S realističností je to jen lenivost. Není extra těžké z toho drama udělat. Divák jen musí chápat o co jde, a že tohle je ten rozhodující okamžik apod... Třeba nějaké drama kolem tire managementu se úplně nabízí. (film jsem ještě neviděl).
IMHO největší problém filmu o autech je, že nemůže zobrazit celou sezónu, jenže ty velké momenty stojí na té velké nudě mezi tím, plus často vyhrává hodně malých momentů. Předjetí je zajímavé pro samotný manévr, ale jeho setup často začíná už v boxech a síla payoffu je umocněná tím, že pár minut pozoruješ, jak je 15s daleko, 10s daleko, 5s daleko, 1s daleko....
A pointa je, že filmy se k tomu setupu často pořádně nedostanou. Proto mám i hodně rád Gran Turismo. a) je to solidní film b) není o "závodění" ale o "hráči, ze kterého se stane závodník". Ze stejných důvodů i silně preferuju Ford vs. Ferrari oproti Rush.
Protože s tím souvisí ještě druhá věc: Dívat se na 20 superjezdců, kteří se narodili aby závodili a jsou nejlepší z nejlepších a chtějí si dokázat, že jsou ti úplně nejlepší a obětovali pro to všechno atd... je nuda. Principiélně jakékoli sportovní drama je nuda, pokud to drama stojí na sportu a ne na postavě. Nejsilnější moment v Creedovi není "tam ten levý dolní hák", ale "I gotta prove that I'm not a mistake".
PS: Pro jistotu opakuji že F1 jsem ještě neviděl a tedy o tom filmu nemluvím.
reaguje na:
Leefko
|
reagují:
Leefko
|
reagovat
|


