1996, r. Jan Svěrák)
Zapomenuté světlo (1996, r. Vladimír Michálek)
Musíme si pomáhat (2000, r. Jan Hřebejk)
Tmavomodrý svět (2001, r. Jan Svěrák)
Rebelové (2001, r. Filip Renč)
Fimfárum Jana Wericha (2002, r. Vlasta Pospíšilová, Aurel Klimt)
Rok ďábla (2002, r. Petr Zelenka)
Nuda v Brně (2003, r. Vladimír Morávek)
Želary (2003, r. Ondřej Trojan)
Český sen (2004, r. Vít Klusák, Filip Remunda)
Štěstí (2005, r. Bohdan Sláma)
Venkovský učitel (2007, r. Bohdan Sláma)
Bobule (2008, r. Tomáš Bařina)
Karamazovi (2008, r. Petr Zelenka)
Pouta (2009, r. Radim Špaček)
Alois Nebel (2011, r. Tomáš Luňák)
Okresní přebor: poslední zápas pepíka Hnátka (2012, r. Jan Prušinovský)

Dál je to těžký, množí se filmy, který by tam třeba podle čsfd asi měli bejt, ale jelikož jsem je neviděl, tak těžko hodnotit... ...a bude hůř vypadá zajímavě, ale nepamatuju si, že bych o něm kdy slyšel. Stejně to nakonec dopadne tak, že zkoukne první pětici a pak v lepším případě ještě jeden dva filmy a přestane ho to bavit. Takže to asi už ukončím. Díky všem za spolupráci, myslim, že má Karel o čem přemejšlet. :+
627884
Mno, trošku jsem to přehodnotil. Smazal jsem Keř, bo je to stejně v první řadě seriál, přidal jsem Sen a Jízdu, která mi předtím omylem vypadla, a hlavně trošku osekal tu první skupinu jen na filmy, který musí vidět no matter what a za který dám kdykoliv ruku do ohně. S dalších si pak vybere sám, je už konec konců dospělej. Obecná škola (1991, r. Jan Svěrák) Je třeba zabít Sekala (1997, r. Vladimír Michálek) Knoflíkáři (1997, r. Petr Zelenka) Pelíšky (1999, r. Jan Hřebejk) Samotáři (2000, r. David Ondříček) + Kouř (1990, r. Tomáš Vorel st.) Tichá bolest (1990, r. Martin Hollý ml.) Černí baroni (1992, r. Zdeněk Sirový) Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992, r. Věra Chytilová) Šakalí léta (1993, r. Jan Hřebejk) Akumulátor 1 (1994, r. Jan Svěrák) Jízda (1994, r. Jan Svěrák) Kolja (1996, r. Jan Svěrák) Zapomenuté světlo (1996, r. Vladimír Michálek) Musíme si pomáhat (2000, r. Jan Hřebejk) Tmavomodrý svět (2001, r. Jan Svěrák) Rebelové (2001, r. Filip Renč) Fimfárum Jana Wericha (2002, r. Vlasta Pospíšilová, Aurel Klimt) Rok ďábla (2002, r. Petr Zelenka) Nuda v Brně (2003, r. Vladimír Morávek) Želary (2003, r. Ondřej Trojan) Český sen (2004, r. Vít Klusák, Filip Remunda) Štěstí (2005, r. Bohdan Sláma) Venkovský učitel (2007, r. Bohdan Sláma) Bobule (2008, r. Tomáš Bařina) Karamazovi (2008, r. Petr Zelenka) Pouta (2009, r. Radim Špaček) Alois Nebel (2011, r. Tomáš Luňák) Okresní přebor: poslední zápas pepíka Hnátka (2012, r. Jan Prušinovský) Dál je to těžký, množí se filmy, který by tam třeba podle čsfd asi měli bejt, ale jelikož jsem je neviděl, tak těžko hodnotit... ...a bude hůř vypadá zajímavě, ale nepamatuju si, že bych o něm kdy slyšel. Stejně to nakonec dopadne tak, že zkoukne první pětici a pak v lepším případě ještě jeden dva filmy a přestane ho to bavit. Takže to asi už ukončím. Díky všem za spolupráci, myslim, že má Karel o čem přemejšlet. *:+*
Nejlepší český filmy po r. 1990
0 0
reagovat

Begin Again/Love song

Feel good king vlaňajška 9/10
627883
Feel good king vlaňajška 9/10
Begin Again/Love song
0 0
reagovat

Z redakčního mailu. Tuší někdo?

Pozdravujem.

Chcel by som požiadať o pomoc pri hľadaní filmu, ktorý poznám pod názvom
"Tomorrow". No z toho, čo som našiel, nebolo ani jedno to, čo hľadám.
Možno hľadám špatne a tak som chcel požiadať o pomoc, pri identifikácii
podľa názvu v TV "tomorrow" a obsahu. Film som videl v r. 1990 na vojne vo
vysielani Československej TV, takže to musí byť film z roku 1989 a menej.
Išlo o mladú klaviristku, ktorá šla z USA (tuším do Talianska) na
prestížnu klavírnu školu. No jedného večera ju prepadli a pri úteku si
zlomila prsty vo dverách, čím sa jej kariéra rozsypala. Pri liečbe však
stretáva mladého muža (smrteľne chorého), ktorý ju postupne donúti znovu
rozhýbať a používať ruky. Na koniec však mladík umiera...
Možem Vás teda požiadať o pomoc pri hľadaní? Budem Vám za to veľmi vďačný.
627882
Pozdravujem. Chcel by som požiadať o pomoc pri hľadaní filmu, ktorý poznám pod názvom "Tomorrow". No z toho, čo som našiel, nebolo ani jedno to, čo hľadám. Možno hľadám špatne a tak som chcel požiadať o pomoc, pri identifikácii podľa názvu v TV "tomorrow" a obsahu. Film som videl v r. 1990 na vojne vo vysielani Československej TV, takže to musí byť film z roku 1989 a menej. Išlo o mladú klaviristku, ktorá šla z USA (tuším do Talianska) na prestížnu klavírnu školu. No jedného večera ju prepadli a pri úteku si zlomila prsty vo dverách, čím sa jej kariéra rozsypala. Pri liečbe však stretáva mladého muža (smrteľne chorého), ktorý ju postupne donúti znovu rozhýbať a používať ruky. Na koniec však mladík umiera... Možem Vás teda požiadať o pomoc pri hľadaní? Budem Vám za to veľmi vďačný.
Z redakčního mailu. Tuší někdo?
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se