MC přenosky začínají někde na ceně těch celých gramofonů, takže jo, to jsem tak nějak čekal ;):).
Repro je imo fajn, ale pořád bude takový gramec tahat zpátky. To už ale není věc, do které bych měl kecat. Ten kabel to ale bude brzdit mnohem víc... Imo.
Každá individuální sestava je pak na rady specifická. Pokud nebylo dopředu uvažováno se zapojením konkrétního přístroje, je to těžké. Pokud je to skládaniko a musí se přistupovat k silným kompromisům, člověk neporadí dobře nikdy....
Ale z toho, co si postoval, bych vážně sáhnul po Audio Technice. Je to renomovaný výrobce a především nabízí to, co potřebuješ - zapojení gramofonu a jedeme.
Z vlastních tipů je s nastavenými podmínkami vlastně jedno, po čem sáhneš. Tobě nejde o ideální sestavu, tobě jde o silně specifické zapojení. Zmiňovaný Pro-ject by byl v momentě, kdybys dělal fungl novou sestavu opravdu nejvýhodnější, nabízí nejlepší poměr cena/výkon a entry modely ti neurvou peněženku i s rukou (chválený je co do entry modelů i Cambridge). Jenže to už je výrobce čistě hifisticky zaměřený a z takových značek snad jen ten Pioneer nabízí i ty kombinované fce.
Apropo, záměrně nechci házet konkrétní tipy. Byť jsem se na škole s nima nablbl dost a dost, doma žádný nemám a i kdybych měl - je to velmi nevděčná úloha ;). Tím postem jsem chtěl hlavně upozornit na věci, které už si ale sám věděl.
A ještě jednou k pohonu - když sem si teď četl ten tvůj prvý komentář znova, jen ještě doplním:
Samotná stabilizace a odstínění záchvěvů samotného gramofonu je samozřejmně velmi důležité (tj těžký kus nábytku se chválí), ale u té napřímo poháněné varianty jde o to, že vibrace se ti dostávají na nadesku přímo z motoru a tam ti stabilní usazení v eliminaci nepomůže. Je to vlastnost. Když máš naopak řemen, vobrace z motoru se ti tlumí právě tím řemenem a pak i vlastní váhou talíře, kde u tohoto typu největší váhu zabírá právě talíř. Naproti tomu přímý pohon musí být lehký a i díky tomu je mnohem snažší docílit přesných otáček, ovšem za cenu těch vibrací... Tohle bych ale řešil až v okamžiku, kdy by sis toho mohl začít všímat, což si myslím, že za daných okolností není ta varianta ;).
reaguje na:
okkac
729346
MC přenosky začínají někde na ceně těch celých gramofonů, takže jo, to jsem tak nějak čekal ;):).
Repro je imo fajn, ale pořád bude takový gramec tahat zpátky. To už ale není věc, do které bych měl kecat. Ten kabel to ale bude brzdit mnohem víc... Imo.
Každá individuální sestava je pak na rady specifická. Pokud nebylo dopředu uvažováno se zapojením konkrétního přístroje, je to těžké. Pokud je to skládaniko a musí se přistupovat k silným kompromisům, člověk neporadí dobře nikdy....
Ale z toho, co si postoval, bych vážně sáhnul po Audio Technice. Je to renomovaný výrobce a především nabízí to, co potřebuješ - zapojení gramofonu a jedeme.
Z vlastních tipů je s nastavenými podmínkami vlastně jedno, po čem sáhneš. Tobě nejde o ideální sestavu, tobě jde o silně specifické zapojení. Zmiňovaný Pro-ject by byl v momentě, kdybys dělal fungl novou sestavu opravdu nejvýhodnější, nabízí nejlepší poměr cena/výkon a entry modely ti neurvou peněženku i s rukou (chválený je co do entry modelů i Cambridge). Jenže to už je výrobce čistě hifisticky zaměřený a z takových značek snad jen ten Pioneer nabízí i ty kombinované fce.
Apropo, záměrně nechci házet konkrétní tipy. Byť jsem se na škole s nima nablbl dost a dost, doma žádný nemám a i kdybych měl - je to velmi nevděčná úloha ;). Tím postem jsem chtěl hlavně upozornit na věci, které už si ale sám věděl.
A ještě jednou k pohonu - když sem si teď četl ten tvůj prvý komentář znova, jen ještě doplním:
Samotná stabilizace a odstínění záchvěvů samotného gramofonu je samozřejmně velmi důležité (tj těžký kus nábytku se chválí), ale u té napřímo poháněné varianty jde o to, že vibrace se ti dostávají na nadesku přímo z motoru a tam ti stabilní usazení v eliminaci nepomůže. Je to vlastnost. Když máš naopak řemen, vobrace z motoru se ti tlumí právě tím řemenem a pak i vlastní váhou talíře, kde u tohoto typu největší váhu zabírá právě talíř. Naproti tomu přímý pohon musí být lehký a i díky tomu je mnohem snažší docílit přesných otáček, ovšem za cenu těch vibrací... Tohle bych ale řešil až v okamžiku, kdy by sis toho mohl začít všímat, což si myslím, že za daných okolností není ta varianta ;).
729342
|
reagují:
SeldomSeen
|
reagovat
|






.