Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.

Diskuzní fórum FILMY

příspěvky 27541 - 27560 Napsat příspěvek
Ted: No problemo

Tony: Druhej příspěvek pod tebou.
639084
Ted: No problemo Tony: Druhej příspěvek pod tebou.
0 0
reagovat
Tak jim se vyplatí taktika hrát mrtvýho brouka a řešit to, až budou u nás ofiko. A pište si, že pak bude nabídka neuvěřitelně nahovno, že to stejně dost lidí bude obcházet, pak to možná řešit budou.
639083
Tak jim se vyplatí taktika hrát mrtvýho brouka a řešit to, až budou u nás ofiko. A pište si, že pak bude nabídka neuvěřitelně nahovno, že to stejně dost lidí bude obcházet, pak to možná řešit budou.
0 0
reagovat

Milosh

Cool knowledge, dik :+
639081
Cool knowledge, dik *:+*
Milosh
0 0
reagovat

TedGeorge

To číslo je mnohem větší, protože i v zemích, kde Netflix oficialně je, používají vpn pro přístup na US verzi, která má nejlepší nabídku. I velký studia na něj tlačej, aby tohle potlačil, ale pořád nic.

viz. link
639080
To číslo je mnohem větší, protože i v zemích, kde Netflix oficialně je, používají vpn pro přístup na US verzi, která má nejlepší nabídku. I velký studia na něj tlačej, aby tohle potlačil, ale pořád nic. viz. http://www.theguardian.com/technology/2015/jan/09/why-netflix-wont-block-vpn-users
TedGeorge
0 0
reagovat

Milosh

takze Netflix by byl strasne proti sobe, kdyby se jim zkrouhly zisky o 0.25 procenta lidi, kteri si je poridi v sede zone zemi, kde jeste nejsou legalne?

Aha.

Imho o tom vubec nevi. Stejne jako nevi o tom, ze v zemich tzv. tretiho sveta jsou jakesi agentury, ktere maji pravo na to postihovat nestastne a ocividne zmatene uzivatele.
639079
takze Netflix by byl strasne proti sobe, kdyby se jim zkrouhly zisky o 0.25 procenta lidi, kteri si je poridi v sede zone zemi, kde jeste nejsou legalne? Aha. Imho o tom vubec nevi. Stejne jako nevi o tom, ze v zemich tzv. tretiho sveta jsou jakesi agentury, ktere maji pravo na to postihovat nestastne a ocividne zmatene uzivatele.
Milosh
0 0
reagovat
Tak Netflix aj. by byly hlavně proti sobě, kdyby tohle postihovaly. Moc dobře vědí, jak moc by se jim zkrouhly zisky. Já Netflix mám už asi rok (přes dns servery unblock.us), platim českou kartou a nikdo mi nic nikdy neodstřih natož aby mi přišlo nějaký výstražný bububu.
639078
Tak Netflix aj. by byly hlavně proti sobě, kdyby tohle postihovaly. Moc dobře vědí, jak moc by se jim zkrouhly zisky. Já Netflix mám už asi rok (přes dns servery unblock.us), platim českou kartou a nikdo mi nic nikdy neodstřih natož aby mi přišlo nějaký výstražný bububu.
0 0
reagovat

Gonzi

Navíc to má důkazně zaevidované jak u banky, tak u Applu, Netflixu apod. že porušuješ zákon a zrovna tohle jsou organizace co spolupracují vcelku ochotně při žádosti o informace s policií, což se o různých pokoutných pirátských serverech říct nedá.
639061
Navíc to má důkazně zaevidované jak u banky, tak u Applu, Netflixu apod. že porušuješ zákon a zrovna tohle jsou organizace co spolupracují vcelku ochotně při žádosti o informace s policií, což se o různých pokoutných pirátských serverech říct nedá.
Gonzi
0 0
reagovat
Apple TV
Gorecki ma pravdu. Da se jednoduse koupit z Ceskyho Apple Store - link
Regionalni nastaveni si nastavuje sam uzivatel v menu, takze podle toho se v hlavni nabidce zobrazujou aplikace. Ja jsem s tim neexperimentoval, ze bych sedel v US a nastavil to na Evropu, ale mam pocit, ze aplikace se zobrazi, akorat kdyz je budu chtit vybirat, tak mi budou hlasit, ze nejsou podporovany v teto zemi nebo neco podobnyho. Jinak krome napajeciho kabelu je to uplne stejnej hardware, neni tam zadny uzamceni. Kamarad s tim cestoval do UK a v hotelu si to normalne zapojil a misto Americky mel najednou Britskou nabidku aplikaci. Nova generace Apple TV bude jeste kousek dal, protoze bude mit svuj vlastni App Store.
639060
[b]Apple TV[/b] Gorecki ma pravdu. Da se jednoduse koupit z Ceskyho Apple Store - http://www.apple.com/cz/shop/buy-appletv/appletv Regionalni nastaveni si nastavuje sam uzivatel v menu, takze podle toho se v hlavni nabidce zobrazujou aplikace. Ja jsem s tim neexperimentoval, ze bych sedel v US a nastavil to na Evropu, ale mam pocit, ze aplikace se zobrazi, akorat kdyz je budu chtit vybirat, tak mi budou hlasit, ze nejsou podporovany v teto zemi nebo neco podobnyho. Jinak krome napajeciho kabelu je to uplne stejnej hardware, neni tam zadny uzamceni. Kamarad s tim cestoval do UK a v hotelu si to normalne zapojil a misto Americky mel najednou Britskou nabidku aplikaci. Nova generace Apple TV bude jeste kousek dal, protoze bude mit svuj vlastni App Store.
0 0
reagovat

