V mládí jsem nebyl moc velký fanda Bena Afflecka, protože mě s.al jak v Armageddonu (kéž by se obětoval on) tak v Pearl Harbour a tak jsem si ho na nějakou dobu i zaškatulkoval.
V pozdějším věku se u mě vykoupil ve Smithovkách a jako režisér, či scénárista - Good Will Hunting miluju.
Protože měl jednu dobu plejádu průměrných thrillerů, tak jsem si tohle mylně zařadil do stejné kategorie a nebýt výzvy, tak zůstane zřejmě na nějakém 545. místě ve filmech, které chci vidět.
Jenže ono mě to fakt chytlo už od začátku. Překvapivě začaly fungovat emoce, výborná hudba a rozjel se sice překombinovaný, ale dostatečně poutavý příběh a Affleck...
On není moc herec se širokou škálou emocí (Sadfflecka nepočítám) takže pokud nehraje zmateného manžela nebo sobě nenapíše roli hezounka, který je smířený se svým osudem, tak film neutáhne... No a nebo autistu :)
Musel jsem se v půlce filmu podívat, kdo to režíruje a už bylo jasno.
Režisér Warriora, filmu, u kterého valím nefalšované chlapské slzy a který považuji za jeden z nejlepších filmů všech dob a pravidelně se k němu vracím.
Takže to bude hlavní důvod, proč to na mě tak skvěle fungoval.
Má to výborné scény (hledání uniklých peněz v kanceláři) a s autismem jako takovým to pracuje velmi dobře.
Kvituju i vynechání povinné love story - bylo by to fakt divné.
Štve mě, že kvůli dvojce jsem měl od začátku vyspoilerovanou jednu z point a ta druhá mi byla jasná od začátku - kdo je oním hlasem.
Proto se fakt těším na dvojku, která konec rozjede na plné obrátky.
I když očekávám spíš čistý akčňák, než thriller.
Jo a Bernthal je tady skvělý - myslel jsem si původně, že hraje až ve druhém díle.
Filmová výzva první část - The Accountant
|
reagovat
|