ad právní rovina

tldr verze je, že je to pořád nelegální, akorát trochu jinak... a pak ztrácí celý setup pointu.
639056
tldr verze je, že je to pořád nelegální, akorát trochu jinak... a pak ztrácí celý setup pointu.
ad právní rovina
0 0
reagovat
V životě se mi nic podobného nestalo, asi nějaká individuální chybka. Neměl jsi to tam špatně nastavené? Zrovna síla mediamonkey byla v neskutečných možnostech tagů...
639049
V životě se mi nic podobného nestalo, asi nějaká individuální chybka. Neměl jsi to tam špatně nastavené? Zrovna síla mediamonkey byla v neskutečných možnostech tagů...
0 0
reagovat
V některé verzi MediaMonkey se mi přepisovaly tagy písniček, neviděl jsem je pak správně v Ipodu, i když jsem je měl vyplněné a v PC byly viditelné správně. Někdy nezbývalo než si určitý soubor opatřit znovu.
639048
V některé verzi MediaMonkey se mi přepisovaly tagy písniček, neviděl jsem je pak správně v Ipodu, i když jsem je měl vyplněné a v PC byly viditelné správně. Někdy nezbývalo než si určitý soubor opatřit znovu.
0 0
reagovat
Otravný? MediaMonkey byla odjakživa ve všech ohledech lepší pro Windows.
639047
Otravný? MediaMonkey byla odjakživa ve všech ohledech lepší pro Windows.
0 0
reagovat

Gorecki

Aha...ano hovořím o verzi pro Windows :D

TonyClifton
Šlo to ale bylo to hodně otravný.
639046
Aha...ano hovořím o verzi pro Windows *:D* [b]TonyClifton[/b] Šlo to ale bylo to hodně otravný.
Gorecki
0 0
reagovat

KARLOS

Ano, je to uplne identicke.

A Apple TV sa u nas predava uz dlhe roky. Len to nemalo velmi zmysel, kedze si to vyuzil aurat tak na Airplay (pre tych, co mali doma ine veci od Apple genialna vec). Niekomu to za tych tusim 69 eur stalo.


Axis
Sorry, ale nemas pravdu. Jediny dovod, pre ktory si musel vtedy zadavat americku adresu (ani kreditku si nemusel zadavat, ak si mal nakupene gift cards cez niekoho, alebo cez paypal/ebay) bolo vtedy, ked si si chcel nakupovat hudbu, alebo hry. Inac si mohol iTunes na synchro vyuzivat uplne v pohode a bez obmedzeni. Ale mozno hovoris o verzii pre Windows, na tu pred tymi cca 10 rokmi Apple dost kadil.
639043
Ano, je to uplne identicke. A Apple TV sa u nas predava uz dlhe roky. Len to nemalo velmi zmysel, kedze si to vyuzil aurat tak na Airplay (pre tych, co mali doma ine veci od Apple genialna vec). Niekomu to za tych tusim 69 eur stalo. [b]Axis[/b] Sorry, ale nemas pravdu. Jediny dovod, pre ktory si musel vtedy zadavat americku adresu (ani kreditku si nemusel zadavat, ak si mal nakupene gift cards cez niekoho, alebo cez paypal/ebay) bolo vtedy, ked si si chcel nakupovat hudbu, alebo hry. Inac si mohol iTunes na synchro vyuzivat uplne v pohode a bez obmedzeni. Ale mozno hovoris o verzii pre Windows, na tu pred tymi cca 10 rokmi Apple dost kadil.
KARLOS
0 0
reagovat
ee mohl jsi to obsluhovat přes MediaMonkey (jako já)
639042
ee mohl jsi to obsluhovat přes MediaMonkey (jako já)
0 0
reagovat

Gorecki

Ad. iTunes, ne není to blbost, pro správnou správu obsahu tě Itunes nutili k tomu mít u nich účet. A ten se v době kdy nebyl regionální iTunes obchod v ČR nedal vytvořit, vždy tě to vyhodilo s tím že máš buď českou adresa nebo českou kartu. Sám mám od té doby britskou adresu ve svém účtu, kreditka se zadávala jen pár prvních číslic bez verifikace, ale byla nutná.
Nešlo jen o nahrávání písniček, ty se tam daly narvat, ale nedaly se pořádně upravovat alba, názvy, obrázky alb, nastavení přehrávání atd. Prostě jsi nemohl svůj obsah na 100% obsluhovat, proto se to dělalo.
KARLOS
K právní rovině jsme se dostali, protože se k ní dostane každý uživatel nepodporované služby. A pak musí složitě vymýšlet jak se k obsahu, za který by rád zaplatil, dostat v odpovídající kvalitě.
639041
Ad. iTunes, ne není to blbost, pro správnou správu obsahu tě Itunes nutili k tomu mít u nich účet. A ten se v době kdy nebyl regionální iTunes obchod v ČR nedal vytvořit, vždy tě to vyhodilo s tím že máš buď českou adresa nebo českou kartu. Sám mám od té doby britskou adresu ve svém účtu, kreditka se zadávala jen pár prvních číslic bez verifikace, ale byla nutná. Nešlo jen o nahrávání písniček, ty se tam daly narvat, ale nedaly se pořádně upravovat alba, názvy, obrázky alb, nastavení přehrávání atd. Prostě jsi nemohl svůj obsah na 100% obsluhovat, proto se to dělalo. [b]KARLOS[/b] K právní rovině jsme se dostali, protože se k ní dostane každý uživatel nepodporované služby. A pak musí složitě vymýšlet jak se k obsahu, za který by rád zaplatil, dostat v odpovídající kvalitě.
Gorecki
0 0
reagovat
Takže když si HW (Apple TV) koupim v US, že ho doma zapojím, přihlásím k českéu iTunes a bude fungovat a chovat se identicky, jako když si ho koupím u nás? Hmm, zajímavé. Stejně, jako že se u nás vůbec prodává.
639039
Takže když si HW (Apple TV) koupim v US, že ho doma zapojím, přihlásím k českéu iTunes a bude fungovat a chovat se identicky, jako když si ho koupím u nás? Hmm, zajímavé. Stejně, jako že se u nás vůbec prodává.
0 0
reagovat

KARLOS

"Jde o to, že samotný HW se u nás neprodává."

Jasne ze prodava. A z hladiska HW je rozdiel medzi nasou, UK a US verziou len v tvare elektrickej zastrcky. Vsetko to, co robi rozdiel a problemy, je uz zalezitost SW.



"Apple TV jako ta krabička pod televizí, nebo myslím teď už přímo i jako součást zobrazovače?"

Nie, stale je to krabicka, len vacsia, vykonnejsia, viac funkcii a ma prepracovanejsie dialkove ovladanie.
639037
"Jde o to, že samotný HW se u nás neprodává." Jasne ze prodava. A z hladiska HW je rozdiel medzi nasou, UK a US verziou len v tvare elektrickej zastrcky. Vsetko to, co robi rozdiel a problemy, je uz zalezitost SW. "Apple TV jako ta krabička pod televizí, nebo myslím teď už přímo i jako součást zobrazovače?" Nie, stale je to krabicka, len vacsia, vykonnejsia, viac funkcii a ma prepracovanejsie dialkove ovladanie.
KARLOS
0 0
reagovat

Axis

OK, potom to znamena, ze ak si stiahnem serial Netflixu oklukou cez iTunes a zaplatim zanho priamo niekomu inemu, je to horsie, ako ked si ho rovno stiahnem povedzme z uloz.to a nezaplatim nikomu, kedze stahovanie, nie zdielanie je pravne v poriadku. Chore, nie?:)

Ad. iTunes: sorry, ale to je nejaka blbost. iPod a samotne iTunes je na trhu od 2001, iTunes Store az od 2003. Cize na iPod si si mohol nahravat vlastne pesnicky bez nutnosti platobnej karty odjakziva.
639036
OK, potom to znamena, ze ak si stiahnem serial Netflixu oklukou cez iTunes a zaplatim zanho priamo niekomu inemu, je to horsie, ako ked si ho rovno stiahnem povedzme z uloz.to a nezaplatim nikomu, kedze stahovanie, nie zdielanie je pravne v poriadku. Chore, nie?:) Ad. iTunes: sorry, ale to je nejaka blbost. iPod a samotne iTunes je na trhu od 2001, iTunes Store az od 2003. Cize na iPod si si mohol nahravat vlastne pesnicky bez nutnosti platobnej karty odjakziva.
Axis
0 0
reagovat
Já hlavně neřeším právní stránku věci, to je na další diskuzi, kterou jste už šikovně rozjeli. Mě jde teď o samotné technické řešení na které se ptal Vincent. A to zda se u nás prodává Apple TV a jestli ne, zda televizi koupenou v US můžu používat v Čechách…

Jde o to, že samotný HW (Apple TV jako ta krabička pod televizí, nebo myslím teď už přímo i jako součást zobrazovače?) se u nás neprodává. Zato se prodává v US. V první řadě si myslím, že takový HW bude mít v sobě nějakou formu regionálního kódování. Teď mi nejde přímo o české luhy a háje, ale třeba o to, že ten HW se prodává v US, UK a v Německu a aby si Apple zajistil, že se HW nebude různě přeprodávat jako je tomu třeba u telefonů, pak US má svůj vlastní region, UK taky atd.
Tím je zákazník nucen kupovat HW přes lokální distribuci, protože bude chtít využít služeb vlastního iTunes. Ve všech ostatních případech je mu to odepřeno (koupit zahraniční HW, používat zahraniční účet), celý systém je dostatečně „chráněn“ samotnou podstatou internetového připojení a všichni sou happy, teda krom těch, co se nechtějí omezovat.
Je to obdobný případ jako s DVD, kde jsou řešeny regiony, v právní rovině je „lámání“ ochran u něj taky protiprávní, ale pokud člověk chce, pak tu regionální ochranu člověk obejde i čistě v mezích zákona, protože když koupí SW (DVD) i HW (player) v US, ty ochrany už lámat nemusí. I z toho důvodu u BD téměř všichni vydavatelé na regiony rezignovali a v nové generaci (UHD BD) není ani zahrnutý (naopak to vypadá tak, že se půjde podobnou cestou jako u VOD a disky se budou hlídat přes internet) Na rozdíl od toho iTunes, kde už tím, že „falšuje“ internetové připojení, se protiprávního jednání dle ustanovených pravidel dopouští...
639035
Já hlavně neřeším právní stránku věci, to je na další diskuzi, kterou jste už šikovně rozjeli. Mě jde teď o samotné technické řešení na které se ptal Vincent. A to zda se u nás prodává Apple TV a jestli ne, zda televizi koupenou v US můžu používat v Čechách… Jde o to, že samotný HW (Apple TV jako ta krabička pod televizí, nebo myslím teď už přímo i jako součást zobrazovače?) se u nás neprodává. Zato se prodává v US. V první řadě si myslím, že takový HW bude mít v sobě nějakou formu regionálního kódování. Teď mi nejde přímo o české luhy a háje, ale třeba o to, že ten HW se prodává v US, UK a v Německu a aby si Apple zajistil, že se HW nebude různě přeprodávat jako je tomu třeba u telefonů, pak US má svůj vlastní region, UK taky atd. Tím je zákazník nucen kupovat HW přes lokální distribuci, protože bude chtít využít služeb vlastního iTunes. Ve všech ostatních případech je mu to odepřeno (koupit zahraniční HW, používat zahraniční účet), celý systém je dostatečně „chráněn“ samotnou podstatou internetového připojení a všichni sou happy, teda krom těch, co se nechtějí omezovat. Je to obdobný případ jako s DVD, kde jsou řešeny regiony, v právní rovině je „lámání“ ochran u něj taky protiprávní, ale pokud člověk chce, pak tu regionální ochranu člověk obejde i čistě v mezích zákona, protože když koupí SW (DVD) i HW (player) v US, ty ochrany už lámat nemusí. I z toho důvodu u BD téměř všichni vydavatelé na regiony rezignovali a v nové generaci (UHD BD) není ani zahrnutý (naopak to vypadá tak, že se půjde podobnou cestou jako u VOD a disky se budou hlídat přes internet) Na rozdíl od toho iTunes, kde už tím, že „falšuje“ internetové připojení, se protiprávního jednání dle ustanovených pravidel dopouští...
0 0
reagovat
Komentáře
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se